Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: BonciMaxthon
Én ezt használom.
Teljesítmény gondok nem voltak vele, talán annyi a baja, hogy néha a popup blockerje nem tökéletes, ritkán átcsúsznak rajta dolgok, de ez külsõ progival megoldható, ill. annyi baja van, hogy mivel IE alapú, néha vmi okból kifolyólag belassul az egér kurzora (komoly probléma :rolleyes: ).
már korábban is emlegetted, egy próbát megér. köszi :)

Darkstar

Hogy lehet a winamppal html playlistet generálni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: norikoAz normális, hogy ha kikapcsolt gép mellett is tovább villog a data lámpácska a upc-s modemen?
Sajnos, ezen a "karácsonyfán" igen. :(
Nem tudom, neked milyen modemed van, nekünk régen egy Terayon márkájú volt, azzal semmi bajunk nem volt. De le kellett cserélni, mert EU-konform :rolleyes: és hoztak helyette egy Motorola-t. A régi modemen láttam, mikor van adatforgalom (send és receive led), ezen meg mindegyik led folyamatosan világít, egy meg villog...
Ha te nem Motorola modemet kaptál, örülj, mert elég szép típushibái vannak...

TurboK

Quote from: DarkstarHogy lehet a winamppal html playlistet generálni?
playlist ablakban misc - misc options - generate html list

foobarhoz kell egy foobar_playlist_output nevû plugin és aztán alapból playlist -> output alatt lesz. Lehet állitgatni hgoy hogyan nézzen ki.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Quote from: TurboKplaylist ablakban misc - misc options - generate html list

foobarhoz kell egy foobar_playlist_output nevû plugin és aztán alapból playlist -> output alatt lesz. Lehet állitgatni hgoy hogyan nézzen ki.
:merci: Milyen névvel és hova menti? A winamp könyvtárba nem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Darkstar:merci: Milyen névvel és hova menti? A winamp könyvtárba nem.
Nem tudom, nekem kapásból behozta a browserbe az elkészített .html oldalt, és van rajta egy link is, amivel le tudom menteni (önmagára mutat).

Amúgy nekem ide rakta: file:///C:/Documents and settings/Moha/Local Settings/Temp/WHT16.tmp.html

Fazék

Maxthon-ban be lehet valahogy állítani, hogy középsõ kattra új fülben nyissa meg a link-et? Csak mert hirtelen nem találtam, csak egyéb hülyeségeket... Kicsit elsõre túl sok opcióval árasztja el az embert a Maxthon, de majd megnyírbálom, ezen ne múljon :) illetve még olyan kérdésem is lenne, hogy Firefox módra a fülek sorában legjobboldalt egy x nem jeleníttethetõ meg, mert eddig csak magán a fülön tudtam beüzemelni egyet, ami nem tetszett különösebben. Köszi a segítséget :)

.Attila

Ezt az utóbbit nem egészen értem.
Az elõbbit pedig az Options -> Maxthon Options... -> Mouse Action-ben kell vhogy beállítani.

Darkstar

Kérdés: ki szerint melyik WS a legjobb? 1 2 3
(Én egy picit a 3.-at preferálom)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: DarkstarKérdés: ki szerint melyik WS a legjobb? 1 2 3
(Én egy picit a 3.-at preferálom)
szvsz 3-dik. nekem legalább az jón be. de elsö se rossz.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: DarkstarKérdés: ki szerint melyik WS a legjobb? 1 2 3
(Én egy picit a 3.-at preferálom)
Hármas. :)

Darkstar

Örülök, eddig teljes az egyetértés. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Enter Fazék: vagy az 1. vagy a 2. a harmadik nem tetszik :D

Bonci:
1. én is ott kerestem de nem találtam ilyen funkcióra a beállítási opciót.
2. tudod, az ablakok 99%-ának a jobb felsõ sarkában van egy bazinagy bezár "X". a fülek ugyebár 1 sorban helyezkednek el, namármost, Firefox-ban ennek a sornak a jobb oldalán van egy kicsi "x" (a fenti nagyhoz hasonlóan, függõlegesen egy vonalban vele) és ezzel mindig az aktuálisan nézett fület tudod bezárni. Maxthon-ban egyelõre csak olyan opciót találtam, hogy mindegyik fülre rárak külön egy "mouse-over" esemény esetén megjelenõ kis "x"-et amivel bezárhatom külön, de ez nagyon nem tetszik, és egyelõre a ctrl+w bill.kombóval szoktam bezárni a füleket, mert még az is kényelmesebb, mint jobb-klikk a bezárandó fülre és kiválasztom hogy bezár. szóval olyan megoldást keresek, mint ami a FF-ban van, hogy egyetlen kicsi "x" a jobb oldalon.

.Attila

#223
Quote from: Fazék2. tudod, az ablakok 99%-ának a jobb felsõ sarkában van egy bazinagy bezár "X". a fülek ugyebár 1 sorban helyezkednek el, namármost, Firefox-ban ennek a sornak a jobb oldalán van egy kicsi "x" (a fenti nagyhoz hasonlóan, függõlegesen egy vonalban vele) és ezzel mindig az aktuálisan nézett fület tudod bezárni. Maxthon-ban egyelõre csak olyan opciót találtam, hogy mindegyik fülre rárak külön egy "mouse-over" esemény esetén megjelenõ kis "x"-et amivel bezárhatom külön, de ez nagyon nem tetszik, és egyelõre a ctrl+w bill.kombóval szoktam bezárni a füleket, mert még az is kényelmesebb, mint jobb-klikk a bezárandó fülre és kiválasztom hogy bezár. szóval olyan megoldást keresek, mint ami a FF-ban van, hogy egyetlen kicsi "x" a jobb oldalon.
O.o
Most azért nézek nagyot, mert nálam itt most az orrom elõtt az a rendszer van, ami nálad a Firefox-nál. Van a jobb oldalon néhány gomb, amivel ki lehet kapcsolni vagy az aktuálisat, vagy az összeset, vagy amik a bal/jobb oldalon vannak (ne kérdezd, hogy mi számít jobbnak és a balnak :)) stb.
Eszköztárakat kéne akkor beállítanod. Nekem ezek vannak bekapcsolva:
Status bar
Toolbars: menu bar, standard buttons, address bar, system bar, tab bar

Ezek az ablakbezárós gombok a system barhoz tartoznak.

edit: az egér középsõ gombjához tényleg semmit nem lehet rendelni, legalábbis közvetlenül a maxthonban nem.

Fazék

Quote from: BonciEzek az ablakbezárós gombok a system barhoz tartoznak.
:merci: ez hiányzott :D

Fazék

de akkor te hogyan szoktad megoldani azt a helyzetet, hogy belépsz fórumra, nyomsz egy "new posts"-ot, utána az összes téged érdeklõt villámgyorsan középsõ katt-ok sorával megnyittatod új fülbe, majd végigböngészed õket? csak mert picit macerás elsõre a jobb klikk és open in new... ? Köszi elõre is a segítséget, az újabb  :lame: kérdésemre! :D

.Attila

Quote from: Fazékde akkor te hogyan szoktad megoldani azt a helyzetet, hogy belépsz fórumra, nyomsz egy "new posts"-ot, utána az összes téged érdeklõt villámgyorsan középsõ katt-ok sorával megnyittatod új fülbe, majd végigböngészed õket? csak mert picit macerás elsõre a jobb klikk és open in new... ? Köszi elõre is a segítséget, az újabb  :lame: kérdésemre! :D
Nem nyitogatok ennyi ablakot. Rákattintok egyre, elolvasom, és new posts. Az olvasottak vékony betûkkel vannak jelölve, a félkövérek pedig a még nem olvasottak.
Arra érdemes figyelni, hogy ha sokáig nem csinálsz, akkor egy idõ után rákattintva a new posts, akkor törli a listát, és egy új listát mutat (nemtom milyen idõponttól számolja, hogy mennyi az az idõ, ami után törli a régi listát, és az újat idõszakot nézi, erre gondolom zsozso tudja a választ, ugyanis inaktív állapotban egy idõ után kidob a rendszer, és gondolom ezzel az idõvel egyezik a fent említett).
Ezt most jól megasszondtam, remélem érthetõ volt.

m46u5

Quote from: Fazékde akkor te hogyan szoktad megoldani azt a helyzetet, hogy belépsz fórumra, nyomsz egy "new posts"-ot, utána az összes téged érdeklõt villámgyorsan középsõ katt-ok sorával megnyittatod új fülbe, majd végigböngészed õket? csak mert picit macerás elsõre a jobb klikk és open in new... ? Köszi elõre is a segítséget, az újabb  :lame: kérdésemre! :D
Bár én IE-t használok, ott mûködik olyan funkció, hogy ha lenyomod a 'shift' billentyût és úgy kattintasz (ballal) a linkre, akkor megnyitja egy új ablakban.
Esetleg nincs efféle lehetõség, az általatok boncolgatott progiban (shift v. alt v. ctrl) ?
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

.Attila

Quote from: m46u5Bár én IE-t használok, ott mûködik olyan funkció, hogy ha lenyomod a 'shift' billentyût és úgy kattintasz (ballal) a linkre, akkor megnyitja egy új ablakban.
Esetleg nincs efféle lehetõség, az általatok boncolgatott progiban (shift v. alt v. ctrl) ?
Fazék, itt a megoldás :) (shift)

Fazék

Akkor ez is gyorsan megoldódott :D :merci: bárcsak minden ilyen könnyen menne :rolleyes:

(eléggé össze-vissza olvasgatom én a topic-okat, és a 'new posts' is furán figyeli, hogy egyes topic-okat már megnéztem vagy sem, szóval nálam nem vált be a vastag=nem láttam vékony=láttam társítás :rolleyes: :))

Fazék

természetesen megint újabb kérdésem lenne :D

szóval meg lehet oldani Maxthon-ban, hogy mint FF-ben a(z állandóan látható fõ-) kedvencek menüsorban látható elemek közé rakja az ember az RSS feed oldalakat is? csak mert az úgy egy picit kényelmesebb, mint kinyitni emiatt a sidebart-t és hirtelen nem találom rá a megoldást... help! danke! :D

.Attila

Quote from: Fazéktermészetesen megint újabb kérdésem lenne :D

szóval meg lehet oldani Maxthon-ban, hogy mint FF-ben a(z állandóan látható fõ-) kedvencek menüsorban látható elemek közé rakja az ember az RSS feed oldalakat is? csak mert az úgy egy picit kényelmesebb, mint kinyitni emiatt a sidebart-t és hirtelen nem találom rá a megoldást... help! danke! :D
Fogalmam sincs, nekem nincs is kedvencek menüsorom :) Próbálom minimálisra csökkenti a barok számát, és csak a legszükségesebbeket használom. A kedvencek bar nincs köztük. És az RSS mûködésével sem vagyok még tisztában, mert egyelõre még sehol sincs rá szükségem.

Fazék

akkor mindegy :) talán valaki kitalált hozzá egy plugin-t, majd keresgélek. :)

közben meglett a 'középsõ gomb' - 'új tab-ban a link' beállítás:
QuoteGoto options >> Maxthon options >> Tab >> New tab, check the option "middle mouse button click on links" to make the middle mouse button clicks open links in new tab.

Fazék

#233
mitõl van az hogy pár VBR file-nál meghülyül a winamp és az eredeti hossz sokszorosát jelzi a playlist-en? valahogy lehet ezt orvosolni? köszi

edit: gyorsan kipróbáltam foobar2000-el is, hogy ne ez legyen az elsõ válasz hogy térjek át erre, és ez ugyanazt a téves idõt jeleníti meg a számok mellett, de a lejátszási csúszkával, csak arányosan a szám tényleges hosszáig tudok a számban pörgetni, ha mögé pörgetek, akkor ugrik a következõre foobar-ban... érdekelne mi okozhatja ezt a mókás problémát ezekben az mp3 file-okban :confused:

Alkyra

lenne pár kérdésem ezzel kapcs.:

1. ha rakok rá avit vagy más videó form. azt lejátsza?^^
2. ha rakok rá mp3mat azt lejátsza?
3. érdemes-e venni?
4. valakinek van-e már?
5. tényleg 1,8 gigás vincsije van?

Cobra

Fazék gondolom hibás file fejléce.
Alkyra ezt szerintem rossz helyen kérdezed (mámint rossz fórumon)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: CobraFazék gondolom hibás file fejléce.
Alkyra ezt szerintem rossz helyen kérdezed (mámint rossz fórumon)  :)

post törölve. bocsánat...

Fazék

Quote from: CobraFazék gondolom hibás file fejléce.
igen hát gyanúsan ez a hiba, de tudok bármit is tenni ellene? hogy lehetett ilyen idióta a ripper, és egyáltalán mivel okozta ez a hibát, az összes albumnál?? ráadásul nem is arányosan más a hossza a file-oknak, hanem össze-vissza... :confused:

Fazék

egyszerûen nem tudok leállni a kérdésekkel, sorry :o

szóval tudtok valami jó könyvjelzõkkel foglalkozó plugin-t Maxthon (ill. myie2) alá? mert picit zavaró, hogy õ kitalálja, hogy én természetesen abc sorrendben akarom tartani a könyvjelzõimet és könyvtárak fölül legyenek... kedves tõle, de megbocsájtanám neki, ha nem tenné...

nehezebb lesz átszokni rá FF-rõl mint gondoltam... :rolleyes:
de az indulási idõ és erõforrásigényben továbbra is klasszisokkal jobb Firefox-énál, szóval marad, ha törik, ha szakad :D (végre nem kell buffer underrun védelemnek beindulnia, ha dvd-írás közben egy böngészõt is el mernék szándékozni indítani... :rolleyes: )

Fazék

ennyi idõ elég is volt, hogy meggondoljam magam és visszatérjek az FF-hez... sajnos a Maxthon egyre többet fagy... vagy lehet hogy inkább ki kéne próbálnom az Opera-t, most hogy ingyenes lett? decisions, decisions...