USTEAM a barátnő szemszögéből

Started by tapsyhapsy, 2009-06-10, 20:51:20

Previous topic - Next topic

tapsyhapsy

Kedves USTEAM felhasznalók!

Itt Zsozso barátnője beszél. Igen, van neki olyan, és nem, nem postolunk képeket.

Úgy gondoltam, miután finoman szólva anyagi csőd szélén áll a cég, hogy itt az ideje, hogy tudatosítsak a felhasználókban néhány dolgot.

Először is.

Pénz.

75k a webhosting. 45k az adó, ilyen-olyan járulék, stb. Könyvelő, számlák postázása saját zsebből, mert így is veszteséges a cég. Egy hónap megközelítőleg 120k. Meg az apró, olyan havi 15-20k zsebből.

Per pillanat ennél jóval kevesebb jön be. Tavaly is és idén is csináltunk két maszek munkát a cég nevére, mind a kettő több hetes szívás volt, nekem egyetem mellett, de ebből a vésztartalékból most kifogytunk.

Vannak persze olyanok, akik rengeteget tesznek pénzügyileg értünk, egyik srác pl. minden félévben összegyűjti és elrendezi a támogatni vágyókat (természetesen magát is beleértve).

Még úgy pluszban mondom, hogy Zso a cégtől fizetést soha nem vett ki.

Szóval összefoglalóban: nincs.

Másodszor.

Hardware.

A USTEAM hardware kissé el van már öregedve, amint ez tapasztalhatjátok az időnként bekövetkező diskhalálokból. Egyik rendkívül elkötelezett támogatónk révén tavaly is és idén is kerültek bele új diskek, egy új táp, meg egy új RAID kártya (Nem akarok nevet írni, te tudod ki vagy és örök hála üldözni fog.) de ez kevés. Egy rendes RAID kártya használtan itthon 50-80k, külföldről 45-50k, persze minden gari nélkül.

Egyszerűen nincs annyi pénzünk, hogy ezt zsebből fedezzük, és valahogy a felhasználók gondolatban szívesen támogatnak minket, de mikor ténylegesen cselekvésre kerül a sor, csak nagyon kevesen teszik is meg. A kivételeknek természetesen hálásak vagyunk, de utoljára tavaly tavasszal kaptunk hardwares támogatást, a fent említetteken kívül.

Összefoglalóban: kellene.

Harmadszor.

Idő.

Most ott tartunk, hogyha kikapcsoljuk a gépek, akkor valami biztos hogy nem lesz hajlandó újra elindulni, ezt a pünkösdi hétvégén valószínűleg észrevettétek. Zso vasárnap kora délután indult el, hogy beteszi az új diskeket, és kiveszi a rosszat, és hétfő reggel hétre haza is ért, és akkor még tovább szenvedett vele miután négy óra alvás után felkelt. Nem ez volt az első ilyen eset. Csak idén legalább háromszor töltött el tíznél több órát egyhuzamban a serverteremben, volt, amikor több napon keresztül.

Nem tudom tudjátok-e, de kb. 2002 óta nem volt huzamosabb ideig (2 nap) távol otthonról – egyes körökben ezt nyaralásnak is nevezik – kivéve az évi kétszeri LAN partit, ahonnan azért folyamatosan figyelte és frissítette az ftp-t. A múlt hétvégén történő kis leállás az ezévi első nem Budapesten eltöltött hétvégénkbe vágott bele, ugyanis lementünk a születésnapomat ünnepelni a szüleimhez.

Ne értsétek félre, ő szereti csinálni. Csak nekem néha rossz látni hogy mennyit szív vele.

Összefoglalóban: no comment

Most, hogy ahogy egy barátunk fogalmazott, ,,ennyire szarban van a haza" úgy gondoltam hogy mégis lehet meg kellene kérdezni, hogy mit is teszünk mi ezért?

Megkérdezném azoktól, akik előfizettek, de nem fizetik a számlájukat, hogy még egy magyarázatra vagy egy felmondólevélre se tartotok érdemesnek minket?

Zárszóként: Minden egyes támogatónak, aki hűségesen segít bennünket (vagy legalábbis tudomásunkra hozta külön megkeresésés nélkül, hogy sorry, nem tudom tovább vállalni), szeretném megköszönni, hogy ezt megteszi. Nélkületek már nem létezne USTEAM.

Moha

Adtam a threadnek egy ikont meg tettem rá sticky-t, hogy könnyebben észrevegyék. Azt hiszem, ezt mindenkinek érdemes elolvasni.

Tiatan

#2
Igy elsőre akkartam pénzt küldeni, de miután elolvastam tapsyhapsy üzijét... mennyetek el nyaralni. amig nem látunk pár képpet rólatok nyaralás közbn, egy filért se kaptok:) (animét meg lehet hanyagolni, nem ér annyit)

NLZ

Quote from: Tiatan on 2009-06-11, 02:56:26
Igy elsőre akkartam pénzt küldeni, de miután elolvastam tapsyhapsy üzijét... mennyetek el nyaralni. amig nem látunk pár képpet rólatok nyaralás közbn, egy filért se kaptok:) (animét meg lehet hanyagolni, nem ér annyit)
Jó kifogás. :D
[reserved]

flash42

Azt a pénzes részt szerintem kihagyhattad volna (75k webhosting :smile:)és tényleg menjetek inkább nyaralni :szemuveges:

NLZ

Sztem nem bíztatás kell nekik, hogy menjenek nyaralni.
[reserved]

Member

Quote from: flash42 on 2009-06-11, 15:48:00
Azt a pénzes részt szerintem kihagyhattad volna (75k webhosting :smile:)
Lol, talán nem a brutál összeg volna a lényeg? ::)
Irigykedhetnek rám, én speciel utálok nyaralni. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: flash42 on 2009-06-11, 15:48:00
Azt a pénzes részt szerintem kihagyhattad volna (75k webhosting :smile:)és tényleg menjetek inkább nyaralni :szemuveges:

Remélem avval is tisztában vagy, hogy az a usteam ftp végét jelentené ;)

Selmo

Innentől a "konstruktív" nyaralós szövegek figyelmeztetés nélkül törlődnek. Aki nem érti a lényeget kussoljon, aki meg vicces akar lenni, menjen máshová.

A tökéletesség unalmas.

Stryker

haly
Köszönet a nagyon nagyon sok anime-ért amit felraktatok. S nagyközönség  felé kitettétek.
Holnap szétnézek a szerverszobába s sztem 1-2 raid kártyát fel tudok ajánlani.

Tiatan

Elnézést, ha megbántotam valakit! nemszándékos, de nemszántam poénnak, igazából, én irtam rosszul.
2éve használom a servert(!) egy forintot nemadtam, (azt se tudtam ,hogy mifán terem a dió...ftp van, ingyenes, helló :confused:). őm, mikor feléptem, elolvastam az olvas el üzit. Meglestem h mi a helyzet, és igen tény, ehez pénz kell.
Nos miért ne? 2 év után pofátlanság lenne legyinteni. olvastam valahol éjszaka hogy 1000a minimum, monjuk azt észre se venném, de még 2-3-4 is beleférne havonta. Meg is teszem. (remélem nemleszek egyedül  ;) ) arról ne is bezséljünk hogy haverok, öcsém, és 5perce hugom is csekolta a downloadot...

Más:

"Nem tudom tudjátok-e, de kb. 2002 óta nem volt huzamosabb ideig (2 nap) távol otthonról"

Kedves letöltők!!! szerintem túlélnénk, heteket de isten adja hónapot is, ha állna a szeró mert ők "nyaralnak". Én személyesen szót nem szolok, mert ennyi nekik jár!

elnézést a helyesírásért.
Csaba

(p.s: nemvagyok forumozó, errgó nemvagyok képpben sok-sok dologal, elnézést ha hülyeséget, vagy már levitázot dolgot irtam le)

Kvikveg

A nix nyaralason en is megdobbentem.
Quote from: Tiatan on 2009-06-12, 19:06:06
...
Kedves letöltők!!! szerintem túlélnénk, heteket de isten adja hónapot is, ha állna a szeró mert ők "nyaralnak". Én személyesen szót nem szolok, mert ennyi nekik jár!
...
Ezzel kb egyetertek. Az egy honap az mar szerintem kicsapna a biztositekot, de azert ket hetet mindenkinek ki kellene birnia.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

flash42

QuoteInnentől a "konstruktív" nyaralós szövegek figyelmeztetés nélkül törlődnek. Aki nem érti a lényeget kussoljon, aki meg vicces akar lenni, menjen máshová.

Sajnálom hogy vannak olyanok itt is akik mindig értik a lényeget és emberien tudnak kommunikálni. Töröljed ha jólesik, fő hogy te konstruktív vagy.

Selmo

Vegyél vissza az arcodból, én sem személyeskedtem veled. Lehet hogy csak én nem látom vidámnak, hogy bezár a bolt és akkor viccesen elküldik nyaralni a fenntartókat. Igaz, mindenkinek más a humor, a rákost is lehet vígasztalni, hogy nem fog fájni miután meghalt.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: flash42 on 2009-06-14, 01:20:33
QuoteInnentől a "konstruktív" nyaralós szövegek figyelmeztetés nélkül törlődnek. Aki nem érti a lényeget kussoljon, aki meg vicces akar lenni, menjen máshová.

Sajnálom hogy vannak olyanok itt is akik mindig értik a lényeget és emberien tudnak kommunikálni. Töröljed ha jólesik, fő hogy te konstruktív vagy.
[reserved]

Member

Quote from: Selmo on 2009-06-11, 17:29:06
Innentől a "konstruktív" nyaralós szövegek figyelmeztetés nélkül törlődnek. Aki nem érti a lényeget kussoljon, aki meg vicces akar lenni, menjen máshová.
Selmo azt akarta mondani neked, hogy nem megbántani akar, csak rossz helyen, rossz időben sütöd el a poénokat, de ő is aggódik, mint mindenki. :)
Quote from: flash42 on 2009-06-14, 01:20:33
Sajnálom hogy vannak olyanok itt is akik mindig értik a lényeget és emberien tudnak kommunikálni. Töröljed ha jólesik, fő hogy te konstruktív vagy.
Flash42 azt szerette volna mondani, hogy szerinte egy-két elsütött poénnal lehet oldani a feszült hangulatot, és nem akart senkit sem felmérgesíteni.

Trent

Sajnálatos hogy mekkora még ebben a szorult helyzetben is az egyet nem értés. Nem vagyok egy fórumozós típus, de ezt már nem lehetett szónélkül hagynom. Mégis csak a usteamről van szó! És egyelőre még gurul a szekér.

Megszámolni sem tudom hány embert ismerek aki rendszeresen tölt le innen. Megszámolni sem tudom, hány embernek fontos. Sokan nézünk animéket magyarországon, és senkit sem vágna földhöz havonta egy ezres ha ezzel megmentheti a usteam-et. És szerintem vagyunk annyian, hogy megmenthesse. Úgy is fogalmazhatnék, hogy nem hinném hogy mi felhasználók megengedhetjük magunknak hogy a szerver miattunk álljon le. Mert miattunk fog. Ahogy a postokből leszűrtem mi voltunk akik semmit sem tettek meg a szerverért, és a rengeteg teher igen kevés személyre hárult.

Akik még most is vállvonogatással elintézik ezt az egészet azokban egy csöpp emberség nincs. Jön még kutyára dér...

Blodwolf

sziasztok!
Először is ezer hála! az önfeláldozásotokért. Én szvsz már  jó 5-6 éve  töltögetek tőletek, el sem tudom mondani mennyi mennyi örömet szerzett az oldal...hiszen  ti segítettetek hozzájutni rengeteg animhoz,mangához és sok egyébhez na persze a legfontosabb h. tinélkületek sohasem ismertem volna meg a japán nyelvet s életcélnélkül tengődnék ebben az országban...de ezzel gondolom rengetegen vannak így.
Noha nem ismerem behatóbban a részleteket, ezért engedjetek meg egy kérdést (még ha már tették is fel előttem).
Miért nem teszitek fizetősé az oldalt ? Rengeteg  bizonyos oldal található az interneten ami  kisebb/nagyobb sms díjakból él és gyarapodik.
Oh és persze remélem előbb vagy utóbb (de inkább előbb) eljuttok valamiféle kiadós nyaralásra vagy csupán kikapcsolódásra!

SaiyaGin

Quote from: Blodwolf on 2009-07-22, 11:26:10
Miért nem teszitek fizetőssé az oldalt ? Rengeteg  bizonyos oldal található az interneten ami  kisebb/nagyobb sms díjakból él és gyarapodik.

Van ok arra, hogy ne legyen fizetős az oldal:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1514.0

tamicsko

Szevasztok srácok!

Rég néztem be az ftp-re, ide pedig már nem is emlékszem, olyan régen volt. Elolvasva a levelet mégis úgy döntöttem, hogy támogatni fogom az oldal működését a jövő hónaptól (ebben a hónapban már ezt nem tehetem meg :P)

Pár gondolatom azért megosztanám veletek. Az igény a szerver létezésére megvan. Természetes, hogy egy ilyen szerver fenntartása nem egyemberes feladat. Ha lehet döntsetek felelősségteljesen. Az nem működik, hogy mindig csak a kezemet tartom, de ha nekem is bele kell tennem valamit, akkor szép csöndben elsunnyogom a dolgot. Ez a kis csapat akik a fórum és a szerver működtetését viszik a vállukon olyan elhivatottságról és önzetlenségről tettek eddig is tanúbizonyságot, ami kis hazánkban igencsak ritkaságszámba megy. És teszik ezt véleményem szerint Európában, de talán a világon is egyedülálló színvonalon, méghozzá olyan szívós kitartással, amihez tényleg kell egy jó értelemben vett fanatizmus a téma irányában.

Félreértés ne essék. Semmi sem kötelező. Ez egy lehetőség, ami rajtunk felhasználókon áll, hogy élünk-e vele. Ők már letettek valamit az asztalra, büszkék lehetnek rá. Higgyétek el, a szerver nélkül is teljes lesz az életük. Talán egy kicsit hiányozni fog nekik, de meg fogják oldani az életüket enélkül is.

A kérdés csak az, hogy nekünk felhasználóknak mennyire fontos ez a szolgáltatás. Tudunk-e keleteurópai gyökereinket meghazudtoló döntést hozni és havi pár ezer forintot erre akár csoportosan rászánni. Ha valaki diák, és a szüleitől kap csak pénzt, az beszélhet a szüleivel, hogy inkább nem DVD-t venne, hanem erre költené ezt a pénzt, mert így mindenki jobban jár. (Érdemes lenne kiszámolni mennyivel több pénzt költenénk, ha a ezeket a filmeket DVD-n vennénk meg, vagy akár csak kölcsönöznénk azokat ...). Ez ha úgy tetszik egyben érettségi teszt is :). Nincs közös megszégyenítés, ezt mindenki magában lerendezheti, nem kell senkinek kényelmetlenül éreznie magát, ha nem tud, vagy nem szándékozik fizetni ezért a szolgáltatásért.

Egyszerű matekról van szó ... Ha túl sokan úgy döntenek, hogy nem támogatják a szerver működését, akkor ez azt jelenti, hogy nincs valódi igény erre a szolgáltatásra, akkor meg minek görcsölni ezen. Senkinek sem fog igazán fájni, ergo akár be is lehet zárni a boltot :)

Gondoljátok ezt végig, aztán döntsön mindenki belátása szerint ;)

Mindenkinek a legjobbakat, Tamás

Muska1986

Hmm,

beleolvastam jópár dologba a topicon, de valami még nem tiszta :lazza:...

Btw ha vki még nem vágná - Muska vagyok, nemrég regeltem, régóta töltök, mégrégebbóta vagyok reménytelen animés, és nemrég olvatam az olvasselt, és itt vagyok...

mondjuk a bejegyzésem írása közben rájöttem, hogy baromira igaz - ha zsét kap azért, mert megoszt egy elvileg jogvédett dolgot, az már bűncselekmény. Ugyanez történt a DC-vel is az egyik magyar hubon... namindegy...

viszont akkor a következő kérdés: miért ne lehetne rendszeresen, úgymondd "nem látható módon" támogatni a rendszert? Teszem azt, aki szívesen fizetne havi 1k-t (márpedig valljuk be, sokan vagyunk így), az szépen kap egy címet, ahova borítékban feladja az egy darab Mátyás királyát. Vagy ez megint kicsit húzós? :frown:

Cobra

Lehet így is, sőt boríték se kell, mert van egy bankszámla, csak jelenleg az a gond, hogy zso valós cége áll a csőd szélén, mert alig van bevétele a tárhelyszolgáltatásból. Szóval oda kéne a rendszeres bevétel, nem a saját zsebébe (illetve oda is kell, csak valamit fel kell mutatni az APEH felé is).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Muska1986

Így már tiszta. Viszont akkor ki lehetne találni valamit a mostani, augusztusi AnimeConra, nem? Mármint, az egy elég nagy fórum arra, hogy mindenkinek jelezve legyen, aki számít.

Vagy volt már valami építő ötlet, csak lemaradtam ?

NLZ

Mármint mit lehetne kitalálni a Conra? Zsozsó cége kimegy USTEAMes pólót és bögrét árulni? :D
[reserved]

Member

Ha már isohunt-nak és pirate bay-nek van. Vagy AAs pólókat és bögréket csinálunk, az jobban vennék. :haha:

Muska1986

 :lol: akkor megvan az ötlet. Én biztos vennék  :Kiraly: - meg ha itthon vok sztem veszek is.

Mindenki látja ezt a tervet, vagy vhová érdemes lenne még kitenni szerintetek?

zsozso

Quote from: Member on 2009-08-11, 21:37:29
Ha már isohunt-nak és pirate bay-nek van. Vagy AAs pólókat és bögréket csinálunk, az jobban vennék. :haha:

A gond az, hogy a szitazashoz meg kell csinaltatni a szitanyomo format es arra nincs penz. A boritekos dolog pedig szep es jo, de azt, hogy viszem be a ceg bevetelebe?
Death is the only redemption

Member


LiaLia

#28
Quote from: Member on 2009-08-13, 18:48:51
Hálapénz.

:lul: :lul:

anno 2 éve én a http://www.polonium.hu/ -tól rendeltem feliratos polókat, jól megcsinálták. A mintát kellett csak nekik elvinni. De tény, hogy ahhoz, hogy a cégbe bekerüljenek a polók és árusíthatóak legyenek, plusz pénz kell.

jerry

Egyszer írtam egy mailt, amikor még email cím volt az olvassel.txt-ben, hogy írj ha támogatnád az oldalt.
Azóta se jött rá válasz, hogy hova küldjem a pénzt...