To Aru Majutsu no Index / Railgun

Started by chilip, 2010-10-16, 20:43:53

Previous topic - Next topic

chilip

To Aru Majutsu no Index (A Certain Magical Index)

S1 -- S2 -- side story: railgun -- railgun OVA

novella fordítás




     Nos sokan ismerik, így nem nagyon kell bemutatni. Magának az animéknek külön nem nyitottam volna topicot, de mivel elkezdtem a novellát így nyitok egyet hátha valakit érdekel még mélyebben rajtam kívül is. Maga a világ sztem nagyon jól ki van találva, csak maga a megvalósítás kicsit gagyi néha az animében. Elég sok mindenre nem térnek ki a sorozatban (itt konkrétan a 2. szezonra célozgatok mert az első szezon novellás részét nem fordították le, csak az utánalévő könyveket. Az artok viszont fel lettek töltve így sztem kijelenthető hogy ~80-90%ban novella hű volt az első szezon).
     Maga a 2. szezon egy mangában megtalálható sztorival nyit (első rész), és a végén kezdődik el a novellás sztori ténylegesen.... csak semmi nincs megmagyarázva így nem érezhető a jelentősége a történteknek.
[spoiler=első rész végének bővebb kifejtése]
a lovagok az angliai 3as rendszer egyik szereplői.
3 hatalom van angliában:
A Brit királyi család akik a "Knights of England"-ot uralják parancsokon keresztül; (vezetőjük a királynő, mily érdekes :D )

A "Knights of England" akik a "Puritans" csoportot irányítják mint politikai eszközt;

és a "Puritans" akik a brit királyi családot irányítják szent tanácsokon keresztül. (vezetőjük a Bishop aki a 2. rész elején dumál a vörös hajú tűzmágussal)


nos a lovagok akik kimásztak a tengerből angliából úsztak japánba önerőből saját mágiával. olyan erős mágus volt mindegyik, hogy a páncél amit viseltek nem mágikus mert a saját erejük tönkretenné azt ha az lenne. Kanzaki Kaori meg (a bögyös kardforgató a feles farmerban, mint azt a 2. részben kifejtették, egy szent - ~20 szent él a földön akkor - akinek az erejét egy nukleáris bombához hasonlítják nagyságban és 3 mp alatt alázza be a lovagokat úgy hogy egyet se öl meg) ráadásul az egész időpont sántít, mert ezt az animében 1 nappal korábbra tették. az egész "harc" a 2. rész végi éjszaka alatt zajlik le. [/spoiler]

amúgy opening alapján most se lesz filler itt. ez a fejezet (a "book of law"-os) nem lesz olyan jó mint az azt követő, de a végén lesz egy többszáz fős csata majd jó hosszan :)
amúgy a következő fejezetben
[spoiler]Biribiri + Kuroko lesz a főszereplő és Touma csak a legeslegvégén kerül elő, meg accelerator is. amúgy elég durva fejezet lesz, kuroko többször majdnem meghal majd és kilyuggatják majd mint az ementálit.[/spoiler]

so, remélem nem feleslegesen nyitottam meg a topicot, novell-fags get in here!!! :D

chilip

#1
13. volume-ot is elolvastam. hát nem volt semmi.
[spoiler=enyhe spoiler]rengetegen meghaltak... lassan kitör a 3. világháború a novellában...[/spoiler]

[spoiler=durva spoiler képpel]accelerator rengeteg embert megölt brutálisan, a képen úgy látható hogy mikor közvetlen közelről lőtt valakit fejbe egy puskával, egy húscafat a szájába esett és elkezdte ízlelgetni. hihetetlenül sötét fejezet volt a 13as. Accelerator előrébb lépett az evolúcióban a végén és most van az 5.5-ös szinten angyali erővel rendelkezve. A világháború meg a vatikán és academy city (AC) között fog kitörni mivel AC a tudományos világ uralója, a vatikán meg a szellemi (mágikus) világ legnagyobb tagja 2 milliárd hívővel.

[/spoiler]

Member

Quote from: chilip on 2010-10-22, 19:06:48
13. volume-ot is elolvastam. hát nem volt semmi.
[spoiler=enyhe spoiler]rengetegen meghaltak... lassan kitör a 3. világháború a novellában...[/spoiler]
És a statiszták halnak, vagy a főhősök is? ::)

chilip

[spoiler]nem az volt a kemény hogy főhősök vagy statiszták haltak meg, hanem hogy hogy volt leírva. Accelerator egy emberi állkapcsot rakott ki a többiek útjába és a tulaj meg egy szemétfeldolgozó gépbe lett bedova csakhogy félelmet keltsen. Kegyetlen volt a fejezet nagyon. no meg hogy milyen részletesen volt leírva.[/spoiler]

Member

Eddig ok, elhiszem, csak az Indexben nagyon hiányolom, hogy a noname senkik múlhatnak ki, a főszereplők mind ankh-ot nyeltek, vagy nem tudom.
Látom, a kedvenc karim aprítani fog. :haha:

chilip

amúgy későbbi novellákban Accelerator lesz az egyik főszereplő, szegény Misaka a háttérbe szorul, Touma meg elvan majd mint mindig :D és Touma javulni fog (értsd kevesebbet pofázik = többet használja az öklét  :Kiraly:)

NLZ

Acellért kár, pedig egész jó fej volt anno a Minisakás részben.
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2010-10-22, 19:46:29
Acellért kár, pedig egész jó fej volt anno a Minisakás részben.

[spoiler]nem kár, Last Order-ért (minisaka) küzdött, azért volt kegyetlen mert Last Order volt veszélyben és elborult kicsit az agya :D amúgy fejezet végén döntötte el magában "he is a silent protector, a dark knight..." izé a "sötét" utat fogja járni azokért akik a "fényben" élnek és neki kedvesek. :) szóval igencsak nagy javulást mutat már.[/spoiler]

:smile:

NLZ

[reserved]

chilip

#9
ááááááááááá MÉRGES VAGYOK!!!  :mad: hogy hagyhattak ki ennyi mindent az animéből? mi volt ez már a vidámparkban?  :Eztneked: nevetséges.... úgy nézett ki mintha azért ájultak volna el mert fel lettek lökve... bah! QUALITY animáció néhány helyen.... még a helyszín se volt jó ahol harcoltak! és még a végére se értem.....


Quote from: NLZ on 2010-10-23, 10:21:56
Orly?
hülyén hangzik így, de [spoiler]novellában sok idő ment el arra hogy accel és Last Order kapcsolatát építsék fel + még accel jellemét is csiszolták. minden fordulónál logikusan meg volt magyarázva mit miért csinált és ugye accel kinyírt már 10000 klónt előzőleg így ismeretlenek életének kioltásáért nem érez megbánást, csak azt a kapcsolatot akarta meghagyni ami összeköti őt a normális világgal Last Orderen keresztül :) [/spoiler]

ed.:
na megnéztem végig, asszem a lila hajú csaj lesz az az amakusából aki Touma háremének következő tagja  :Kiraly:

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

#11
Quote from: Cobra on 2010-10-29, 21:03:05
Kinnt a Railgun OVA
Nem volt olyan rossz, de semmi extra :D

Az Index II ep 4 is egész jó volt most :)

bandiras2

Ezeknek a mangáknak angol fordítását nem osztaná meg valaki? :hopp:
Press any key to continue and any other key to quit.

Cobra

Sajnos tényleg nem volt nagy szám a Railgun OVA, viszont az OP-ja nagyon tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Tegnap megjelent a No buts! single lemeze. Jizzed in my pants.

Alkyra

Quote from: Xzone on 2010-11-04, 13:20:58
Tegnap megjelent a No buts! single lemeze. Jizzed in my pants.

Downloadin at the speed of light.

Member


NLZ

Quote from: Member on 2010-11-04, 19:03:12
A SATANIC mitől sátáni? :falba:
Rágúglizol és rögtön fordított pentagramma és haláli kecskefej képeket fogsz látni. :D
[reserved]

Xzone


chilip

beadandók miatt most jutottam el az 5. részig, kövi részben Awaki  :whoah:

Member


chilip

#21
Quote from: Member on 2010-11-10, 21:31:26
Quote from: Xzone on 2010-11-06, 01:27:45
Biribiris sztori jön!!!
Belőle elég volt a Railgunban.

kuroko lesz a főszereplő :) amúgy nem értem a 2 sorozatot mert indexben mikoto máshogy viselkedik mint a railgun-ban .... tiszta fanservice lett a railgun anime pedig az is ugyanúgy van írva novellában mint az index.... hát ha ez kell a népnek? :D

NLZ

Quote from: chilip on 2010-11-10, 21:33:14
Quote from: Member on 2010-11-10, 21:31:26
Quote from: Xzone on 2010-11-06, 01:27:45
Biribiris sztori jön!!!
Belőle elég volt a Railgunban.

kuroko lesz a főszereplő :)
Do want!
Tényleg, milyen eddig a sorozat? Tartja az első évad nem túl magas színvonalát, vagy javulni látszik?
[reserved]

Member

Quote from: chilip on 2010-11-10, 21:33:14
kuroko lesz a főszereplő :)


[spoiler]Belőle meg főleg sok volt. :D Accelerator az egyedül szimpatikus a gárdából, amióta Styl olyan jellegtelenné vált.[/spoiler]

NLZ: Szerintem annyira nem kaotikus, mint az első széria, de ne igyunk előre a medvére.

Cobra

Quote from: NLZ on 2010-11-10, 21:40:32
Tényleg, milyen eddig a sorozat? Tartja az első évad nem túl magas színvonalát, vagy javulni látszik?
Loli nuns with "ear piercings" :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2010-11-10, 21:51:40
Loli nuns with "ear piercings" :)
Az haláli volt, hogy az előző rész végén kiszúrták, nagy dráma effekt, a következő részben meg kb. hagyták meglógni Index-éket és kész. :)

chilip

RENGETEG minden hiányzik animéből, 5 részbe zsúfoltak 1 teljes könyvet a novellából. ott kitértek arra is mit miért csináltak. miért viselkedtek úgy az apácák ahogy. meg lol volt hogy 2 szóból már levágta index hogy szar a fordítás, novellában rengeteget pofázott a másik hogy hogy kéne fordítani... nemtom hova sietnek ennyire, pedig lenne anyag bőven. de ha így haladunk tovább kurva hamar elérünk az acceleratoros mészárszékhez :D previewban láttam olyan jelenetet ami a következő könyv 1/3-ánál volt, pedig ott is szép lassan építették fel a dolgot...

chilip

#27
látom megint növeltek a sebességen, most fél fejezetnyi novellás anyag került bele egy részbe.... hova sietnek ennyire?


amúgy lesz majd egy misaka klón
[spoiler] (még novella-fordítás se tart ott szóval jó soká lesz, tán S3/4/5?) aminek az ereje level4 lesz, Misaka Worst néven fut és batshit crazy :D[/spoiler]
érdekességnek lett itt megemlítve :D

chilip

új rész meglepően jó volt  ^^ "this nee-chan" volt már a részben (Oriana Thompson), bár nem értem miért nem így beszélt  :confused:

chilip

nya, új ED teccik és úgynézki az általam legjobban nem kedvelt fejezetet csinálják meg a legjobban  :zomg: fuko-da!