Művészsarok (rajz, festés) és kreatív hobbik

Started by chilip, 2009-12-27, 20:08:20

Previous topic - Next topic

chilip

Nos hát GO!


    Kicsit rendhagyó módon kis reklámmal kezdeném a dolgot egy tanfolyamot bemutatva, mert ők megérdemlik (és még témába is vág a végére). :D
    Karácsonyra (mivel nagyon nem tudtam mit kitalálni már ajándéknak) kértem a jobb agyféltekés rajztanfolyamot. Kicsit szkeptikusan álltam a dologhoz, de egyik oktatóm ELTE-ről ajánlotta akinek adok a szavára és mindig is meg akartam tanulni rajzolni, szóval belevágtam. Kicsit borsos az ára (23000 Ft), de 4 teljes napos reggeltől estig 2 hétvégére beosztva, valami 1000-1200 Ft / órára jött ki a végén szóval így tekintve rá nem is drága a mai viszonylatban. Egyébként minden korosztály képviselte magát a tanfolyamon (2 általános isk. alsós, nyugdíjas, vállalkozó, egyetemista, gimnazista), 15 fős csoport volt és 2en a férjével folyamatosan mentek körbe segíteni.
    Elvileg bárki meg tud tanulni rajzolni, mert a minimális kézügyesség ami kell hozzá kb. az a szint hogy olvashatóan leírod a saját neved. A lényege az hogy nem a bal agyféltekével (számok, betűk, beszéd, racionális gondolkodás, stb.), hanem a jobb agyféltekével (kreatív gondolkodás, szemmérték, stb.) tanulunk meg rajzolni. Mit is értett ezalatt az oktatónk: Amikor arcot rajzolunk nem az orrot, szájat, szemet, stb. kezdjük el rajzolni, hanem a vonalakat, sötét/világos foltokat stb. + lássuk a holt tereket egy képen. Emellett még kipróbáltuk az alap rajzeszközöket többfajta papíron: HB, 2B, 5B, 8B ceruza, radír, gyurmaradír, faszén.

    Nos első és negyedik nap kellett portrét rajzolni amiről fényképet is csináltam. Első nap tükörből, 4. nap egy fotóról (de annyit nem számított szerintem ez).

    Első / negyedik napos portré (mivel telefonnal fotóztam így az első napos portré nagyon halvány lett és GIMP-el erősítettem rajta kicsit azért néz ki így):
[spoiler][/spoiler]
talán így jobban látszik

    Negyedik napos portréről egy jobb kép + a fénykép amiről készült mellette (sajna a rajzlap itt is halványabb lett így az árnyékolás nem látszik annyira, a fénykép meg valamiért sötétebb :S ):

[spoiler][/spoiler]
talán így jobban látszik

    Úgy kell nézni ezt hogy első portrét addig csinálhattuk míg a csoport 2/3-a kb abba nem hagyta a rajzolást és elégedve hátradőlt (én is :D ), kb. 1 órás volt az. A 4. napos portrét 3,5 óra alatt se tudtam befejezni mert mindig volt kis javítani való vele. :D

    Az első linken ebben a post-ban a weboldala ennek a tanfolyamnak és a galériában még több portrés kép található. Szóval elkezdtem rajzolni és ha nem leszek nagyon lusta majd lefotózom őket és belinkelem :D

Nakedape

nos látom a fejlődést grat :D
mondjuk egyesek a nevem olvasható írásába is belekötnek, szóval lehet, hogy féltek ide vagy oda...:D

amúgy nem volt má vmi grafikus/kreatív topic? fiatalság mintha csinált volna
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: chilip on 2009-12-27, 20:08:20

[spoiler][/spoiler]
talán így jobban látszik

[spoiler][/spoiler]
talán így jobban látszik


"Kérjük, hogy aki a képeken látható személyekről illetve tartózkodási helyükről információval rendelkezik, hívja a 112 telefonszámot, a Telefontanú 06-80-555-111 számát vagy értesítse a legközelebbi rendőri szervet."

Bocs, nem lehetett kihagyni...

Sajnos nálam ott bukik a dolog, hogy a nevemet sem tudom olvashatóan leírni - és ez a "jobb agyfélteke" dolog is erősen bullshit-szagú.
Failure is the default option

chilip

hát én is így álltam hozzá, sajna amíg nem próbálod ki addig nem nagyon fogod elhinni. ami érdekes volt még az az hogy az idő múlását se érzékeltem tanfolyam alatt pedig reggel 9től este 5ig csak 1x volt ebédszünet. és még csak másra se gondoltam, nem kalandozott el a figyelmem se. érdekes élmény volt.

teraflare

wow ezt a szintet 4 nap alatt érted el vagy már előtte is rajzolgattál? (az első kép alapján nem :D) Erre szívesen beíratkoznék. Sajna se diák nem vagyok, se agykontrollon nem voltam így 30k lesz. (pá-pá SM Strike force  :frown:) Bár kissé nehezem hiszem el hogy nekem 4 nap alatt megtanítják azt amit mások évekig tanulnak. De legalább lesz egy ellenpélda is a tanfolyam sikerére  :smile:

Bruce

A két rajz közötti különbség azért magáért beszél :) Mondjuk már korábban kaptam ezt a linket szintén ezzel kapcsolatban, de az árát már akkor is húzosnak találtam :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dreamcleaver

Quote from: teraflare on 2009-12-27, 20:59:53
wow ezt a szintet 4 nap alatt érted el vagy már előtte is rajzolgattál? (az első kép alapján nem :D) Erre szívesen beíratkoznék. Sajna se diák nem vagyok, se agykontrollon nem voltam így 30k lesz. (pá-pá SM Strike force  :frown:) Bár kissé nehezem hiszem el hogy nekem 4 nap alatt megtanítják azt amit mások évekig tanulnak. De legalább lesz egy ellenpélda is a tanfolyam sikerére  :smile:

Sztem nem azt tanítják, amit mások évekig tanulnak. Vannak emberek, akik alapból tehetségesek a rajzoláshoz, és bal agyféltekkel is tökéleteset tudnak alkotni. Ergo a tárgyakat, formákat rajzolják le, nem pedig ezzel a fordított módszerrel a sötét tereket stb. Hogy ez a jobb agyféltekes dolog mannyire BS azt nem tudom, de amik eredményeket eddig láttam (pl Chilip-é is) az nagyon meggyőző.

Mondjuk én tuti nem adok rá ki pénzt, elég jól megy a rajzolás a hagyományos technikával is. Max valami tényleges művészeti tanfolyamra mennék el, ahol megtanítják a különféle festési, színezési, satírozási stb technikákat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Maga a rajzolásban nincs semmi ördöngösség, tényleg megtanulható, én is már 1 éve járok művészeti suliba, és sokat fejlődtem azóta, de még mindig nem tartom magam jó rajzolónak. Tényleg csak gyakorlás kérdése. Ahol bejön a művészet az az hogy egy témát hogyan tudsz megragadni. Én most például évvégi vizsgára készülök a téma pedig a hortobágy, és ezt úgy megeleveníteni hogy az egyedi legyen modern, látványos. Nem egyszerű. Ilyen tanfolyamot egyszer megnéznék hogy azokkal mit tudnak kezdeni akik már kicsit gyakorlottabbak, kíváncsi lennék erre a jobb agyfélteke képzési formára. De se helyileg se pénzügyileg nem tehetem meg sajnos  :frown:

NLZ

De chilip, mégis hogy megy ez a tanfojam? Vagy ez titok? Mert mindez így leírva kb olyan, mint egy reklámszöveg. :)
[reserved]

Bishop


NLZ

[reserved]

chilip

különböző feladatokkal vezet rá arra hogy hogyan láss egy képet >> fejjel lefelé rajzolás, csak holtterek rajzolása, vonalkövetés > első 2 nap ez lesz

másik 2 nap egy minimális elmélet (fél óra kb) azt elkezdtek először híres emberek portréit rajzolni, csendélet, növények stb. míg a 4. nap végén a saját portréd csinálod.

Naplóba is volt, csak nem nála de kb ugyanez

Ramiz

Engem érdekel ez a dolog, annyira, hogy neki fogok állni hamarosan, ugyanis nyár végéig tűztem ki magamnak, hogy megtanulok rajzolni (bár én nem élethűen, árnyékolva szeretnék tudni, hanem pár vonallal kifejezően felskiccelni valamit, de a kettő azért összefügg), mert szeptemberben egy animációs film-készítő tanfolyamra szeretnék járni, és ott nem árt, ha tudsz rajzolni is.

Viszont azért van két kukacoskodásom: egyrészt ennyit én biztos nem fizetnék ki érte, inkább szerzek valami segédanyagot a netről (az az órabér igenis kurva magas, ha belegondolsz, hogy gyakorlatilag végig magad dolgozol, tehát ugyanezt kb egy pároldalas tananyag és némi szorgalom árán elérheted), másrészt az elsőnapos rajzok igaz, hogy sokkal messzebb álltak a valósághűtől (és a negyedik napi rajzoktól), viszont mindegyik sokkal egyénibb volt - és emiatt számomra művészibb is. (Ezért imádok pl az ilyen külföldi táborokban másokat rajzoltatni - nagyon érdekes.) Pont azért, mert a valóságra csak egyféleképp lehet igazán hasonlítani, de sokféleképp lehet mutatni és máshogy mutatni. Kérdés, hogy ez a pár nap alatt elsajátított rajzkészség kiöli-e az előzőre való képességet vagy nem...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Úgy rémlik hogy jelent meg erről könyv is. Bár inkább tanfolyamokat hallottam.

chilip

Quote from: Ramiz on 2009-12-30, 18:40:06
...

végig segített nekem, a tanfolyam rákényszerített hogy reggeltől estig tényleg rajzoljak és ne mást csináljak, ebbe az árba benne volt minden segédanyag is és egy tanfolyamon láttam a többiek munkáját is. érdekes volt látni hogy ugyanarról a portréról mindenkinek más végeredménye lett.

Ramiz

Quote from: chilip on 2009-12-30, 23:48:55
Quote from: Ramiz on 2009-12-30, 18:40:06
...

végig segített nekem, a tanfolyam rákényszerített hogy reggeltől estig tényleg rajzoljak és ne mást csináljak, ebbe az árba benne volt minden segédanyag is és egy tanfolyamon láttam a többiek munkáját is. érdekes volt látni hogy ugyanarról a portréról mindenkinek más végeredménye lett.

Ahogy gondolod, lehet, hogy neked megért ennyit. Én is voltam beszélgetős-játszogatós párnapos statiszta tanfolyamon tizenvalahányezerért, ami lehet, hogy tökre nem érte meg, de én egyáltalán nem bántam meg. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

Quote from: Ramiz on 2010-01-01, 19:26:54
Ahogy gondolod, lehet, hogy neked megért ennyit. Én is voltam beszélgetős-játszogatós párnapos statiszta tanfolyamon tizenvalahányezerért, ami lehet, hogy tökre nem érte meg, de én egyáltalán nem bántam meg. :)
Nekem meg a masszázs tanfolyam.  :P

Ramiz

Quote from: teraflare on 2010-01-01, 21:50:18
Quote from: Ramiz on 2010-01-01, 19:26:54
Ahogy gondolod, lehet, hogy neked megért ennyit. Én is voltam beszélgetős-játszogatós párnapos statiszta tanfolyamon tizenvalahányezerért, ami lehet, hogy tökre nem érte meg, de én egyáltalán nem bántam meg. :)
Nekem meg a masszázs tanfolyam.  :P

Azt én is akarok! Meg szakácsot is. Meg cukrászt meg mixert... :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Jobb híján ebbe a topikba:

Szeretnénk klippet forgatni a haverokkal (Betli Blues Band). Egy gitáros, egy basszeros, egy dobos, egy szájharmonikás a felállás.

Még nem döntöttünk végleg szám mellett, de valószínűleg ez lesz, egy jó kis döngölős-rockos blues szám olyan 150-160 BPM körül.

[spoiler=Dalszöveg]
Quote
Mint amikor elkopnak a fékjeid, és nem tudsz már megállni
Elvadultál!
Még a tegnapi lányra sem emlékszel, pedig kedves volt...
Elvadultál!

Mint amikor elfogytak az érveid és legyintesz mindenre
Elvadultál!
Nem nézed meg sem őt, sem magadat, pedig nem ártana...
Wááh!

Hátrahagytad az elveid, és nem nézel tükörbe
Elvadultál!
A mostani mellett végre megmaradok, mondod, és már
Tovább is álltál!
[/spoiler]

Ami kéne, az egy jó ötlet a kliphez.

Gondolkodtunk koncertfelvétel bevágásán, meg van pár hülyéskedés a stúdióból, de mégis kéne valami történet(ecske), vicc, cselekmény, amit meg-megszakít a koncert/stúdió/utólag felvett zenélés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

A szöveg megvan, de a zene most nem ugrik be, s
mivel én audio-vizuális típus vagyok, nekem az is kéne :p

Ha történet, akkor mint szerző, te tudod a legjobban,
hogy mire gondoltál, miről/kiről írtad, milyen érzést,
hangulatot akarsz átadni, mi a mondanivalója.

Néhány kép, ami nekem felvillant közben:
- kis koncertterem/házibuli, füstös és erős vörös-zöld-
sárga fényekkel, ti játszotok a háttérben (de jól látható-
an), a fókusz az ivó-cigizó-tomboló, félrészeg közönségen
- üres/félüres poharak, üvegek nagy halmaza, hangsúlyos
átfókuszálás halmaz egyik végéről a másikra
- lepukkant, elhanyagolt fürdőszoba, betört tükörrel

Bishop

Én valami olyanra gondoltam hogy mi lenne ha first person szemszögből lenne a kamera és mondjuk városba menne a szereplő az utcán és elmegy egy csaj mellet aki beszél hozzá de már megy is tovább majd valami tiltakozáshoz kerül. Majd végül egy másik nőnél áll meg és már majdnem minden jó de elsötétül a kép. Lehetne az egész kicsit ilyen ingó félrészegre vett kamera kezelés. Esetleg kicsit füstös fekete fehér kép. Meg talán néhol lassítások és gyorsítások benne. Az elvadulásnál lehetne hogy gyorsabb a kamera pörögnek az események.

Nakedape

tört tükör fürdő...vhogy erőltetett :D
és ha a buli képeiteket valami teljesen más hangulatba vágnátok  be? pl iroda aka dilbert style, abból lehet vadulni aka meaning of life könyvelői.
vagy gyársor, vagy női fodráaszat

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Nekem a szokasos szines-sotet bunker koncertfelvetelek ugrottak be, meg valami sotet aluljaros/kapualjas/ipartelepen rohanos es neha csunyannezos de kozben nem eneklos depi cucc. Szinten valami igyugy atszinezett keppel. Amolyan A-bol B-be futas sztorival, neha bevagva a koncertfelvetelt, esetleg azzal jatszva, hogy egy mozdulatot elinditani a koncerten es atvagassal folytatni az aluljaros felvetelen es forditva. A vegen hova erkezik meg kerdes meg ratok van bizva attol fuggoen, hogy optimista vagy depi veget akartok neki. Reszemrol a beesik a koncert vegere egy jo lanyhoz aki atoleli mellett szavazok. Inditasnak meg valami ter sarkaban varok valakire lehetne. Pfff...
Persze a vegeredmeny hatasa vagy gagyi vagy jo lesz kamerakezelestol es a ti teljesitmenyetektol etc fuggoen.
A futkarozos reszhez lehet valami kisse szaggatott lepukkant drotkeritesen is at lehetne nezni.
Illetve en imadom amikor amcsi filmekben messzirol vesznek utcakepet bezoomolva es ugy rohannak hosszabban az utcan, a tomeg meg kozben megy. :) Bar az nappali felvetelen mutat jol, en meg itt alkonyatkor indulo de alapvetoen ejjelire gondoltam.
edit: a szamot nem ismerem, most csak a szoveg alapjan agyaltam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Lesz szám is a neten, mielőtt klip készülne. :)

A helyszínek azért elérhetőek kell legyenek, ipartelep csak-csak, de gyársort és női fodrászatot honnan szerzünk? :D Éjszaka feeling, de sokkal több világosítási problémát jelent, mint a nappal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

teraflare

No akkor én is debütálnék itt, első nem Warhammer 40k-s alkotásommal. Még festeni is kell majd. Az eredeti képet nem mutatom mert akkor még jobban kitűnik hogy mennyire béna lett  :P
[spoiler][/spoiler]

LiaLia

Quote from: teraflare on 2010-10-20, 14:23:30
No akkor én is debütálnék itt, első nem Warhammer 40k-s alkotásommal. Még festeni is kell majd. Az eredeti képet nem mutatom mert akkor még jobban kitűnik hogy mennyire béna lett  :P
[spoiler][/spoiler]

Formás :smile: jó lett

Member

Ezt a topic-ot most látom először, ezért bátorkodom oly' régre visszamenően megkérdezni: Ez a rajzfejlesztés vonatkozik a fejből rajzolt képekre is, vagy csak arra, amit helyben látsz és papírra vetsz?

teraflare

Szerintetek mennyire lett felismerhető?

[spoiler=fej][/spoiler]

Dreamcleaver

Szivar nélkül semennyire, de amúgy jó.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

teraflare

Akkor tovább módosítgatom amíg felismerhető nem lesz rendesen  :smile: