Main Menu

Casshern Sins

Started by Christian, 2008-10-15, 13:14:14

Previous topic - Next topic

Christian

Casshern - Old Style
Casshern Sins - Next Gen

A világot a robotok uralják, az örökéletű robotok azonban most egy gyógyíthatatlan "betegségbe" szenvednek, a rothadásban. Lassan de biztosan, minden robot találkozik a halállal, és csak roncsok maradnak utánuk. Egyedül egy valaki van akinek a teste nem rohad, nem rozsdásodik és tökéletesen üzemel: Casshern. (Akinek egyébként az egész dolgot köszönhetik.) Casshern azonban semmire nem emlékszik, a nevét is csak onnan tudja,hogy az őt üldöző robotok mindig azt ordítják,hogy: "Kill Casshern, Devour Casshern". Egy "legenda" szerint ugyanis ha valaki "megeszi" Casshernt az megszabadul a rothadástól és örökéletű lesz ismét.

Jó kis post - apo anime, egész pofás rajzolással. Szerintem a szezon legjobbja a Chaos Head mellett.

Casshern Ep 01
Casshern Ep 02
Casshern Ep 03

ogre

tényleg szép a rajza.
sajna még csak ep 03ig subbolták, pedig elvileg kint van már 6 rész, ha jól láttam :(

KeLa

Még csak 3 rész van kint... minden héten 1 részt adnak le és október 2.-án indult... :smile:
Holnap jön a 4. rész.

Christian

3. rész:

Kezd egész érdekes lenni a sztori. A rajzolásról meg valami miatt néha a Tengen Toppa Guren jut eszembe XD Nem tudom miért. A hangulat pedig egyre jobb ^^

ogre

Quote from: KeLa on 2008-10-22, 13:52:32
Még csak 3 rész van kint...

az tévesztett meg, hogy az episode list-ben 6 rész van írva, a dátumokat meg nem néztem. mindenesetre várom a 4.et

ogre


LuckyDingo

Na 4 rész letudva.. Még mindig nem nagy durranás szerintem, a hangulatáról annyit, hogy szürke, tompa és nem egyszer tekertem bele, mert naggggyon lassú léptekben halad a story :) Még 3 rész, aztán ha nem jön be, akkor ennyi volt :D Addig is.. Devour Casshern XD

ogre

szerintem nem baj, ha lassú. a blame is az :D

bimanc

Érdekes szerintem egyáltalán nem halad olyan lassan. Lehet, hogy nem kellett volna beletekerni. A 4. rész hangulata legalábbis nagyon ott volt, főleg az a balett a vége felé.
Sophita = <3

Mindenesetre nagyon extravagáns, művészi az egész, az meg valakinek vagy bejön, vagy nem.

chilip

a 9es részben az elején most még csak annyi se volt hogy - Luna, megöllek...
rögtön elkezdett hörögni  :lol: hát igen, ezért nézem a sorozatot  :D

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-11-28, 19:06:49
a 9es részben az elején most még csak annyi se volt hogy - Luna, megöllek...
rögtön elkezdett hörögni  :lol: hát igen, ezért nézem a sorozatot  :D
Én egyébként azt hittem, hogy az elején ez a kis rész azért haladgatni fog, hogy rájöjjünk valamire.. de hát a hörgésnél megragadtak^^"
MI lesz a végén a magyarázat? Casshern magába hörögte Luna csodás erejét : O

chilip

na végignéztem a részt. szomorkás rész volt, nekem tetszett :)

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-11-28, 19:33:01
na végignéztem a részt. szomorkás rész volt, nekem tetszett :)
De akkor most vajon van Luna vagy nem? :S Ki tudja :D Casshern nem emlékezett rá pontosan mi történt.. lehet hogy Luna él és Virul valahol :O Kövi részben megint jönnek a Casshern utánzatok.. vagy mik azok nah  XD

Christian

Btw van ám ebből egy film is, nem rég megnéztem. Nos én nem commentálom, pedig mindenhol jó kritikákat kapott. Ja és a film sztorija tök más ^^ O_o

[spoiler]Mondjuk lehet itt is az lesz mint ott, és kiderül,hogy a new genes humanok akarják megölni Casshern... Amit nem értek, a filmben Luna Casshern szerelme volt, ráadásul semmi ilyen rothadás meg stb nem történt. Vagy a régi Casshernben is így volt ez?[/spoiler]

LuckyDingo

A Film az teljesen más volt :D Szerintem az nézhetőbb is, mint ez a sorozat :S A Régit nem ismerem.

ogre

én most kezdtem leszedni a régi ovát, mert a filmet nem találtam.
azzal, hogy Casshern egyre kevesebbet mondja, hogy "nem tudom", kezd kevésbé idegesítő lenni :)
a sorozat hangulata meg nagyon bejön még mindig.

Christian

Amennyiben ha a filmre van igény és tud valaki egy tárhelyet ahova feltudom dobni szívesen feltöltöm. (Bár nekem szinkronosan van meg, ami lehet valakinek riasztó XD )

Alkyra

sokakhoz hasonlóan, engem is főleg a hangulata s a rajzolása fogott meg.(Cassshhaaa looks gay thou'.)  meglehetősen kellemes látványt nyújt főleg, hogy HD-ben nézem.:)
a története meglehetősen lassan bontakozik ki s inkább a robotok lelki világára koncentrál, amelyek egyértelműen emberi jellemek maradványai vagy túlzásai.
eddig olyan 7.9/10 adnék neki.

ogre

tegnap megnéztem a 4 ovát. rapidshare-ről, rossz minőségben, pedig a mérete ígéretes volt. kíváncsi vagyok, hogy mennyi köze lesz a két dolognak egymáshoz, de ez csak a vége felé kéne, hogy kisüljön.
az ep10 végén a fight scene elég szépre sikeredett :)

Bishop

#19
4 Részen vagyok túl még, de eddig bejövős a stuff  :D Nagyon egyedi és szép rajzolás és animació. A történet nagyon érdekes és magával ragadó. Az epizodikus történet vezetést általába nem tartom elönyősnek de egész jól van megoldva eddig.
Annak ellenére hogy úgytűnik sokakat eltántorított a haladás tempója sztem ennek ez így pont jó. Nem az első epizódikus  anime ami jól sikerült, na meg még az elején vagyunk az egésznek :smile:
Eddig 8/10

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2008-12-10, 00:05:52
A történet nagyon érdekes és magával ragadó.
Ez nekem eddig nem tűnt fel.A 10. rész tetszett, mert abban volt valami fight... meg egy kis múltbéli dolog.

Bishop

Csak most látom hogy ebből van film  :whoah: Valaki tud torrent linket vagy kezdjek el keresni?  :angyali:

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2008-12-18, 11:55:00
Csak most látom hogy ebből van film  :whoah: Valaki tud torrent linket vagy kezdjek el keresni?  :angyali:
Kezd keresni.. XD Amúgy én Tokyotoshoról vagy thepiratebayről szedtem le.. egész jól seedelték :D

Bishop

Megnéztem a filmet, egész jó volt, de sajnos nagyon nem árultak el semmit. Nem lehetett megtudni hogy mit miért hogyan történik. Hogy ki Luna és a Robotok hogy kerültek csak úgy oda, és később hogy veszik át az uralmat stb stb.
Önmagába a film 7/10 ha lett volna több utalás a következményekre 8/10 is lehetne.
Jah és kék szemű japán csajok FTW, Luna valami eszméletlen jól nézett ki azzokkal a kék szemekkel  :jee:
A zene az inkább az elmegy és az egész jó kategória közt volt. A graf kicsit eröltetett volt sok helyen de egész tetszetős lett.

Na most viszont töltöm 9-12ig a Casshern animet mert kicsit le vok maradva  ^^"
Lehet belekezdek a régi Casshernbe is mert így kicsit homályos

chilip

Quote from: Bishop on 2008-12-27, 16:04:24
Megnéztem a filmet, egész jó volt...

a live action movie-ról beszélgettek ilyen elánnal?

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2008-12-27, 16:07:26
Quote from: Bishop on 2008-12-27, 16:04:24
Megnéztem a filmet, egész jó volt...

a live action movie-ról beszélgettek ilyen elánnal?

Yep.

chilip

jóvan, akkor azt láttam :D jó régen méghozzá. a végén nem tetszett az a gigászi gagyi robot az órával a törzsén, de minden más oké volt.

LuckyDingo

13as részben aszittem kivágom a monitort az ablakon..

Az ilyen : "Te... az nem lehet, hogy ... úristen. ez... KUSS" De végülis elmagyarázták nagy nehezen, hogy ki kicsoda.. Részemről Cassern elérte azt a lelki nyomoronc szintet, mint Taku a Chaos:headben.. ami nem semmi XD

Prof. William

Animéken tipikus amikor hitetlenkedő arcot vágnak és jön a "De hiszen ez..."
Meg A  "Nem lehet hogy ez... "

Kezdetű mondatok amiből semmi sem derül ki. :)

LuckyDingo

Quote from: Prof. William on 2008-12-29, 02:08:45
Animéken tipikus amikor hitetlenkedő arcot vágnak és jön a "De hiszen ez..."
Meg A  "Nem lehet hogy ez... "

Kezdetű mondatok amiből semmi sem derül ki. :)
EZ így van, de ezt a Cassernben a végletekig húzzák, sőt ki se derül néha XDDD Máshol általában kiderül :) A Másik meg, hogy máshol ezek a mondatok nem egymás után hangzanak el jobb esetben :)