Anime - Felmérés

Started by Holdfénytolvaj, 2008-01-04, 14:31:13

Previous topic - Next topic

Holdfénytolvaj

Szervusztok!

Lenne egy kérésem a Kedves Fórumozókhoz.
Egy egyetemista ismerősömnek szüksége lenne egy dolgozatához (információs társadalomismeret tantárgy) a ti segítségetekre. Ki kellene tölteni egy kérdőívet, amit el kellene küldeni egy e-mailcímre. A felmérés TELJESEN ANONIM módon történik. Tehát személyiségei jogokat nem sért meg.
Aki tehát kitölti, lehetőleg holnap estig, azaz 2008. január 5. 20:00-ig tegye meg.
Előre is nagyon köszönöm!

Itt az e-mail cím, ahova el tudjátok küldeni: hobbitfalva@gmail.com
A témát adjátok meg: anime-kérdőív

Itt lenne akkor a kérdőív.
1.,,Karikázd be" a nemed! A. fiú B. lány

2.Életkor?

A. 6-12 B. 12-16 C. 16-18 D. 18+

3. Milyen gyakran nézel animéket?

A. Nagyon gyakran. Naponta 1-2 órát.
B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba.
C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal...
D. Ritkábban. Olykor-olykor...

4.Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)

A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
B. Csak mozifilmeket szoktam megnézni.
C. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
D. Külföldről rendelem meg DVD-n.
E. Innen-onnan megszerzem őket.
F. Egyéb:

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt.)

A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.
D. A csatajelenetek érdekelnek.
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.
I. Egyébb:..........................................................................................

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)


7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)
A. Mert ez ment a tévében.
B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem...
E. Egyéb:

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)

A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb...) beleesik.
D. Ha van benne csata, akkor jöhet.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb:

9. Mióta nézel animéket?
A. Azóta, mióta az RTL Klub-on megláttam a Dragon Ball és a Varázslatos Álmok című anime sorozatot.
B. Mióta az eszemet tudom.
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)
D. Pfff... Nem emlékszem pontosan...
E. Egyszer láttam valahol és megtetszett.
F. Egyéb:

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal?

A. Hehe... Ez most vicc...? Egyáltalán nem...
B. Van 1-2 jó műsor, de azokat is csak ritkán nézem meg...
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.
D. Egyéb vélemény...

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!


12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?

A. Igen, mert nem érdekel, hogy mit gondol.
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.
C. Igen, mert a legtöbb ilyen embernek fogalma sincs az egészről és feleslegesen magyaráznék...
D. Nem, mert azért hát álljon meg a hegyi menet...
E. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
A. Még szép, hogy az eredeti szinkron a jobb. Felirattal is tökéletes.
B. Nem felétlenül kell a japán szinkron, de semmiképp sem nézem meg magyarul, mert nem vagyok megelégedve az eddigi szinkron produkciókkal.
C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.
D. Teljesen mindegy, hogy milyen szinkronnal megy.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?


15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?


16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)


+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Xzone

Holnapig kitöltöm, és ezer köszönet a "Varázslatos Álmok"-ért, képtelen voltam visszaemlékezni a Sailor Moon magyar címére :D (Pedig még a francia OP is itt van a fejemben és a gépemen.)

Holdfénytolvaj

Igazán nincs mit! És én tartozom köszönettel.  :smile:
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Zsiga

Kitöltöttem én is, hátha javítom egy kicsit a statisztikát a sok weeaboo retard mellett... :D

Solid Snake

Kitöltve.

[spoiler=akit érdekel :D]
1. A
2. D
3. B
4. C, E
5. A, B, H
6. End of Evangelion, Welcome to the NHK!,Ghost in the Shell, Cowboy Bebop, Haibane Renmei, Death Note, Kanon, Samurai Champloo, AIR
7. B, C, D
8. A, B, E
9. F: 1 éve, 2 hónapja, 3 hete, 5 napja
10. B
11. Attól függ, hogy mennyire érdekel és mennyire igényes az adott produktum.
12. E
13. A
14. Dragon Ball. Mégis a Higurashi no Naku Koro ni óta vallom magam igazán aminésnek.
15. Mindenféleképpen befolyásolta, véleményem szerint pozitív irányba. Jobb emberismerő lettem.
16. Nincs morális különbség a két vizuális bemutatási mód között. Filmekből és animékből is vannak remekművek és borzadályok.
17. Lolik. :P
18. End of Evangelion. A filozófiája, az apokaliptikus végkifejlete és a naturalista ábrázolásmódja miatt maradandó.
+1. Néztem 1-2 részt belőle, de már kinőttem belőle, hogy élvezzem is.
[/spoiler]

Quote from: Holdfénytolvaj on 2008-01-04, 14:31:13
+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?

Ezen percekig röhögtem.  :D

Kvikveg

OMFG. Hogy ma 4.e van, aha. Namindegy, elkuldtem. Figyelem, a csapszereles ol butit es szarazza teszi a furdoszobat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

1, "karikázd be"..... :angyali:
2, Életkorhoz nyugodtan mehetett volna még egy 22 vagy 24+
5, A-I ig öszzes (itt nem valami olyasmit akar hogy végigveszed az összeset és mindegyiket értékeled 1-5-ig :confused:)
6, Dúrva lenne felsorolni mind a 3TB-nyit :D
10, es kérdés egy vicc :smile:
12-es szituációtól függ. Attól füg, ki hol kinek és hogyan magyaráz baromságokat. Itt a fejébe húzom a széket és otthagyomtól a kultúráltan elmagyarázom neki hogy is van ez-ig elképzelhető :lazza:
16 rosszúl feltett kérdés
+1 kíváncsi lennék, hogy a sok pénzremenő gyerekanimeből miért ez lett kiválasztva?

Majd holnap kitöltöm, most éppen zombis highschoolt lapozgatom. Aztán meg éjjel vidámakat fogok álmodni :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:34
5, A-I ig öszzes (itt nem valami olyasmit akar hogy végigveszed az összeset és mindegyiket értékeled 1-5-ig :confused:)

Én úgy csináltam.

Holdfénytolvaj

Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:34
1, "karikázd be"..... :angyali:
Nah eggen... ezen én is nevettem, de ezek a kérdések előbb kézzel íródtak meg, és csak azután kerültek gépre. De azért gondolom, érthető, hogy mit is kell csinálni. :)


Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:342, Életkorhoz nyugodtan mehetett volna még egy 22 vagy 24+
Ehhez én most hiába szólnék bármit is, mert a kérdéseket nem én állítottam  össze. @_@


Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:345, A-I ig öszzes (itt nem valami olyasmit akar hogy végigveszed az összeset és mindegyiket értékeled 1-5-ig :confused:)
Igen, mindegyiket értékelni kell 1-től 5-ig.


Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:346, Dúrva lenne felsorolni mind a 3TB-nyit :D
Párat azért csak ki lehet emelni. És a pár alatt még simán érthető akár 20 anime is. :)


Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:3416 rosszúl feltett kérdés
Ha nagyon szeretnéd, reklamálok a nevedben a kérdések írójánál. :)


Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:34+1 kíváncsi lennék, hogy a sok pénzremenő gyerekanimeből miért ez lett kiválasztva?
Na látod, ezt én se tudom.



Nagyon köszönöm azoknak, akik már kitöltötték, és előre is, akik ki fogják tölteni! :)
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Kvikveg

#9
Quote from: Holdfénytolvaj on 2008-01-05, 13:55:45
...
Quote from: White SeeD on 2008-01-04, 22:30:346, Dúrva lenne felsorolni mind a 3TB-nyit :D
Párat azért csak ki lehet emelni. És a pár alatt még simán érthető akár 20 anime is. :)
...
Nagyon köszönöm azoknak, akik már kitöltötték, és előre is, akik ki fogják tölteni! :)
Ja, akkor meg irok parat... vagy nem.
Nincs mit. Onismereti ora. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

E'kűdve.
[spoiler=nem érdekel, hogy érdekel e titeket]1) A
2) C
3) C
4) A, E
5) A: 5 B: 3 C: 4 D: 4 E: 5 F: 1 G: 1 H: 3
6) Top 5: Neon Genesis Evangelion, FLCL, Cowboy Bebop, Outlaw Star, Tengen Toppa Gurren Lagann
7) B, C
8) A, B, C
9) C
10) C
11) Egyszerű film: a történet és a megvalósítás ezekben általában jobban illik a "mozihangulathoz", az animáció/anime otthon inkább.
12) D (mondjuk megemlítem hogy egy-két cucctól leesne azért az álla)
13) B
14) Inuyasha, de Neon Genesis Evangelion óta nézek rendszeresen
15) Tyű, öregem, jókat tudsz kérdezni. Ebben az időszakban, míg az animéket néztem/nézem, viszonylag megkomolyodtam és egy kicsit parasztabb is lettem, de nem tudom/hiszem hogy anime miatt lenne ez... Kicsit talán jobban belegondolok a dolgokba, nem csak felületesen átgondolom őket.
16) Általánosságában szerintem van: Animékben több a tanító célú.
17) Egy random animés karakter (Makoto-kun! :D )
18) Neon Genesis Evangelion: Látványos, érdekes, és van egy olyan mondanivalója amit mindenki ismer és tud, de egy ilyen remek történetve belebújtatva méginkább elgondolkodik rajta az ember.
+1) Néztem, 10 éves koromban. Tetszett, ja. :D

Remélem segítettem[/spoiler]

White SeeD

Az enyém

[spoiler]1, A
2, D
3, A     (bár az az 1-2 óra nagyon szegényes mennyiség, inkább 3-4 munkanapon hétvégén több)
4, D. E
5, A:3  B:5  C:3   D:3   E:5   F:0   G:4   H:5
6, Neon Genesis Evangelion, Ai Yori Aoshi, Last Exile, Rune Soldier, Musihsi, Gankutsuou, Madlax, Gundam Zeta, Death Note, Code Geass, Kenshin OAV, Tenchie Muyo OAV, Haibane Renmei, Zero no Tsukaima, Great Teacher Onizuka
7, B, C, D
8, F: Mindenből megnézek 1-2 részt, és eldöntöm hogy folytatom vagy nem
9, E: 7-8 éve
10, A
11, Anime.    De én nem megyek moziba azért sem, inkább megveszem magamnak a DVD-t :)
12, A-E ig mindegyik szituációtól függően.
13, A
14, Neon Genesis Evangelion (mondjuk ez nem teljesen igaz, az első valószínűleg hogy a Macross volt mikor olyan 4-5 éves lehettem, de onnan homályosak az emlékeim. Az viszont igaz, hogy az első amiről tudtam hogy anime az az NGE volt,)
15, Befolyásolja, akár egy könyv vagy egy film, vagy bármilyen információ. Én jónak ítélem meg, környezetem már nem annyira:)
16, helyzettől függ., de van. Már csak azéet is mert animeban sok olyan megvalósítás van amit filmen nemigen láttam eddig.
17, Szabadidő
18, Neon Genesis Evangelion. Talán mert ez volt az első, talán mert nekem ez az Anime, talán mert látszik belőle hogy anime=/= mese, vagy mert minden megvan benne ami egy jó animehoz kell.

+1, nem[/spoiler]

edit:Kedvenc anime rovatba van aki nem NGE-t írt? :lol:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

Quote from: White SeeD on 2008-01-05, 16:20:14
edit:Kedvenc anime rovatba van aki nem NGE-t írt? :lol:
Jelen. Meg szerintem Zsiga sem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

[spoiler= válaszok]
1. A
2. D
3. A
4. E
5. F1, A5
6. Top5: Cowboy Bebop, Tengen Toppa Gurenn-Lagann, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Black Lagoon
7. C, D
8. A, B
9. A
10. B
11. Bár választhatnék...
12. Embere válogatja, C, E
13. E, mint egyéb: mindent eredeti hanggal nézek, ha tehetem
14. Dragon Ball, de az első Ghost in the Shell film és a Cowboy Bebop indított el ezen az úton
15. Végülis ja, kihozta a fétiseimet
16. Nincs, túl tág fogalom mindkettő ahhoz, hogy így általánosságban lehessen beszélni róluk
17. Cowboy Bebop
18. Szintén Cowboy Bebop. :) Stílusos, jól néz ki, zseniális zene, karakterek, és a legtöbb animével ellentétben a legkevésbé sem szájbarágós

+1. Láttam belőle egész sok részt, elvoltam vele anno.

[/spoiler]

Quote from: White SeeD on 2008-01-05, 16:20:14
edit:Kedvenc anime rovatba van aki nem NGE-t írt? :lol:
Én sem.

Próféta

Quote from: Darkstar on 2008-01-05, 16:25:05
Quote from: White SeeD on 2008-01-05, 16:20:14
edit:Kedvenc anime rovatba van aki nem NGE-t írt? :lol:
Jelen. Meg szerintem Zsiga sem. :D
Meg én se, pedig én szeretem is.

[spoiler]1.,,Karikázd be" a nemed! **A. fiú** B. lány

2.Életkor?
A. 6-12 B. 12-16 C. 16-18 **D. 18+**

3. Milyen gyakran nézel animéket?
A. Nagyon gyakran. Naponta 1-2 órát.
**B.** Elég sokat, de nem viszem túlzásba.
C. Alkalmanként. Hetente pár alkalommal...
D. Ritkábban. Olykor-olykor...

4.Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
A. Tévében. (Animax, RTL-klub)
B. Csak mozifilmeket szoktam megnézni.
**C**. Megveszem DVD-n itthon Magyarországon.
D. Külföldről rendelem meg DVD-n.
**E**. Innen-onnan megszerzem őket.
**F**. Egyéb: Internet.

5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt.)

3 A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust.
5 B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta.
1 C. A szép és nagy szemű karakterek miatt.
2 D. A csatajelenetek érdekelnek.
3 E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud.
1 F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is.
4 G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát.
5 H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része.
I. Egyébb:..........................................................................................

6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)

kedvencek:
elsősorban Mononoke Hime (A vadon hercegnője), Paranoia Agent, Cowboy Bebop, Haibane Renmei;
másodsorban NHK ni youkosou (Welcome to the NHK), TeXhnolyze, Paprika, Kaze no Tani no Nausicaa (Nauszika - A szél harcosai), Kino no Tabi, Sennen Joyuu (Millenium Actress), Ouritsu Uchuugun - Honneamise no Tsubasa (Wings Of Honneamise), Tenkuu no Shiro Laputa (Laputa - Az égi palota), Jin-Roh (The Wolf Brigade), Perfect Blue, de még ezek is a szűk kedvenc (felső 10%) kategóriában vannak.

7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)
A. Mert ez ment a tévében.
B. Egy ismerősöm mutatta meg nekem.
*C*. Interneten olvastam róla.
*D*. Mert első látásra beleszerettem...
E. Egyéb:

8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)
A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
*B*. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a történetet, akkor megnézem.
C. Csak akkor nézem meg, ha az általam kedvelt kategóriába (vígjáték, akció, dráma stb...) beleesik.
D. Ha van benne csata, akkor jöhet.
*E*. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
*F*. egyéb: internetes és személyes ismerősök ajánlása

9. Mióta nézel animéket?
A. Azóta, mióta az RTL Klub-on megláttam a Dragon Ball és a Varázslatos Álmok című anime sorozatot.
B. Mióta az eszemet tudom.
C. Mióta létrejött az A+ anime csatorna. (Jelenlegi neve: Animax.)
D. Pfff... Nem emlékszem pontosan...
E. Egyszer láttam valahol és megtetszett.
*F*. Egyéb: bár az 'A' pont voltaképpen igaz, tudatosan és hobbiszerűen csak 2000-2001 óta.

10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal?
A. Hehe... Ez most vicc...? Egyáltalán nem...
*B*. Van 1-2 jó műsor, de azokat is csak ritkán nézem meg...
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.
D. Egyéb vélemény...

11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!

Ez egész egyszerűen nem szempont. Érdekel a (rajz)film tartalma, műfaja, minősége, általános és kritikai vélekedés, alkotók személye és munkássága... csak nagyon ritka esetekben fordulhat elő, hogy a rajzoltság döntsön.
Hogy mégis mondjak valamit: ha ugyanazt a filmet azonos minőségben, odafigyeléssel, rendezéssel, forgatókönyvvel, zenével stb. ceteris paribus film és rajzfilm változatban is elkészítik, akkor talán - talán! - az előszereplőset választanám.

12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
A. Igen, mert nem érdekel, hogy mit gondol.
B. Igen, mert nem akarok vitázni vele.
C. Igen, mert a legtöbb ilyen embernek fogalma sincs az egészről és feleslegesen magyaráznék...
D. Nem, mert azért hát álljon meg a hegyi menet...
*E*. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.

13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
A. Még szép, hogy az eredeti szinkron a jobb. Felirattal is tökéletes.
*B*. Nem felétlenül kell a japán szinkron, de semmiképp sem nézem meg magyarul, mert nem vagyok megelégedve az eddigi szinkron produkciókkal.
C. Ha tehetem, akkor magyar szinkronnal nézem meg.
D. Teljesen mindegy, hogy milyen szinkronnal megy.

14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?

Talán a Nils Holgerson. Amiről már sejtettem, hogy távolkeleti, az a Dragon Ball, Varázslatos Álmok; viszont amit először tudatosan animeként néztem, az az X - The Movie című egészestés akció-fantasy anime. Inkább nem dicsérném, mert mai fejjel már nem tetszik.

15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?

Nem tudom megállapítani. Esetleg az anime nézés, film nézés, könyv olvasás együttesen, mint kultúrafogyasztás alakítják a szemléletemet, tágítják a világlátásomat.

16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?

Ilyen általánosságban nem lehet ezt kijelenteni. Film és film, illet6ve anime és anime közt sokkal nagyobb különbségek vannak, mint a két médium közt.

17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?

Anime. Túl sokat foglalkoztam már vele, hogy más jusson eszembe róla.

18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)

Paranoia Agent
Nagyon vad, egész egyszerűen semmihez sem hasonlít, amit valaha láttam/olvastam. Talán kicsit a Twin Peakshez, de ahhoz se nagyon (bár azóta már láttam valahol a japán Twin Peaks-ként emlegetve). Durva, vicces, érdekes, izgalmas, elgondolkodtató; szimbólumokkal, kulturális és társadalmi utalásokkal és hátborzongatóan hihető jellemrajzokkal van tele; és nagyon kavar, újranézhető, újraértelmezhető műalkotás. A történetről csak annyit, hogy a vezérfonala -látszólag- egy görkoris, baseballütős srác, aki sorozatosan támad meg embereket; miközben a rendőrség nyomoz utána, mi megismerhetjük az áldozatokat a támadás előtt és után, és kereshetjük, vajon van-e összefüggés az esetek közt, van-e minta a káoszban.

+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?

Két-három epizódot láthattam belőle. Azt a megállapítást, hogy feltehetően a 12 év alatti korosztálynak készült, idősebb fejjel nehezen élvezhető, ebből pedig én addigra jócskán kinőttem. [/spoiler]

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2008-01-05, 16:25:05
Jelen. Meg szerintem Zsiga sem. :D
Hát igen... :D
[spoiler=Ha már úgyis mindenki beírta, itt vannak az én válaszaim is.]1.) A
2.) D
3.) A (mellesleg napi 1-2 óra egyáltalán nem számít soknak hardcore otaku körökben... ;) )
4.) F - Fansub netről, illetve amit leadnak itthon moziban azt megnézem. DVD-t nem veszek, mert a hazai kiadások minősége kritikán aluli, az amerikai kiadások is gyengébbek mint egy jó minőségű rip a netről, a japánokon meg nincs angol felirat.
5.) A3, B5, C1, D2, E5, F-1 :) , G4, H4
6.) http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&orderby=vote&orderdir=1&show=myvotes&uid=103606&epp=150
7.) C
8.) F - Minden újonnan induló (és persze feliratozott) sorozatnak megnézem az első 1-2 részét, amelyik tetszik azt nézem tovább. A már befejezett sorozatok közül pedig netes ajánlók alapján válogatok.
9.) F - Tudatosan 2-3 éve.
10.) A - Kevés a jó film / sorozat, és még azokat is elrontja a színvonaltalan szinkron/felirat, illetve a DVD-kiadások kép"minősége".
11.) Sose szoktam így választani, egyenrangúan kezelem az animációt és az élőszereplős filmeket.
12.) E
13.) D - "Teljesen mindegy, hogy milyen szinkronnal megy." ha az a szinkron jó. Az már más kérdés hogy az esetek 95%-ában egyértelműen a japán eredeti a legjobb lehetőség.
14.) Maja a méhecske és Nils Holgersson, mint mindenki másnak. :) Tudatosan animét keresve először a Ghost in the Shell-t néztem meg. Ez a film ébresztett rá hogy az animáció nem egyenlő a gyerekmesével.
15.) Befolyásolta, pont úgy mint az élőszereplős filmek/sorozatok. Szerintem jó irányba, a környezetem pedig nem hiszem hogy összekapcsolta volna bármilyen jellemváltozásomat az animékkel.
16.) Nincs.
17.) Animációs film.
18.) Martian Successor Nadesico. Az egyik kedvenc műfajom tökéletes paródiája, ami nem fél hülyét csinálni mindenből és mindenkiből, néhol Monty Python-i magasságokba emelkedő módon téve mindezt. Nem mellesleg nagyon jó sci-fi.
+1.) Pár részt láttam, elég volt egy életre.
[/spoiler]

Manitu

 :eek: Ilyen smiley mióta van: 8) ?

Zsiga, valahogy éreztem, hogy egy mylisttel fogod megoldani a mit láttál kérdést :D


Én

Én is most láttam meg a 8 ) kombináció véletlen alkalmazásával. :wtf
[spoiler]8)[/spoiler]

Xzone

Quote from: White SeeD on 2008-01-05, 16:20:14
edit:Kedvenc anime rovatba van aki nem NGE-t írt? :lol:

Én még nem is láttam. Valahogy sosem éreztem hozzá kedvet, hogy megnézzem, pedig eléggé az "addig-nem-is-vagy-igazi-anime-fan-amíg-ezt-nem-láttad" kategória. Ennyi idő alatt viszont sokat hallotam a történetéről, és pár éve valaki a végét is elspoilerezte nekem... :wtf

Én egyébként a KgNE-t írtam kedvencnek.

Kvikveg

#19
14: Zsiga: elgondolkodtam: es az Oz, a csodak csodaja (Ozu no mahotsukai egeszestes rajzfilm) volt nalam az elso... Kb 198kevesben. XD De azt oszinten szolva nem vettem oda.
edit: bocs, volt valami pandamacis is elotte, igy ahogy visszagondolok a stilusara az is az lehetett.
Es a Google csodakra kepes: Pandamaci kalandjai

En sem NGE-t irtam a kedvenc rovatba. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Holdfénytolvaj

Noh, nagyon szépen köszönöm azoknak, akik vették a fáradtságot és áldoztak erre a drága idejükből! :)  :tezsvir:
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Kvikveg

Honnan van az avatarod?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soul

Én meg jól lemaradtam róla :'(. Csak most szúrtam ki..

LuckyDingo

Quote from: Soul on 2008-01-08, 12:24:16
Én meg jól lemaradtam róla :'(. Csak most szúrtam ki..
Ne sírj, majd ha nekem kell ilyet csinálnom, akkor szólok :XD /van egy olyan érzésem, hogy nekem is valami ilyesmi témám lesz majd XDD/

Holdfénytolvaj

Kvikveg: Ez egy 10 pontos kérdés, csak úgy nem válaszolok rá. ;) Egyelőre legyen titok.^^

Soul: Ha gondolod, még tudjuk fogadni a válaszaidat. Ha érkezik még pár darab az nem gond. (: Úgyhogy, ha van kedved, akkor hajrá! Egyelőre úgy is az összesítéssel kezdi az illető. Addig még belefér. (:
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Soul

#25
Jó akkor ha még, még mindíg nem késő  :smile:, holnap délelőtt felkelek és ezzel kezdek  :smile:.

*Upd:

És elkészültem  :smile:
[spoiler]
--------------------------------
1.,,Karikázd be" a nemed! :
A. fiú
---------------------------------
2.Életkor?
D. 18+
----------------------------------
3. Milyen gyakran nézel animéket?
A. Nagyon gyakran. Naponta 1-2 órát.
[B. Elég sokat, de nem viszem túlzásba., mikor A és mikor B de inkább A  :)]

------------------------------------------------------------------------------
4.Hol szoktál animét nézni, honnan szerzed be őket? (több választás is lehetséges)
E. Innen-onnan megszerzem őket.

--------------------------------------------------------------------------------
5. Mely okok miatt nézel meg egy animét? (Írj egy 1-et az olyan okok mellé, amelyik miatt legkevésbé nézel, egy ötöst, ami miatt leginkább és a kettő közt.)

A. A rajzolás miatt. Szeretem ezt a stílust. 5
B. A történet és a mondani való miatt, szeretek elgondolkodni rajta. 5
C. A szép és nagy szemű karakterek miatt. 5
D. A csatajelenetek érdekelnek. 4
E. Mert olyat mutat, amit egy film nem tud. 5
F. Azért nézem, mert kezd divattá válni már Magyarországon is. 1
G. Mert általa megismerhetek egy teljesen más kultúrát. 3
H. Mert igényesebb, mint a tévében látható műsorok nagy része. 5
I. Egyébb:..........................................................................................

--------------------------------------------------------------------------
6. Sorolj fel néhány animét, amit már láttál. (Ha nagyon sok, akkor csak a kedvenceidet írd fel.)

Death Note,Berserk,Gantz,Great Teacher Onizuka,Black  Lagoon,Fullmetal Panic,Strawberry Panic...

----------------------------------------------------------------
7. Miért pont ezeket az animéket nézted meg? (több választás lehetséges)
C. Interneten olvastam róla.
D. Mert első látásra beleszerettem...
E. Egyéb: pl még a benne szereplő karakterek jelleme miatt

-----------------------------------------------------------------------------
8. Mikor egy új animéről hallasz, mi alapján döntöd el, hogy érdemes-e megnézni? (több választás lehetséges)
A. Ha tetszik a rajzstílus, akkor megnézem.
B. Utána nézek miről is szól pontosan és ha érdekesnek találom a  történetet, akkor megnézem.
E. Ha filozófiai kérdéseket feszeget, mindenképp megnézem.
F. egyéb:

-------------------------------------------------------------------------------
9. Mióta nézel animéket?
F. Egyéb: Elég rég óta, még jóval a Dragon Ball előtt az RTL2-n láttam  először animét.

-------------------------------------------------------------------------------
10. Meg vagy-e elégedve a Magyarországon (törvényes) úton beszerezhető ANIME kínálattal?
A. Hehe... Ez most vicc...? Egyáltalán nem...
B. Van 1-2 jó műsor, de azokat is csak ritkán nézem meg...
C. Lehetne nagyobb is a kínálat, de tetszik, ami van.
D. Egyéb vélemény...

Itt igazából szerintem mind a 4  válasz lehetséges ezért nem is töröltem  egyet sem, szépen alakul nálunk az anime/manga kínálat de még van hova  :), a legnagyobb fejlődést abban látnám igazából ha nem csak Bp-n  lennének anime/manga boltok.

---------------------------------------------------------------------------------
11. Ha választanod kellene egy animációs film vagy egy egyszerű film közül mikor moziba mész, melyiket választanád? Válaszod röviden indokold!

Hmmm nem ugyan az és nem így kell hozzá állni hogy pl nem nézem meg  a filmet mert film.Másvilág a kettő és én mostanában eléggé csalódtam a  filmekben, az animékban mindíg látok valamit ami lekött megfog  elgondolkoztat vagy nagyon megnevettet.Gondolom azért van a kérdés  mert vannak emberek akik teljesen elzárkóznak a filmektől, de nem  érdemes, van azért néha jó film.De ha az lenne a helyzet hogy a moziban 1  anime és 1film mellett kéne döntenem tuti az anime vetítésre mennék be :).

---------------------------------------------------------------------------------
12. Elereszted-e a füled mellett, mikor valaki eszméletlen badarságokat magyaráz az animéről, mindenféle háttértudás nélkül?
E. Nem, elmagyarázom neki miről szól ez az egész.

---------------------------------------------------------------------------------
13. Sok anime rajongó szerint az anime csak akkor anime, ha japán szinkronnal megy. Szerinted fontos szerepe van-e annak, hogy eredeti szinkronhanggal megy-e?
A. Még szép, hogy az eredeti szinkron a jobb. Felirattal is tökéletes.

Na ide muszály komment :), igenis a japán szinkron a legjobb, az  angol/magyar ha nem is nevetséges de nem olyan  mint a japán.A felfogást kell megnézni japánban, hogy viszonyulnak a  szinkronszínészethez és rögtön meglátjuk sokkal komolyabban veszik az  egészet. 

---------------------------------------------------------------------------------
14. Mi volt az első anime, amit láttál? Mi volt az, ami megfogott benne és emiatt jobban elmerültél az animék világában?

Mivel nem ma volt így homályosak az emlékek :), de az első animék amik  meg is maradtak bennem, SM, Cat's Eye, Dragon Ball.Az első kettőben a  nő/lány szereplők, a DB-ben a humor és a harcok fogtak meg.


----------------------------------------------------------------------------------
15. Szerinted befolyásolja/befolyásolta-e jellemed fejlődését az anime nézés? Ha igen milyen irányban és milyennek ítéled meg te ezt a változást? Milyennek ítélik meg a körülötted lévők?

Hmm megint 1 érdekes kérdés :).Hát régen mindíg is fekete báránynak  éreztem magam a nem animét néző osztálytársaim között, nekik csak a  mesék voltak, és én mindíg az mondtam én animét (rajzfilmet) nézek, ezzel  utalva arra szerintem én minőségibb dolgokat látok(persze néző pont kinek  mi a jobb de én mindíg is a japán rajzfilmeket fogom első helyen kezelni  :)) mint a mesék :).Mindenkire hathat 1 animeszereplő stílusa vagy maga  az anime hangulata, de ez csak akkor baj ha valakit megváltoztat rossz  irányba.Hogy engem mennyire változtatott meg ezt mástól kéne  megkérdezni mert az ember ált csak dícséri magát :).

-----------------------------------------------------------------------------------
16. Szerinted van-e és ha van, akkor mi az alapvető morális különbség egy film és egy anime mondanivalója között?

Az animék sokszínűbbek általában mint a nyugati társaik vagy a nyugati   filmek.

-----------------------------------------------------------------------------------
17. Mire asszociálsz (mi jut eszedbe egyből) ha azt a szót hallod, hogy anime?
  Japán rajzfilm.

-----------------------------------------------------------------------------------
18. Kedvenc animéd címe, és rövid indoklás, hogy miért az a kedvenced. (csak egy!!!)
 
Death Note:

   Van aki még nem ismerné?:) Hogy miért is? A történet, szereplők, hangulat, zenék mind mind olyat nyújtottak nekem amit életem során nem felejtek el.Plusszban még hozzá jön hogy nekem nagyon jó volt hétről hétre itt izgulni fórumon a többiekkel "mikor jön már az új rész", megvitatni ki kiről mit gondol. 10/10
-----------------------------------------------------------------------------------
+1. Nézted-e a Pokémont és tetszett-e? Ha igen, miért?
  Tudom miről van szó, nem kötött le, pár részt láttam. :D
[/spoiler]     

Holdfénytolvaj

Noh, akkor ezúton most már véglegesen lezárult ez a dolog. Köszönjük mindenkinek a részvételt!  :tezsvir: :)
További kellemes vasárnapot kívánok mindenkinek!
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

Kvikveg

Majd kerjuk az eredmenyeket/reakciokat, stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Holdfénytolvaj

Nektek (is) köszönhetően a dolgozat írója 5-ös érdemjegyet kapott a dolgozatra.  :jee: A tanár nagyon meg volt elégedve a munkával. :)
Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is.

chilip