Main Menu

Twitter

Started by Ramiz, 2009-05-02, 20:24:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Mi a véleményetek a Twitter jelenségről? Felkapott divat, ami szét fog esni, vagy ugyanolyan alapvetése lesz az online szociális életnek, mint a blogolás?

Szerintem az egész leginkább egy súlytalan és rövidségénél fogva különösen laza és személyes blogolás, ami nem követeli meg hosszú szövegek begépelését, de éppen ezért még közvetlenebb, mint a blog. Elsőre csak egy hülye poénnak tűnt, és azért regisztráltam, hogy zenehallgatási tippeket cseréljek haverokkal (amolyan globális "Milyen zenét hallgatsz éppen?" módra), de aztán megtaláltam pár olyan embert a neten, akiket nekem nagyon érdekes követni...

David Lynch és William Gibson a két legfontosabb (Jarmusch, Cronenberg és Tom Waits érdekelt volna még nagyon, de őket nem találtam meg).

Aki aktívan Twittel és/vagy csupán passzívan, de érdekes embereket talált, az írjon ide. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-05-02, 20:24:50
Mi a véleményetek a Twitter jelenségről? Felkapott divat, ami szét fog esni, vagy ugyanolyan alapvetése lesz az online szociális életnek, mint a blogolás?

Szerintem az egész leginkább egy súlytalan és rövidségénél fogva különösen laza és személyes blogolás, ami nem követeli meg hosszú szövegek begépelését, de éppen ezért még közvetlenebb, mint a blog. Elsőre csak egy hülye poénnak tűnt, és azért regisztráltam, hogy zenehallgatási tippeket cseréljek haverokkal (amolyan globális "Milyen zenét hallgatsz éppen?" módra), de aztán megtaláltam pár olyan embert a neten, akiket nekem nagyon érdekes követni...

David Lynch és William Gibson a két legfontosabb (Jarmusch, Cronenberg és Tom Waits érdekelt volna még nagyon, de őket nem találtam meg).

Aki aktívan Twittel és/vagy csupán passzívan, de érdekes embereket talált, az írjon ide. :)
te postod az első dolog ami miatt talán kipróbálom egyszer
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-05-02, 20:27:15
te postod az első dolog ami miatt talán kipróbálom egyszer

Nem hallgatok annyi őrült zenét, mint te, úgyhogy lehet, hogy csalódni fogsz, de azért gyere fel, mert nekem legalább nem kéne ide a Mit hallgatsz?-ba járni és emoid punkmetál meg szőrös hangú gitárral megbolondított d'n'b zenék közül kihalásznom az érdekes zenéket, amiket te meg még páran beírogatnak. :D

De most komolyan, nagyon sok érdekes emberke vezetgeti az egyes gondolatokból álló twittnaplóját...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Ez mind szép és jó, de miért kellett ehhez új thread?

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-05-02, 20:24:50
Mi a véleményetek a Twitter jelenségről? Felkapott divat, ami szét fog esni, vagy ugyanolyan alapvetése lesz az online szociális életnek, mint a blogolás?

Előtted egyetlen egyszer hallottam róla, akkor sem tudtam, mi az; most utánanéztem gyorsan és továbbra sem lesz része az életemnek, attól tartok.

Amúgy tényleg, miért az új thread?

Makos

Quote from: .Attila on 2009-05-02, 20:50:45
Ez mind szép és jó, de miért kellett ehhez új thread?

Azért hogy NLZ-nek legyen egy új helye trollkodni :D

NLZ

NLZ sosem trollkodik.
Btw mirejó ez?
[reserved]

Én

Mivel én pl még életemben nem hallottam erről a bizbaszról, sorstársaimnak link:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Twitter

NLZ

Szal egy blog-üzenőfal kotyvalék?
[reserved]

Ramiz

Quote from: .Attila on 2009-05-02, 20:50:45
Ez mind szép és jó, de miért kellett ehhez új thread?

NEM azért, hogy minden okos ember beírhassa, hogy minek új thread úgysem tudom miről van szó blabla... :__devil:

Azért kellett új thread, mert a fórumok úgy működnek (last time I checked...), hogy külön témáknak új topikok nyílnak, hogy elkülönüljön az összes más irányba tartó beszélgetés...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-05-02, 22:41:07
Azért kellett új thread, mert a fórumok úgy működnek (last time I checked...), hogy külön témáknak új topikok nyílnak, hogy elkülönüljön az összes más irányba tartó beszélgetés...

A várhatóan nem túl nagy életpályát befutó témáknak meg ott az OFF, netán a Kötetlen.
Akkor szokik új thread létrejövődni, ha nagy a kereslet, nem?
Hát EZT nézed ki belőlünk??? :lol:

katz

Quote from: Ramiz on 2009-05-02, 20:24:50
Mi a véleményetek a Twitter jelenségről? Felkapott divat, ami szét fog esni, vagy ugyanolyan alapvetése lesz az online szociális életnek, mint a blogolás?
....
Aki aktívan Twittel és/vagy csupán passzívan, de érdekes embereket talált, az írjon ide. :)
Asszony twittel (egész nap, szal biztos jo :) ).
A turulcsirip honlap gyüjti a magyarul kommentelők üzenteit.

IMHO webes IRC többé kevésbé...

Ramiz

Quote from: katz on 2009-05-02, 23:51:51
Asszony twittel (egész nap, szal biztos jo :) ).
A turulcsirip honlap gyüjti a magyarul kommentelők üzenteit.

IMHO webes IRC többé kevésbé...

Azért nem egészen, mert nem az a célja, hogy sok ember lássa egymás szövegét, hanem hogy sok lássa egyét, és még az is olyan rövid, hogy nem nagyon lehet sokat dumálni.

Kezdetben (a Twitter oldalán található szövegek szerint) tényleg erre a mit csinálsz most, hol vagy most? dologra szolgált, de legalább ugyanilyen alkalmas linkek, hírek megosztására és rövid vélemények kifejezésére. Szerintem baromi érdekes ily módon "testközelbe" kerülni egy híres emberhez, akinek mondjuk érdekel a véleménye... A Wired-re meg azért iratkoztam fel, hogy friss híreket olvassak. Tudom, hogy arra ott van az RSS, de ez még tömörebb, még gyorsabb, még egyszerűbb. Az internet olyan végletei, amiket eddig nem igazán használtunk ki. Az ilyesmi engem mindig lenyűgöz. Emlékszem, elsőre a blogokat is milyen furcsának láttuk... a youtube-ról nem is beszélve. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Én on 2009-05-02, 22:21:39
Mivel én pl még életemben nem hallottam erről a bizbaszról, sorstársaimnak link:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Twitter
Koszi!
En kb a nevere emlekeztem, meg hogy rovid uzenetek blabla, de ezenkivul nix.
Megyek muvelodni. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Quote from: Kvikveg on 2009-05-03, 02:11:53
En kb a nevere emlekeztem
Nekem csak a Zwitter jutott eszembe róla.  ::) :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lythis

Quote from: Zen on 2009-05-03, 02:18:31
Quote from: Kvikveg on 2009-05-03, 02:11:53
En kb a nevere emlekeztem
Nekem csak a Zwitter jutott eszembe róla.  ::) :D
Aucs

Egyébként így "külsősként" még egy körmönfont időelb*szási módozatnak tűnik. Abból a szempontból érdekes, hogy újabb "töltsd az idődet a neten" lehetőség - és amennyire én tudom, elég sok embernek elég sok idejét el is viszi.

Azt, hogy ehhez feltétlen új topic kellett én is vitatnám mondjuk (Rou szépen felsorolta a miérteket asszem)

Fazék

engem ugyan nem érdekel a twitter egyelőre a legkevésbé sem, de sztem hibátlanul kijár neki a külön topic.
elég komolyan terjedő/elterjedt hülyeségről van szó, aminek nem árt egy külön topic, hogy megosszák a mittoménmiket egymással, akiket ez az izé érdekel.
szóval hogyhííják. értitek.

Rounin

Quote from: Fazék on 2009-05-03, 15:47:19
elég komolyan terjedő/elterjedt hülyeségről van szó, aminek nem árt egy külön topic, hogy megosszák a mittoménmiket egymással, akiket ez az izé érdekel.
szóval hogyhííják. értitek.

Nem.

Legyen buzitopik és emotopic is?
Ezt akarod mondani?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2009-05-03, 16:06:10
Quote from: Rounin on 2009-05-03, 16:04:39
emotopic?

*pszt pszt*
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=790.0

Nem a nemi betegségek topicra gondoltam, hanem smink- és divattanácsokra, vagdalozó szakintélyek tuti tippjeire... you get the picture. :angyali:

(amúgy hehe)

Én

Quote from: Rounin on 2009-05-03, 16:04:39
Legyen buzitopik és emotopic is?
Biztos lenne rá igény... :D

Lythis

#21
Akkor már rögtön blogtopicot, májszpéjsz/iwiw/féjszbúk/etc topicot is lehetne. És valahova a sarokba becsűrhetnénk egy "én ezekre az rss-ekre vagyok feliratkozva" topicot is nem? :)
Érteni értem, de csak azért mert valami terjed, és/vagy elterjedt, nem feltétlen biztos, hogy kell neki külön topic.
Az, hogy ez rögtön saját topiccal indítson, szerintem kicsit túlzás, mert ami érdemileg itt lezajlott, az tényleg simán elfért volna az öltönyös offtopicban is.

Also: blogtopicot, májszpéjsz/féjszbúk/iwi topicot, "milyen dolgozatot/zh-t írsz/írtál a héten" topicot, és "mi volt ma melóban" topicot a népnek...

Ramiz

#22
Quote from: Rounin on 2009-05-03, 16:04:39
Quote from: Fazék on 2009-05-03, 15:47:19
elég komolyan terjedő/elterjedt hülyeségről van szó, aminek nem árt egy külön topic, hogy megosszák a mittoménmiket egymással, akiket ez az izé érdekel.
szóval hogyhííják. értitek.

Nem.

Legyen buzitopik és emotopic is?
Ezt akarod mondani?

Legalább nem szennyezné senki a többi topikot ezekkel a jellegű vitákkal. :) Komolyra fordítva: most trollkodsz vagy csak szét akarod flame-elni ezt a téged amúgy sem érdeklő topikot buzi és emo témákkal? Ez esetben, STFU & GTFO.

Még mindig nem értem, hogy miért baj egy topik, ami vagy beindul (végül csak elkezdtek érdemben is hozzászólni az emberkék, nem csak panaszkodni a topik miatt.. :) ), vagy úgyis megszünteti valamelyik modi pár hét múlva. Vagy elsüllyed, mint van már 20-30 másik elsüllyedt topik. Én sajnálnám az időmet arra pazarolni, hogy elmenjek valahova megmagyarázni, hogy az miért nem kell. Nem jártam soha például a Cuki topikban sem és még van száz hasonló...


ON: bár Magyarországon ez még gyerekcipőben jár, a mobil internet nagyon el fog terjedni a jövőben várhatóan, és elképzelni is nehéz, mennyire át fogja ez alakítani a mindennapi életünket: legalább annyira, de tippem szerint még sokkal jobban, mint a vezetékes telefon => mobiltelefon váltás. És ha mondjuk egy zenei fesztiválon kerengsz, vagy egy börzére küld el a céged több más pozíciójú kollegával együtt, el lehet képzelni, mennyivel egyszerűbb egy Twitter-jellegű felületen értekezni, mint megállás nélül azonnal elavuló sms-eket küldözgetni. A Twitter, ha többen bejelölik egymást, chat-szerűen működik, tehát a chat-nek nem egy elkorcsosulása, ellopása, hanem kiterjesztése egy sokkal értelmesebb irányba. Eleinte poén a chat, de főleg a sok idővel rendelkező tizenéveseknek, és ők is beleunnak. Később már nem a nemtommilyen szoba fog érdekelni, hanem a haverjaid, hozzájuk pedig nem kell chatszoba, csak egy Twitter-account.

Ha tetszik, ha nem, egy év múlva ugyanolyan köznyelvi fordulat és popkulturális utalásokra lehetőséget adó szoftveres technológia lesz a Twitter, mint ma a "viki", az "iviv" vagy az "emesen". (IWIW-en van ez az "egymás szemében" alkalmazás, na nekem jelenleg minden ismerősöm azzal szórakozik, hogy társalgás közben csupa olyasfajta értékeléssel reagál, röpködnek a "humorérzék egyes"-ek meg a "hűség ötös"-ök, tök vicces. :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: Ramiz on 2009-05-03, 01:18:41
Quote from: katz on 2009-05-02, 23:51:51
Asszony twittel (egész nap, szal biztos jo :) ).
A turulcsirip honlap gyüjti a magyarul kommentelők üzenteit.

IMHO webes IRC többé kevésbé...

Azért nem egészen, mert nem az a célja, hogy sok ember lássa egymás szövegét, hanem hogy sok lássa egyét, és még az is olyan rövid, hogy nem nagyon lehet sokat dumálni.
de a Twitteren éppenséggel sok ember látja egymás szöveget...  :_piszka:
láttam pár honlapot ami képes gyűjteni adott usernek a blogbejegyzéseit és a csiripjeit is. A mobil internet terjedésével sztem félig át fogja venni az ilyesmi a blogok szerepet.

Ramiz

Quote from: katz on 2009-05-03, 16:30:55
de a Twitteren éppenséggel sok ember látja egymás szöveget...  :_piszka:
Csak arra akartam utalni, hogy a szervező erő, ami egy adott oldalon látható hozzászólásokat gyűjti, nem az, hogy mindenki látja egymást, hanem hogy ÉN kit akarok látni - ill. hogy akit épp olvasok, azt még ki akarja olvasni. Ily módon kibontakozhat nagyobb közös párbeszéd is, de ha mondjuk a társaság két tagja nem veszi fel egymást, akkor ők nem látják egymás üzeneteit. Plusz ha mindenkit felveszel, akkor a főoldaladon mindig meg fog jelenni minden hülyeségük, pl hogy mosott-e aznap fogat ebéd után. Szóval azért legfőképp nem erre való. Bár én a chat-elésre sem tudtam soha rákattanni.

Quote from: katz on 2009-05-03, 16:30:55láttam pár honlapot ami képes gyűjteni adott usernek a blogbejegyzéseit és a csiripjeit is. A mobil internet terjedésével sztem félig át fogja venni az ilyesmi a blogok szerepet.

Esélyes. Gyorsabb és kényelmesebb annak, aki nem használja ki a blogformát. Azért az a 140 karakteres korlát szerintem kicsit nőni fog... Egyelőre ott tart a fúzió, hogy a blogokba sokan beimportálnak Twitter panelt (pl mi is a Geekznél).

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a mobilszolgáltatók indítanak majd olyan szolgáltatást, ami automatikusan küldi a Twitterre a "leszálltam Los Angelesben" jellegű üzenetet, amint érzékeli, hogy a mobil már LA hálózatán van. A Twitter amúgy is mobilinternet-barát alkalmazás, ezáltal is a jövőbe mutat. A jövő ugyanis a platformfüggetlenség, hordozhatóság - akár szoftvereket, saját dokumentumokat tekintve is (lásd a Google "mindent futtass nálunk, a neten" irányvonalát).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

 :D
Quote from: Rounin on 2009-05-02, 23:37:33

A várhatóan nem túl nagy életpályát befutó témáknak meg ott az OFF, netán a Kötetlen.


Én

#26
Ki akartam próbálni ezt a Twittert. 2 dolog idegesített fel regeléskor:
1) ugye jelszó megadás után mindenhol jelszómegerősítést kének. Sok percbe telt rájönni, hogyitt egyből az email jön, és annak nem fogadja el a jelszavamat megint :D
2) kérte az eailem jelszavát, amit nem kis fejtörésbe került eltalálnom

Így elején leginkább csak böngészek "nagy nevek" közt, és nézem mit írnak... De csak úgy, hogy hétköznapi ismerőseid beírogatásait bámuld, nem látom sok értelmét. SMS-helyettesítés? Ennek tényleg majd a mobilinternet-korban lesz a nagy kibontakozása.

Lythis

Komolyan, ezt a mobilinternet dolgot úgy emlegetitek, mintha a távoli jövő egy majdan eljövendő csodája lenne :D
A "mobilinternet kora" már rég itt van - más kérdés, hogy qrvadrága a dolog.

Darkstar

Annyira nem, feltéve, hogy nem előfizetés nélkül használod (ahogy nekem is sikerült egy ideig :D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

#29
Quote from: Lythis on 2009-05-21, 15:51:00
A "mobilinternet kora" már rég itt van
A mobilinternet korát úgy értjük, amikor tejesen természetes lesz mindenki számára, hogy a mobilján netezik.
Mobiltelefon is létezik régóta már, de (itthon legalábbis) csak az utóbbi évtizedben lett természetes, hogy mindenkinek van. De felhozhatnám pl a mobilos kamerát is. Vagy az internetet magát.