Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Én láttam, bár mondom, nekem csak a régi ie5-ös korszakban (azaz: böngészővel) sikerült ilyen hibajelenséget produkálni (és nem mplayerrel, hanem quicktime-mal és .mov file-lal követtem el). Csak az nem egyértelmű (a megfogalmazásból. Nekem.), hogy miért emeli ki az mkv-t? Legalábbis nekem ebből az jött le, hogy avi-kra nem sírt be neki. De oké, gondolom, hogy ott "lejátssza, akko nagygáz nincs" okán nem említette. Meaculpa. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raziel_hun

Azért emeltem ki az mkv-t mert csak azok nem működnek. Minden avi-t hiba nélkül leszed viszont mkv kiterjesztésű fájlokat se flash xp se total commander nem szed le. A commander csak kiírja hogy hibás fájl és megkérdezi folytatom-e? Flashxp-nél ha a folytatásra kattintok akkor folytatja ha 17%nál ált meg akkor onnan de a fájlméretet megint 0-ról kezdi. Ha a felülírra kattintok akkor meg elkezdi előlről szedni az egészet. A codec meg biztosan nem gond mert a máshonnan szedett mkv-kat Ace megacodec pack-el le tudom játszani.

Lt. Simoan Blarke

#1922
Cancelold le, csatlakozz újra, kezdd el letölteni, megszakadt letöltés folytatása. Ha leszedted teljesen, és még mindig nem tudod lejátszani, akkor kodekgond. (mkv az ha jól tudom "csomagolóformátum", elég sokféle cucc lehet benne, de lehet, hogy keverem.)

edit: akkor nem kevertem. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: Raziel_hun on 2008-04-15, 00:02:45A codec meg biztosan nem gond mert a máshonnan szedett mkv-kat Ace megacodec pack-el le tudom játszani.
Ne vedd sértésnek, de ezen most halálra röhögtem magam. A legújabb ACE pack is négy éves, ahoz képest a dinoszauruszok egész high-technek számítanak :D Felejtsd el azt a vackot, már akkor is egy rakás **** volt, amikor még fejlesztették.
Fyi ahogy Blarke is mondja az mkv egy konténer, olyan mint egy doboz, abban a cigány gyerektől kezdve bármi lehet, valami ősrégi divix-től kezdve h264-es blue-ray ripek tucatjaiig. Még olyan megkötései sincsennek, hogy video legyen az, amit beleraksz. Az hogy egyet le tudsz játszani semilyen korrelációban nem ál azzal, hogy egy másik menni fog-e. (egyébként ugyanez igaz az összes többi videoformátumra is, csak azokba macerásabb belepakolni az extrább cuccokat :) )


Raziel_hun

Joh. Akkor mondom másképp úgy egyszerűbb. Minden mkv-t le tudok vele játszani amit nem innen szedtem és a probléma még mindig a letöltés közbe jelentkezik. A fő probléma az hogy le se tudom valamiért szedni semmien ftp progival és csak az mkv-kat eddig 8 sorozatot próbáltam megl leszedni és csak egyszer sikerült a ragnarok 1. részét leszednem flash xp-vel de az is kiírta a fent említett hibát, a commander meg eleve le se szedi.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-15, 00:32:25
Cancelold le, csatlakozz újra, kezdd el letölteni, megszakadt letöltés folytatása. Ha leszedted teljesen, és még mindig nem tudod lejátszani, akkor kodekgond.

Próbáld így. (Totalcommander.)

Ha így teljesen leszedted ÉS még így se bírod lejátszani, akkor kodekgond. Elég sokszor szakad mostanában a túlterhelés miatt a letöltés, a Hibás fájl! [OK] felugró "dialógusablak" ilyenkor szokott megjelenni.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zsozso

Quote from: Raziel_hun on 2008-04-15, 15:10:15
Joh. Akkor mondom másképp úgy egyszerűbb. Minden mkv-t le tudok vele játszani amit nem innen szedtem és a probléma még mindig a letöltés közbe jelentkezik. A fő probléma az hogy le se tudom valamiért szedni semmien ftp progival és csak az mkv-kat eddig 8 sorozatot próbáltam megl leszedni és csak egyszer sikerült a ragnarok 1. részét leszednem flash xp-vel de az is kiírta a fent említett hibát, a commander meg eleve le se szedi.
A ragnarok az aviban van. Rakd fel a cccp-t vagy hasznalj mplayert.
Death is the only redemption

Raziel_hun

Úgy néz ki egyszerűen ledob a szerver. Legutóbb ahogy elindítottam a commander rögötn kiírta hogy hibás fájl. :lol: De legalább már tudom a probléma okát.

Kvikveg

Tud valaki valamit az APEh altal engedelyezett penztargepekrol? Mik a szabalyok az engedelyeztetesnel es a mukodtetesnel?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Működtetéshez az kell, hogy használatra engedélyezett legyen :)
Hogy mit engedélyeznek, azt nem tudom, csak annyit, hogy eléggé megszigorították a feltételeket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2008-04-22, 22:08:12
Működtetéshez az kell, hogy használatra engedélyezett legyen :)
Hogy mit engedélyeznek, azt nem tudom, csak annyit, hogy eléggé megszigorították a feltételeket.
Nekem kell egy gep (APEH lapjan van lista az engedelyezettekrol), es bepotyoges helyett PCrol menne ra az info, hogy hany Ft-t szamlazzon.
1) rohadtul nem talalok ilyet
2) franc tudja, hogy ezt most igy engedelyeztetni kene vagy nem. Mert tulkepp a programba nem szolok bele, csak az input utja nem szokvanyos.
Es persze ezt tegnapra kene megtalalnom.
:zomg: :zomg: :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-04-22, 23:34:03
Es persze ezt tegnapra kene megtalalnom.
:zomg: :zomg: :zomg:

Nyugi, még várj pár órát, és máris tegnapelőtt lesz az :) :D

"PCrol menne ra az info, hogy hany Ft-t szamlazzon." - akkor
ez nem inkább egy számlázó-program? Gépen bepötyögöd az
adatokat, nyomtató kidobja a számla/szerződést, amit utána
aláírtok/nak. Vagy blokknyomtató kell? Vagy mi?

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-22, 23:47:52
Quote from: Kvikveg on 2008-04-22, 23:34:03
Es persze ezt tegnapra kene megtalalnom.
:zomg: :zomg: :zomg:

Nyugi, még várj pár órát, és máris tegnapelőtt lesz az :) :D

"PCrol menne ra az info, hogy hany Ft-t szamlazzon." - akkor
ez nem inkább egy számlázó-program? Gépen bepötyögöd az
adatokat, nyomtató kidobja a számla/szerződést, amit utána
aláírtok/nak. Vagy blokknyomtató kell? Vagy mi?
Nekunk van progink ami kiszamolja mennyit kell szamlazni, es ezt kozolne a megfelelo protokollt hasznalva a szamlazogeppel. Egyfele dolgot szamlazunk, szoval nem bonyolult dolog. :)
Kvazi nem Jani bacsi olvassa le a mi monitorunkrol az erteket es potyogi be aztan a szamlazogepbe, hanem a biorobot nelkul menne ugyanez, kozvetlenul. A kabel ui ritkan hibazik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ha jól tudom szoftverből is csak engedélyezettet lehet használni, vagy csinálsz egy számlát tetszőleges programmal és nyomtatsz mellé egy blokkot egy sima pénztárgéppel. Ha saját készítésű program, akkor az Apeh biztos nem fogadja el, ha vettétek, akkor meg az írót kell megkérdezni, hogy engedélyeztette-e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Ez az, hogy a penztargepen nem a mi programunk futna, mi csak azt mondanank, hogy "120" aztan hajra, a tobbi az o dolga.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-04-22, 23:56:17
Nekunk van progink ami kiszamolja mennyit kell szamlazni, es ezt kozolne a megfelelo protokollt hasznalva a szamlazogeppel.
Lehet, hogy az én definícióm rossz, de ez nem pénztárgép, amiről
beszélsz, hanem számlázóprogram és/vagy blokknyomtató.

Kvikveg

Mivel annyit ertek hozza, mint sult krumpli az urkutatashoz keverek mindent mindennel. Raadasul osszevissza baromsagokat beszelek, mert rohanok mint allat.
A papirkam szerint penztargep nevre hallgat, es ugy tudom blokkot ad, de apeh altal engedelyezett modon kell nyilvan.
Kozben viszont ugy latszik megoldodott a dolog. ^^"
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#1937
fsx.hu jogi hattererol tud vki vmit? Ha jol latom tarhelyszolgaltatnak es elhatarolodnak minden feltoltott tartalomtol.
En viszont fizethetek 2 nap tarhelyert es ezert khm letolthetek kicsit gyorsabban. Csodalom, hogy meg nem zartak be oket.

http://www.jogiforum.hu/hirek/12537
QuoteA letöltés a magyar jog szerint – amennyiben jövedelemszer­ző/fokozó jellege nincs és csak a családi-baráti kör műélvezetét szolgálja – magáncélú másolásnak minősül, amely a törvény értelmében szabad felhasználás (azaz nem engedélyköteles, nem kell utána díjat fizetni). Az ilyen magáncélú letöltőket tehát nem lehet büntetni, velük szemben polgári peres úton sem lehet eredményesen igényt érvényesíteni. Mindez annak ellenére így van, hogy ha belegondolunk, valahol mélyen igazságtalan, hogy egy ilyen esetben a folyamat összes szereplője (az Internet-kapcsolatot biztosító szolgáltató, az anyagot fizetés ellenében hozzáférhetővé tevő kalóz tartalomszolgál­tató, illetve a tartalomnak reklámbevétel fejében otthont adó tárhelyszolgáltató) keres a dolgon, kivéve azokat, akiknek a tartalom köszönhető: az alkotók, a zenészek, az előadók és a kiadók.
Jovedelemszerzo/fokozo jelleg - tehat ha fizetek erte buntetheto vagyok, ha nem nem ha jol latom. Ha nem csinalok belole jovedelmet magamnak nem vagyok buntetheto ha jol latom.

http://index.hu/tech/jog/warez030707/
QuoteA jogosultaknak tetsző gondolat, hogy ha valaki fizet a nem eredeti termékért, vagy letöltés esetén a tartalomért, már megalapozza a saját felelősségét, hiszen úgy vélik, hogy tudnia kell, hogy jogsértést követ el - ez az elv azonban aligha állja meg a helyét.
Eszerint viszont ha fizetek erte, akkor sem. Hm.

http://index.hu/tech/jog/letolt0412/
QuoteAz Artisjus jogásza szerint ha a letöltő magáncélra tölt le (és nem oszt meg semmit), abban az esetben akkor sem lehet felelősségre vonni, ha fizetett egy illegális szolgáltatónak.

Vege a jogi blablanak. Mar reg meg akartam nezni magamnak, hogy ez most hogy is van, mi buntetheto, mi nem.
Azert meg igy is meglepo.

Miota a masolas nem igenyel nagy erobefektetest (hja, kazettat masolni meg osszeallitani azert nem ment annyira gyorsan...) azota eleg furcsan mennek a dolgok. Kivancsi vagyok mi lesz a vegkifejlet. Remelem valami user-es-szerzo-friendly megoldas lesz...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

mi a szarral tudom eggyáltalán megnyitni a cue - tak kombót? cue ugye az info-t tartalmazza a tak lossless audio image fájlról, de semmien progi nem támogatja. valami ingyenes megoldás kéne.... (cue-t nem nyitja a Daemon Tools Pro)

noriko

#1939
Quote from: Zsiga on 2008-05-17, 18:57:43
Quote from: noriko on 2008-05-17, 18:46:40
Előre is bocs, ha idegesítő kérdés lesz, sajna nem olvastam vissza, nem néztem körül, és google-el sem barátkoztam eleget hozzá, de nincs időm, és hátha ti hamarabb tájékozódtok ebben a témában:

SIMS játékhoz kellenének kiegészítők (for free that is). Annyit tudok a dologról, hogy van egy alapjáték, és ha az megvan, jönnek rá kiegészítők. Unokatesómnak megvan az alap, és bővíteni szeretne, névnapja alkalmából...
1. Tudnátok mondani/keresni nekem forrást?
2. Ha ilyen ripped változatot kiírok dvd-re, az akkor fog működni neki az alappal?
3. Kell valami speciális tudnivaló a kiíráshoz? (total noob here  :redface:)
4. Pretty please!!! of course. (with cherry on top.)
5.  :angyali:
Sims 2 + összes kieg torrent: http://www.torrentz.com/9fa749ec5c9f1beb1456df77fdf17b5dc1722b7e
Szerintem ennek örülne... :D
De inkább valami tisztességes játék kéne neki szvsz. :angyali:
:merci:

korábbi és további kérdéseim lennének.  ^^"
szóval, tegyük fel, hogy a Sims2 alap van meg neki. (remélem, mert 1-hez nincs seed)
már vannak kis kialakított családjai meg minden, és csak kiegészítő kéne.

miután letöltöttem a fenti cuccot, amin az alap is rajta van, akkor fel lehet tenni csak a kiegeket, az alap nélkül?
vagy újra kell rakni az alapot is?
illetve, ha csak kiegészítőkhöz nézek torrentet, akkor az úgy ráépíthető? vagy valami azonos crack kell az egészhez mert pl. ripped változatok egymáshoz vannak igazítva valahogy?? O_o

Még fiatal. Majd csak kinövi, és talál tisztességesebbeket! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: chilip on 2008-05-03, 12:15:28
mi a szarral tudom eggyáltalán megnyitni a cue - tak kombót? cue ugye az info-t tartalmazza a tak lossless audio image fájlról, de semmien progi nem támogatja. valami ingyenes megoldás kéne.... (cue-t nem nyitja a Daemon Tools Pro)
Foobar nálam gond nélkül kezeli a cue-t.

Lythis

Vedd meg neki a Postal 2-t avval is ellessz... ráadásul az az életre nevel, meg ilyenek :D
(also: tudtommal a kiegeket nem tudod felrakni anélkül, hogy az eredeti fenn ne lenne neki. Mondjuk ebben hugom a szakértő, de ő most nincs msn-en, szal nem tudom megkérdezni :D)

Rounin

Kiegekhez köll az alap és mindig a legújabb kieg. exe-jét kell crackelni.

SaiyaGin

AniDB-vel kapcsolatban van kérdésem: láttam, hogy néhányan félpontokat is adtatok(pl. 7.50), ezt hogy lehet megcsinálni?

Member

http://users.atw.hu/jujdejo/100.jpg
De ha "finomabbat" akarsz,
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=XXX&votea.rate=YYY&votea.ratenow=vote, ahol XXX az anime száma és YYY a vote x 100

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-05-29, 12:51:20
http://users.atw.hu/jujdejo/100.jpg
De ha "finomabbat" akarsz,
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=XXX&votea.rate=YYY&votea.ratenow=vote, ahol XXX az anime száma és YYY a vote x 100

:merci:

Ramiz

Win XP alatt az USB 2.0-ás protokoll(?) használata, azaz a csatlakozók felismertetése elérhető anélkül, hogy installálnám az SP2-t? (Ami mindig összecseszi a rendszert.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Nem, de SP-t nem utólag kell felrakni, hanem integrált telepítőt kell használni. Illetve most már ajánlott az SP3.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Ramiz on 2008-06-07, 17:44:07
Win XP alatt az USB 2.0-ás protokoll(?) használata, azaz a csatlakozók felismertetése elérhető anélkül, hogy installálnám az SP2-t? (Ami mindig összecseszi a rendszert.)
Nekem úgy rémlik az alaplapok driver CD-in szokott lenni USB 2.0 driver. Legalábbis a régebbi alaplapjaimén volt.


Llew

Az a gondom, hogy ha a VLC playerhez társítom a film fájlokat, akkor szépen a program ikonjával is jelennek meg. Egészen addig amíg ki nem kapcsolom a gépet, mert a következő indításkor megint a ACDSee képnézegetőhöz társítja őket, ami nem viszi persze. Hiába pipáltam ki az ilyen fájlok mindig ezzel a programmal mezőt. Ha Media Playerhez társítok akkor az megmarad kikapcsolás után is.