Main Menu

Berserk manga

Started by emperor, 2003-09-06, 15:29:31

Previous topic - Next topic

via_mala

Quote from: Venom on 2006-08-15, 02:14:38
Valaki valami úton-módon fel tudná rakni az ftp-re az új részeket? Csak 272-ig van fenn, élő BT-t meg nem találtam sajnos. :(
Hogyhogy nem találtál?
A 278. fejezetet pl. 157-en seed-elik jelenleg.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2006-08-15, 02:20:44
Quote from: Venom on 2006-08-15, 02:14:38
Valaki valami úton-módon fel tudná rakni az ftp-re az új részeket? Csak 272-ig van fenn, élő BT-t meg nem találtam sajnos. :(
Hogyhogy nem találtál?
A 278. fejezetet pl. 157-en seed-elik jelenleg.
és milyen gyakran szoktál elnézni erre a link-re?
csak mert én akárhányszor próbáltam erről a tracker-ről torrent-eket leszedni az utóbbi időben, rendszeresen offline volt... (pl ebben a pillanatban is az)

vagy csak egyszerűen nekem van marhára pechem...

én az Evil Genius oldalán a fórumon, az adott chapter-hez tartozó topic-ot szoktam általában gyorsan végiggörgetni, mert ott szokott lenni sima letöltési link általában, valami jólelkű egyén által közzétéve.

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-08-15, 02:36:33
Quote from: via_mala on 2006-08-15, 02:20:44
Quote from: Venom on 2006-08-15, 02:14:38
Valaki valami úton-módon fel tudná rakni az ftp-re az új részeket? Csak 272-ig van fenn, élő BT-t meg nem találtam sajnos. :(
Hogyhogy nem találtál?
A 278. fejezetet pl. 157-en seed-elik jelenleg.
és milyen gyakran szoktál elnézni erre a link-re?
csak mert én akárhányszor próbáltam erről a tracker-ről torrent-eket leszedni az utóbbi időben, rendszeresen offline volt... (pl ebben a pillanatban is az)

vagy csak egyszerűen nekem van marhára pechem...

én az Evil Genius oldalán a fórumon, az adott chapter-hez tartozó topic-ot szoktam általában gyorsan végiggörgetni, mert ott szokott lenni sima letöltési link általában, valami jólelkű egyén által közzétéve.
Én az utóbbi kb. 10 fejezetet mind erről a trackerről kaptam le, bár ránézni nem szoktam, csak ha valaki jelzi, hogy van friss anyag.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2006-08-15, 12:18:57
Quote from: Fazék on 2006-08-15, 02:36:33
Quote from: via_mala on 2006-08-15, 02:20:44
Quote from: Venom on 2006-08-15, 02:14:38
Valaki valami úton-módon fel tudná rakni az ftp-re az új részeket? Csak 272-ig van fenn, élő BT-t meg nem találtam sajnos. :(
Hogyhogy nem találtál?
A 278. fejezetet pl. 157-en seed-elik jelenleg.
és milyen gyakran szoktál elnézni erre a link-re?
csak mert én akárhányszor próbáltam erről a tracker-ről torrent-eket leszedni az utóbbi időben, rendszeresen offline volt... (pl ebben a pillanatban is az)

vagy csak egyszerűen nekem van marhára pechem...

én az Evil Genius oldalán a fórumon, az adott chapter-hez tartozó topic-ot szoktam általában gyorsan végiggörgetni, mert ott szokott lenni sima letöltési link általában, valami jólelkű egyén által közzétéve.
Én az utóbbi kb. 10 fejezetet mind erről a trackerről kaptam le, bár ránézni nem szoktam, csak ha valaki jelzi, hogy van friss anyag.
nekem pl ebben a pillanatban is elérhetetlen az oldal. megnéznéd, hogy neked is? hátha nálam van a hiba... (remélem nem)

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-08-15, 12:22:39
nekem pl ebben a pillanatban is elérhetetlen az oldal. megnéznéd, hogy neked is? hátha nálam van a hiba... (remélem nem)
Sajna munkahelyről nem tudom megnézni, erős a tűzfal.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Venom

Akkor, ha szabadna kérnem egy linket az Evil Genius oldalára?


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Venom



The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Szacsi

Ez a manga volt az egyik legnagyobb csalódás számomra  :frown:

Azok a kötetek, amelyekből az anime készült, zseniálisak. Nagyon tetszettek. De. Femto születése után már elveszette a varázsát. Nem a brutalitással van a bajom (bár néhol már nagyon unalamas, hogy csak jönnek és jönnek a szörnyek, de Gatts mindnek ellátja a baját), hanem azzal, hogy egyszerűen nem nagyon megy sehová az egész. Inkvizíció, tündérek, boszi (wtf o_O !?!), új Band of the hawk. De már nincs benne spiritusz.

De, hogy azért pozitívumot is mondjak: az elején a rajzolás nem a legjobb, de folymatosan egyre szebb lesz, a tizenvalahanyadik, huszadik köteteknél már egyenesen gyönyörű.

Ez persze mind szigorúan magánvélemény.

Rounin

Hm, egyedül azért nem vagy vele, bár én egészen Femto újbóli 'újjászületése' után adtam fel a reményt (majdnem egészen).

A rajzolás pedig a 8. kötettől javul drasztikusan.^^ (ezt mindig leírom... :ejj:)

Szacsi

Egyébként szerintem simán lesz még 40., akár 50. kötet is :eek:

A végére azért kíváncsi vagyok, de már nem nagyon bízok az egészben.  Kár érte, olyan jól indult  :bruhuhu:

via_mala

Miura szabadságon van?
Mindenesetre úgy néz ki, hogy még november 10-én sem jön a következő epizód.  :morci:
:bruhuhu:

Quote from: Eldo/Evil_GeniusI hope Miura is enjoying his holiday and is not getting any death threats.
:jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Ááááá!!!
Miura végre legyártotta a 280. fejezetet, nagy várakozással olvastam végig, és a szokásos módon újra csak egy csúcspont kellős közepén lett vége! :morci:
Nem lehet ezt a feszültséget kibírni hónapokig  :comp:, remélem a következő fejezet hipp-hopp kijön!  :muhahah:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Zen

Kijött 281. ... Hát, kicsit felemás. az eleje tök jó, ahogy Griffith métóságteljes csendben kiadja a támadási parancsot, de onnantól, ahogy teljes hogyismondjam...kussban lerohanják az ellenséget, az már kicsit... hiteltelen, na. Főleg ha apostolokról beszélünk.
[spoiler]Lényeges most se történik, és csak a főbb Apostolok egyenkénti megjelenése tud ezen bármit javítani. Locus elég durva edzéstervet dolgozhatott ki, ha a beosztottjai ezt a szintet hozzák. Zodd darál, csak még jobban  :Kiraly:, Grünbald (jól írom?) meg nem aprózza el a dolgokat...csak az ellenséget.[/spoiler]

Összességében egész jó rész, még ha semmi egetrengető nem történt (ide hallom, ahogy a megmenekült katonák szidnak :D).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

hát sztem marhára unalmas lett ez a Berserk... unalmas az egyre több szupererős szörny előráncigálása mindkét oldalról és folyamatos összecsapatásuk...
azt hiszem érdemes lenne 1 évig kihagynom az olvasását, talán annyi idő alatt már valami érdemi tartalom is kerülne bele...

Szacsi

Ha ilyen tempóban zajlanak az események, akkor lehetne az 2 év is.
Mert csak időhúzás megy a köbön @.@

via_mala

Nem időhúzás, hanem minőségi munka.

Quote from: animenewsservice.com2-1-07 (10:39AM EST)---- Miura Explains Recent Berserk Manga Break
In some of his sidebar comments printed in just about every issue of Young Animal where his Berserk manga serial appears, creator Kentaro Miura often gives some reference to events in his personal life or current goings on with the comic. In recent issues he gave an explanation for the recent 3+ months of lapse in the manga's serialization. In late 2006 he first warned the manga may go to temporary irregular publication format as the coming storyline would deal with a huge army of over 1000 soldiers. After returning to Young animal a few weeks ago, Miura confirmed the break was due to the fact that he was drawing soldiers during that time (he draws each one by hand with no computer aids). Rumors spread online through the Japanese web in 2006 that the series could be coming to a grand finale soon.

Szóval Miura mester kézzel rajzolja meg mind az 1000 katonát, és ezért tart ennyi ideig a munka. Az utolsó mondat szerint végre úgy tűnik végéhez közelít a történet. Na persze 1-2 kötet erejéig még biztos kitart  :hehe:, bár én egy cseppet sem bánom. :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_mala on 2007-02-06, 15:34:02Szóval Miura mester kézzel rajzolja meg mind az 1000 katonát, és ezért tart ennyi ideig a munka. Az utolsó mondat szerint végre úgy tűnik végéhez közelít a történet. Na persze 1-2 kötet erejéig még biztos kitart  :hehe:, bár én egy cseppet sem bánom. :jee:
őszintén szólva nem hat meg különösebben. akkor adjon ki inkább egy art book-ot, de ez a manga totál lapos lett mostanra. csak szép rajzokkal nem lehet pótolni a tartalmat. sztem.

Prof. William

Vegyen fel segítőket!

Engem az lombozott le egy kissé amikor Griff oldalán behoztak 5-6 új szereplőt akiket Gattsnal biztos le kell darálnia, ha Griff közelébe akar jutnia, + még Griff aki szinte Isten. (Legalább hősünk újrajátsza a God of Wart. :) )

DE elég táphhá kell válnia, ha le akarja győzni őket. Monjuk abban bízom hogy majd eljutnak az elfek helyére, ahol vagy vissza adják Casca épp elméjét (vagy nem,) Gatts meg kap valami nagy upgradet amivel már nagyjából egyenlő körülmények között veheti fel a harcot Griffel és a csatlósaival. :)

Szacsi

#229
Valamelyik hónapban belenéztem egy újabb fejezetbe, és döbbenet. Mintha valami gagyi fantasy-t olvastam volna -_-
A minőségi munkáról meg annyit, hogy egy-két rajz tényleg nagyon szép, de a minőségi munkát nekem nem csak a külcsíny határozza meg.
(A kis boszorkány után azt hittem, már nem jöhet rosszabb, erre itt ez a mágiks páncél...)

NeoExDeath

Hello!
Szükségem lenne egy kis információra. Nagy berserk rajongó vagyok, és eddig a mangát mindig a TheHawks.org kiadásában olvastam Vol-onként, amikor félévente kijön 1. Viszont a 31. kötet már jópár hónapja kijött, a Hawks mégse tette még fel a letöltő oldalára (http://thehawks.org/hawks/bt/index.php?dir=.%2FBerserk).
Nem tudom a többi release milyen , de a hawks félét azért szeretem mert nagyfelbontású, baromi jó minőségű, jó fordítású kiadás. Na most nem tudja valaki a 31. kötet miért nem elérhető tőlük?

Ha nem adták ki, az érdekelne milyen más csapattól lehet megszerezni a 31. kötetet és honnan lehet leszedni.
Előre is thx.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

via_mala

Quote from: NeoExDeath on 2007-02-18, 18:46:07Ha nem adták ki, az érdekelne milyen más csapattól lehet megszerezni a 31. kötetet és honnan lehet leszedni.
Előre is thx.
Az Evil Genius csapat viszi tovább a manga fordítását.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

smash++

#233
Most nézem a berserk anime-t 15.résznél tartok,de mivel utánna olvastam és azt mondták,hogy a vége szar nem bírtam ki és bele kukkantottam.Háát ez tényleg egy sz@r.Milyen befejezés ez már.Griff megerőszakolja Caskat (aki végülis boldogságra lelet Gatz-al).Háát ez tényleg nagy baromság,jönnek a démonok aztán kész...
Gondolom a manga folytatja innen.
Tehát az anime végülis csak egyfajta bevezető volt?
Mi lett Caska-val?Meghalt?Gatz meg most üldözi Griff-et?
Valahogy ettől a végtől elment a kedvem,hogy beleolvassak,sőt tuit nem fogm elolvasni,de a végére kíváncsi leszek.

Valaki akkor feltudna világosítani a kérdéseimben?Please!!!!!!!Köszi
Ne mondjátok,hogy kezdjem el olvasni,mert az esélytelen.Suli,zh,vizsga,nyáron munka...
Örülök hogyha a kedvelt anime-ket megtudom nézni.De ez  Berserk anime vége annyira elfogadhatatlna.Érdekelne mi történt Gatz-al és Caskaval...

csacsika

#234
Épp jókor fejeződött be az anime. Eddig volt igazán jó a manga is, + még pár kötetig utána.
[spoiler=smashnek]Guts, Caska megmenekül, de mind a ketten kapnak egy-egy bélyeget. Guts Caskával(<-elveszti az emlékeit, korábbi személyiségét, kissé együgyű lesz, de aranyos) együtt az egyik ismerősénél, aki kovács, húzza meg magát, Casca egy törzszülettnek ad életet, majd elveszik. Guts bosszúhadjáratra indul 1 személyben Griffith ellen, később 2 évre rá újra találkoznak, de akkor már Gutts mellett marad végig. Majd a későbbiekben Griffith újjászületik, egyike lesz a 4 démonnak. Gutts szuperpáncélt, segítőket kap, és folytatódik tovább a végtelen kaland.[/spoiler]
Edit: [spoiler=2]Az lemaradt hogy a bélyeg miatt mindkettejüket gyötrik a szellemek[/spoiler]
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

via_mala

Quote from: smash++ on 2007-04-19, 13:13:18
Most nézem a berserk anime-t 15.résznél tartok,de mivel utánna olvastam és azt mondták,hogy a vége szar nem bírtam ki és bele kukkantottam.Háát ez tényleg egy sz@r.Milyen befejezés ez már.Griff megerőszakolja Caskat (aki végülis boldogságra lelet Gatz-al).Háát ez tényleg nagy baromság,jönnek a démonok aztán kész...
Gondolom a manga folytatja innen.
Tehát az anime végülis csak egyfajta bevezető volt?
Mi lett Caska-val?Meghalt?Gatz meg most üldözi Griff-et?
Valahogy ettől a végtől elment a kedvem,hogy beleolvassak,sőt tuit nem fogm elolvasni,de a végére kíváncsi leszek.

Valaki akkor feltudna világosítani a kérdéseimben?Please!!!!!!!Köszi
Ne mondjátok,hogy kezdjem el olvasni,mert az esélytelen.Suli,zh,vizsga,nyáron munka...
Örülök hogyha a kedvelt anime-ket megtudom nézni.De ez  Berserk anime vége annyira elfogadhatatlna.Érdekelne mi történt Gatz-al és Caskaval...
Hát ezt nagyon elrontottad, kell neked mások véleményére hallgatni. A vége a legjobb az animének. Egyáltalán nincs elrontva, teljesen logikusan következnek az események egymás után. Az egyetlen, amit fel lehet hozni ellene, hogy nincs befejezve.
Ha már mások véleményére adsz, akkor javaslom, hogy igenis kezdd el a mangát. Az meg, hogy nincs rá időd az nem kifogás, mert az embernek mindig arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Mostanra már igazán kiforrott Miura rajzstílusa, úgyhogy a látványra nem lehet panasz, a történet pedig kellően akciódús és véres. Az egyetlen baj vele, hogy lassan készülnek el az új fejezetek, de amik megvannak, azokat gyorsan lehet olvasni, és nem érződik a rétestészta effektus.  :szemuveges:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

smash++

Quote from: csacsika on 2007-04-19, 14:02:38
Épp jókor fejeződött be az anime. Eddig volt igazán jó a manga is, + még pár kötetig utána.
[spoiler=smashnek]Guts, Caska megmenekül, de mind a ketten kapnak egy-egy bélyeget. Guts Caskával(<-elveszti az emlékeit, korábbi személyiségét, kissé együgyű lesz, de aranyos) együtt az egyik ismerősénél, aki kovács, húzza meg magát, Casca egy törzszülettnek ad életet, majd elveszik. Guts bosszúhadjáratra indul 1 személyben Griffith ellen, később 2 évre rá újra találkoznak, de akkor már Gutts mellett marad végig. Majd a későbbiekben Griffith újjászületik, egyike lesz a 4 démonnak. Gutts szuperpáncélt, segítőket kap, és folytatódik tovább a végtelen kaland.[/spoiler]
Köszi.

Nem is tudom.Engem ez a kaland és realisztikus rész fogott meg benne(anime),még egy-két démon elmenne.De ezek szerint teljesen elment fantasy irányba és semmi más nincs csak ahogyan gyilkolja a démonokat és szed össze másik csapatot.Nincs kedvem az időmet pazarolni azzal,hogy csak a csatákat látom,engem nem zavar a brutalitás,de akkor már inkábba animeben nézem ha csak látvány van.Mivel a történet fantasy része annyira nem fog meg,nincs okom olvasni,amúgy sem ez a kedvenc területem.

De ha valaki megtudná mondani melyik azok a részek KB ahol Caska és Gats kapcsolatáról van szó,na azt szivesen elolvasnám.Annyi V és ch van,hogy nekem esélytelen most mindegyiket végig nézni.Elkezdtem tölteni hátha beltrafálok majd.De ha valaki tudja,hogy pontosan hol az jó lenne.

Amit Spoiler-ben kaptam történetet Gats-ról és Caskaról az nagyon érdekel.[spoiler]nehogy már Grifftől legyen terhes és egy szörnyszülöttnek vagy minek adjon életet... :ejj:,hogy ebben mi a logika, semmi tipikus japán gondolatmenet[/spoiler]

csacsika

Smash: fogj bele a mangába nyugodtan az elejétől, megéri, még akkor is ha sokat láttál már belőle. fenomenális, és ha lassan haladsz is vele, nem bánod meg, legalábbis ezt gondolom :)
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Szacsi

Quote from: smash++ on 2007-04-19, 14:32:31
Engem ez a kaland és realisztikus rész fogott meg benne(anime),még egy-két démon elmenne.De ezek szerint teljesen elment fantasy irányba és semmi más nincs csak ahogyan gyilkolja a démonokat és szed össze másik csapatot.

Sajnos így van.  Úgyhogy, főleg ha nem rajongsz a fantasy műfajért, csak azt a részt olvasd el a mangából, amiből az anime is készült (nem biztos, de ha jól emlékszem kb a 4-14. kötetek). Mert azok tényleg nagyszerűek, de ami utána jön, az szerintem egy nagy nulla. Amit őszintén sajnálok.

smash++

#239
Quote from: Szacsi on 2007-04-19, 14:50:36
Quote from: smash++ on 2007-04-19, 14:32:31
Engem ez a kaland és realisztikus rész fogott meg benne(anime),még egy-két démon elmenne.De ezek szerint teljesen elment fantasy irányba és semmi más nincs csak ahogyan gyilkolja a démonokat és szed össze másik csapatot.

Sajnos így van.  Úgyhogy, főleg ha nem rajongsz a fantasy műfajért, csak azt a részt olvasd el a mangából, amiből az anime is készült (nem biztos, de ha jól emlékszem kb a 4-14. kötetek). Mert azok tényleg nagyszerűek, de ami utána jön, az szerintem egy nagy nulla. Amit őszintén sajnálok.
Megtaláltam köszi.
Az az igazság,hogy nagyon tetszik Gats karaktere és az egész stílusa.Az is érdekel ahogy aprítja a démonokat.De annyira nem,hogy ezért mangát olvassak.Anime párti vagyok és ha már akció az egész akkor anime-ben akarom látni.One Piece,Naruto,Gantz(lassan elkezdem),Bleach mangat olvasok.De ennek csak egy oka van,az pedig,hogy érdkel a történet,hogy mi lesz.

Lehet egyszer ráveszem magam majd a mangara.De most leginkább az érdekel mi lesz vele és Caskaval ja és az anime hátramaradt részei.
Őszintén szólva én egy mesterműnek tartom a Bersek-et ezért sem értem miért enm folytatták anime-ben.Még a grafja is tetszik...