Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2009-01-29, 00:35:44
Ez nem "segítsetek" kérdés volna, hanem érdeklődés.
Mitől ilyen népszerű a bs-player, amikor csak rosszat hallok róla?

ez kb olyan, mint ramból a Geil. Idehaza nagyon népszerű, csak azt nem értem, hogy miért: ugyanolyan szar chipek kerülnek rájuk, mint a noname modulokra (még a drága felsőkategóriásokra sem raknak rendes chipeket), drágábbak, vannak náluk jobb márkák olcsóbban, és még magas is a selejt-arányuk. Mégis viszik azt a szart, mint a cukrot, és még ajánlgatják is...

NLZ

Quote from: Cloud on 2009-01-29, 00:52:41
Quote from: Member on 2009-01-29, 00:35:44
Ez nem "segítsetek" kérdés volna, hanem érdeklődés.
Mitől ilyen népszerű a bs-player, amikor csak rosszat hallok róla? Vagy ez olyan, hogy egy lejátszó neve csak akkor merül fel, ha szidni kell?
Quote from: Alinimus on 2009-01-28, 18:56:38
mi van ha az egyik haverommal csinálunk hozzá feliratot és beleégetjük  :confused:
Lesz YYH-tok beleégetett felirattal.
Én se értem hogy mi ez a nagy bs mánia. Rengeteg ismerős ajánlja nekem.
Anno régi gépen ki akartam próbálni de bárhonnan szedtem le bekaptam egy virust. Valszeg gép hibája volt de ez elvette kedvem a bs-től. Akkor kaptam rá mplayer-re. :D
BSPlayer egy időben (talán még most is) reklámszarszutyokkal volt megspékelve, ezért akadt ki tőle a vírusirtó, jogosan. :)

Én zenelejátszásra meg JetAudiót használok. foobarral nem sikerült kielégíteni az igényeimet, hogy kezelje a médiabillentyűket, csak az óra mellett legyen ikonja és legyen valami jó skine:
[spoiler]
:Kiraly:[/spoiler]
Pontosan már nemtom melyik hibádzott ezek közül, de egyébként gond nem volt vele. Lejátsza a zenét. :D
[reserved]

TurboK

Quote from: Zsiga on 2009-01-29, 13:08:40
Pontosan. :)
Egy-két éve szoktam át rá, mert a winamp nem nagyon tud normális gapless lejátszást meg dts-t, bár valóban nem rossz program egyébként.
A winamp már évek óta (5+) nem képes semmire se normálisan. A foobar a zenelejátszók istene, az egyetlen "hibá"ja az hogy kell egy kicsit szöszmötölni a beállitásokkal - de azt is csak azért hogy jobban nézzen ki, vagy ugy jelezzen ki infót ahogy te akarod. Ha nem érdekel nagyon a kinézete, akkor még az se fontos. A playlist például úgy programozható mint az excel függvények, csak valamivel egyszerűbb.

Quote from: NLZ on 2009-01-29, 16:27:44
BSPlayer egy időben (talán még most is) reklámszarszutyokkal volt megspékelve, ezért akadt ki tőle a vírusirtó, jogosan. :)

Én zenelejátszásra meg JetAudiót használok. foobarral nem sikerült kielégíteni az igényeimet, hogy kezelje a médiabillentyűket, csak az óra mellett legyen ikonja és legyen valami jó skine:
[spoiler]
:Kiraly:[/spoiler]
Pontosan már nemtom melyik hibádzott ezek közül, de egyébként gond nem volt vele. Lejátsza a zenét. :D
BSPlayer csak akkor volt jó amikor az AMD K6-2 időkben 2x olyan gyorsan vitte a divxet mint minden más. Az ujabb verziók undoritó bughalmazok, és ezt nem csak utálatból mondom, évekig bsplayert használtam. (a régi verzió skinjét még portoltam is az ujitott förmedvény helyére). Összevissza lefagy, pl. ha gyakran használod a pause gombot egymásutánban.
Media Player Classic Homecinemát használjatok, és szedjetek le minden más vobsubot meg codeket, max egy friss ffdshow-t haggyatok fel. MPCHC gyakorlatilag minden feliratot hibátlanul kezel.

Foobar2k nálam veszi normálisan a médiabillentyűket, habár be kell őket állitani. Pontosabban: a gyorsbillentyű beállitások alatt meg lehet adni multimédia billentyűt is mint hotkeyt. Mondjuk nálam csak "fn" billentyűs cumi van, de azt simán bevette mint Multimédia billentyű. Taskbar ikont szintén be lehet állitani, nálam máshol még nem is volt a foobar (ha előrehozom akkor kijön a tálcára is, ezt asszem nem is szabad letiltani, talán volt rá plugin de kitiltották).

Skinezni meg:
1. minek? Az a lényeg hogy a zene szóljon
2. hydrogenaudio fórumon van több tucat király skin
3. azért nem olyan bonyolult összehozni valami normálisabb kinézetet

Nálam így néz ki:
[spoiler]
Kis nézet (sose használom, de pont összejött hogy így néz ki amikor kiszedem teljes képernyős módból):


Teljes képernyő:

[/spoiler]

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Nekem semmi bajom Winamppal, igaz túl sok zenét nem hallgatok. MPCHC saját feliratozója viszont nagyon nem tetszik, VobSub sokkal jobb (az hogy leviszi a fekete sávba a feliratot még nem lenne rossz, de hogy másfélszeres betűméretet használ közben, az már zavaró).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Állítható elvileg, de tényleg a kényelmesebb megoldás a DirectVobSub, mint a MPC sajátja, vagy az ffdshow feliratozója.
[reserved]

Selmo

Tudom, most egy világ omlik össze bennetek, de MPCHC ugyanazt a VSFiltert használja, amit annyira sztároltok. :)
Winamppal, mondjuk nekem sincs semmi bajom, de tény, hogy az új baromságokból nem teszek fel semmit. :D

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Selmo on 2009-01-30, 00:09:50
Tudom, most egy világ omlik össze bennetek, de MPCHC ugyanazt a VSFiltert használja, amit annyira sztároltok. :)
Az lehet, de nem megy Overlay Mixerrel a belső feliratozás. :D
Mondjuk EVR mellett megy, ami végülis jobb, mint a WMR9. Érdekes jószág ez az EVR, de még tesztelnem kell, hogy konklúziót vonhassak le.
[reserved]

TurboK

EVR messze a legjobb video renderelő, más történet hogy XP alatt nem megy rendesen.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Hogyhogy nem megy rendesen? MPC-HC EVR Custom. Pres. mit nem tud?
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-01-30, 12:32:01
Hogyhogy nem megy rendesen? MPC-HC EVR Custom. Pres. mit nem tud?
Konkrétan nem működik, mivel csak a Vistában van benne az EVR, az XP-ben nincs. Egyébként az MPC valószínűleg lekezeli a dolgot és szép csendben automatikusan visszaáll valamelyik XP-s rendererre ha nem Vista van alatta és mégis EVR-re állítod.

NLZ

Jah, igazad van, valószínüleg a fél világ hülye és csak te tudod az igazságot. :)
Úgy hallottam, hogy a .net framework 3.x hozta el az EVR-t XP alá, de majd valami hozzáértő javítson ki.
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-01-30, 13:29:27
Jah, igazad van, valószínüleg a fél világ hülye és csak te tudod az igazságot. :)
Úgy hallottam, hogy a .net framework 3.x hozta el az EVR-t XP alá, de majd valami hozzáértő javítson ki.
Lehet hogy valamit gányoltak az XP alá is picipuháék, de hogy teljesértékű EVR nincs az 100%. Vista-only feature ez is mint a DX10 (illetve bizonyos szempontból a DX10 része).

NLZ

[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-01-30, 19:39:54
Link?
Pl. http://blogs.msdn.com/mikewasson/archive/2008/03/22/recent-updates-to-media-foundation-documentation.aspx (A két komment az érdekes.)
De ha nagyon ráérsz olvasgass a Technet-en, biztos van valahol konkrétabb, bővebb infó a témában, én lusta vagyok megkeresni. EVR és/vagy Media Foundation szavakra érdemes rákeresni.

TurboK

Quote from: NLZ on 2009-01-30, 13:29:27
Jah, igazad van, valószínüleg a fél világ hülye és csak te tudod az igazságot. :)
Úgy hallottam, hogy a .net framework 3.x hozta el az EVR-t XP alá, de majd valami hozzáértő javítson ki.
Asszem csak .net 2 nem három, de nem tudom pontosan. mpchc weboldalán van róla egy faq valahol.

EVR jobban kihasználja a videókártyád hardveres gyorsitását, ezért kell hozzá Vista hogy teljes értékkel lehessen használni (Aero/media foundation alapokon). XP alatt kb csak annyit lehet használni belőle mint a vmr9ből (pixel shader effektek, etc). Nekem konkrétan nem is sikerült működőképes állapotba hozni amikor legutobb próbáltam XP alá médialejátszót telepiteni, lehet hogy csak driver hiba okozta (a radeonos lassú kontext menu), de annyira nem nagyon érdekelt (anyum gépe volt) ugyhogy inkább nem is szenvedtem vele.
Vista alatt gyönyörűen megy, nálam több mint egy éve. Amiért szerintem a legjobb, az az hogy nem kavar bele a video jelbe. Nem állítja a szineket, nem erőltet deinterlacinget, én mondom meg neki hogy milyen algoritmussal nyujtsa a képet (videokártyát terhelve), satöbbi. Így meg lehet csinálni azt hogy pöpecre beállitasz egy dekódert (pl ffdshowt), és ami képet az kiad, az ugy fog kinézni ahogy te akarod - nem kavar be neki semmi. Plusz lehet rá pixelshader effekteket tenni, ami mondjuk nem elhanyagolando ha egy 1080p jelet élesitek fel a processzor terhelése nélkül.
(vitatkozhatsz hogy 1080pt minek élesíteni, de egyrészt ez csak egy példa volt a példa kedvéért, másrészt van olyan filter ami néha tényleg nem árt, lásd denoise)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Köszi TurboK a normális választ. :D
EVR Buffers meg a Lock Back Buffer opció mire jó? :D
[reserved]

TurboK

Lock Back buffert akkor kell állitgatni ha törik a kép (nem működik rendesen a vsync). EVR buffer ugye előreolvasás, gondolom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

sirtomi

Anime lejátszási gondom van.

Az alábbi fájlt próbáltam lejátszani MPlayerrel:
Ghost_in_the_Shell_Stand_Alone_Complex_2nd_GIG_Ep01_REEMBODY_[720p,HDTV,x264,AAC_5.1]_-_THORA.mkv

Akadozik a lejátszás, hol késik hol siet a hang.

Gépem:
Athlon64 X2 6000+, 2GB ram, GF6600GT VGA

Semmi egyéb codec vagy codec pack nincs feltéve. Eddig ment minden rendesen, de most ez kifogott rajtam.

Cobra

Lehet az AAC-t nem szereti az Mplayer. Használj valami normálisabb lejátszót, pl MPC-t CCCP pack-kal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Cobra on 2009-02-21, 20:04:36
Használj valami normálisabb lejátszót
Ezt most így hogy?  :ejj:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Úgy, hogy idáig Mplayerről olvastam a legtöbb problémát :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2009-02-21, 20:12:15
Úgy, hogy idáig Mplayerről olvastam a legtöbb problémát :)
Kuzdosebb, mint a tobbi.
De pl en most hetvegen nezni akartam valamit, es az egyik nem ette meg a feliratot, a masik meg vagy semmi hangot nem adott vagy mindket hangsavot egyszerre...  :ejj:

mplayer sajad codec konyvtaraban ha nincs semmi toltsd le az odavalokat az mplayerhq-rol. Talan segit.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

MPC + CCCP lett a megoldás. MPlayerrel nem sikerült rendesen lejátszani, de kiváncsi lennék a megoldásra, szeretem az a lejátszót :)

zsozso

Quote from: sirtomi on 2009-02-21, 23:18:27
MPC + CCCP lett a megoldás. MPlayerrel nem sikerült rendesen lejátszani, de kiváncsi lennék a megoldásra, szeretem az a lejátszót :)

Szedni kell belole uj buildet, pl amit az smplayer hasznal az nemrossz.
Death is the only redemption

Fazék

egyre inkább még a cccp-t is fölöslegesnek érzem fölrakni. mi az ami tényleg a minimum, ami szükséges mpc-hc mellé mkv file-ok és hasonlók lejátszásához? azt hiszem már párszor föl volt itt sorolva, de azért köszi, ha még egyszer leírná vki. (igen, mkv-ben bármi lehet bla-bla, értitek miről beszélek, ilyenbe ne kössünk bele ;))

Zsiga

#475
Quote from: Fazék on 2009-03-09, 01:49:37
egyre inkább még a cccp-t is fölöslegesnek érzem fölrakni. mi az ami tényleg a minimum, ami szükséges mpc-hc mellé mkv file-ok és hasonlók lejátszásához? azt hiszem már párszor föl volt itt sorolva, de azért köszi, ha még egyszer leírná vki. (igen, mkv-ben bármi lehet bla-bla, értitek miről beszélek, ilyenbe ne kössünk bele ;))
HC mellé semmi. Ha szaggat a HD akkor CoreAVC, ha maradi oldfag vagy mint én akkor külön vsfilter, ha mégoldfagebb vagy akkor ffdshow. Ja meg én haali splitter nélkül nem tudnék élni, nálam az van ugyanis bekonfigolva hogy milyen dub/sub kombinációkat milyen sorrendben próbáljon automatikusan betölteni. (Enélkül minden második dualaudio-s animu angolul indul el alapból.) Btw. a CCCP effektíve mpcHC+ffdshow-ból áll, inkább a tesztelés meg a gyárilag megfelelő beállítások miatt érdemes használni.

TurboK

VSFilter elvileg még akkor is felesleges ha oldfag vagy, én legalább is nemtudok semmiről amit az mpchc ne kezelne legalább olyan jól.

FFDShow viszont - szerintem - nagyon elkell még mpchc mellett is. Jobb a képminőség, több opció, flexibilisebb, kezel sokmindent amit az mpchc nem, lehet vele kódolni is, stb.

Esetleg még matroska splitter kell ha van olyan mkv fájlod amiben vannak chapterek/alternatív vágások, mpchc asszem ezt nem kezeli.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Matroska splittert kiváltja a Haali (vagy a Gabest, de az csak akkor javalt, ha Haali nem jó valamiért).
[reserved]

Cobra

A Haali is meg a Gabest is Matroska splitter, csak a Gabestet tudtommal már jó ideje nem fejlesztik. Illetve mintha tényleg lett volna egy sima Matroska splitter nevü program, de az van már legalább 4 éves.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Bah, igen, a haalira gondoltam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>