Feladványok, avagy kvizcsata

Started by Moha, 2010-08-16, 20:23:13

Previous topic - Next topic

Moha

Hello mindenki!

Gondoltam bedobok egy ilyet, hátha érdekesnek találjátok.

Szóval a thread lényege a következő volna:

  • Adott egy feladvány, amit meg kell fejteni. Ez lehet egy képrejtvény, szójáték, titkosírás, stb.
  • Aki megfejti az aktuális rejtvényt, az feladhatja a következőt.
  • A thread első postjában (azaz itt) lehetne gyűjteni, hogy ki hány feladványt talált ki, ill. esetleg azt, hogy mennyi volt a leghosszabb idő, míg egy feladványt kitaláltak.
  • Commentezni ill. tippelni leginkább az offtopicban kellene, hogy az aktuális feladvány ne tűnjön el a postok sűrűjében, természetesen ha valaki 100% biztos benne, az beírhatja ide is.
El is kezdeném az első feladvánnyal, aztán majd meglátjuk...


hheli bebc nofne namgal sips clark casctiv

Ez asszem nem lesz túl nehéz... :)

Kvikveg

#1
Periodusos tablazat...

'Dearest Sherlock

A Roman Emperor will help you work out what this means.

DSPCWZNV T LX HLENSTYR JZF

xx'

Nemtudom milyen nehez, mert en lusta voltam es rakattintottam a "megoldas"-ra. Guglizni nem er. :P
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-08-16, 20:35:09
Roman Emperor
Hajas Gyula? Lusta vagyok kisakkozni az eltolást, de tippre T->A :) Csapja le valaki más a magas labdát, és mondjon valami jó feladványt!

Metakérdés: (tehát a válaszért nem jár pont)
Mi fér bele? Logikai feladványok jöhetnek? Olyan jöhet, aminek nincs egy meghatározott megfejtése, hanem (illuszráció) "gyűjts minél több k-val kezdő főnevet" jellegű nyílt kimenetelű játék? Ez utóbbival nehezen kompatibilis a "megfejtő ad új feladványt" szabály. Vagy minden jöhet, aztán legfeljebb a közutálat moderál?

NLZ

Nyilván amire nincs pontos, egyértelmű megoldás, azzal nehezen tudunk kezdeni valamit.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2010-08-19, 01:38:11
Nyilván amire nincs pontos, egyértelmű megoldás, azzal nehezen tudunk kezdeni valamit.
+1 logikai feladvany

Btw igy utolag azt kell mondanom, hogy a feladvanyom megoldhato, csak az angol nyelv szavait kell kicsit megnezni. A roman emperor meg Caesar es erre mar guglizhatsz: Caesar shift cipher. De azt hiszem a shift es a kezdetleges kodolas kulcsszavak ismereteben mar guglizni sem kell.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Kvikveg on 2010-08-16, 20:35:09
Periodusos tablazat...

'Dearest Sherlock

A Roman Emperor will help you work out what this means.

DSPCWZNV T LX HLENSTYR JZF

xx'

Nemtudom milyen nehez, mert en lusta voltam es rakattintottam a "megoldas"-ra. Guglizni nem er. :P

Khmm, ha talan megadtad volna hogy Shift cypher 11 akkor erthetobb lett volna.
De egesz reggel ezt csinaltam es Sherlock I am watching you jott ki.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_