Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

chilip

~10 chapterre, aztán mégegyszer 2 év szünet :)

blackronin

Quote from: chilip on 2017-03-07, 14:36:21
~10 chapterre, aztán mégegyszer 2 év szünet :)
10 fejezetre?
De optimista valaki!  :P
Szerintem ha kapunk 3-at vagy 4-et akkor már örülhetünk...

kada

Quote from: blackronin on 2017-03-07, 16:00:39
Quote from: chilip on 2017-03-07, 14:36:21
~10 chapterre, aztán mégegyszer 2 év szünet :)
10 fejezetre?
De optimista valaki!  :P
Szerintem ha kapunk 3-at vagy 4-et akkor már örülhetünk...
KaDa's Basic Survival Guide
Nincsen konfliktus, csak béke.
Nincsen Berserk... kivéve arra a pár percre, amikor tényleg kijön az az egy darab új rész.
De aztán újból nem létezik.

chilip

szinte semmi se történt :) most boat helyett memory lesz 4 évig?

blackronin

Quote from: chilip on 2017-03-24, 10:08:08
szinte semmi se történt :) most boat helyett memory lesz 4 évig?
Én pont örültem annak, hogy nem rögtön a horrort látjuk (ami biztosan lesz, csak idő kérdése), hanem egy kicsit adaptálódtunk Casca lelkében.
A sok szimbólum, a táj és a hangulat tetszett.
Jövő hónapban következik a folytatása, nagyon várom.

chilip

új chapter = 9 oldal

t-t-thanks miura!

blackronin

#636
Quote from: chilip on 2017-04-26, 11:57:25
új chapter = 9 oldal

t-t-thanks miura!
Ööö... a spoiler képek voltak ennyiek, a teljes fejezet ennél több.  ^^"
Már ki is rakták a mangahelpers-en (de azért berakom ide)
http://wasabisyrup.com/archives/bo5FBUWDfew

Tessék szépen nem ilyen előítéletesnek lenni!  :P

edit:
A megszokott 20-21 oldal helyett mondjuk csak 18 oldalt kaptunk...  ^^"
Meg kíváncsi vagyok, hogy meddig fogja ezt a "kihívást" húzni Miura, mert ha végigmegyünk minden fontosabb emléken, akkor újra átéljük a "Mikor érjük már el az Elf szigetet?" féle szituációt..
Következő fejezet májusban.

edit2:
Kijött a fordítás is azóta.
Remek átvezető fejezet, tetszett hogy mindenki visszaemlékezett arra, hogy honnan indult.
Folytatás májusban, amit alig várok.  :smile:

szpeter

#637
Hát, ráment pár éjszakám meg a műszakom eleje ma de végül is beértem a mangát. Közben olvasgattam a visszajelzéseiteket. Úgy érzem ha hónapokat vártok egy fejezetre akkor erősen megváltozik az elvárásotok, mert ha egyben olvassátok akkor a "semmilyen" fejezetek is teljesen rendben vannak. Nekem tetszett az a rész is, amikor Gutts múltjából megint mutatott egy kis fejezetet Miura, és az első találkozását az emberfelettivel. A maga nemében egész aranyos kis sztori volt.

Összefoglalva, a Golden Age-ből, ami egyfajta manga Trónok harca volt lett egy középkategóriás fantasy. Ami amúgy teljesen oké, és az a feltételezésem hogy a démon/apostolvadász Gutts karaktere előbb volt meg Miura fejében mint maga a klasszikus középkoris, politikai intrikás háborús vonal.
Az zavart időnként, hogy láttam mekkora lett a szakadék Griffith szála és Gutts szála között. Utóbbiak apró kis hangyák agóniája a grandiózus Griffith démonsereg, királyságalapítás és effélék mellett. Gutts jelenleg nemcsak hogy hozzá se tudna érni Griffithez de szerintem még csak Zodd-ot se tudná legyőzni, berserker páncél ide vagy oda. Amikor a két szál váltotta egymást, olyan volt mintha egy közéleti műsorról átváltanál a Minimaxra. Mintha két külön mangát olvasnék. Kíváncsi vagyok azért, hogyan tervezi befejezni ezt Miura és vajon be fogja-e játszani azt hogy megint kinyírja Gutts összes társát...

Mert egyébként Gutts jellemfejlődése 2x zajlott le. Egyszer a Band of the Hawk tagjai késztették arra hogy feladja a magányos farkas énjét, most pedig ezek a kölykök akikkel együtt mozog. Elsőre úgy tűnt, hogy ugyanazt a sztorit látjuk kétszer (ha a karaktert nézzük), de most úgy tűnik mintha tényleg megtalálta volna a helyét, csakhát elérte a célját, amint Caska esze megjön. Aztán mi jön?

Jó is meg nem is hogy beérem a mangát. Most aztán én is várhatok hónapokat amíg egy-egy kis fejezet kijön. Kíváncsi leszek, milyen élmény lesz Schierke és Farnese számár Caska sötét emlékeinek összeszedegetése.

Put your grasses on!

blackronin

#638
Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11
Hát, ráment pár éjszakám meg a műszakom eleje ma de végül is beértem a mangát. Közben olvasgattam a visszajelzéseiteket. Úgy érzem ha hónapokat vártok egy fejezetre akkor erősen megváltozik az elvárásotok, mert ha egyben olvassátok akkor a "semmilyen" fejezetek is teljesen rendben vannak. Nekem tetszett az a rész is, amikor Gutts múltjából megint mutatott egy kis fejezetet Miura, és az első találkozását az emberfelettivel. A maga nemében egész aranyos kis sztori volt.
Én már többször is leírtam, hogy bár elég idegesítő a sok break-ek miatt várni a mangára, de ha valaki egyben olvassa el a sorozatot, akkor nem lehet ok a panaszra, mert remekül össze van rakva.
Fiatal Gutts tündéres története szerintem telitalálat volt, amikor kijött, mert visszaidézte a Golden Age szellemiségét.

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11
Összefoglalva, a Golden Age-ből, ami egyfajta manga Trónok harca volt lett egy középkategóriás fantasy. Ami amúgy teljesen oké, és az a feltételezésem hogy a démon/apostolvadász Gutts karaktere előbb volt meg Miura fejében mint maga a klasszikus középkoris, politikai intrikás háborús vonal.
Az zavart időnként, hogy láttam mekkora lett a szakadék Griffith szála és Gutts szála között. Utóbbiak apró kis hangyák agóniája a grandiózus Griffith démonsereg, királyságalapítás és effélék mellett. Gutts jelenleg nemcsak hogy hozzá se tudna érni Griffithez de szerintem még csak Zodd-ot se tudná legyőzni, berserker páncél ide vagy oda. Amikor a két szál váltotta egymást, olyan volt mintha egy közéleti műsorról átváltanál a Minimaxra. Mintha két külön mangát olvasnék. Kíváncsi vagyok azért, hogyan tervezi befejezni ezt Miura és vajon be fogja-e játszani azt hogy megint kinyírja Gutts összes társát...
A Black Swordsman volt meg előbb természetesen, meg Puck, elég csak a pilot változatot elovasni 1988-ból.
Griffith és Gutts eltérő történelemszálai adják meg számomra a remek kontrasztot:
Van egy férfi, aki feláldozott mindenkit, hogy elérhesse az álmát (amit meg is valósít ugye a végén), míg van egy másik, aki feláldozza a saját álmát azokért, akiket szeret. Másképpen fogalmazva: Griffith birodalomépítése áll szemben Gutts kalandozós életmódjával.
Gutts-ot én nem becsülném le, mert az ereje hihetetlenül megnőtt (erről többször is beszél Skull Knight) és nagyon közel áll az egyes síkokhoz, így képes megsebezni a God Hand féle lényeket is (mint ahogy láthattuk Fran ellen is).
Köszönhető mindez a Dragonslayer azon képességének, hogy beolvasztja magába a leölt Apostolok energiáját, valamint a Berserket Armor egyedi tulajdonságainak.

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11
Mert egyébként Gutts jellemfejlődése 2x zajlott le. Egyszer a Band of the Hawk tagjai késztették arra hogy feladja a magányos farkas énjét, most pedig ezek a kölykök akikkel együtt mozog. Elsőre úgy tűnt, hogy ugyanazt a sztorit látjuk kétszer (ha a karaktert nézzük), de most úgy tűnik mintha tényleg megtalálta volna a helyét, csakhát elérte a célját, amint Caska esze megjön. Aztán mi jön?
Pontosan.
A Band of the Hawk-ban remekül érezte magát, de ott tudta, hogy egy másik ember vágyának van alárendelve, ez pedig összességében zavarta.
Az új csapatban őt követik a többiek, de mindenki önként.
Casca helyzetének megváltozása lesz a manga egyik legfontosabb fordulópontja:
Gutts hajlandó-e küzdeni Griffith ellen, ha esetleg Casca ezt nem akarja?
Mi van akkor, ha Casca már képtelen tovább élni tiszta fejjel?
Sok-sok kérdés, amire jó lenne az elkövetkező hónapokban választ kapni!

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11
Jó is meg nem is hogy beérem a mangát. Most aztán én is várhatok hónapokat amíg egy-egy kis fejezet kijön. Kíváncsi leszek, milyen élmény lesz Schierke és Farnese számár Caska sötét emlékeinek összeszedegetése.

Put your grasses on!
Hát nem lesz egy leányálom az biztos...  ^^"

szpeter

#639
Quote from: blackronin on 2017-05-22, 15:24:23
Griffith és Gutts eltérő történelemszálai adják meg számomra a remek kontrasztot:
Van egy férfi, aki feláldozott mindenkit, hogy elérhesse az álmát (amit meg is valósít ugye a végén), míg van egy másik, aki feláldozza a saját álmát azokért, akiket szeret. Másképpen fogalmazva: Griffith birodalomépítése áll szemben Gutts kalandozós életmódjával.
Ha így nézzük nem is karakterek, hanem két különböző morál, életvezetés "küzd" egymással. Szerintem így is túl nagy a léptékváltás ha a két vonal váltja egymást, de tény, hogy ez jár a két különbözős fajta céllal. Annyiban talán nem állja meg a helyét ez az összehasonlítás, hogy Guttsnak sosem voltak álmai igazán, csak élt tovább, maga se tudta, miért. A túlélési ösztöne hajtotta egy ismeretlen végzet felé. Griffith előtt világos cél állt, de azért cserébe feláldozott mindent. Gutts nem csak nem rendelkezik olyan céllal amiért feláldozhatna dolgokat, az igazi társait sosem áldozná fel, egyébként sem. Ez az egyetlen elve, de ezzel is több lett, mint Griffith, mégha neki grandiózus tervei is vannak.

Egyébként, szerintem Griffith-et is önként követték anno. Csak ez azzal járt, hogy a saját éned, álmaid beleolvadnak egy vezetőébe. Gutts csapata inkább olyan mint Luffyé a One Piece-ben: megvan mindenki saját célja, de azért egy csapatként dolgoznak, tolják magukon kívül egy központi figura szekerét. Úgy tűnik ez lehet a nemesebb közösség elképzelés a mangaalkotók szemében. mert amúgy a keleti ember erősen tömegtudatú és az individualizmus nem kifejezetten jellemző, szóval nem hiszem, hogy ez valami összkulturális igény/norma lenne.

Quote from: blackronin on 2017-05-22, 15:24:23
Gutts-ot én nem becsülném le, mert az ereje hihetetlenül megnőtt (erről többször is beszél Skull Knight) és nagyon közel áll az egyes síkokhoz, így képes megsebezni a God Hand féle lényeket is (mint ahogy láthattuk Fran ellen is).
Köszönhető mindez a Dragonslayer azon képességének, hogy beolvasztja magába a leölt Apostolok energiáját, valamint a Berserket Armor egyedi tulajdonságainak.
Ez igaz, kicsit pár arccal régebbi erőviszony maradt meg bennem. Itt az az érdekes inkább, hogy ahhoz, hogy legyőzze a brutálisan erős ellenfeleit, fel kell-e adnia az emberi mivoltát, ahogy azt a Skull Knight kvázi megjósolta.

Amúgy az "utóbbi" fejezetek egyik legsokkolóbb jelenete nekem Rickert Griffith pofánvágása volt. Amikor arc-okon keresztül egy érinthetetlen, isteni karaktert egy "senki" arcon csap váratlanul, nekem ez sokkoló volt. Azt hittem ott helyben agyonüti a szerencsétlent. Az a Band of the Hawk, aminek a vezetője volt már nem ugyanaz a személy, aki most a Hawk. A régi Griffith-et gyakran térítették eszére a társai, a mostani már nem tud hova visszatérni, lényegében nem ember.


blackronin

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 15:54:38
Annyiban talán nem állja meg a helyét ez az összehasonlítás, hogy Guttsnak sosem voltak álmai igazán, csak élt tovább, maga se tudta, miért. A túlélési ösztöne hajtotta egy ismeretlen végzet felé.
Valóban nincsenek álmai Gutts-nak, hiszen nem igazán volt ideje gondolkodni, hogy mit szeretne.
A túlélés mindent felülírt.
Szerintem neki jóval durvább élete volt, mint Griffith-nek (még mielőtt találkoztak).

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 15:54:38
Egyébként, szerintem Griffith-et is önként követték anno. Csak ez azzal járt, hogy a saját éned, álmaid beleolvadnak egy vezetőébe. Gutts csapata inkább olyan mint Luffyé a One Piece-ben: megvan mindenki saját célja, de azért egy csapatként dolgoznak, tolják magukon kívül egy központi figura szekerét. Úgy tűnik ez lehet a nemesebb közösség elképzelés a mangaalkotók szemében. mert amúgy a keleti ember erősen tömegtudatú és az individualizmus nem kifejezetten jellemző, szóval nem hiszem, hogy ez valami összkulturális igény/norma lenne.
Griffith-et azért nem követték úgy önként, ahogy gondolod. Mindenkit "behódoltatott" (a többség látszólag mindenfajta ellenállás nélkül) és utána győzte meg őket a tetteivel, hogy érdemes vele maradni.
A Band of the Hawk legtöbb tagja egyszerű lélek, lényegében nem volt önálló célja, álma.
Gutts csapata merőben más:
Puck-ot lenyűgözte Gutts kemény élete és hogy képes őt elviselni, valamint elismerni az értékét (annak ellenére hogy mindenki egy bohócnak tartja).
Farnese jobb emberré akart válni és felülemelkedni a múltján.
Serpico jobb emberré akarja tenni Farnese-t, és Gutts-ban látja ennek a kulcsát.
Isidro egy tanítót és példaképet keresett, akit megtalált Gutts-ban.
Schrierke a saját útját akarja megtalálni, de rájött hogy Gutts keresztül érti meg a fizikai és az astrális világot.

Quote from: blackronin on 2017-05-22, 15:24:23
Amúgy az "utóbbi" fejezetek egyik legsokkolóbb jelenete nekem Rickert Griffith pofánvágása volt. Amikor arc-okon keresztül egy érinthetetlen, isteni karaktert egy "senki" arcon csap váratlanul, nekem ez sokkoló volt. Azt hittem ott helyben agyonüti a szerencsétlent. Az a Band of the Hawk, aminek a vezetője volt már nem ugyanaz a személy, aki most a Hawk. A régi Griffith-et gyakran térítették eszére a társai, a mostani már nem tud hova visszatérni, lényegében nem ember.
Számomra nem sokkoló volt, hanem nagyon is emberi.
Rickert-et nem érdekelte, hogy Griffith egy isten vagy valami más.
Saját szemével jött rá, hogy az egykori vezetője már nincs többé.
Helyét átvette egy bizarr, látszólag érinthetetlen lény, akiben semmi emberi sincs már a felszínes magamutogatást leszámítva.

kada

Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11Gutts jelenleg nemcsak hogy hozzá se tudna érni Griffithez de szerintem még csak Zodd-ot se tudná legyőzni, berserker páncél ide vagy oda.
Ha már most komoly veszélyt jelentene Griffithre, akkor a történet átváltana egy hajtóvadászatba ellene Griffith beleegyezésével vagy anélkül.

Zodd meg a régi világ legnagyobb réme, nagyon elszomorítana, ha nem a legerősebb apostol lenne (ha az elejétől komolyan vesz egy harcot, és nem csak Kenpachi stílusban élvezkedik). Szóval ha súlyosabb sérülés nélkül le tudná győzni, megint a célegyenesben lenne a manga.
Ráadásul a korábbi csatájukban Guts és Griffith ketten is kikaptak Zoddtól, az új találkozás jelenetben pedig Guts csak azért állt vesztésre, mert emberként fáradásra képes (oké, fizikai erőben sincs még Zodd szintjén, de az normális, cserébe a fegyvere meg talán jobb is, mint bármi, amit amaz találhat).

blackronin

#642
Quote from: kada on 2017-05-23, 23:54:18
Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11Gutts jelenleg nemcsak hogy hozzá se tudna érni Griffithez de szerintem még csak Zodd-ot se tudná legyőzni, berserker páncél ide vagy oda.
Ha már most komoly veszélyt jelentene Griffithre, akkor a történet átváltana egy hajtóvadászatba ellene Griffith beleegyezésével vagy anélkül.
Griffith mindig is arrogáns volt, így biztosan nem fogja levadászni Guts, még annak ellenére sem, hogy most már valóban veszélyt jelent rá.
A többi Apostol pedig nem merne magánakcióba kezdeni a beleegyezése nélkül.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy Guts le is tudná győzni Griffith-et külső segítség nélkül.
Skull Knight-nak sem sikerült, pedig megvolt a Behelit Penge is.

Quote from: kada on 2017-05-23, 23:54:18
Zodd meg a régi világ legnagyobb réme, nagyon elszomorítana, ha nem a legerősebb apostol lenne (ha az elejétől komolyan vesz egy harcot, és nem csak Kenpachi stílusban élvezkedik). Szóval ha súlyosabb sérülés nélkül le tudná győzni, megint a célegyenesben lenne a manga.
Ráadásul a korábbi csatájukban Guts és Griffith ketten is kikaptak Zoddtól, az új találkozás jelenetben pedig Guts csak azért állt vesztésre, mert emberként fáradásra képes (oké, fizikai erőben sincs még Zodd szintjén, de az normális, cserébe a fegyvere meg talán jobb is, mint bármi, amit amaz találhat).
Zodd szerintem is a legerősebb "normális" apostol a világon, ha nem számítjuk bele a God Hand-et.
Guts vs Zodd nagyon szoros lesz majd, de Guts győzelmével zárul szerintem.
Fizikai erőben már valószínűleg egyenlő szinten vannak, főleg a Berserker Armornak köszönhetően.

Guts vagy kap még egy utolsó power up-ot (ami ellensúlyozza Femto érinthetetlenségét) vagy olyan szövetségeseket kap (pl. Skull Knight, Flower Elf Queen), akik a javára billentik az utolsó csata mérlegét...

edit:
350 spoiler
[spoiler]
Felgyorsultak a dolgok, Farnese és Schrierke egymás után szedegetik össze a baba darabjait és ismerik meg Casca történetét.
Az utolsó oldal elég durva:
Mini-Casca találkozni akar "azzal a személlyel" és közben mennek a vészjósló hegyek felé.
A próba eddig túl jól megy, így szerintem a következő fejezettel beüt a shitstorm.
Ha tippelnem kellene, akkor Casca Griffith-et akarja látni vagy Guts belső démonját, semmiképpen sem magát Guts-ot.
Ahhoz túl elborult Miura agya.
[/spoiler]

Folytatás június 23-án!

kada

Quote from: blackronin on 2017-05-24, 12:01:26
Quote from: kada on 2017-05-23, 23:54:18
Quote from: szpeter on 2017-05-22, 14:12:11Gutts jelenleg nemcsak hogy hozzá se tudna érni Griffithez de szerintem még csak Zodd-ot se tudná legyőzni, berserker páncél ide vagy oda.
Ha már most komoly veszélyt jelentene Griffithre, akkor a történet átváltana egy hajtóvadászatba ellene Griffith beleegyezésével vagy anélkül.
Griffith mindig is arrogáns volt, így biztosan nem fogja levadászni Guts, még annak ellenére sem, hogy most már valóban veszélyt jelent rá.
A többi Apostol pedig nem merne magánakcióba kezdeni a beleegyezése nélkül.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy Guts le is tudná győzni Griffith-et külső segítség nélkül.
Skull Knight-nak sem sikerült, pedig megvolt a Behelit Penge is.
Szerintem simán lehetne egyik-másik apostolnak magánakciója bármi cél érdekében (Griffith "megmentése", erőpróba, unalom, szinte legális emberhús), akár annak tudatában is, hogy ha sikerrel járnak, akkor is Griffith már csak elvből is kinyírja őket mert olyan dolgot csináltak, amire nem kaptak engedélyt.

blackronin

350
Kijött a fordítás is végre.
Szép emlékek a Golden Age-ből, de a végén érezzük hogy a nyugis dolgoknak vége.
Következő hónapban teljes valójában megismerjük Casca legrosszabb félelmeit...
És hogy kivel akar találkozni Casca lelke?
Sajnos ezzel kapcsolatban is rossz előérzetem van!

szpeter

Gondolod, hogy Griffith-el?

Rendben volt a fejezet amúgy, szépen haladtak a dolgok, gyorsan végigmentünk az emlékek nagy részén. Mos jön a fincsi rész  :szemuveges:

blackronin

Quote from: szpeter on 2017-05-29, 22:05:47
Gondolod, hogy Griffith-el?
Amilyen beteg elméje van Miura-nak, szerintem igen...
Vagy esetleg Guts belső démonjával, akinek köszönhetően majdnem megerőszakolta Guts Casca-t.
Egyik lehetőség se valami bíztató.  ^^"

Quote from: szpeter on 2017-05-29, 22:05:47
Rendben volt a fejezet amúgy, szépen haladtak a dolgok, gyorsan végigmentünk az emlékek nagy részén. Mos jön a fincsi rész  :szemuveges:
Öööö... fincsi rész lesz szerinted újra az Eclipse?  :zomg:
Most Casca tudatalattijában vagyunk, így könnyen lehet, hogy Miura rátesz még egy lapáttal és még durvább is lehet...

szpeter

Ha bejátssza azt hogy az őrlődése a két férfi között igazából nem is dőlt el és érez valamit Griffith iránt szóval máshogy fogta fel a dolgokat... csak nem.
Igen amúgy arra kíváncsi lennék, hogy felfogta-e a dolgokat azután hogy megzakkant. Lehet elidegenedne Guttstól akkor.

idézőjelben fincsi :D Bár ez a Berserk egyik fő jelelmzője, a gore meg a szexuális brutalitás, max az Eclipse vitte ezt maximumra, ahol aztán tényleg bármi mehet. Ezzel együtt érdekes lesz majd Caska szemszögéből, érzéseiből/gondolataiból látni az eseményeket. Az meg nem baj ha rátesz pár lapáttal :D Ez a sokkoló faktor ami még egyedibbé teszi a mangát számomra. Jöjjön csak.  :szemuveges:

kada

Quote from: szpeter on 2017-05-30, 00:37:06Ha bejátssza azt hogy az őrlődése a két férfi között igazából nem is dőlt el és érez valamit Griffith iránt szóval máshogy fogta fel a dolgokat... csak nem.
Pedig simán lehet még valami a régi érzéseiből...

blackronin

#649
351
http://readms.net/r/berserk/351/4370/1

A falloszalakú szörnyek és a beteg táj, valamint Schrieke és Farnese már nagyon az erejük végén vannak.
De az igazi próbatétel még csak most jön... mégis mi lesz itt még?  :zomg:

És most jöjjön a feketeleves:
A folytatásra TÉLIG kell várnunk.
Ami lehet 2017. december eleje is, de akár 2018. február vége is... Miura eléggé lazán értelmezi a dátumokat.
Szóval most megszívtuk.  :frown:

szpeter

Mozgus vicces easter egg volt. Ez a télen folytatjuk dolog azért fájt. Na, pont ezért nem kellett volna beérnem a mangát. Legalább a régi anime endingje számomra is újabb dimenzióval gazdagodott.  :lul:

blackronin

Quote from: szpeter on 2017-06-23, 16:31:04
Mozgus vicces easter egg volt. Ez a télen folytatjuk dolog azért fájt. Na, pont ezért nem kellett volna beérnem a mangát. Legalább a régi anime endingje számomra is újabb dimenzióval gazdagodott.  :lul:
A fejezet zárása remek volt egyébként, mert pont a 39-ik kötet ezzel zárul majd.

Kijött a Grunbeld novella is, canon a történet, Miura illusztrációival.

Isley

351

Nem volt rossz, csak nagyon lassan haladunk és télen folytatjuk. Ha így haladunk, jövőre egy 12 részes animére való anyag sem jön össze.

A novellát hol lehet olvasni?

blackronin

Quote from: Isley on 2017-06-26, 10:08:58
351

Nem volt rossz, csak nagyon lassan haladunk és télen folytatjuk. Ha így haladunk, jövőre egy 12 részes animére való anyag sem jön össze.
Annyi még biztosan lesz, lásd utolsó anime rész ígéretét "to be continued..."
A télig tartó várakozás pedig elég rossz valóban.

Quote from: Isley on 2017-06-26, 10:08:58
351
A novellát hol lehet olvasni?
Novellákat ritkán scannelnek be, fordítást pedig ne is várjál.
Talán kapunk később egy summary-t, vagyis összefoglalót a főbb dolgokról, de ahhoz idő kell.
Még csak most jött ki.

Isley

Quote from: blackronin on 2017-06-26, 11:47:17
Quote from: Isley on 2017-06-26, 10:08:58
351

Nem volt rossz, csak nagyon lassan haladunk és télen folytatjuk. Ha így haladunk, jövőre egy 12 részes animére való anyag sem jön össze.
Annyi még biztosan lesz, lásd utolsó anime rész ígéretét "to be continued..."
A télig tartó várakozás pedig elég rossz valóban.

Jó, de akkor még nem tudták, hogy Miura téli álomra megy. : D

blackronin

#655
Több kép a novellából, ami alapján már nagyjából érteni lehet már a történetet
[spoiler]

















[/spoiler]

blackronin

A Berserk manga visszatér december 22-én!
[spoiler][/spoiler]

Kellemes meglepetés, azt hittem, hogy Miura már csak jövőre lép valamit...

blackronin

352
Karácsonyi ajándék Miurától...
https://readms.net/r/berserk/352/4783/1

Még nem értük el a csúcspontot ebben az álomban, de már nagyon közel vagyunk hozzá!
Folytatás januárban.

Itachi

Eléggé csalódás ez a dream rész...Olyan jó lett volna látni, ha nem csak ilyen metafóra-szerűen megjelenítet Eclypse et láthat Schierke és Farnese...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

szpeter

Nem tudom, hogy ez már az Eclypse akart-e lenni. Kíváncsi vagyok a folytatásra, főleg arra, hogy mi lesz az öntudatánál lévő Casca-val. Ez ilyen szempontból kicsit filler, effektíve nem történt ebben a fejezetben se semmi.