Main Menu

Sengoku BASARA

Started by chilip, 2009-04-14, 15:19:21

Previous topic - Next topic

chilip

Sengoku BASARA
<< AniDB >>



A második részt megtekintve hiányoltam egy topicot ennek az animének annyira jó. :D
<< Opening: Abingdon boys school - JAP >> - << Ending: Dustz - Break & Peace >> nagyon jó mind2, sztem legjobb OP-ED a szezonban. Animáció nagyon szép, maga az anime meg annyira abszurd (és emiatt annyira egyedi is a maga nemében) hogy végigröhögtem a részeket. :D TTGL-t tudnám hozzá hasonlítani. Emellett a karakterek annyira GAR-ok (eltekintve a kisszámú kivételtől) hogy már mulatságos néhány helyen. :D Azért vért nem cenzúrázzák ki. Egyedi élményt nyújt még ebben a nagyon jó szezonban is. ;)

Sztoriból eddig csak annyi derült ki hogy hadurak japánban csatáznak egymással (egyiknek 6 kardja van és 3at tart egy kézben, másik dual-lándzsával tolja :D ) és van egy főgonosz tag, a sötétség 6. nagyura (sörétes puskával tolja a drágám :D ), Oda Nobunaga. Igazából az arany pillanatok miatt érdemes nézni.
pár példa:
[spoiler=Oyakata-sama on wallgrind cheat horses][/spoiler]
[spoiler=Date beugrik pár íjász közé][/spoiler]
[spoiler=Date Masamune on motorbike horse][/spoiler]

Liquid Snake

Devil Kings Ha valaki játszani is akar ezekkel a GAR főhősökkel :D

LuckyDingo

Akár a Samurai Warriorst is írhattad volna, vagy az Orochit :P

Részemről felejtős sorozat, túlságosan el van marháskodva :D

chilip

jó az :D és TTGL nem volt? :D

KeLa

Ez már látta valaki? Két féle verziót adnak Japánban... O_o

Am tényleg nagyon GAR & LOL. Az első részt már az elejénél majdnem dobtam, mert nem igazán erre számítottam, de valamiért mégis végignéztem és nem is volt rossz. A 2. rész jobb, nagyon nagy őrültség :D
A végén az a zene amikor előkerült Nobunaga... a hideg kirázott.
Ja és a Kasuga orgasm... xD
[spoiler][/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2009-04-14, 15:38:18
jó az :D és TTGL nem volt? :D
nem összehasonlítható a kettő számomra :P

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-04-14, 15:19:21
Animáció nagyon szép, maga az anime meg annyira abszurd (és emiatt annyira egyedi is a maga nemében) hogy végigröhögtem a részeket. :D TTGL-t tudnám hozzá hasonlítani. Emellett a karakterek annyira GAR-ok (eltekintve a kisszámú kivételtől) hogy már mulatságos néhány helyen. :D

:tezsvir:

bimanc

A második részből kiderült, hogy komoly is tud lenni a sorozat, ha akar, de azért még így is legalább annyira elképesztő volt, mint az előző, sőt. Az a két állat (Date meg Yukimura)  a végén még galaxisokat fog egymásra hajigálni, ha így folytatja. (Igaz, később egy oldalra kerülnek, de akkor meg jöhet a gattai!)

chilip


NLZ

Melyiket érdemes nézni, Shinsen, vagy Tadashi?
[reserved]

chilip

én TADASHI-zok, semmi baj nincs velük.

Junchi

Számomra már most ez a tavaszi szemeszter Caps Lock animéje :D; Zseniális, hogy valós történelmi alakokat pakolnak ennyi hülyeség közé, ráadásul egy percre sem veszi magát komolyan :3

Btw a játék véletlen pont meg is van és... nos, az is hasonlóan elborult xDDD

bimanc

Quote from: Junchi on 2009-04-14, 20:01:16
Zseniális, hogy valós történelmi alakokat pakolnak ennyi hülyeség közé, ráadásul egy percre sem veszi magát komolyan :3

Már régen meg akartam kérdezni, hogy tudja-e valaki, miért szerepeltetik a japánok Oda Nobunaga-t gonoszként ilyen gyakran? Legtöbbször valóságos antikrisztus, pedig ha jól tudom, mintha nem is lett volna annyira gonosz.  ::)
[spoiler][/spoiler]

Fatal

Quote from: bimanc on 2009-04-14, 20:30:22
[spoiler][/spoiler]
Basara-ke?
Btw, első rész letudva, csak ismételni tudnék. Az a ló... :Kiraly:
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Liquid Snake

Csak én vagyok annyira retardált hogy nem látom mi van a spoiler gomb alatt???

NLZ

Ha nem látod, nyomj rá, hogy Quote, aztán nyisd meg a linket egy új ablakban.
[reserved]

chilip

fuck :D nem tudom abbahagyni az ED hallgatását :D

Junchi

#17
Quote from: bimanc on 2009-04-14, 20:30:22
Már régen meg akartam kérdezni, hogy tudja-e valaki, miért szerepeltetik a japánok Oda Nobunaga-t gonoszként ilyen gyakran?

Mert egy kegyetlen dög volt. Szal lehet, hogy Japán egyesítése (Azuchi-Momoyama era) az ő nevéhez fűződik, meg kiváló stratéga volt, de ugyanakkor nem volt rest olyan eszközöket is bevetni - ha rezgett a léc - mint a nyugattól átvett lövő alkalmatosságok.

KeLa

Quote from: Junchi on 2009-04-14, 21:09:13
de ugyanakkor nem volt rest olyan eszközöket is bevetni - ha rezgett a léc - mint a nyugattól átvett lövő alkalmatosságok.
Ezt én nem feltétlenül tartom rossz dolognak... a többség elzárkózott a nyugattól, de ő nyitott volt bármire.
Azt ne mondd h a lőfegyverek bevetése csalásnak számít :D

bimanc

Az akkori japán felfogás szerint elítélendő volt. Ezért nem is fejlesztették azokat a fegyvereket többszáz éven keresztül. Ezekután végüli érteném a dolgot, de mi köze ehhez a mai japán emberek véleményéhez? Ma is ugyanolyan szamuráj-tudatúak lennének, mint régen? Mindenesetre köszönöm a választ, így már nem olyan meglepő a dolog.

KeLa

AS-n is előkerült ez a kérdés és voltak érdekes kommentek...

Én

Quote from: Én on 2009-04-04, 21:26:57
Hát, így OP alapján egy keményebb natúrónak tűnik. Mondjuk abból is kisülhetett volna jó, hátha ebből sikerül :)
Disregard that, I suck cocks.
This... This is...
AWESOME
[spoiler]nem jó ez így, hogy érettségi előtt 2 héttel szokok vissza az aktív animézésre... :( [/spoiler]

chilip

Quote from: Én on 2009-04-14, 22:57:38
Quote from: Én on 2009-04-04, 21:26:57
Hát, így OP alapján egy keményebb natúrónak tűnik. Mondjuk abból is kisülhetett volna jó, hátha ebből sikerül :)
Disregard that, I suck cocks.
This... This is...
AWESOME
[spoiler]nem jó ez így, hogy érettségi előtt 2 héttel szokok vissza az aktív animézésre... :( [/spoiler]
come to the dark side, luke  :__devil:

Prof. William

Az első 2 rész után nekem enyhe "Gurren Lagann szamurályokkal" utánérzésem volt. Eglsz lol egy sorozat + már a játék sem volt épelméjű. Abban is Frost nője szinte folyamatos rózsaözönben leledzett. :) 

De ha az apró vigyorgó szakállas angyalokat is beleteszik akkor én ütök... Az már a játékban is túlzás volt. :)

Én

Jah, csak 2 dolog volt "érdekes": Kenshin rettentő gay volta, és az engrish. Baze, szamuráj vagy. (in b4 motor-paci... :D )

SaiyaGin

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:13:23
Jah, csak 2 dolog volt "érdekes": Kenshin rettentő gay volta, és az engrish. Baze, szamuráj vagy. (in b4 motor-paci... :D )

Abból, ahogy az iruló-piruló szőke csajt simogatta, azt éreztem, hogy mást is csinálnak, amikor épp nem harcra készülnek. :D Az engrish meg pont azért elfogadható, mert annyira nem illik a sorozathoz, hogy az már jó. :lul: A motor-paci meg  :Kiraly:

Junchi

Quote from: Én on 2009-04-15, 01:13:23
Jah, csak 2 dolog volt "érdekes": Kenshin rettentő gay volta, és az engrish. Baze, szamuráj vagy.

Igen, Kenshint valóban nagyon elcseszték... szal WTF, a Háború Istene egy ilyen súlyos bishi volt, mikor ment a nagy rivalizálás Shingennel? ^^" (ráadásul WTF, PAKU ROMI? o.O)

Prof. William

#27
Az elején elnyomott "Áre Yoúú ridi bójjz?" -tól már majdnem leesetem a székről. :) A játékban ugyebár angol szinkron van szóval ott semmi poén nincs benne de itt annyira hallatszik hogy poénra veszi az egészet hogy nem igaz. :) Ha a harcolós-gurren lagannos-marhulós színvonalat tuják tartani akkor nem lesz baj ezzel a sorozattal. :) 

A szőke csaj meg már a játékban is hatalmas volt ahogy az urán csüngött ( akinek a megölésére küldték eredetileg de hát az igaz szerelem :)  ) és spontán rózsákat haluzott be minden a mestere minden egyes megnyilvánulására a nagy szerelemtől. :)

Én

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-15, 08:41:26
Abból, ahogy az iruló-piruló szőke csajt simogatta, azt éreztem, hogy mást is csinálnak, amikor épp nem harcra készülnek. :D
Na igen. Le merem fogadni, hogy azt a csajt csak az indentitása tisztázása végett rakták be, már az epic bewbs-on kívül :D

SaiyaGin

2. rész: ez a sorozat zseniális. Ha tudja tartani a színvonalát, a Gurren-Lagann második eljövetele lesz.  :hail: