Airsoft / Paintball

Started by chilip, 2008-07-04, 22:58:11

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-03-08, 01:18:21
Quote from: Makos on 2010-03-08, 00:47:50
Jó lehet ez az airsoft. De nekem a paintball jobban tetszik. Nem csak azért leszel színes mert fáj :D
nekem pont ezért sokkal jobban bejön az airsoft, mert végre (még egy gyengébb minőségű fegyverrel is) nagyjából oda lő a fegyver, ahova az ember céloz, illetve a rohadt festékkel se kell szívni :)
a festék rossz ízű ráadásul
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos

Quote from: Nakedape on 2010-03-08, 01:20:15
Quote from: Fazék on 2010-03-08, 01:18:21
Quote from: Makos on 2010-03-08, 00:47:50
Jó lehet ez az airsoft. De nekem a paintball jobban tetszik. Nem csak azért leszel színes mert fáj :D
nekem pont ezért sokkal jobban bejön az airsoft, mert végre (még egy gyengébb minőségű fegyverrel is) nagyjából oda lő a fegyver, ahova az ember céloz, illetve a rohadt festékkel se kell szívni :)
a festék rossz ízű ráadásul
Az mondjuk igaz.
Meg az is hogy paintballozni nem ajánlatos kint...

De az airsoft nekem fájdalmasabbnak tűnik. Bár még nem próbáltam úgy hogy ténylegesen játszottam.
Csak 1-2őt lőttem. De való igaz hogy pontosabban lehet lőni.

Fazék

Quote from: Makos on 2010-03-08, 16:11:10
De az airsoft nekem fájdalmasabbnak tűnik. Bár még nem próbáltam úgy hogy ténylegesen játszottam.
Csak 1-2őt lőttem. De való igaz hogy pontosabban lehet lőni.
ahogy paintball esetében, itt is igaz, hogy arcmaszk nélkül nem lennék hajlandó játszani, illetve ajánlott a kétrétegű ruha, illetve nőknél extra mellvédő.
de ennél több sztem nem kell és kb ugyanabban az öltözékben a paintball-ról fájdalmasabb emlékeim vannak, mint az airsoft-os találatokról

Cloud

Nem kell szerintem annyira beöltözni. Ha egy sima 1-2 ezer forintos katonai ruha van az emberen az eleget felfog a lövedék erejéből. Így is megérzi az ember max felszisszen hogy aucs és visít hogy MEGVOLT. :D

Paintball-t még nem próbáltam, de az airsoft-ban szerintem pont az a lényeg hogy pontosabb, valósághű fegyverekkel lehet játszani(ok paintball-ban is vannak csak rohadt drágák) és valahol az ember tényleg katonának érezheti magát.

Mondjuk pont ez a lényeg. Mindenki olyan katonának öltözik be aminek akar. :D
A fegyverét meg kiscsillió extrával pakolhatja meg. (red-dot, távcső, hangtompító, lámpa, első markolat stb. )   


A maszknál meg figyelni kell eléggé. Én csak sima rácsos műanyag maszkban játszok, de tegnap pölö a srác egy 10k+ értékű plexis maszkban jött ki játszani. Játék előtt új maszkokat ugye tesztelni kell a játékon lévő legerősebb fegyverrel. Ha kibírja játszhat. Na a szervezőnk legerősebb fegyvere az első sorozat után diónyi lyukat ütött a plexin.  :he:
Kipróbáltuk én alap fegyveremmel is, hogy azt bírná-e, de még az enyém is kilyukasztotta.  :eek: Erről ennyit.

NLZ

Ja, hát az ár nem mindegy, figyelni is kell, hogy ne húzzák le az embert minden szarral. :)
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-03-08, 19:24:54
Ja, hát az ár nem mindegy, figyelni is kell, hogy ne húzzák le az embert minden szarral. :)
Sok-sok pénzt bele lehet őlni a játékba. :D

Cloud


NLZ

Kicsit pixeles az a ruha, nem? :D
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-04-12, 17:35:10
Kicsit pixeles az a ruha, nem? :D

Csak átmeneti állapot. :D

NLZ

Miért olyan fura az a kesztyű?
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-04-12, 19:07:41
Miért olyan fura az a kesztyű?
Nem tudom mire gondolsz. Normál taktikai kesztyű, protektoros, egyedül a színével nem vagyok megelégedve, de most hirtelen csak ilyen volt. :D

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cloud

Quote from: Dreamcleaver on 2010-04-12, 19:13:11
Quote from: Cloud on 2010-04-12, 15:09:38
Én harci felszerelésben.  :D :hopp:

http://img687.imageshack.us/img687/3619/sdc10655x.jpg



A nacit lehet külön kapni valahol?  :D


Katonai ruházat boltban szinte mindenhol lehet kapni, vagy airsoft üzletekben. (legalábbis itt Pesten láttam már pár helyen).

Én használtan vettem a nacit meg a zubbonyt(MARPAT-nak hívják ezt a stílusú cuccot), így volt 5k, de mivel az enyém csak gyenge kínai utánzat az eredeti drágább. :D  7-8k lehet egy eredeti nadrág(csak nadrág)

Az eredeti Marpat minta így néz ki:
http://www.airsoftujonc.hu/GetFile.aspx?Provider=ScrewTurn.Wiki.FilesStorageProvider&Page=terepmintak&File=marpat.jpg

Zsiga

Quote from: Cloud on 2010-04-12, 19:27:15
Én használtan vettem a nacit meg a zubbonyt(MARPAT-nak hívják ezt a stílusú cuccot), így volt 5k, de mivel az enyém csak gyenge kínai utánzat az eredeti drágább. :D  7-8k lehet egy eredeti nadrág(csak nadrág)

Az eredeti Marpat minta így néz ki:
http://www.airsoftujonc.hu/GetFile.aspx?Provider=ScrewTurn.Wiki.FilesStorageProvider&Page=terepmintak&File=marpat.jpg
Eredeti MARPAT-ot nem tudsz sehol venni, csak pár szerződéses cég gyártja az amerikai tengerészgyalogságnak, nincs kereskedelmi forgalomban.

Cloud

Quote from: Zsiga on 2010-04-12, 19:39:54
Quote from: Cloud on 2010-04-12, 19:27:15
Én használtan vettem a nacit meg a zubbonyt(MARPAT-nak hívják ezt a stílusú cuccot), így volt 5k, de mivel az enyém csak gyenge kínai utánzat az eredeti drágább. :D  7-8k lehet egy eredeti nadrág(csak nadrág)

Az eredeti Marpat minta így néz ki:
http://www.airsoftujonc.hu/GetFile.aspx?Provider=ScrewTurn.Wiki.FilesStorageProvider&Page=terepmintak&File=marpat.jpg
Eredeti MARPAT-ot nem tudsz sehol venni, csak pár szerződéses cég gyártja az amerikai tengerészgyalogságnak, nincs kereskedelmi forgalomban.

Na ezt viszont nem tudtam.   Akkor úgy mondom hogy az enyém olcsó volt mert nagyon gyenge kínai utánzat. Egy normális utánzat ami majdnem eredeti már olyan  7-8k-ból kijön.

Amúgy van valaki akinek lenne kedve jövő hónapban fizukor összejönni egyet lövöldözni?

Zsiga

Ha lehet komplett felszerelést bérelni akkor nekem lenne kedvem, nem sikerült még rászánnom magam hogy bevásároljak, főleg a nevetséges itthoni árakon...

Cloud

Anno asszem Fazék volt játszani itt:

http://www.extrememilitary.hu/


Ha lenne pár érdeklődő, szerintem össze hozhatnánk egy játékot.

Bicskei

támogatom...hallottam valami pest széli barlangos cuccról is ami olcso(paintball)
Ultras liberi

Cloud

Quote from: Bicskei on 2010-04-12, 22:09:22
támogatom...hallottam valami pest széli barlangos cuccról is ami olcso(paintball)
Most hétvégén szerintem ott voltunk játszani. 

Ki miben lenne benne? Airsoft vagy Paintball? Én előbbit preferálom. (ahhoz van felszerelésem. :D )

Fazék

paintball
- szar utána kimosni a ruhákat, fülböl kivakarni a rohadt festéket, stb
- nevetséges lőtávolságok, borzalmas íves lövés
- rémálom

airsoft
- már egy gyengébb fegyverrel is elfogadható távolság és nagyjából oda is lő, ahova célzol
- nincs szopás a ruhamosással utána

100%-osan az utóbbi mellett teszem le a voksomat, ha esetleg összejönne a létszám

Kuroi Tenshi

Lehet bérelni is? Mennyibe fájna?
Might be relevant to my interests, azaz kérdőjeles talán

Cloud

Fazék ti múltkor mennyiből jöttetek ki?

Fazék

Quote from: Cloud on 2010-04-13, 23:37:03
Fazék ti múltkor mennyiből jöttetek ki?
úgy hogy mindent adtak, talán egy 10-es volt az egész. asszem. de már nem rémlik

teraflare

Engem nagyon is érdekelne  :hopp:

Cloud

Na szóval akkor egy kis szösszenet a lehetőségekről:


Utána érdeklődtem Extreme Military-n...


8 fő minimum akik kellenek hogy egy játék létrejöjjön.

A két pálya ahol lehet játszani:

Szentedre-Izbég
Pestszentimre

Több csomag is van.
A legjobb ami érdekelne titeket is:

A "Bővített csomag" ára 8500 Ft + ÁFA / Fő (40,- Euro), amely a következőket tartalmazza:

Pályabérlet
Fegyverek bérleti díja
Védőmaszk
Térdvédő
2000 db BB (lövedék)
Instruktorok díja
Ásványvíz
Katonai ruházat (zubbony, nadrág)

Egyedül bakancsot/cipőt kell vinni. MInden mást adnak.
Ha esetleg van valakinek felszerelése azoknak a játék részvételi díja 2000ft. 

A pályafoglalás időrendi sorrendben történik. A pályafoglalást a foglaló befizetésekor tekintjük megtörténtnek. A foglaló a csomag árának 10%-a, minimum összesen 15.000,- Ft.



Na szóval akkor fizetéskor kit érdekelne egy játék?


Fazék

Quote from: Cloud on 2010-04-14, 22:38:17Ha esetleg van valakinek felszerelése azoknak a játék részvételi díja 2000ft.
ezt biztos nem értetted félre?
nem lehet hogy úgy gondolták, hogy 2000Ft-tal olcsóbb?

Cloud

#56
Quote from: Fazék on 2010-04-14, 22:50:22
Quote from: Cloud on 2010-04-14, 22:38:17Ha esetleg van valakinek felszerelése azoknak a játék részvételi díja 2000ft.
ezt biztos nem értetted félre?
nem lehet hogy úgy gondolták, hogy 2000Ft-tal olcsóbb?
Írtam nekik mailt ezt írták:
[spoiler]

Tisztelt Uram!

A játékosaink részére AK47 Beta típusú fegyvereket biztosítunk.

A felszerelésben nadrágot, zubbonyt, térdvédőd biztosítunk. A bakancsot mindenki maga hozza.

A csomag természetesen nyílt pályán is felhasználható akár Szentedre-Izbégen, akár a Pestszentimrén található pályánkon.

Amennyiben rendelkezik saját felszereléssel, úgy a részvételi díj 2.000,- Ft.

A pályafoglalás időrendi sorrendben történik. A pályafoglalást a foglaló befizetésekor tekintjük megtörténtnek. A foglaló a csomag árának 10%-a, minimum összesen 15.000,- Ft.

Amennyiben bármilyen kérdése felmerül, állunk rendelkezésére.

Üdvözlettel:

Antali Barnabás
Extreme Military Kft
06-30-523-1269 [/spoiler]

teraflare

Quote from: Cloud on 2010-04-14, 22:38:17
Na szóval akkor fizetéskor kit érdekelne egy játék?
:whoah:

Cloud

#58
ÉRDEKLŐDÉS HIÁNYA MIATT ELMARADT
Ha valaki mégis akar játszani majd a jövőben jelezzen és ha tudok megyek, de szervezni nem szervezek. :)

Nem tudom ki hogy áll majd anyagilag jövő hó elején illetve mikor van fizuja(álltalában 5.-e és 10.-e között ha jól tudom)

Szal próbaként feldobnák egy olyan időpontot hogy május 15. (szombat)

Ki mit szólna hozzá akkor?

Előzetesen akiket akkor érdekelne:


teraflare
Cloud
.
.
.
.


Jelentkezzen aki előreláthatólag jönne, vagy érdekelné dolog. (egyenlőre ez csak felmérés színtű, tudom 15.-e messze van még. :D)