Main Menu

Bakuman

Started by kada, 2010-10-02, 16:56:02

Previous topic - Next topic

kada

Az első rész már kint van, topic még nincs hozzá?
Orvosolva.

SaiyaGin

Quote from: kada on 2010-10-02, 16:56:02
Az első rész már kint van, topic még nincs hozzá?
Orvosolva.

Általában csak akkor szoktunk topikot nyitni egy animének, ha az éppen aktuális animék topikjában rendszeresen sokat beszélünk az illető sorozatról.

Cobra

Illetve az első postban be szokás mutatni az animét, amiről a topic szól :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Amúgy ez a SFW sub nooormális? Nekem hülyeségeket ír ki XD Trollkodnak? :D

Rövid leírás:
"Van két főszereplőnk Moritaka Mashiro és Akito Takagi. Mashiro imád rajzolni, a nagybátyja mangaka volt, de túldolgozta magát és meghalt. Takagi tipikus jótanuló, tehetsége van a történetíráshoz és az az álma, hogy mangaka legyen.. csak nem tud rajzolni ezért szüksége van valakire, aki tud. Mit ad isten, Mashirot szemeli ki, akit meg is győz idővel, hogy álljanak össze és ketten alkossanak egy mangát. Persze Mashiro nem ugrik bele olyan könnyen ebbe az életre szóló vállalkozásba kell neki motiváció, amit rögtön a történet elején megkap. És itt jön be a képbe a szerelem. Ugyanis Mashiro fülig szerelmes az egyik osztálytársába, Miho Azukiba és miatta kezd el komolyan foglalkozni a manga rajzolással."

kada

#4
Quote from: SaiyaGin on 2010-10-02, 18:50:07
Quote from: kada on 2010-10-02, 16:56:02
Az első rész már kint van, topic még nincs hozzá?
Orvosolva.
Általában csak akkor szoktunk topikot nyitni egy animének, ha az éppen aktuális animék topikjában rendszeresen sokat beszélünk az illető sorozatról.
Jogos.
Mertem remélni hogy lesz róla elég mondanivalója az emberek.
És hogy valaki nálam ügyesebb összefoglalja, köszi LuckyDingo.

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-03, 00:33:29
Amúgy ez a SFW sub nooormális? Nekem hülyeségeket ír ki XD Trollkodnak? :D
Másik topicból lopom:
Quote from: nikici on 2010-10-03, 00:12:35
Az SFW-t ne sajnáld, mert fake. :D

LuckyDingo

Közben let gg verzió, az jó :)
Első részről a véleményem, hogy eddig fasza, csak az openingje kicsit lagymatag lett :D De ezen nem fog elbukni XD A hangok is bejönnek mindenkinél.. Eijit várom meg Hattorit már nagyon XD

kada

Bevallom őszintén, nem tudtam kivárni a feliratost, de most már a GG is megvan.
A két főhős hangja nekem annyira nem jött be, [spoiler] egészen az "Azuki beszalad a lakásba" jelenetig... :hopp:[/spoiler]
Na onnan már nem zavart.
Eijire én is nagyon kíváncsi vagyok.

nikici

Eddig nagyon bejövős az anime. Ha jó lesz végig, akkor anime után szerintem elkezdem a mangát. :D

Nekem elsőre megtetszett a szinkron. :D Hino Satoshi-t régóta szeretem nagyon. Abe Atsushit pedig mostanában kezdtem pont megkedvelni. :D

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-03, 10:58:32
Közben let gg verzió, az jó :)
Első részről a véleményem, hogy eddig fasza, csak az openingje kicsit lagymatag lett :D De ezen nem fog elbukni XD A hangok is bejönnek mindenkinél.. Eijit várom meg Hattorit már nagyon XD

Az opening nekem se tetszett, de a többi nem rossz. Nem is emlékeztem már arra, hogy ennyi ökörködés volt az első fejezetben.

kelvor

Quote from: SaiyaGin on 2010-10-03, 17:59:42
Nem is emlékeztem már arra, hogy ennyi ökörködés volt az első fejezetben.

Arra már én sem emlékeztem. Rég volt már, hogy ezt a mangát olvastam, viszont baromi jó látni animéban. A vallomás jelenet epic volt nagyon!  :smile:  Csak győzzem kivárni a részeket.

SaiyaGin

Jack!? Na neee!  :zomg:

LuckyDingo

Most méne? :D

Amúgy rájöttem, hogy untam  2.-3. részt, de csak azért, mert ott még a mangában sem indult be a story rendesen. Hattorit akaroook >_<

SaiyaGin

#12
Quote from: LuckyDingo on 2010-10-19, 10:16:09
Most méne? :D

Amúgy rájöttem, hogy untam  2.-3. részt, de csak azért, mert ott még a mangában sem indult be a story rendesen. Hattorit akaroook >_<

Csak belegondoltam, hogy milyen lenne, ha ezentúl mindig "a Jack mangakái", "a Jack szerkesztői", "a Jack legnépszerűbb mangái" és hasonló szövegeket kellene hallgatni. :3x3:
Pláne, hogy a mangák neveit nem írták át (Ashita no Joe, Dragon Ball, Death Note, stb.).

kada

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-19, 10:16:09
Most méne? :D

Amúgy rájöttem, hogy untam  2.-3. részt, de csak azért, mert ott még a mangában sem indult be a story rendesen. Hattorit akaroook >_<
Új rész, kívánságod beteljesült.
Az anime hatodik része a manga nyolcadik heti adagját dolgozta fel, ezzel a tempóval nem éri utól egyhamar.

nikici

Ez a sorozat is egyre jobban tetszik. Nem hagyott alább a kezdeti lelkesedésem. :D Csípem mindkét főszereplőt.
A 6. rész végén nagyon bírtam, [spoiler]ahogy Takagi a padon fekve röhögött azon, hogy Mashiro és Azuki padtársak lettek. :lul:[/spoiler]

kelvor

Jó rész volt! Ami külön tetszett, hogy a legelső munkájukat részletesebben bemutatták, elmesélték, mint a mangában. Hattori-nak teljesen más hangot képzeltem el de végtére is nem volt rossz.

SaiyaGin

Quote from: nikici on 2010-11-08, 02:02:17
Ez a sorozat is egyre jobban tetszik. Nem hagyott alább a kezdeti lelkesedésem. :D Csípem mindkét főszereplőt.
A 6. rész végén nagyon bírtam, [spoiler]ahogy Takagi a padon fekve röhögött azon, hogy Mashiro és Azuki padtársak lettek. :lul:[/spoiler]

Igen, minden részben vagy 1-2  :lul:-szintű jelenet.
A fúzió is jó volt az előző részben. :lol:

SaiyaGin

Tagnap megnéztem a 7-8. részt és végig az volt az érzésem, hogy a manga sokkal pörgősebb volt. Utána is néztem a mangának és úgy történt, ahogy gondoltam: rendesen húzzák az animét, az első nyolc rész még az 10. fejezetet se dolgozta fel teljesen. Nem tudom, minek kell ennyire lassítani az animét, 110+ fejezet van már a mangából, 25 rész alatt akkor se érné be az anime, ha kicsit gyorsabb tempóval haladna.

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2010-11-26, 10:51:54
Tagnap megnéztem a 7-8. részt és végig az volt az érzésem, hogy a manga sokkal pörgősebb volt. Utána is néztem a mangának és úgy történt, ahogy gondoltam: rendesen húzzák az animét, az első nyolc rész még az 10. fejezetet se dolgozta fel teljesen. Nem tudom, minek kell ennyire lassítani az animét, 110+ fejezet van már a mangából, 25 rész alatt akkor se érné be az anime, ha kicsit gyorsabb tempóval haladna.

Igen, én is ezt érzem, sokkal gyorsabb lehetne. Tetszett viszont, hogy az első mangákat, amiket leadtak jobban bemutatták, de túl sok a lelkizés, és kevés a poén része, ami miatt nekem bejön ez a cucc :) Attól függetlenül Eiji szerintem hangilag egész jól lett eltalálva. A mangában amikor itt jártunk, nem gondoltam volna, hogy ő lesz a kedvenc karim XD

kelvor

Hiramaru feltűnhetne már a színen. Mindig szenved, hogy melózni kell.  :D Nagyon jókat röhögtem rajta mangában.

kada

Én a két csaj Takagi szobájában jelenetet vártam úgy egy-két hete, szerencsére most jön  :hehe:
Sajnos kénytelen vagyok bevallani hogy egyetértek: az anime jelenleg teljesen nézhető slice of life sorozat egy sör (vagy a hidegből hazatérve forró tea vagy forralt bor) mellett.
De nem csak ennyit vártam a sorozattól. :ejj:
És ahogy néztem két hete, biztos marad ez a tempó még jópár részen át.

SaiyaGin


kada

Quote from: kada on 2010-11-26, 18:42:38Én a két csaj Takagi szobájában jelenetet vártam úgy egy-két hete, szerencsére most jön  :hehe:
Hmm magamat idézem, nem jó jel.
Szóval, az előző anime a manga 10. chapteréből az utolsó két oldalt hagyta ki.
Az eheti anime (9. rész) a manga 11. chapterének első oldaláig több mint tíz perc alatt jutott el, és összesen vagy 2+9 oldalt dolgozott fel.
Igaz, volt benne talán eredeti jelent (vagy máshol szerepelt?), és nekem bejött a duma az öreggel, volt hangulata, bár egyenlőre még nincs feliratom, úgyhogy szedhetem le majd mégegyszer.
Lehet hogy pár rész múlva már lesz türelmem kivárni a feliratot.  :ejj:

nikici

Quote from: kada on 2010-11-26, 18:42:38
Én a két csaj Takagi szobájában jelenetet vártam úgy egy-két hete, szerencsére most jön  :hehe:
Juj, nagyon jó jelenet volt. :lul: Azok a fejek a fiúknál. XD Takagit elég érdekes csajokkal hozta össze a sors. :lul: Kayat eddig furának tartottam, és végül is most is, csak mostmár pozitívan, kicsit megkedveltem ebben a részben. :D

Eijire meg már nagyon kíváncsi vagyok, hogy többet mutasson magából, hogy a mangások miért is imádják őt ennyire. :D


kada

Ohó!
Már csak a Kuragehime rendezőjét kéne valahogy lenyúlniuk.

Bishop

Hát ezt is sikerült utolérni  ^^
Az op annyira nem jön be majd lesz jobb is, a grafika kicsit lehetne jobb de elviselhető. Ami a sztorit illeti fura mód olvasom hogy mennyire húzzák ehhez képest sok apró dolog kimarad belőle ::) Rég olvastam már a mangat és lehet csak képzelődöm de néha olyan érzésem van mint ha valamit kihagytak volna. Talán a legjobb példa rá amikor Hattori visszaemlékezik hogy Mashiroval beszél telefonon, ehhez képest akkor még animebe nem is beszéltek telefonon. Kicsit bosszant hogy ezt is el akarják vágni 26 résznél, manapság már egy studió se mer belevágni valamibe ami hosszabb mint 50 rész, és ez elég szomorú ehelyett majd erre is várhatok mint a Hajime no Ippora :bruhuhu:
És még valami amit elfelejtettem, tetszett ahogy bemutatták a mangajukat remélem a későbbieket is bemutatják majd also i want Two Earths manga :bruhuhu: :angyali:

SaiyaGin

Wow, végre normális tempóra váltottak!

Leara

Quote from: SaiyaGin on 2011-01-11, 20:33:05
Wow, végre normális tempóra váltottak!
Szóval nem véletlenül éreztem úgy, hogy a 14. rész az eddigi legjobb :D?
MAL

kelvor

15. viszont tele volt fillérrel és hagytak is ki jó pár dolgot.  :ejj:  Ennek ellenére még mindig azt mondom, hogy nagyon élvezetes egy sorozat.