Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

Andi

Ahogy most itt elolvastam pár hozzászólást rájöttem hogy halvány lila gõzöm sincs mirõl beszéltek úgyhogy ideje lenne megint elõvennem a Berserket @_@
Majd holnap nekiállok megint egy rakás másik mangával együtt.

Andi

Elõzõ kijelentésemhez híven ismét elõvettem a mangát :D De! Még mindig nem világos pár dolog:

1. Pontosan kicsoda az a halálfejes lovag???
2. Griffith hogy született újjá ill. kapott emberi testet??

Rounin

Quote from: AndiElõzõ kijelentésemhez híven ismét elõvettem a mangát :D De! Még mindig nem világos pár dolog:

1. Pontosan kicsoda az a halálfejes lovag???
2. Griffith hogy született újjá ill. kapott emberi testet??

[COLOR="White"]Na spoilerkedjünk.

Tehát.

1. Egy régvolt királyság uralkodójára emlékeztet megjelenésében, aki egyesítette Midland-et. És az is nyilvánvaló, hogy valaha - akárcsak Gattsu - a Fesztiválon áldozat volt, de túlélte. Valószínûleg úgy áll a ronda agykilátszós "angyallal" mint  gácc és grifiszü egymással.. vagyis õt is elárulták, becsapták. Ezért vadássza folyton Void-ot. Az is kiderült, hogy az erdei boszorkával annak idején igen jóban voltak s barátságnál _talán_ több is volt köztük.
[/COLOR]

Andi

Köszi :D
Az az igazság hogy kicsit sokat szövegelnek a mangában és nem olvastam mindent el rendesen ^^"
De Caska gyereke...Hát...enyhén szólva undorító volt. A rajzolásban meg engem az idegesít, hogy mindenkinek minden izmát meg lehet számolni:eek:  Mintha mindenki gladiátor lenne:eek:  Gatts esetében ok, na de a többiek...

Mattanja

Quote from: AndiKöszi :D
Az az igazság hogy kicsit sokat szövegelnek a mangában és nem olvastam mindent el rendesen ^^"
De Caska gyereke...Hát...enyhén szólva undorító volt. A rajzolásban meg engem az idegesít, hogy mindenkinek minden izmát meg lehet számolni:eek:  Mintha mindenki gladiátor lenne:eek:  Gatts esetében ok, na de a többiek...
Pont ezt a történetet nem olvasod? o.o Hagyd is abba akkor szerintem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rounin

Quote from: AndiKöszi :D
Az az igazság hogy kicsit sokat szövegelnek a mangában és nem olvastam mindent el rendesen ^^"
De Caska gyereke...Hát...enyhén szólva undorító volt. A rajzolásban meg engem az idegesít, hogy mindenkinek minden izmát meg lehet számolni:eek:  Mintha mindenki gladiátor lenne:eek:  Gatts esetében ok, na de a többiek...

Várj várj.. a második kérdésedre nem is tudtam válaszolni, mert majdnem behalt a gépem közben :D

Szóval :
[COLOR="White"]
Griffith új teste. Ugyebár a menekülttábor melletti torony tövében ált egy torzszülött. Nem tudta kicsoda, nem tudta, micsoda. Éldegélt a hulladékon, férgeken. Egyszer találkozott az emberekkel, de azok szörnynek tartották õt s elüldözték. Akkor tudta meg, hogy vannak mások is rajta kívül. De az elüldözés miatt nagyon szomorú volt szegény pára s bizony megharagudott a világra. Egy nap (mikor az inkvizíció elkezdte áldásosnak a legkevésbé sem nevezhetõ munkáját a toronyban) arra eszmélt, hogy hullák potyognak az égbõl. A lakhelyére. Ezért mélyebbre és mélyebbre ásta magát .. és valahogy rábukkant egy behelitre és persze megjelentek neki az angyalok és õ megismerhette a világot és látta hogy az mennyire rossz és akkor õ nagyon vágyott kicsi szívében egy jobb-szebb-kedvesek-szeretõbb világra és a kívánsága az volt, hogy márpedig hadd legyen õ az új világ tojása (mivel halálvágya is volt úgy néz ki, szegény, magányos párának) és megkapta ezt a lehetõséget és amikor magába fogadta Caska elgyengült gyermekét pihenni (aki Caskát védve gyengült le) és volt a nagy együttállás akkor bizony Griffith a gyermekben született újjá és eljött a szebb jobb ÚJ VILÁG ÉS ÜDVRIVALGÁS!! Szipp.. kicsit hülye stílus.. de majd csak kibogarászod mi a lényeg :p[/COLOR]

Andi

[COLOR="White"]Tehát akkor...Griffith Caska gyerekében született újjá????:eek:  Fúúúj XDDD[/COLOR]

És köszi a hosszú magyarázatot :D

Rounin

Quote from: Andi[COLOR="White"]
És köszi a hosszú magyarázatot :D

Igen, pontosan. :evilvigyor:

Nincs mit, ha unatkozom, bármikor :D

zolan43

Végre kiértek a kikötõbe,
Következõ megjelenés jan27.

Fazék

Végeztem újból a mangával, és így hogy egybe olvastam a most megjelent részekig már nem volt feltûnõen több a gyilkolászás az utóbbi pár kötetben, a korábbi részekhez képest. szóval az együttállás óta kb kiegyensúlyozottan van duma meg harc, duma meg harc :) természetesen így hogy az ember kéthetente kap egy fejezetet sokkal "hosszabbnak" tûnhet egy-egy csatarésszel foglalkozó történetrész, de összességében nem tér el a korábbiaktól felosztás szintjén. :) vagyis a manga hû magához, és kíváncsian várom hogy halad is-e valamerre :)

katz

Quote from: Fazékvagyis a manga hû magához, és kíváncsian várom hogy halad is-e valamerre :)
...vagy olyanná válik mint a Dragon ball...

Fazék

Quote from: katz...vagy olyanná válik mint a Dragon ball...
hát igen, sajnos megvan a veszély benne...

erre majd még visszatérünk nyugdíjasként, oké?

L.Mole

Most olvastam egy tesztet az 576-ban a PS2-es Berserk játékról. Ami érdekes, hogy a cikkíró egy oldalt csak a képregény, és az anime rövid áttekintésére áldozott, amitõl rettentõen megjött a kedvem mindkettõhöz: Dicsérte azt a fajta igazi sötét hangulatot, ami távol áll a mostanában divatos "darkos feelingtõl", és a manga azon tulajdonságát, hogy képes kiváltani olyan érzelmeket, melyek során szívedbõl kívánod egy-egy esemény be nem következését, melyekrõl egyébként tudod, hogy elkerülhetetlenek.
Határozottan kezd kialakulni bennem az az érzés, hogy hibás volt az elsõ benyomásom mikor a pillanatképek, és némi utánaolvasás után egy egyszerû, ámde látványos történetnek gondoltam a Berserket. Ideje tennem vele egy próbát.

Fazék

Nem szívesen beszélnélek le róla, mert speciel nekem nagyon tetszik, de "egy másik sorozattal" szemben itt már talán tényleg jogos a 'naturalista' jelzõ használata és többször is összefonódik a 'guro' témával... szóval most azon túl, hogy persze van benne sok jó gondolat, konfliktus, intrika, stb, attól még fõleg egy brutális gyilkolászós bosszúsorozat (eme kijelentésemért, tartok tõle hamarost lefejeznek :D , ami lehet hogy jogos is lehet, amennyiben hülyeségeket beszélek :) ), amiben csak úgy fröcsög a fekete vér... :)

L.Mole

Quote from: FazékNem szívesen beszélnélek le róla, mert speciel nekem nagyon tetszik, de "egy másik sorozattal" szemben itt már talán tényleg jogos a 'naturalista' jelzõ használata és többször is összefonódik a 'guro' témával... szóval most azon túl, hogy persze van benne sok jó gondolat, konfliktus, intrika, stb, attól még fõleg egy brutális gyilkolászós bosszúsorozat (eme kijelentésemért, tartok tõle hamarost lefejeznek :D , ami lehet hogy jogos is lehet, amennyiben hülyeségeket beszélek :) ), amiben csak úgy fröcsög a fekete vér... :)

Nem vagyok különösebben mimóza lelkületû, és nem gond ha a belek a megfelelõ helyen és idõben fröccsennek ki, "egy másik sorozat" esetében is csupán a dolog abszolút öncélúsága zavart, ahol ráadásul a hasonló jeleneteket inkább valami perverz fantázia ihlette mint a naturalizmusra való igény és törekvés.

Fazék

#165
Quote from: L.MoleNem vagyok különösebben mimóza lelkületû, és nem gond ha a belek a megfelelõ helyen és idõben fröccsennek ki, "egy másik sorozat" esetében is csupán a dolog abszolút öncélúsága zavart, ahol ráadásul a hasonló jeleneteket inkább valami perverz fantázia ihlette mint a naturalizmusra való igény és törekvés.
hát jó :) kíváncsian várom véleményedet :) intenzív olvasgatással 3 nap alatt végezni lehet az eddig megjelent 30 és fél kötettel :D

[SIZE="1"](amúgy pont ezzel kapcsolatban vagyok néha bajban a Berserk-nél is, hogy nem tudom egyértelmûen eldönteni, hogy öncélú-e a vérengzés, vagy sem, de többnyire az utóbbi felé hajlok) - Mééééééééég! Vééééééééért! [/SIZE]

via_mala

Quote from: Fazékaz ember kéthetente kap egy fejezetet
Bár úgy lenne, de sajna van az bõ egy hónap is. :ejj:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

#167
Quote from: via_malaBár úgy lenne, de sajna van az bõ egy hónap is. :ejj:
ünnepek illetve "ebédszünet" miatt szokott néha pár hét kimaradni, de amúgy ha jól vettem észre, nagyjából 2-hetente jelenik meg. tehát évente kb 2 kötetet kapunk. ami tényleg nagyon kevés, ha még ebben az életben szeretnénk látni a végét...

Prof. William

Nézzük csak... HA 50 kötet körülire tervezi akkor legjobb esetben 10-év múlva az utolsó fejezetet olvashatjuk.

Ha többet akkor meg rajzolja gyorsabban! :)

Kiváncsi leszek a végére.

Mondjuk Gats felébred és kiderült hogy álmodta az egészet, mert berugott a kocsmában. Casca a felesége és feltûnnek az álmának való világbeli megfelelõi is. Griff a gõgõs földesúr, Judeau az ivócimbora... Puck a fia:hahaha: .

Esetleg hazafelé menet elmélekedik hogy nem kéne több páleszt innia ha ilyeneket halucinál, amikor észrevesz a földön egy furcsa alakú követ... a behelitet...:eek:

Prof. William

Még valami. (Valamiért nem mûködött a szerkesztés gomb.)

"Egy másik sorozat." Mire gondoltok?

Andi

Jahajj ez az álmodós kocsmajelenet nagyon jó volt XDDD

Fazék

kár hogy ezt a kocsmás jelenetet már elsütötték a manga-ban is :)

na jó persze nem pont így, de ugyebár amikor Griffith éppen istenséggé válás folyamatában szenved, akkor pár oldal erejéig egy ilyesmi álomképet is kapunk. :)

Wermin

Hello emberek!

Épp ma gondolkoztam hogy van e olyan ember az országban aki nyomonköveti a Berserket. Mivel az 576 konzol magazin a ps2 játékot lehordta sárga földig and beyond :grrr: , meg azt írta hogy mégegy manga amit magyarországon nem ismer senki. Nekem nagyon tetszik, szerintem a történet nagyon ki lett találva. Már párszor újraolvastam az egészet de nem lehet megunni. Örülök hogy van más is rajtam kívül megnyugodtam :)

L.Mole

Quote from: WerminMivel az 576 konzol magazin a ps2 játékot lehordta sárga földig

Szerintem nem hordta le. Legalábbis elég sokat áradozott róla, hogy eszméletlenül el van találva a harc, és a játékos szinte érzi a böhömnagy kard súlyát ami alatt bizony szakadnak a végtagok, és ömlenek a belek. Csupán azt nehezményezte, hogy a játék nagyjából pont ennyirõl, vagyis a hullahalmok folyamatos gyártásáról szól, és hosszútávon ez elég monotonná válhat. De nekem az jött le, hogy a rajongóknak kifejezetten javallott kipróbálni. Persze említette a másik nagy negatívumot is, tudniillik azt hogy csak japáni kiadásban jelent meg.

Wermin

Igaz annyira nem volt vészes. Mondjuk nekem a játék is tetszik csak az ogrénél tovább nem jutottam, és pár próbálkozás után kicsit elhanyagoltam a játszást.

L.Mole

#175
Lassan végére érek a sorozatnak (már amennyi eddig megvan), és magamat is megleptem, hogy mennyire sikerült rákattannom. Az elejét még nem olvastam vissza, ott folytattam a történetet, ahol az anime végetért, és így elsõre kicsit féltem, hogy a cselekményt elözönlõ démonok hazavágják a hangulatot, de szerencsémre egy elég kellemes leginkább a 'Ninja Scroll'-hoz hasonlítható komolyabb vonulattal találkoztam.
Általában nem szeretem azokat a töltelék karaktereket melyek az amúgy túlságosan sötét hangulatot hivatottak oldani, de Puckot egyszerûen imádom, és tetszik, hogy a manga inkább mese, mint vérkomoly fantasy, annak ellenére, hogy ezzel a véleményemmel valszeg kissebségben maradok. :)
A brutalitás kérdése egy érdekes dolog mert nem tudnék észérveket felhozni az ellen, hogy öncélú lenne, de nekem nagyon is megfelel így (sõt :D ), az erotikus részek pedig végképp jót tesznek a képregénynek.

Summa-summarom: Végre egy jó kis felnõtt mese, jól átgondolt cselekménnyel, és remekül eltalált karakterekkel. Több ilyet is el tudnék viselni.

Rounin

Quote from: L.Mole, ott folytattam a történetet, ahol az anime végetért,

Argh..öreg hiba. Rengeteg minderõl lemaradsz így :fejcsóva:

L.Mole

Quote from: RouninArgh..öreg hiba. Rengeteg minderõl lemaradsz így :fejcsóva:

Nem mondtam, hogy nem olvasom el visszamenõleg, de most túlságosan is érdekelt, hogyan folytatódik a történet.

Fazék

#178
Több forrásból is megerõsítették, hogy immár Kentarou Miura egyéb project-jeit félretéve beleerõsít a Berserk manga készítésébe, és mostantól hetente fog 1 új fejezettel meglepni minket, és terveik szerint 36. kötettel véget fog érni a történet!
[COLOR="LemonChiffon"]és természetesen aki nem kapcsolt, annak Boldog Április elsejét![/COLOR]
Többek között a Berserk hivatalos oldalán és még pár japán hírportálon olvasható az örvendetes hír! Hát ide is eljutottunk végre! :)

roderick

Quote from: FazékTöbbek között a Berserk hivatalos oldalán és még pár japán hírportálon olvasható az örvendetes hír! Hát ide is eljutottunk végre! :)

NEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
Mivel fogom akkor majd nyugdíjas koromban múlatni az idöt?
hmm... One Piece még marad remélem:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.