Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Jelenleg milyen kodeket ajánlotok?

NLZ

Hogy érted? Egy darab kodeket? Ha csak egy lehet, akkor ffdshow tryouts. :D Vagy pakkra gondoltál? Ez esetben ha szereted a lehetőségeket (ffdshow vagy azt kikerülve), akkor K-Lite CP, ha retek komcsi ösztöneid vannak, akkor CCCP, meg vannak ilyen kevésbé ismert próbálkozások is, mint az XP Codec Pack.
[reserved]

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2009-06-20, 12:08:48
Jelenleg milyen kodeket ajánlotok?

Semilyet. Én jelenleg jól elvagyok mPlayer, VLC kombóval. Mindent lejátszanak ami engem érdekel. :D

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-06-20, 15:38:51
Hogy érted? Egy darab kodeket? Ha csak egy lehet, akkor ffdshow tryouts. :D Vagy pakkra gondoltál? Ez esetben ha szereted a lehetőségeket (ffdshow vagy azt kikerülve), akkor K-Lite CP, ha retek komcsi ösztöneid vannak, akkor CCCP, meg vannak ilyen kevésbé ismert próbálkozások is, mint az XP Codec Pack.

Pakkra. A CCCP-t szoktam volt használni, de láttam, hogy tavaly óta nincs újabb kiadása, ezért gondoltam, hogy megkérdezem.

NLZ

Ha mindenképp arra a retekre vágysz, kipróbálhatod a bétákat is. http://www.cccp-project.net/beta/
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-06-20, 20:01:23
Ha mindenképp arra a retekre vágysz, kipróbálhatod a bétákat is. http://www.cccp-project.net/beta/

Á, akkor inkább kipróbálom majd a K-lite-ot.

Selmo

Quote from: NLZ on 2009-06-20, 20:01:23
Ha mindenképp arra a retekre vágysz, kipróbálhatod a bétákat is. http://www.cccp-project.net/beta/
Raphanus sativus :confused:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Quote from: Selmo on 2009-06-20, 21:02:49
Raphanus sativus :confused:
??
Nekem eddig a 0508-as beta volt fent, most rakom fel a 0618-at.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Selmo on 2009-06-20, 21:02:49
Quote from: NLZ on 2009-06-20, 20:01:23
Ha mindenképp arra a retekre vágysz, kipróbálhatod a bétákat is. http://www.cccp-project.net/beta/
Raphanus sativus :confused:
Igen, a keresztesvirágúak családjából származó réparetek.
[reserved]

Darkstar

Hm... Nem látom a softsubokat (elég új probléma, eddig jó volt, driver frissítés emlékeim szerint nem történt). Oprendszer telepítés óta CCCPn kívül más codec nem járt a gépen. CCCP azóta leszedve, gép újraindít, reinstall, reset settings megvolt, mpcben azóta sincs sub. Érdekes módon a WMPben ott vannak rendesen, szóval gyanítom, hogy valami az mpcben nem jó... de mi? (Épp a HnG 13. részét akartam nézni, van benne ass meg srt sub is, mpcben egyik sem jelenik meg)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Konstruktívat nem tudok mondani, de MPC-HC-vel is próbáltad?
Pár fokkal fejlettebb (hardveres dekódolást is támogat).

Darkstar

Sry, nem írtam rendesen, azzal próbálom. A legújabb cccpben is az van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Mire van állítva a videódekódolás?  (playback/output)
Ja és Vista vagy W7?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Ha softsub nincs, akkor a hiba a Splitter hiányában keresendő.
[reserved]

Darkstar

VMR7 (windowed)
W7
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Igaz régebbi beta-val de nekem se volt felirat W7 alatt MPC-ben. Beta CCCP-t nézed vagy a tavalyi kiadást? Megjelenítésre meg egyébként W7 alatt EVR-t állítsd szerintem (és próbáld a beta CCCP-t).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Új MKV lesz a bűnös, nálam sincs felirat azokban, amiket 2.9-es merge-vel csináltam. Használd a VSFiltert. Én ezért is tértem vissza MPlayerre.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

MPC alatt/mellett is tökéletes a Vsfilter, MPC saját feliratozóját sose használtam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-06-30, 00:02:23
MPC alatt/mellett is tökéletes a Vsfilter, MPC saját feliratozóját sose használtam.
+1

Darkstar

A legújabb bétával működik, thx.

Ed.: ez a béta azért eléggé béta, némely aviknál meglepő sebességel fagy ha próbálok tekerni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Próbálj ki más codec pakkot.
[reserved]

Darkstar

Nem szórakozok packekkel, a wmp tökéletesen visz mindent és w7 alatt még szép is, uh addig maradok annál.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Csak gondoltam hátha zavar a fagyizgatás. (egyébként nemtom, hogy mi lehet szebb a MPC skinjénél  :confused:)
[reserved]

Darkstar

Semmi csicsa, csak egyszerű de nekem pont ez tetszik.
Fullscreen módban meg úgyis mind1.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sHaRpNeL87

Heló!

Most rántottam le vagy 4 nap alatt három filmet, (persze folyton failed és retry mellett mert másképp nem megy)

Nah a lényeg az hogy ha elinditom akkor akad a kép, késik a hang de van hogy a hang jó a kép meg szaggat vagyis alacsony FPS.

A gépem lenne szar és nem bírja az ilyen HD videókat?

Ezek az ominózus vidik:
[B-G]_Toki_wo_Kakeru_Shoujo.BD(H.264-1080p_DTS5.1)_[55942D55]      
///4,37 GB (4 696 487 167 bytes)

Beyond_the_clouds_the_promised_place_(2004)_[1080p,BluRay,x264]_-_THORA
///2,89 GB (3 114 244 324 bytes)

5_Centimeters_Per_Second_(2007)_[1080p,BluRay,x264]_-_THORA
///2,18 GB (2 343 510 808 bytes)

Valami tanács hogy mit frissitsek vagy mit állítsak? Esetleg infó arról hogy "gyárilag" ilyenek a vidik?  :D

Előre is köszi a helpet! usteam4ever  :kocc:

Cobra

Kapsz majd a modoktól, mert feleslegesen új topicot nyitottál :)
Ha jól megnézed a fileneveket, mindben ott van, hogy 1080p, tehát FullHD felbontás. Ehhez kell minimum 2 mag és 2,2Ghz, vagy modern videókártya, ami tud h.264 gyorsítást, plusz olyan lejátszó, ami kezeli a DXVA-t (pl Media Player Classic Home Cinema).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Ne nyiss feleslegesen új topicokat legközelebb.
Ha nem írod le hogy milyen géped van, nem tudjuk megmondani hogy a géped kevés-e hozzá, vagy szoftveres a probléma.
A videók tuti nem hibásak.

sHaRpNeL87

Quote from: Cobra on 2009-10-11, 21:30:47
Kapsz majd a modoktól, mert feleslegesen új topicot nyitottál :)
Ha jól megnézed a fileneveket, mindben ott van, hogy 1080p, tehát FullHD felbontás. Ehhez kell minimum 2 mag és 2,2Ghz, vagy modern videókártya, ami tud h.264 gyorsítást, plusz olyan lejátszó, ami kezeli a DXVA-t (pl Media Player Classic Home Cinema).

Hát jelen konfigom AMD Athlon XP 2800+, Radeon 9800pro, 2giga DRR400.
Valószínű hogy ez lesz a gond akkor mivel MPCHC lejátszót használom xPP

Kéne egy újabb gép  :rotfl:  Kösz a választ!!

u.i.: nem tudtam hogy kodekkel lehet gond, szal bocs az új topikért

NLZ

Jah, 2800+ csak a 720p-re elég, 1080p-re már nem.
[reserved]

Moha

Nogizaka Haruka no Himitsu B-G/m33w féle verziójával találkozott már valaki? Mintha valami codec hibája lenne.
CRC32 alapján a fájlok nem hibásak (aniDB-n is ellenőríztem), mégis gondok vannak a lejátszással.

WinXP/MPC : Ranom módra összecsinálja magát és bezáródik hibaüzenet nélkül.
Linux/VLC : Van, amelyik fájlt el sem indítja, van, amelyikben bizonyos pontokon visszaugrik az elejére
Linux/SMplayer : Ugyanezeken a pontokon befagy, de megnyitja azokat a fájlokat, amiket a VLC nem.
Linux/Totem : Ennek nincs baja vele, de nem támogatja az SSA feliratokat...

Mi lehet ez az anomália?