Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kiera

huu,  :merci: a segítséget, remélem minél hamarabb visszajön, vagy mi :P

Soldier

#1891
olyan kerdes lenne: olyet kezdett el csinalni a mpclassic vagy nem tudom mi pontosan h amikor nezek valamit abba az adott könyvtarba látrehoz egy "dxva_sig.txt"-t , annyira nem nagy problema de kezd idegesitö lenni h egyre több könyvtaramba ott van, van vkinek vmi ötlete h mi lehet ez ? o.O esetleg vmi megoldas  :confused:

jah es a txt-be legtöbbször csak egy "x" "y" karakter de semmi erteleme..

Kuroi Tenshi

A barátod első találata a dxva_sig.txt-re:
http://forum.videohelp.com/topic327968.html
DirectX Video Acceleration

Soldier

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-30, 21:44:12
A barátod első találata a dxva_sig.txt-re:
http://forum.videohelp.com/topic327968.html
DirectX Video Acceleration

köszöntem.  :falba:

Superion

Az upload sebesség is - a letöltéshez hasonlóan - uszkve olyan gyors, mint amit a sávszélességem hagy?
Cybertronian Aerialbot Commander
"To live is to fight; to die is to stop."

Alkyra

Egyszerű kérdésem lenne: Milyen pad-ot vegyek Melty Bloodhoz?(s a Reacthoz) Úgy döntöttem, hogy megérdemli ez a játék, hogy vegyek Nek iegy padot(továbbá más játékkal is szeretnék majd játszani a haverral ami szintén padot igényel)

Teljesen mind1, hogy milyet veszek vagy esetleg kell Neki vlm speciális pad, hogy rendesen tudjak vele játszani?

bimanc

Alkyra: Ha más játékhoz is használod, akkor (tudomásom szerint) a legjobb minőségű az Xbox 360 padja lenne, de ha olcsóbbat akarsz, akkor Logitech Chillstream. Kb ugyanolyan, és még a kezet is hűti (8000 körül van a számtechboltokban).

Zsiga

Quote from: bimanc on 2008-04-01, 12:25:09
és még a kezet is hűti
És olyan ízületi gyulladást kapsz tőle hogy beszarsz. :D

Darkstar

Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:14:43
MI A JÓ ISTEN??? AZ FBI Lefoglalta a usteamet??
Aháynszor rámegyek a fődoldalra vlm piros képernyő fogad, hogy elkaptak minket s hogy épp vizsgálat alatt vagyunk.OO

:facepalm:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Alkyra

#1900
Quote from: Darkstar on 2008-04-01, 18:18:14
Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:14:43
MI A JÓ ISTEN??? AZ FBI Lefoglalta a usteamet??
Aháynszor rámegyek a fődoldalra vlm piros képernyő fogad, hogy elkaptak minket s hogy épp vizsgálat alatt vagyunk.OO

:facepalm:

Facepalm előtt: 1. A fórumra direct linkel jöttem egy mailből így nem láttam a híreket az oldalon.
                      2. Már rég elvesztettem az időérzékem.-.- CSak most tudatosult bennem, hogy milyen nap van...(vlhogy se a profoknak se a kollégáimnak nem volt kedve baromkodni ma s senki nem is említette...)

Nézzétek el Nekem. Törlöm is a postot...


Egyb. ez sztem nem volt vlm jó vicc-.- A szívroham jött rám..

sirtomi

Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:22:36
Quote from: Darkstar on 2008-04-01, 18:18:14
Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:14:43
MI A JÓ ISTEN??? AZ FBI Lefoglalta a usteamet??
Aháynszor rámegyek a fődoldalra vlm piros képernyő fogad, hogy elkaptak minket s hogy épp vizsgálat alatt vagyunk.OO

:facepalm:

Facepalm előtt: 1. A fórumra direct linkel jöttem egy mailből így nem láttam a híreket az oldalon.
                      2. Már rég elvesztettem az időérzékem.-.- CSak most tudatosult bennem, hogy milyen nap van...(vlhogy se a profoknak se a kollégáimnak nem volt kedve baromkodni ma s senki nem is említette...)

Nézzétek el Nekem. Törlöm is a postot...


Egyb. ez sztem nem volt vlm jó vicc-.- A szívroham jött rám..
Ha még ASVA vagy hasonló lett volna kiírva talán megérteném a nagy riadalmadat  :haha:

Alkyra

Quote from: sirtomi on 2008-04-02, 10:18:03
Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:22:36
Quote from: Darkstar on 2008-04-01, 18:18:14
Quote from: Alkyra on 2008-04-01, 18:14:43
MI A JÓ ISTEN??? AZ FBI Lefoglalta a usteamet??
Aháynszor rámegyek a fődoldalra vlm piros képernyő fogad, hogy elkaptak minket s hogy épp vizsgálat alatt vagyunk.OO

:facepalm:

Facepalm előtt: 1. A fórumra direct linkel jöttem egy mailből így nem láttam a híreket az oldalon.
                      2. Már rég elvesztettem az időérzékem.-.- CSak most tudatosult bennem, hogy milyen nap van...(vlhogy se a profoknak se a kollégáimnak nem volt kedve baromkodni ma s senki nem is említette...)

Nézzétek el Nekem. Törlöm is a postot...


Egyb. ez sztem nem volt vlm jó vicc-.- A szívroham jött rám..
Ha még ASVA vagy hasonló lett volna kiírva talán megérteném a nagy riadalmadat  :haha:

Az én részemről egy kiscit több dolog van a sztorihoz...
Még a hétvégén kerestem egy játékot mint a hülye, de egy torrenten se találtam s fel akartam menni edonkeyra, de a program nem volt meg nekem.
gondoltam leszedem, ezért be is írtam gúgliba s rámentem a weboldalra.
Egy kellemes üznetet fogadott, hogy az IPmet loggolták(ki is írták h mi az Ip de az alap egy php kódban) s az FBI mostantól figyelni fog.
Röhögtem egyet s kiléptem a weboldalról. Pár órával később felmentem az usteam szerverre s leszedtem az FMP second raidet fullba.
Aztán másnap fogadott azaz üzenet, hogy az FBI lefoglalta a szervert.XD

Az első gondolatom az volt, hogy "Nahneeeee. Vajon tényleg figyeltették az IPmet?" Ez így ksiebb lehetetlenségnek tűnik, de akkor abban a pillanatban eléggé hihető votl.XD
Úgy passzolt minden, hogycsak na. ^^"

(tom, hülye vagyok..bár ki tudja...ebben a világban bármi lehetséges.)

sirtomi


wildor

segítség. valami gond lehet. kapcsolódni próbálok az ftpre, és állandóan "220 servers identifying string" van, és újnév/jelszó-t ajánl fel. mi lehet a gond?  :eek:
It's not a bug, it's a feature...

Soul

Huh, szóval ha neked nem működik, másnak sem.Vagy elszált winchester vagy passz, van valami gubanc.Eddig mindíg meglett oldva.Ilyenkor türelem, indíts be addig 1 torrentet ha mindenképp letölthetnéked van.

Kvikveg

A tapétavágó /schnitzer hogy van angolul?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Box cutter ha jól tudom. (vagy egybe van írva?)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soul

Rákerestem neten szótárakra.Ált nem volt találat a tapéta vágóra, de itt a box cutter = doboz vágó, a tapéta vágó = wallpaper cutting  :D.

Kvikveg

box cutter - Teppichmesser a http://www.dict.cc szerint. Anyam. Azert jo tipp. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Kellene nekem sugárkövetéses anyag. Lehetőleg minél használhatóbb. Ha az is érthetően kiderülne belőle, hogy milyen az a diffúz+Phong-Blinn BRDF segítségével leírt sík, még boldogabb lennék. (A diffúz megvan.) Eddig egy ilyet és egy ilyet találtam, de ez kevés megírni a házimat. -.-

[spoiler=A házi szövege...]Második feladat: Írjon sugárkövetõ programot, amely egy síkokkal és gömbökkel definiált színteret megjelenít. A színtérnek legalább 3 síkból és 1 gömbbõl kell állnia, amelybõl legalább 1 sík diffúz, 1 sík diffúz+Phong-Blinn BRDF-fel írható le, 1 gömb pedig ideálisan tükrözõ és törõ (a törésmutató 1-tõl különbözõ, minden hullámhosszon azonos, a kappa kioltási tényezõ zérus). A térben legalább 1 pontszerû fényforrás van. A kamerát tetszés szerinti, rögzített helyre lehet tenni, de a fenti objektumoknak látszódniuk kell a képen. A kiszámított 600x600 pixel felbontású képet az OpenGL segítségével kell a képernyõn megjeleníteni, mégpedig glDrawPixels(GLsizei width, GLsizei height, GLenum format, GLenum type, const GLvoid *pixels); hívással.[/spoiler] (Igen, nyilván holnapig hétfőig kéne befejeznem :muhahah: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

#1911
Ha ez Szirmay tárgya, akkor ő remekül magyarázta el a raytrace algoritmust. A Phong-Blinn csillogás normálvektorosdija is szépen el van magyarázva.
Úgyhogy #include <óra>. Vagy jobb híján slide, könyv. A linkjeiddel mi a baj, mi hiányzik róluk?
Most nézem, a wikipedián is van ilyesmi.

Lt. Simoan Blarke

#1912
Az, hogy ebből úgyanúgy nem tudom megírni a házit, mint ahogy a Catmull-Clarkot és a NURBS-ot se tudtam megírni a kapott linkekből, lakótárs bátyja kellett hozzá, hogy az algoritmust mint olyat meg tudjam érteni (aztán onnan lekódolni má tényleg nem volt egy nagy dolog). Amit beszúrtam, abból egy büdös sor kódot nem tudnék megírni (és hiába értem úgy so-so a matematikáját, a diffúz árnyalásos fél-implementáción már csak pislogni tudok a cikk végén). Az órai slide-okkal kezdtem egyébként, de nem, nem értem belőle. (Megint csak az van, ami eddig minden programozásos tárgyból volt, hogy kurvára ötletem sincs, hogy egy félig felfogott elméletből hogy tudok gyakorlati kódot csinálni.) Hiába olvasom tegnap délután óta a NeHe-t, már egy sima gömb és három sima sík megjelenítését se tudom megcsinálni OpenGL-lel...

(Ismétlem: alapvetően nem a koordinátageometriás részével van bajom, bár azt se láttam 2 éve, de még valamire tudok építeni belőle...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Elkészíted a képet. Ez úgy megy, hogy egy kettős ciklussal végigmész a pixelein, és egyenként meghatározod a színüket.
Ehhez először valami térbeli helyet rendelsz a képernyőnek mint "vetítővászonnak", és a közepétől kicsit merőlegesen kitolva lebiggyeszted a kamerát.
A kamerát az adott pixel közepével összekötő félegyenesen elindítod a raytrace algoritmust, minden egyes pixelre.
Vagyis: megkeresed, melyik objektum melyik részét látja a kamera pont abban az irányban.
Ha megvan az ojjektum és a megfelelő része, akkor meghatározod, milyen színűnek látszik. Ez az anyagtulajdonságoktól és a fényforrástól függ.
Pl. diffúz esetben csak annyit kell megnézni, hogy kitakarja-e valami a fényt; utána kiszámolod a látható színt a képletből.
Visszaverés, törés, stb. esetén kicsit bonyolultabb, mert újabb rekurzív raytrace hívásokkal kell megállapítanod, milyen színű fényt tör/ver vissza a felület adott pontja. Bizonyos mélységben nyilván megállítod a rekurziót.

A konkrét raytrace() függvény asszem meg van írva könyvben, de talán slideon is. Fénytörési, árnyalási képletek adottak. Vektorokkal tudsz műveletet végezni, geometriai alakzatokat félegyenesekkel elmetszeni szintén.

Egyébként mit keresünk ebben a topikban? Van külön kódertopik, szvsz egy kedves mod helyezzen át.

Raziel_hun

Hello!

Ha rossz helyre írok elnézést de még nem ismerem ki magam a fórumon. Van egy problémám/kérdésem. Nem tudok .mkv formátumú fájlokat letölteni. A total commander azt írja mindre hogy a fájl hibás. Megpróbáltam Flashxp-vel is. De egy 300mb-os fájlnál először kiírta hogy már létezik (75mb) és hogy le kívánom-e cserélni. Rányomtam hogy folytassa. Le is szedte de csak hang van kép nincs illeteve a felirat néha felvillan. Mitől lehet ez? Ha valaki esetleg sejti mi lehet a gond és tud rá megoldást az plz írja le.

Manitu

Talán olvasd el az igen beszédes nevű "mkv-ogm_lejatszashoz_olvass_el.txt" fájlt, ami minden olyan mappában megtalálható, ahol mkv vagy ogm fájlok vannak. Gyk nem 20 évvel ezelőtti kodekekkel kéne próbálkozni ;)


Lt. Simoan Blarke

Mi köze a kodeknek a letöltéshez?  :wtf:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: Raziel_hun on 2008-04-12, 18:28:52Le is szedte de csak hang van kép nincs illeteve a felirat néha felvillan.
Nem a letöltéssel van a baj, csak Raziel_hun azt hiszi azért nem tudja lejátszani, mert rosszul jött le ::)


Lt. Simoan Blarke

Ilyen velem is volt. Browseres letöltésnél. Mondjuk azt nem írta mivel próbálta először leszedni, csak azt, hogy flashxp-vel ha leszedte, akkor overwrite-opciót ajánlott fel neki a cucc... De őszinte leszek: még mindig nem értem, honnan szeded, hogy lejátszani nem tudja, de jól jött le neki. Ha a TC sír, az általában gyanúra ad okot...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Nézd, én még olyat nem láttam, hogy egy videofájlbol csak az audiosáv jött le. Ha az jó, akkor a többi része is jó kell legyen.
TC mindenre azt dobja, hogy hibás fájl, aminél nem tudja befejezni a műveletet. Valószínűleg megszakadt a net, és feldobta a szokásos bőbeszédű hibaüzenetét, hogy a fájl hibás. Ezután próbálozott flasfxp-vel, ami szépen befejezte amit a TC elkezdett.