Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Xaga

QuoteOriginally posted by Trivi
Nincs tv-kártyám, azt, hogy a gépet a tv-re kössem (és nem fordítva), ahhoz nem kell tv-kártya. És kódolás sincs, csak ilyenek, hogy PAL X (X helyére képzelj B-t, H-t, I-t stb.), meg NTSC, azokat próbálgattam, no results.

Nem lehet hogy videokártyának nem tetszik valami??? Vagy egyszerüen nem komálják egymést a videokártya és a tv

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Trivi
Nincs tv-kártyám, azt, hogy a gépet a tv-re kössem (és nem fordítva), ahhoz nem kell tv-kártya. És kódolás sincs, csak ilyenek, hogy PAL X (X helyére képzelj B-t, H-t, I-t stb.), meg NTSC, azokat próbálgattam, no results.

Én is arra gondoltam, amit végig próbálgattál, a tv-kártyát meg egy postból szürtem le (tévesen).
És tudom, hogy nem kell hozzá tv kártya. Végül is ezt tanulom, vagy mi a szösz.:)
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Xaga

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
Én is arra gondoltam, amit végig próbálgattál, a tv-kártyát meg egy postból szürtem le (tévesen).
És tudom, hogy nem kell hozzá tv kártya. Végül is ezt tanulom, vagy mi a szösz.:)
Csak nem müszaki infót tanulsz?

Shock12

Most néztem meg a Battle Royale 1-et... éshát... khiiiirááály :) !! (Ha van BR thread, sorry...)

A TV kimenetes cumóhoz... ajánlott egy jó driver, ami normálisan kezeli a kártya TV kimenetét... matroxommal ilyen téren no problemo, mindent jól be lehet rajta állítani

(az már más tészta, hogy nem tudok nézni TVn géprõl filmeket, mert bármilyen kódolás is van, mindenképpen akadozik... :( ... igaz, mplayerrel nem próbáltam :D ... de másodlagos képernyõre való vetítést nem tudom, hogy állítsam be... majd utánanézek vhol...)

.Attila

QuoteOriginally posted by Xaga
Ha harc hát legyen harc:


Igen? Nesze:

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Xaga
Csak nem müszaki infót tanulsz?
prog.mat., de hozzátanulok a netről, újságból és tapasztalatból, ami a hardvert illeti.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Xaga

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
prog.mat., de hozzátanulok a netről, újságból és tapasztalatból, ami a hardvert illeti.

Hogy birod ki azt a sok matekot (ha jot tudom a programtervező matematikusok rengeteg matekot tanúlnak)? Megneveznél pár forrás ahonnan tudásod gyarapítod.

.Attila

QuoteOriginally posted by Shock12
Most néztem meg a Battle Royale 1-et... éshát... khiiiirááály :) !! (Ha van BR thread, sorry...)

A TV kimenetes cumóhoz... ajánlott egy jó driver, ami normálisan kezeli a kártya TV kimenetét... matroxommal ilyen téren no problemo, mindent jól be lehet rajta állítani

(az már más tészta, hogy nem tudok nézni TVn géprõl filmeket, mert bármilyen kódolás is van, mindenképpen akadozik... :( ... igaz, mplayerrel nem próbáltam :D ... de másodlagos képernyõre való vetítést nem tudom, hogy állítsam be... majd utánanézek vhol...)

Nekem nem akadozik, minden tökéletes, csak egy icike-picike színzavar van olyan helyeken, ahol keskeny vagy kicsi tárgyak vannak. Bár lehet, hogy ez azért van, mert nagyon nagyra vettem a színtelítettséget a tv-n, de azt meg muszáj, mert különben színek nem nagyon vannak.

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
Nekem nem akadozik, minden tökéletes, csak egy icike-picike színzavar van olyan helyeken, ahol keskeny vagy kicsi tárgyak vannak. Bár lehet, hogy ez azért van, mert nagyon nagyra vettem a színtelítettséget a tv-n, de azt meg muszáj, mert különben színek nem nagyon vannak.

Nem tudom, hogy mi lehet, csak azt tudom biztosra, hogy itt Magyarországon a PAL-B szabvány fut, és erre kell beállítani a TV-OUT-ot is.

Nekem NVIDIA kártyám van, és tökéletesen fut a TV-Out mind Linuxból és Vindózból is. Mondjuk a legfrissebb drivereket használom hozzá...

EDIT: Ja és nézd meg a gép színbeállítását, hátha az a hibás...

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ElfWarrior
prog.mat., de hozzátanulok a netről, újságból és tapasztalatból, ami a hardvert illeti.

Akkor máris van kinek szegeznem a kérdésemet :D :

A programozó/tervező matematikus akkor most inkább elméleti matematikus, vagy inkább programozó? Mit tanultok egyáltalán?

dizzy

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Akkor máris van kinek szegeznem a kérdésemet :D :

A programozó/tervező matematikus akkor most inkább elméleti matematikus, vagy inkább programozó? Mit tanultok egyáltalán?

Erre én is tudok válaszolni, remélem ElfWarrior nem sértődik meg, lévén idén végzek (elvileg). Szóval inkább elméleti matematikust, ha így kérdezed, de talán a legjobban úgy lehetne megfogalmazni, hogy matematikai alapokon nyugvó programozói gondolkodásmódot lehet elsajátítani. Aztán általában kétfelé lehet bontani az évfolyamot: van aki inkább programozó lesz (értsd gyakorlati), van aki algoritmusok, kódoláselmélet és hasonló dolgokkal foglalkozik. Elég sokmindent tanulunk, most nem sorolnám fel, mert az nagyon unalmas lenne, de itt az első 3 év teljes kötelező tantárgyterve (jelenlegi): http://ikto.inf.elte.hu/halo.htm
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Kazador

Nekem ATI kártyán a 'Theatre Mode'-ot kellet bekapcsolnom, hogy TV-n normálisan lehessen filmet nézni.
(...de mióta 19"-os monitorom van nem eröltetem a tv-t :D )

Üdv.
Kazador

.Attila

Annyira nem borzalmas, mint amennyire a reakciótókból leszűröm, hogy milyennek látjátok a problémát, sőt, apróság, csak reméltem találok rá megoldást.

Xaga

QuoteOriginally posted by dizzy
Erre én is tudok válaszolni, remélem ElfWarrior nem sértődik meg, lévén idén végzek (elvileg). Szóval inkább elméleti matematikust, ha így kérdezed, de talán a legjobban úgy lehetne megfogalmazni, hogy matematikai alapokon nyugvó programozói gondolkodásmódot lehet elsajátítani. Aztán általában kétfelé lehet bontani az évfolyamot: van aki inkább programozó lesz (értsd gyakorlati), van aki algoritmusok, kódoláselmélet és hasonló dolgokkal foglalkozik. Elég sokmindent tanulunk, most nem sorolnám fel, mert az nagyon unalmas lenne, de itt az első 3 év teljes kötelező tantárgyterve (jelenlegi): http://ikto.inf.elte.hu/halo.htm

Analizis nagyon ütös, most kezdek csak örülni hogy ide nem adtam be a jelentkezésem...

dizzy

QuoteOriginally posted by Xaga
Analizis nagyon ütös, most kezdek csak örülni hogy ide nem adtam be a jelentkezésem...

Szerintem szép (és nálunk 8 félév a kötelező), csak idő kell míg megérti az ember.
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Karma XXL

Ááá de boldog vagyok ma reggel... Vindóz-(sze)XP végzi rendesen a dolgát, kékhalál... Hogy a pokolba tudja elveszteni a saját registryjét??? :ejj: :ejj: :ejj: Ha újrarakom, akkor meg a Lilomat írja felül..... De órák kérdése, és meglesz :D

Még jó, hogy VCD-t kéne írnom, és azt csak Neroban tudom, hogy kell...

Itachi

Bruhuhúúúúúú....Naraku lettem...:( :ejj:  Ennyire elfajzott volnék??:rolleyes: :p :zen:   http://www.selectsmart.com/FREE/select.php?client=InuYasha-Quiz
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Karma XXL

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Ááá de boldog vagyok ma reggel... Vindóz-(sze)XP végzi rendesen a dolgát, kékhalál... Hogy a pokolba tudja elveszteni a saját registryjét??? :ejj: :ejj: :ejj: Ha újrarakom, akkor meg a Lilomat írja felül..... De órák kérdése, és meglesz :D

Még jó, hogy VCD-t kéne írnom, és azt csak Neroban tudom, hogy kell...

Sajnos a (sze)XP telepítö nem indul el, a kép sötét és nem történik semmi :morci: :morci: :morci:

Esetleg nem tudna nekem valaki segíteni, hogy linuxból mivel lehet VCD-t írni? Addig se kell küzdenem a vindózzal...

Xaga

SysOP XXL néz körül a http://linux.lap.hu -n

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Xaga
SysOP XXL néz körül a http://linux.lap.hu -n

OK, kösz, majd... Most fordítom a k3b-t, még 20 csomag van hátra :D úgyhogy majd elviszem a filmet RW-n egy osztálytársamhoz, és kiírom Neroval...

.Attila

QuoteOriginally posted by Lorenor
Bruhuhúúúúúú....Naraku lettem...:( :ejj:  Ennyire elfajzott volnék??:rolleyes: :p :zen:   http://www.selectsmart.com/FREE/select.php?client=InuYasha-Quiz

#1: Miroku
#2: Inu Yasha
#3: Koga

No comment, egy részt sem láttam eddig.

Itachi

QuoteOriginally posted by Trivi
#1: Miroku
#2: Inu Yasha
#3: Koga

No comment, egy részt sem láttam eddig.
Ezek valóban passzolnak rád ,bár te nem vagy egy perverz szerzetes mint Miroku.. :p Nekem : 1. Naraku
                                       2. Tsubaki
                                       3. Sesshoumaru
Ha érdekel még van minden más anime hoz quiz  ugyanitt //www.selectsmart.com az anime résznél kersed.  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"


Xaga

Én Kagome, síetve töltöttem ki így most már azt se tudom fiú vagyok e vagy lány :D

Itachi

QuoteOriginally posted by Xaga
Én Kagome, síetve töltöttem ki így most már azt se tudom fiú vagyok e vagy lány :D
Pedig van benne egy kérdés ami a nemre vonatkozik..... :rolleyes:  Csináld meg még eccer.:zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Trivi
#1: Miroku
#2: Inu Yasha
#3: Koga

No comment, egy részt sem láttam eddig.

:hopp: :hopp: :hopp: Nekem is ugyanezek pont ilyen sorrendben :D

 Bár én már láttam 10 részt, de nem tudom, hogy Miroku és Koga kicsoda :D

Xaga

QuoteOriginally posted by Lorenor
Pedig van benne egy kérdés ami a nemre vonatkozik..... :rolleyes:  Csináld meg még eccer.:zen:
#1 Kagome
#2 Miroku
#3 Inu Yasha

Nem sok változás mondjuk Kaide most a 4. legelöször a 2. volt

Baldy

Részemről:
#1 Miroku
#2 Naraku
#3 Sesshomaru

Bár nekem ez nem mond semmit, mert nem tudom, kik ők :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Itachi

QuoteOriginally posted by Baldy
Részemről:
#1 Miroku
#2 Naraku
#3 Sesshomaru

Bár nekem ez nem mond semmit, mert nem tudom, kik ők :D
Akkor csinálj olyan anime quiz eket ahol ismered az anime t....:rolleyes: :p :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Ranma tesztre:

#1: Genma ( :lol: )
#2: Dr. Tofu
#3: Ranma