Airsoft / Paintball

Started by chilip, 2008-07-04, 22:58:11

Previous topic - Next topic

chilip

Paintball van szervezésben jövőhét vasárnapra
helyfoglaló  2500.- / fő  amit legkésőbb hétfőn be kéne gyűjtenem, mert hétfő este adom oda havernak aki majd befizeti. Az egész nem kerül többe 5000.-nél (5000-ből egész nap ellehetsz, ha az ujjad nem ragad oda a ravaszra).
2500-ban benne van terepruházat tetőtől talpig + maszk + pisztoly, mindenki magának vesz lőszert. Valami régi reptéren leszünk ( szabad tér dobozokkal, meg növényzettel + zárt terek is). Ha végre felhúzza a belét MSN-re haver, még linkelni is tudok képeket, mert van külön oldala. Jelentkezéseket szeretettel várok. Minél több, annál jobb :) az se baj, ha csak 1-2 ember jön, mert alapból egy nagyobbacska csoport fog odamenni ^^ tehát sokan leszünk, jó móka lesz.

amikor a pénzt be tudnám szedni: hétfő fél 6 - 6ig oktogon (Burger King elött, ez lenne az optimális nekem) >>> csak szóljatok rám PM-ben, lehet máskor is, csak ne össze vissza, hanem mindenki aki jön egybe!

ed.: hely megvan pontosan: Tököli reptér, bíróház buszmegálló volánnal, kb 30 perc az út csepelről

ed.: nyitottam neki saját topicot, és ha majd levonult a cucc, sztem lehet majd törölni... csak nem akartam az off-ban elvesszen, mert oda raktam először :P

Tycho

ilyenkor nincs munkám és pénzem :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:


- ha valami desu ex machina történik, akkor PM megy.

chilip

ittvannak a képek: http://patriotspaintball.hu/index.php?option=com_wrapper&Itemid=62

ezek a régi képek: http://indafoto.hu/search/list?search=simple&textsearch=fulltext&text=patriots&submit_btn=&page_offset=1

http://patriotspaintball.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=

CS hangulat megvan :D

kiegészítés az első post-hoz:

Ha tömegközlekedéssel szeretnél jönni, akkor Csepelen a Szent Imre téren a Volán buszpályaudvarról induló
busszal kell jönni egészen Tökölig, és a Bíróház megállónál leszállni.
A bejárat a tököli reptér II. számú kapunál található.

hozzon magával mindenki vékony kesztyűt - sálat vagy garbós ing (vagy valami ami fedi a nyakat - sérülés ellen)
senki ne öltözzön be nagyon viszont, mert kitikkad a melegben.

ásványvizet adnak (de célszerű vinni is, 2-3 üveggel megiszik az ember a játék alatt).
jah kaját is kell vinni (valami szendvicset mindenképp), mert bolt csak tökölön van.

chilip

hát lassacskán berekesztem ezt itten, mindjárt hétfő. azért szomorú, hogy senkit se érdekel :( (vagyis egyvalakit, de ő nem tud jönni ::) )

.Attila

Érdekelni érdekel, csak most nem alkalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2008-07-06, 22:10:32
azért szomorú, hogy senkit se érdekel :(
Annál azért több pageview-ja volt ;)
Érdekelni érdekelt, csak későn szóltál, és hétfőn olyankor valszeg még dolgozok;
valamint rohadt messze van, gondolom az utazgatás önmagában fél nap...

Tycho

nem lett pénzem hirtelen, pedig Raggie-vel pont terveztünk paintballozást, de anyagi csődként indult a nyár  :frown:

chilip


Fazék

én meg lehet hogy picit antiszociális vagyok, szóval ritkán érzem magam jól tök idegen társaságban, ezért nem jelentkeztem. :redface:
ha legalább 4-5 ember jött volna innen, akkor már vszleg én is jelentkeztem volna rá :)

Zsiga

Én meg azért mert nekem mégtovább tartana az utazás... :)
Viszont őszre szervezhetnénk egy zártkörű fórumos lövöldözést, kis pályán egy 4v4 már nagyon jó móka tud lenni.
Az egész napra 5k-t én nagyon kevésnek érzem, 10Ft-os lőszerárral kalkulálva egy-két óráig talán elég ha tényleg spórolsz, de nem érdemes. Nem kell eszetlenül tunkolni mint a tízéves aimbotos vérpistik CSS-ben, de pl. gyakran előfordul hogy fedezni kell a társaidat, illetve egy átlag markernek simán fél méter szórása van 10 méterre, már ha egyáltalán tudsz vele célozni rendesen, a tár ugyanis általában pont ott van ahol rendes fegyvernél az irányzék lenne...

Lythis

Engem is érdekelt volna, de előreláthatólag elutazom, és nem akartam feleslegesen szaporítani a postokat.
Egyébként lőszerből átlag mennyi kell egy ilyen ramazurihoz?

teraflare

Engem is érdekelt volna, de most spórolnom kell, túl sok volt a kiadásom. Viszont az őszire jelentkezem ha lesz.

chilip

nos lezárom a jelentkezést, majd most letesztelem a helyet :D azt nyilatkozom itt. akkor majd később is megszervezésre kerül ha nagy sikere lesz (legalábbis nálam :D ), kár hogy senkinek nem volt jó, legközelebb jó előre bejelentem, de most engem is csak úgy hívtak utolsó pillanatban :)

Tycho

#13
Quote from: Lythis on 2008-07-07, 02:35:25
Engem is érdekelt volna, de előreláthatólag elutazom, és nem akartam feleslegesen szaporítani a postokat.
Egyébként lőszerből átlag mennyi kell egy ilyen ramazurihoz?


én nem spóroltam, de nem is tunkoltam, olyan 750 db-ot lőttem és  ~7000-et fizettem anno. Az árak ahogy látom nem is változtak azóta...

chilip

nos megvolt, jópár zúzódással és egy nagyon jó nappal lettem gazdagabb  :jee:

van pár kép róla http://indafoto.hu/pball

a fegyver nem a legbóvlibb szar volt, hanem télleg jófajta, lőszer relatív olcsó volt (100 db/1000 Ft), persze sokkal olcsóbb lett volna sajátot venni boltba, de más helyhez képest ez jó ár sztem. pályák jól karba voltak tartva (eltakarítva a veszélyes törmelékek, nem veszélyes egyik pálya se). a kedvencem meg a tankgyár + a mellette lévő épület volt :) nos majd biztos kerül még szervezésre ilyen, úgyhogy akkor majd jelentkezem itt.

Fazék

paintball-t tessék elfelejteni. airsoft a nyerő. (át is lehetne nevezni a topic-ot "Airsoft / Paintball" vagy hasonlóra)

egyszer kötelező kipróbálnotok, ha kicsit is érdekel titeket az ilyen lövöldözős csapatjáték élőben!  :cool:
hétvégén 14 airsoft-szűz emberrel bevonultunk egy pályára és ha nem is a legkatonásabb szervezettséggel, de nagyon fasza 8-10 kört játszottunk. 8500 + áfa volt egy alkalom, hogy mindent adtak ott a helyszínen és 4-5 órát voltunk ott.

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-11-30, 14:26:43
paintball-t tessék elfelejteni. airsoft a nyerő. (át is lehetne nevezni a topic-ot "Airsoft / Paintball" vagy hasonlóra)

egyszer kötelező kipróbálnotok, ha kicsit is érdekel titeket az ilyen lövöldözős csapatjáték élőben!  :cool:
hétvégén 14 airsoft-szűz emberrel bevonultunk egy pályára és ha nem is a legkatonásabb szervezettséggel, de nagyon fasza 8-10 kört játszottunk. 8500 + áfa volt egy alkalom, hogy mindent adtak ott a helyszínen és 4-5 órát voltunk ott.

Merre voltatok?

Én nagyon szívesen kipróbálnám az airsoft-ot, csak sajna ismerettségi körömben senkit nem érdekel egyedül meg ugye nem poén.
(mondjuk még a sima paintball-t sem próbáltam soha de többen is mondták hogy az airsoft a nyerő. :D )

Fazék


teraflare

Ha lenne ilyen megint az engem is érdekelne  :smile:

Cloud

Quote from: teraflare on 2009-12-01, 09:12:35
Ha lenne ilyen megint az engem is érdekelne  :smile:
+1

De csak fizu után. :D

Darkstar

Engem mindíg érdekel, úgyhogy ha lesz valami fórumos mészárlás, ne hagyjatok ki. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bicskei

Quote from: Darkstar on 2009-12-01, 22:20:02
Engem mindíg érdekel, úgyhogy ha lesz valami fórumos mészárlás, ne hagyjatok ki. :D
+1 hideg esetén viszek hp-t
Ultras liberi

Lythis

Lehet, hogy benne lennék. Még nem tudom, hogy hogy jön ki a december, de januárban tuti.

Kuroi Tenshi

Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 12:01:50
Quote from: Darkstar on 2009-12-01, 22:20:02
Engem mindíg érdekel, úgyhogy ha lesz valami fórumos mészárlás, ne hagyjatok ki. :D
+1 hideg esetén viszek hp-t

In b4 Domi:

?

---

Én is egyszer mindenképp kipróbálnám

Próféta

Fogalmam sincs, hogy milyen egy ilyen harcos játék, számháborút is alig játszottam. De ha ennyien mondjátok, hogy jó buli, akkor szívesen kipróbálnám egyszer.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-02, 14:06:46
Quote from: Bicskei on 2009-12-02, 12:01:50
+1 hideg esetén viszek hp-t
In b4 Domi:
Nekem a healing potion jutott eszembe, nyilván frost damage ellen.

Cloud

#25
Na megvolt életem első airsoft játéka.

Szerencsém is volt hisz pont egy oktató játékot fogtam ki Érden. (fuvar volt hálIstennek)
Az mondjuk érdekes volt hogy 8-ra volt kiírva  a játék és fél kilenc után talán két ember volt kinn rajtunk kívül. :D

Na de a lényeg. Miután mindenki megérkezett(50 jelentkező volt a fórumon és kb 40 jelent meg. :S )  az egész egy kis elmélettel kezdődött. Nem volt vészes akit kicsit is érdekel a sport már utánaolvasott ezeknek de kis ismétlés és szájbarágás sose árt. :D
Ezek után mindenkinek lemérték a fegyverének az erejét(mint kiderült minden játék előtt ez alap dolog), majd ismét kis okítás hogy mit tudnak a fegyverek, hogyan kell használni, célozni, mit tegyünk, mit ne tegyünk.
Ezek után mindenki letesztelte a fegyverét, illetve beállította hogy a lehető legpontosabb legyen.Ezt minden fegyveren be lehet állítani. Ha eltaláltuk az 50 méterre lévő célt akkor pontos volt a fegyver.

Na ezek után a banda két részre oszlott. Pirosak-kékek.   Majd rajokat alakítottunk. Egy raj kb 6-7 emberből állt, és a rajparancsnokunk egy-egy tapasztalt játékos volt. Ő irányított minket.

Na ezek után jött a lényeg. Capture the flag szerű játékot játszottunk. Egyik csapat védte a zászlót, másiknak meg kellett szereznie. Ha a támadok megszerezték a zászlót vagy kilőttek mindenkit nyertek. A védők csak akkor nyertek ha kilőtték az összes támadót.

Ez az egész ment délután 4 óráig.  Persze egy egy menet után megbeszélés volt hogy ki mit csinált, mit rontott el, mit gyakoroljon.
Személy szerint én nagyon jól éreztem magam, voltak sikeréléményeim is. (vagyis sikerült kilőnöm pár embert. :D) Persze kaptam találatot én is. Az államat 70 méterről találták el, nem fájt annyira csak vérzett, de ezért is ajánlják az arcvédőt. 40 méterről simán kivihetik a fogaidat úgy hogy csukva van a szád. :(

A lényeg hogy nagyon jól éreztem magam, jó volt megismerni új embereket, és amint lehet újra megyek játszani. (ami holnap lesz, XVIII. kerületben. :D )

Ha valaki kedvet érez hogy kipróbálja a játékot ezeket az oldalakat olvassa bőszen.
www.airsoftujonc.hu
www.softair.hu
http://blackwaterse.hu/

Próféta

Quote from: Cloud on 2010-03-06, 20:07:17
aki-t
Nem. Ezt nem. Ilyen nincs.

Quote from: Cloud on 2010-03-06, 20:07:17
Személy szerint én nagyon jól éreztem magam, voltak sikeréléményeim is. (vagyis sikerült kilőnöm pár embert. :D) Persze kaptam találatot én is. Az államat 70 méterről találták el, nem fájt annyira csak vérzett, de ezért is ajánlják az arcvédőt. 40 méterről simán kivihetik a fogaidat úgy hogy csukva van a szád. :(
Hű.  :he:
Még jó, hogy ajánlják. Nem lehetne inkább kötelező?
Gondolom ha a bokszolóknak nem ciki fogvédőt viselni, akkor az airsoft pályán se fognak lebuzizni a védőfelszerelés miatt, és szerintem takarékoskodni se ezen érdemes elkezdeni.

Cloud

#27
Quote from: Próféta on 2010-03-07, 00:10:48
Quote from: Cloud on 2010-03-06, 20:07:17
aki-t
Nem. Ezt nem. Ilyen nincs.

Lol. Jóvanna hullafáradtan írtam már a post-ot. Vagy nem tudom. Nem figyeltem. :D



Az arcvédő csak épületen belüli harcban kötelező,  mert ott pár méterről lövik az emberek egymást.
Terepen, nem kötelező, de ajánlott.  Fájdalmas tud lenni az a néhány találat az ember fején. Persze senki nem oda céloz, de vann kósza BB-k(golyók) meg ugye a szél is besegít kicsit.
Ma pölö fülcimpámat lötték el szerencsésen. :D

Szemüveg meg persze kötelező. Volt már sajnos aki fél szemére megvakult mert levette a szemüvegét hogy megtörölje a szemét. (egész játék alatt soha nem lehet levenni a szemüveget, vagy maszkot, max mikor már vége a játéknak. )


Ma megvolt első CQB(épületharc) játékom is. Sokkal élvezetesebb mint a kinti harc. Gyors, pörgős, és bárki bárkit kilőhet. Bennt nem a fegyver számít, hanem a taktika.  Volt ma találat 2 ezer forintos rugós pisztollyal is.

(és pont megúsztuk a nagy hóesést. :D

Makos

Jó lehet ez az airsoft. De nekem a paintball jobban tetszik. Nem csak azért leszel színes mert fáj :D

Fazék

Quote from: Makos on 2010-03-08, 00:47:50
Jó lehet ez az airsoft. De nekem a paintball jobban tetszik. Nem csak azért leszel színes mert fáj :D
nekem pont ezért sokkal jobban bejön az airsoft, mert végre (még egy gyengébb minőségű fegyverrel is) nagyjából oda lő a fegyver, ahova az ember céloz, illetve a rohadt festékkel se kell szívni :)