Idegen nyelvek (minden, ami nem japán)

Started by Kvikveg, 2012-12-16, 20:21:52

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Tanult valaki itt valaha finnul? Milyen?
Ramjott az ot perc es kivancsi vagyok mennyivel mas mint a nemet/angol vagy kevesbe nehez a kiejtese mint a dannak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Tanulni nem tanultam, csak nézegettem a nyelvtanát egy kicsit.

Teljesen más, mint az angol, német, vagy bármely egyéb (indo)európai nyelv. Azoknak a tudása semmilyen támpontot sem fog adni. Ahogy a magyar sem fog, mert hiába rokonnyelv elvileg, elég régen elvált a két nyelv ahhoz, hogy a pár hasonló szóval ne érj semmit.

A kiejtés kevésbé probléma magyar beszélőnek, legalábbis úgy tudom. A hangsúly ugyanúgy az első szótagra esik, mint nálunk, tiszta és egymástól jól elkülönülő magánhangzók vannak (amelyeknek a hossza is számít), és a helyesírás nagyon közel áll a kiejtéshez.

A dánhoz képest biztosan sokkal könnyebb - azt én (filmek alapján) rémesnek találtam. A kiejtett magánhangzók valamilyen lényegesen nemtriviális viszonyban vannak a leírtakkal, a mássalhangzók felét pedig nem ejtik, de máig nem értem, hogy milyen logika alapján.
Failure is the default option

Member

#2
Írj tesómnak, ... (hivatkozz rám), tanulja 1,5 éve. Készülj fel rá, hogy ki fogod magadat röhögni beszéd közben a meglehetősen kevés mássalhangzó miatt.

Kvikveg

Quote from: Member on 2012-12-17, 11:22:38
Írj tesómnak, ... (hivatkozz rám), tanulja 1,5 éve. Készülj fel rá, hogy ki fogod magadat röhögni beszéd közben a meglehetősen kevés mássalhangzó miatt.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Nem tanultam, csak voltam kint egy hónapot. Tapasztaltak alapján a kiejtés nem nehéz. Az alap turista kifejezések elsajátítása sem volt az, bár én már rögtön a számok 1-10-ig való megtanulásánál elröhögtem magam. üxi, kakxi... :D
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2012-12-23, 12:11:40
Nem tanultam, csak voltam kint egy hónapot. Tapasztaltak alapján a kiejtés nem nehéz. Az alap turista kifejezések elsajátítása sem volt az, bár én már rögtön a számok 1-10-ig való megtanulásánál elröhögtem magam. üxi, kakxi... :D
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Itt voltam szerdán, egy klub, ahol a foglalkozás ideje alatt nem beszélünk magyarul! Gyakorlásnak nekem bejött! :)
http://nyelvklub.uw.hu/