Main Menu

Western játékok

Started by Ramiz, 2008-01-04, 14:38:22

Previous topic - Next topic

Ramiz

Mindig is imádtam a western filmeket, a zsáner szigorú, kimondatlan szabályrendszerét, amihez nézőként jól esik az idomulás is, a kisebb eltérések pedig hatalmas feszültséget gerjesztenek. Most azonban a 3:10 To Yuma és a Django hatására bekattantam, kell egy ilyen topik (remélem azért nem csak én fogok postolni :) ). Leszedtem egy csomó játékot, sajnos egy-két újabb nem fut a gépemen, de majd valahogy azokra is sort kerítek.

Outlaw - ez régi játék, de azért megemlítem, nagy klasszikus volt a maga idejében. A TNT szivarral való meggyújtása volt a kedvenc gegem benne, de amúgy nem játszottam vele sokat (a Redneck Rampage című alapvetés elcsábított - tényleg, abból nem lesz "remake"?).

Gun - Ez pedig egy baromi jól eltalált 2005-ös játék, amiről két sorban már áradoztam. Gyakorlatilag tökéletes, képtelen vagyok benne hibát találni (egy-két jelentéktelen bug van, de szóra sem érdemesek). A zsáner gyakorlatilag minden elemét szerepelteti: indiánok, skalpolás, kocsmai lövöldözések, pisztolypárbajok, vadászat íjjal, közelharc késsel, tomahawkkal és karddal, különféle valódi fegyverek (hatlövetű pisztoly, vadászpuska, shotgun, mesterlövész-puska (persze távcső nélkül), népaprító Gatling gun :whoah: , még ágyú is). A tisztességesen megírt, igencsak csavaros, változatos és meglepően tökös történeten kívül, amelynek átvezető videóiban gátlástalanul fejezik le, kínozzák meg, lövik agyon egymást az emberek, persze indián- és családmészárlás is van, rengetegféle alküldetést is meg lehet csinálni, amik egyrészt különféle bónuszokat unlockolnak, másrészt baromi szórakoztatóak: vannak fejvadász-küldetések (néha élve, néha halva kell elkapni a delikvenst, általában mindegy, de élve nehezebb és több érte a jutalom), futárküldetések (ahol nagyon kell hajtani a lovat, plusz egyre többen próbálnak megállítani is), a seriffnek való segítségek (a kedvenceim - ezek a legváltozatosabbak) és még íjjal való vadászküldetések is. Gyerekkori élményektől (hányszor elolvastam a Wienettou-t!) kezdve filmes tisztelgésekig sokféle finomság vár a játékosra, a főszál küldetései külön-külön is zseniálisak, soha nem gondoltam, hogy ennyiféle kedvenc helyzetet lejátszhatok a Jó, a rossz és a csúf legjobb jelenetét idéző akasztás kötél ellövésével való megakadályozásától a vonat kisiklatásán, a börtönből való menekülésen és az erődből való szökésen át ugyanazon erőd bevételéig vagy éppen a folyón való vízi harcig. Mindezt a lehető legegyszerűbb és legkényelmesebb irányítással oldották meg: kedvencem a QuickDraw, ami a pisztoly előkapása és a belső nézetbe váltás egy gombnyomásra, függetlenül attól, hogy milyen fegyver van a kezünkben (amit, például a puskát, külső nézetbe váltva hősünk automatikusan újra elővesz ugyanazon gomb megnyomására), de a közelharci fegyverrel való villámgyors gyilkolás (kés, tomahawk, kard) is könnyű a jobb egérgombbal, amely cselekedet amúgy ellenfeleinkből is a közelharci fegyver használatát váltja ki, mely ránk nézve is ugyanolyan halálos! A lovaglás szintén baromi kényelmes, látványos és élethű, gyönyörűen animált minden mozdulata poroszkálás, ügetés, vágtázás, ugratás közben ugyanúgy, mint mikor épp letapos egy ellenfelet (közelharc lovon) vagy éppen, ha egészsége nullára csökken (túl sok sarkantyús vágta vagy túl sok sérülés), amikor összeesik és kileheli lelkét. Az emberek, városok, szűk szorosok, aranybányák, prérik, vonatok, vadállatok (bölény, puma, farkas stb) nagyon pofásak, remekül elkapták a vadnyugati hangulatot, a bejárható terep méretét és bonyolultságát is jó arányérzékkel belőve a "nagy, változatos, gyönyörű" és "megjegyezhetően egyszerű, gépigény-kímélő egyszerűsítésekkel élő" közé. Ez az a játék, amibe se bonyolultsága miatt nem unsz bele, se egyszerűsége miatt nem unod meg egyhamar, ha pedig magad is olyan vadnyugati-őrült vagy, mint én, szinte érezni fogod kezeden a fegyverolaj szagát, lábaid közt az izmos, vágtató lovat, arcodon az kórót görgető, homokot felkavaró szelet, hallani fogod az indiánok hujjogását és a Gatling gun ugatását (és el fogod bukni a vizsgáidat :D ).

Nézzétek meg ezt a videót, hihetlen kutyák.


Jön még: Desperados 1, Wanted (western kalandjáték, jíííí-háá!).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-01-04, 14:38:22Nézzétek meg ezt a videót, hihetlen kutyák.
kb fél percet néztem és utána úgy döntöttem ideje elindítanom a programot. amint hazaérek meg is teszem :D
látatlanban bíztam az ízlésedben és megvettem steam-en még a féláras akció ideje alatt 10 dolcsiért 31-én, de nem mertem még elindítani, illetve rengeteg egyéb játék volt, amit még be se fejeztem, de ez a videórészlet viszont tényleg meggyőzött :)

Kvikveg

Hehe. Nekem kapasbol a Wanted Guns ugrott be a rosszpcjatekok.blog.hu-rol...  (szinvonal: :wtf)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-01-04, 14:50:21
Quote from: Ramiz on 2008-01-04, 14:38:22Nézzétek meg ezt a videót, hihetlen kutyák.
látatlanban bíztam az ízlésedben és megvettem steam-en még a féláras akció ideje alatt 10 dolcsiért 31-én
Hízelgő... :Kiraly: Kíváncsi vagyok, neked is bejön-e. (Majd írd meg, hogy mi a véleményed a legfontosabb kérdésben: lefekszik-e hősünk Jennyvel, a prostival, miután felmentek egy szobába a mulatóban, vagy csak odaült a fürdőkádja szélére beszélgetni?)

(Amúgy nem is tudtam, hogy ez a rosszpcjatekok ilyen igénytelen: pont olyan erőltetett és unalmas a szövege a srácnak, mint annak a tízéves balfasznak, aki lekoppintotta őt és megpróbálta a Fahrenheitről rosszjáték videót csinálni és narrálni, aztán rajta röhögött a fél magyar net. Az angryvideogamenerd-nek a lényege a duma, basszus, nem az olcsó vagy régi játékokon való gúnyolódás...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Nem tudom, en altalaban jol szorakozom rajta. Hallottam rosszabbat, olyan magyart, aki meg ot utanozta volna, de nem siekrult.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2008-01-04, 21:27:59
Nem tudom, en altalaban jol szorakozom rajta. Hallottam rosszabbat, olyan magyart, aki meg ot utanozta volna, de nem siekrult.
Arról beszéltem én is. :) Mondjuk ez a Wanted Guns tényleg iszonyú sz.r, gyorsan leszedtem, egy kis shoot 'em up tetszett volna, de ilyen elcs.szett irányítást és harcrendszert ritkán látni... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

GUN
csak Ramizt tudnám idézni. eszméletlenül eltalált vadnyugati játék. :whoah:
16-18 óra játékidővel kihozható simán 100%-ra és megkapja az ember a még lock-olt fegyvert és páncélozott pacit is :D