Main Menu

Mass Effect

Started by Puru², 2008-06-04, 12:04:02

Previous topic - Next topic

Puru²

Wrex küldijét hogy csináltátok meg ,az általa megadott koodinátákon nem találtam semmit .  :zomg:

Dreamcleaver

#61
Quote from: Puru² on 2008-06-12, 15:18:09
Wrex küldijét hogy csináltátok meg ,az általa megadott koodinátákon nem találtam semmit .  :zomg:

Én személy szerint véletlen. Általában ha mentem egy galaxisba, ott a létező össze csillagrendszert felkutattam, és kipipáltam, hogy megvolt. Így valami másik küldi kapcsán ugyanabban a galaxisban megcsináltam Wrexét is. De amúgy ott volt, ahol mondta.


Én a "Missing Person" küldinél nem találom a hajót az adot koordinátákon. Meg Feroson a "Greth in the Channels" küldi nem működött. Hiába lőttem ki a jeladót meg írtottam ki az össze gethet. De ezen kívül minden működött.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

#62
Wrex küldetésével nem volt semmi gond, abba a rendszerbe kell menni, ahová mondta (meg írja is a quest log). Ahogy DC is mondta, minden rendszert érdemes alaposan felderíteni, vagyis nem csak a bolygókat nézed meg, hanem a környező aszteroida mezőket stb...van amikor feltünik egy "unknown target" ami lehet egy hajó, vagy egy nagyobb aszteroida.
A missing person küldetésnél, ha jól rémlik, a hajó az egyik bolygó mögött van, ha az megvan, utána leküld a bolygóra a folytatása.

typo

Tycho

Jormagund armort találtatok már? nagyon babán néz ki! :whoah: És Geth armort? állítólag az is van, de csak Krogan-ban ::)

Alkyra

nuh, ez is megvan.:) A játék látványos, izgalmas, ötletes s piszok igényesen ki van dolgozva. Rég láttam már ilyen szép munkát.
Paragon-ként vittem végig s az állandó fagyások ellenére se hagytam abba a játékot.(nem szereti az nvidia kártyámat..)
Többet szerintem nem is kell mondanom róla. Ezt MINDENKINEK ki KELL próbálnia.

10/10

Zen

Megszereztem a játékot, elindítottam a telepítést, de 6%nál csak úgy *hopp* megszakad. o.O
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Quote from: Zen on 2008-06-13, 17:59:30
Megszereztem a játékot, elindítottam a telepítést, de 6%nál csak úgy *hopp* megszakad. o.O

Daemon tools? Frissítsd a kiegészítő programmal együtt.(KÜLÖN kell rákeresni a neten)

Zen

Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:03:57
Quote from: Zen on 2008-06-13, 17:59:30
Megszereztem a játékot, elindítottam a telepítést, de 6%nál csak úgy *hopp* megszakad. o.O

Daemon tools? Frissítsd a kiegészítő programmal együtt.(KÜLÖN kell rákeresni a neten)
Milyen kiegészítő progi?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Quote from: Zen on 2008-06-13, 18:06:56
Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:03:57
Quote from: Zen on 2008-06-13, 17:59:30
Megszereztem a játékot, elindítottam a telepítést, de 6%nál csak úgy *hopp* megszakad. o.O

Daemon tools? Frissítsd a kiegészítő programmal együtt.(KÜLÖN kell rákeresni a neten)
Milyen kiegészítő progi?


SPTD. Továbbá csinálj egy force-recheck-et.Hátha az adat rossz.

Zen

Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:10:24
Quote from: Zen on 2008-06-13, 18:06:56
Quote from: Alkyra on 2008-06-13, 18:03:57
Quote from: Zen on 2008-06-13, 17:59:30
Megszereztem a játékot, elindítottam a telepítést, de 6%nál csak úgy *hopp* megszakad. o.O

Daemon tools? Frissítsd a kiegészítő programmal együtt.(KÜLÖN kell rákeresni a neten)
Milyen kiegészítő progi?


SPTD. Továbbá csinálj egy force-recheck-et.Hátha az adat rossz.

Ok, kösz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fatal

#70
Sziasztok!
Letöltöttem a játékot a fent írt torrentről (mondjuk 1500 helyett 50 volt a sebesség általában), crackeltem is, indítani akartam 1280*1024-en. Bejött az a kis kép a desktopra, és onnantól semmi. Elindítottam 800*600-on is, ekkor elfeketedet a képernyő, és egy rövid időre megjelent a homokóra kurzor. Innentől csak reset gombbal lehetett valamit elérni. Elindítottam legminimálisabb beállításokon, ugyanez.

Comfigom:
CPU: C2D 2GHz
Graf: 8600GT 256 MB
RAM: 1GB

Még ha kevés is a RAM, azért futnia kéne ennyin szerintem... Vagy a crack a rossz? Segítsetek légyszi, nagyon játszanék már vele. :)
ED: DirectX 9.0c-nél van újabb? Csakmert ez van fennt nekem, lehet ez a régi?
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

kelvor

Tedd fel a legújabb videokártya drivert, biztonság kedvért frissíts egy directx-et és nézz utána a cracknek is, lehet az a rossz.

Fatal

#72
Frissítettem a drivert és a DirectX-et, ezzel elértem azt, hogy már nem kell feltétlen resetelni, hogy működjön a gépem. :P Crack-el ma már nem szórakozok, de remélem csak azzal van a gáz. Azért kösz.
ED: PROPER-RELOADED van nekem, van akinek megy, van akinek nem... :/
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Puru²

Na másodjára is kivégeztem a játékot ,ezuttal egy 100% renegade Adept csajjal. Hát nem kicsit volt imba  a karakter ,Sovereign szinte mozdúlni se tudott a folyamatos Singularity ,Lift ,Throw esőben .Elötte Infiltratorral vagy 5 percig szenvedtem most Adeptal talán volt vagy 20 sec .  :smile:

Tycho

Én is féltem a végén Liarától, amikor maxon volt az összes bioticja és egy savant X nevű ampot használt  :eek: :Kiraly:

Dreamcleaver

#75
Na végig vittem én is (slowpoke). Már Ilos előtt elértem a lv50-t az Infiltratorommal, és onnantól nem kaptam xp-t, mert lv51-60 az hardcore-on jön. Szal úgy kb lv52-n zártam volna.  :hehe:

Az értékelésem (szokásom szerint, röviden írok a pozitív dolgokról, és utána trollkodom  :D):

Igazság szerint felemás érzéseim vannak a game-mel kapcsolatban. Semmiképp sem érdemel 8,5-9,5-t, mint azt sok review állítja, de nem volt rossz.

Ami meglepett, hogy akciójátékként jól megállja a helyét a játék. Tetszett a Grears of War szerű fedezékes-lövöldözős dolog (bár normálon azért lv40 felett már nem bújkáltam, csak nyomtam az invut és írtás ezerrel), és a különböző skillek használata. A PC verzióban a squad control si egész jó volt. Az AI jól használja a karakterek skilljeit, ha engedjük neki, viszont a line of sighttal gondjai vannak. Lazán lövik a falat, ha mögötte van egy ellen, ahelyett, hogy megkerülnék. De mint akciójáték kifejezetten tetszet a cucc.

Mint RPG...hááát ez már más tészta. Kezdem a jóval; a játék vége nagyon üt. Nagy epikus leszámolás, jól megkoreografált jelenetekkel. Sokat dobott a hangulaton. A játék többi része viszont eléggé átlagos rpg szempontból, néhol már-már uncsi is.
A mellékükdetések nagy része iszonyat egyhangú. Ugyanolyan generatíve bolygókón/hajókon írtjuk ugyanazokat a lényeket. Most tényleg nagyon nehéz lett volna kissé változatosabb bázisokat/szállítóhajókat kreálni? (pl csak emberi hajóra mehettünk fel, abbból is egy félére, sehol egy Asari, Turian vagy Salarian hajó. Meh.)
A sztori a végét leszámítva nem igazán lenyűgöző. Nincsenek hatalmas fordulatok, érdekes mellékszálak. Fura, hogy a codexben a világról rengeteg infót kapunk, de a történetben ezek nem jönnek elő. Olyan, mintha csak átutazóban szemlélődnénk egy picit, de nem merülünk el mélyebben az univerzumban. Kár.
Ami még nagyon zavart, azok az interakciók a squad memberekkel. Gyak nulla. Küldetések közben semmi, csak a hajón lehet velük beszélni, akkor is egyesével. És statikusak. A KoToR2 és a Jade Empire után, ahol egyes társaink személyiségét mi is formálhatjuk, valami töbre számítottam. Egyedül Garrus mutat valami jellemfejlődést, mert az elején   full renegát volt, de sikerült megyőzni bizonyos dolgokban.
A helyszínek so-so. Noveria hangulatos lett volna, de a Hot Labs nagy csalódás volt. Valami nagy laborra számítottam, nagy tartósító kapszulákkal stb, ahol Aliens-szerű hangulatba írthatom a Rachnikat, ehelyett kaptam  1db szobát, ahol le kellett nyomnom egy gombot...Feros-t nagyon vártam a Prothean romok miatt, de elég szürkére sikeredett. Viszont a bossfightok jók!  :jee:
A szerelmi szállak elég silányak (Kadiant nem próbáltam férfi lévén). Túl nyilvánvalóak a dialógusok. Liara kb két dologról beszél; Protheanok meg a fajuk félreértelmezett szexuális szokásai. Izgi mi? Ashley egy fokkal jobb, de ő sem tartogat meglepetéseket. Mond egy sztorit a húgával kapcsolatban, aminke a mondanivalója, hogy a Williams lányok akkor csinálják, mikor elérkezettnek érzik az időt. Nem előbb. Vazz, te nyomulsz rám, nem én rád lol! Sztem sokan a "szexjelenetek" miatt nyomják fel a pontozást. Jó ötletnek tartom őket, de azért nem visznek el a hátukon egy játékot lol.

Grafika: Összeségében szép. Főleg az arcmimikát emelném ki. Unreal3 engine. Helyenként viszont (ok elég ritkán fordulnak elő) vannak elnagyolt textúrák (pl Volus traderek, meg azok a 4lábú mamlaszok pl). Ami nem tetszett, azok a fény-árnyék hatások. A Citadel Persidiumán pl a fák nem árnyékot vetnek, hanem úgy van textúrázva alattunk a talaj...mivel hogy állandóak a fényviszonyok, gondolom spórolni akartak. A baj csak az, hogyha elmegyünk a fa alatt, nem vetül ránk árnyék...De pl az mennyezet átszűrődő fények sem világítanak be külön...

Na röviden ennyi. Jobbra számítottam összeségében, de hát én mindig jobbra számítok.  :D Nem volt rossz játék, de ha fizettem volna érte, most mérges lennék.
7,5/10

typokért elnézést.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

pasa

#76
Quote from: Necrid^ on 2008-06-11, 22:53:43


Múlthéten tőltőttem le ezt folyamatos 1500k/s jött. Click
Nekem naon lassan töltött igaz h a gépem 4 mbos netből csak 1-et tud használni de akkor is 2-3kb/s elég gáz...Vagy az a gond h  hajnalban töltöttem? ^^" ^^" ^^"

Mind 1 megoldom anyám ugy is megkért h regeljek 1 warezra (igaz nem igy mondta h warez mert azt se tudja h mi az ^^" ^^" ^^")és ott fent van  :haha: :haha:

pasa

Hmm valaki megtudná nekem mondani h hol lehet ehez magyarositást találni?  :angyali: :angyali: :angyali:

Fazék

Quote from: pasa on 2008-06-18, 13:17:21
Hmm valaki megtudná nekem mondani h hol lehet ehez magyarositást találni?  :angyali: :angyali: :angyali:
boltban. 8k
amúgy hivatalosan letölthető magyarosítás sosem lesz hozzá, egyetlen esélyed, hogy ha valaki megvette, elérhetővé teszi majd a magyar nyelvű file-okat. de mivel a játék csak holnap jelenik meg nálunk tudtommal, így erre még egy picit várnod kell.

pasa

Quote from: Fazék on 2008-06-18, 13:20:55


boltban. 8k
amúgy hivatalosan letölthető magyarosítás sosem lesz hozzá, egyetlen esélyed, hogy ha valaki megvette, elérhetővé teszi majd a magyar nyelvű file-okat. de mivel a játék csak holnap jelenik meg nálunk tudtommal, így erre még egy picit várnod kell.

Mind 1 ugy se indul a gépemen mert öreg a gépem (de nem rossz) és  kb   fél ével azután miután ujratelepitem a gépet, pár nagyob játékot nem  visz (a cod 4 persze megy...)  :morci: :morci: :morci:

Nihilus

Na,ennek is vége.Nagyon kemény volt az utolsó pár perc,de most komolyan,[spoiler]Sarennek addig lehet dumálni,amíg tarkón nem lövi magát. :zomg:[/spoiler] Harci Adeptussal nyomtam,később rohamosztagosként.Asszem a következő katona lesz,sznájperezni akarok.Tali és Wex volt az aranycsapat,hatalmasakat lehetett velük írtani.De a végén átváltottam Liarára,aki már nagyon magas szinten baszogatta az elleneket a szingularitással,csak úgy röpködtek,mint Malacka a szembeszélben. :D Wrexet persze nem hagyhattam ki,nagyon hatásos a tag.A vermáron nagyon durva,mikor [spoiler]szét lehet lőni az agyát,szétröhögtem azon a jelenet az agyam. :muhahah:[/spoiler] Jó látni,hogy ilyen núb vagyok,én vagy 500x meghaltam,de az ilyenek már nem lepnek meg,énnekem mindig minden szarabb.(talán nem kellett volna mellel levenni a geth rakétákat...)Liarát húztam a húscsőre,ő....egzotikusabb,Ashley meg ronda,engem Stellára emlékeztet...(Rosszpcjátékok,ha valaki nem tudja,mit akarok mondani ::)Bár Leara sem az a "szépség"...inkább kúrtam volna meg az aszári úrnő recepciósát,ő a legHOTTabb aszári. :lazza: Egy szó mint száz,nagyon király játék,a legjobb az iparban a Fable óta. 9,6/10

kelvor

Valami hír esetleg a Bring Down the Sky kiegészítőről? Igazán jöhetne már.  ::)

smash++

Én ma kezdtem el vele játszani. Kb 20perc
Az eredmény, hogy kezdhetem előlről. Én okos nem olvastam utánna és most (miután megvolt az olvasás) ott tartok, hogy még azt sem tudom eldönteni milyen karakterrrel menjek  ^^"
Szeretnék sniperkedni, de erő használat is muris. Szal soldier-adept-infiltrator
Lehet még aludnom kell rá egyet...

Graffal nem volt gondom, talán annyi, hogy az arcoknál néha egy ici picit árnyékosodott/sötétedett a bőr. Lehet nem szereti az Nvidia karimat?

Aki már esetleg több karival is végig vitte van valami jó tanács, hogy mivel érdemes menni elsőre?Azt szeretném tudni melyik karikat lehet a legjobban kihasználni. Sniperkedni szép és jó, de nem biztos, hogy teljes mértékben kitudom használni. Az erő használat meg szinte mindehol jól jön. A katona meg igazi favágó :D

chilip

soldier, majd az commando-ra specializálva - egyedül kinyírod a főellenfelet, irtózatos hp-reged lesz + sniper speci, ha meg erők is kellenek, szedd fel az erőhasználó kiscsaj-t eggyik küldivel és space lenyomásánál te mondod meg hova mit nyomjon :D nos ha így végigviszed, második végigjátszásra lesz bármelyik karidnak sniper skillje ;)

ed.: leszedtem az OST-ját >>  :cool:  :Kiraly:  főleg a zárórész alatti zene nagyon baró

Tycho

nem tudom... az első pályán soldierrel 4 nekifutásra (10 perc) unlockolhatod az összes fegyvet mint specit... én most fogom asszem egy biotic assault rifle-lel végigtolni megint :D

Alkyra

Quote from: Tycho on 2008-07-08, 11:37:51
nem tudom... az első pályán soldierrel 4 nekifutásra (10 perc) unlockolhatod az összes fegyvet mint specit... én most fogom asszem egy biotic assault rifle-lel végigtolni megint :D

Én még várok egyenlőre. (az új patchre, meg hogy "ülepedjen" a játék) majd valamikor októberben ismét előveszem s elkezdem tolni, de akkor már renegedként.:) illetve úgy válaszolok ahogy én válaszolnék valakinek..(azaz renegadeXD)

Fazék

megjelent a Bring Down The Sky kiegészítő! letölthető a hivatalos oldalról
(illetve az 1.01-es patch egymagában is, ha valakit a kiegészítő nem érdekelne)

Dreamcleaver

Az a patch egy nagy lol az infók alapján. Egy két text string meg sound bug javítás. Se a perma overheatet, se az ocsmány textúrákat Garruson pl nem javítottak. Mondjuk remélem legalább mostmár többeknek fog futni fagyás nélkül (nálam tökéletesen működött eddig is).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho

Quote from: Fazék on 2008-07-29, 20:22:27
megjelent a Bring Down The Sky kiegészítő! letölthető a hivatalos oldalról
(illetve az 1.01-es patch egymagában is, ha valakit a kiegészítő nem érdekelne)


You sir are a winrar! :whoah:

Fazék

izé, mielőtt túlságosan örülne a nép, törést még nem találtam hozzá és külön cd-kulcsot kér ez a kiegészítő, továbbá a magyar kiadvánnyal nem is kompatibilis, ahhoz meg kell majd várni a CDProjekt-es magyarítást... ami azért számomra gyanús, hogy nem fogják elkapkodni...