Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

NLZ

Jah, azok praktikus ajándékok, mert az ember egy az egyben ajándékozhatja is tovább. :D
[reserved]

Próféta

Quote from: noriko on 2009-12-14, 14:22:26
Amúgy nekem is kéne valami ajándékot vennem a főnököknek
Na, most rajtam a sor:
Díszes toll?
Álomfogó?
Bögre, amire ráfestesz valami kedves dolgot vagy személyes anekdotát / aranyköpést?
Füstölőkészlet? Lush vagy egyéb fürdőgolyó?
Valami játékkészlet (pl. Go), ha nem túl drága?
A default, vagyis gyertyatartó / mécsestartó?


kikuchiyo

Failure is the default option

NLZ

2000 forint egy boritékban? :D
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2009-12-15, 01:05:07
2000 forint egy boritékban? :D
hé, hé!
ez most tetszett
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone


Raggie

Quote from: noriko on 2009-12-14, 14:22:26
Segítség! Én szerencsétlen, nem vagyok felkészülve a karácsonyi ajándékozásra. Mit adjak a családomnak ajándékba?  :P
Annyira rossz amikor kapkodni kell, nincs semmi ötletem, és teljesen erőltetett az egész. That's no fun anymore. :(

Amúgy nekem is kéne valami ajándékot vennem a főnököknek, mert tavaly teljesen váratlanul ért a dolog, és csak én kaptam tőlük. Az előbb meg arról beszéltek, hogy mindjárt megjön valahonnan valami 15l borszállítmány, szal ez is kilőve. :/

Eh...X-mas...
Mi tavaly karácsonykor minden családtagnak fotóból csinált egérpadot ajándékoztunk. Személyes is, olcsó is és ötletesre is meg lehet csinálni. Nemtudom már hogy hol csináltattuk anno, de valami 1500 Ft/egérpad áron asszem és google megtalálja tuti.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Van olyan túracipőt/-bakancsot is áruló cipőmárka, amire fél évnél hosszabb garanciát adnak? csak mert a ~25-30k-ért vett Columbia túrabakancsom sikeresen megadta magát 2 év után, amit kurvára idegesítőnek érzek. ennyit egy utolsó kínai szar is kibírt volna, nem azért dobtam ki rá ennyi pénzt, hogy 2 év után lerohadjon a lábamról... (a bal lábamon az orránál megadta magát a szövet és elszakadt a cipőtalptól)

Damnatus

Nem érdemes drága csukát venni túrára, vegyél sokkal olcsóbbat, és törődj bele, hogy 2 év múlva újat veszel! ;)

Nakedape

nem túrára, sztem városi használat, városira, meg lehet h pláne nem túra kéne
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Befizetett TB penzekrol hogyan es hol lehet igazolast kerni? magyarorszag.hu-n van valami urlap erre?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Van valakinek tuti módszere gyors és biztos elalvásra? (persze altatóval könnyű, de én most a gyógyszerek mellőzésével végrehajtott műveletekre vagyok kíváncsi)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Quote from: Raggie on 2009-12-25, 01:56:00
Van valakinek tuti módszere gyors és biztos elalvásra? (persze altatóval könnyű, de én most a gyógyszerek mellőzésével végrehajtott műveletekre vagyok kíváncsi)

while (!asleep) {
        ++sheepCount;
}
[spoiler]A szex (akár az egyszemélyes változat) is segíteni szokott[/spoiler]
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-12-25, 02:35:51
Quote from: Raggie on 2009-12-25, 01:56:00
Van valakinek tuti módszere gyors és biztos elalvásra? (persze altatóval könnyű, de én most a gyógyszerek mellőzésével végrehajtott műveletekre vagyok kíváncsi)

while (!asleep) {
        ++sheepCount;
}
[spoiler]A szex (akár az egyszemélyes változat) is segíteni szokott[/spoiler]

http://www.youtube.com/watch?v=FmbmNp1RDCE

amúgy jó kérdés, az esetek nagy részében nincs gondom, meg ha nem is alszom el hamar, szeretem azt az időt
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Kivered és gyorsan iszol utána egy nagy bögre mézes tejet. :D
[reserved]

Fazék

Quote from: Raggie on 2009-12-25, 01:56:00
Van valakinek tuti módszere gyors és biztos elalvásra? (persze altatóval könnyű, de én most a gyógyszerek mellőzésével végrehajtott műveletekre vagyok kíváncsi)
én is találtam egy tuti módszert: légy ébren 22 órán keresztül 4 órányi alvás után és sztem te is olyan szépen el fogsz tudni aludni, mint most én perceken belül :punny:

Próféta

Quote from: Raggie on 2009-12-25, 01:56:00
Van valakinek tuti módszere gyors és biztos elalvásra? (persze altatóval könnyű, de én most a gyógyszerek mellőzésével végrehajtott műveletekre vagyok kíváncsi)
Minél gyorsabban ötven guggolás, vagy száz, vagy annyi, amennyitől a te lábaid meghalnak. Felviszi egy pár percre a pulzusodat, de utána kis szerencsével jön a zuhanás az álomba.

Member

Olvass egy kis jogot (valami unalmasabb formát), igyál egy alkoholmentes sört (jó kis maláta+komló altat), aztán nyomj be valami lassabb jazz-t, vagy bármit, amiben nincsen szöveg.
Vagy gyorsan 1 liter koccintós, sztem egyből zuhansz is. :D

NLZ

Hallgass valami vén faszi unott monológját érdektelen témákról, pl egyes egyetemi előadások felvétele tökéletes lehet erre.
[reserved]

Raggie

Hmm... tehát, akkor semmi értelmes megoldás?! :S
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Mivel a "tuti tipp" az személyre szabott minden esetben, elég nehéz lenne adni egyet. :)

Kvikveg

Quote from: Kvikveg on 2009-12-24, 02:41:36
Befizetett TB penzekrol hogyan es hol lehet igazolast kerni? magyarorszag.hu-n van valami urlap erre?
Bump.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

A fizetési cetliden rajta van, amit 5 évig meg kell őrizned. Ha nincs meg, fordulj a munkaadódhoz?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Sztetek középfokú+ tudással, egy lámpa DMX vezérlőjének leírásának fordításáért mennyit nem pofátlanság kérni? azt se tudom fordítási egységnek mit szokás venni, A4? karakter? szó?. egyelőre nem láttam a fordítandó szöveget, lehet hogy el se vállalom, mert túl bonyolultnak ítélem, de már vmi reális számmal akarok előállni, ha mégis nekivetném magam a fordításnak.

Moha

Én x évvel ezelőtt vállaltam el egy (asszem kb. 3 vagy 4 A4 oldalnyi) biológiai témájú szöveg fordítását magyarról angolra. Azért akkor ha jól emlékszem 8000-et kaptam és utólag keresgélve fordítási árakat, még kifejezetten olcsó is voltam.
Egyébként többnyire vagy szavanként vagy leütésenként szokták árazni a fordítást. Nem vagyok benne a témában és nem is szívesen fordítok, de szerintem egy A4 oldalért (ami simán megvan legalább 4-5000 leütés) nyugodtan elkérhetsz 2-3 Mátyás Királyt. :)

Fazék

Quote from: Moha on 2010-01-14, 01:12:52
Én x évvel ezelőtt vállaltam el egy (asszem kb. 3 vagy 4 A4 oldalnyi) biológiai témájú szöveg fordítását magyarról angolra. Azért akkor ha jól emlékszem 8000-et kaptam és utólag keresgélve fordítási árakat, még kifejezetten olcsó is voltam.
Egyébként többnyire vagy szavanként vagy leütésenként szokták árazni a fordítást. Nem vagyok benne a témában és nem is szívesen fordítok, de szerintem egy A4 oldalért (ami simán megvan legalább 4-5000 leütés) nyugodtan elkérhetsz 2-3 Mátyás Királyt. :)
köszi. ennyit sajnos kb 0 az esélye, hogy kapjak érte. de mondjuk az a lényeg, hogy a srác vszleg bepróbálkozik pár hivatalos fordítónál, leteszi a haját, hogy mennyit kérnek érte, én mondjuk kérem a negyedét és még az is sok lesz neki :haha:
ja igen, szóval angolról-magyarra lenne a fordítás. a szöveget még mindig nem láttam, továbbra is várom a tippeket, hogy mi számít elfogadható munkadíjnak :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-01-14, 01:47:19
köszi. ennyit sajnos kb 0 az esélye, hogy kapjak érte. de mondjuk az a lényeg, hogy a srác vszleg bepróbálkozik pár hivatalos fordítónál, leteszi a haját, hogy mennyit kérnek érte, én mondjuk kérem a negyedét és még az is sok lesz neki :haha:
ja igen, szóval angolról-magyarra lenne a fordítás. a szöveget még mindig nem láttam, továbbra is várom a tippeket, hogy mi számít elfogadható munkadíjnak :)
Szakszövegnél 2Ft/karakter alá én nem mennék, olcsóbban csinálja akinek két anyja van.
Más kérdés hogy középfok+ elég kevés egy szakszöveg olyan szintű fordításáért amiért pénzt lehet kérni, szerintem. (Abból kiindulva hogy nálunk középfok+ a beugró a szakfordítói képzésre, ami 8 féléves és kb. 15 kredit/félév...)
Ha idegen akkor húzd le amennyire tudod, ha ismerős akkor meg ne vállald be, vagy max. szívességként/aprópénzért.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-01-14, 02:11:19
Quote from: Fazék on 2010-01-14, 01:47:19
köszi. ennyit sajnos kb 0 az esélye, hogy kapjak érte. de mondjuk az a lényeg, hogy a srác vszleg bepróbálkozik pár hivatalos fordítónál, leteszi a haját, hogy mennyit kérnek érte, én mondjuk kérem a negyedét és még az is sok lesz neki :haha:
ja igen, szóval angolról-magyarra lenne a fordítás. a szöveget még mindig nem láttam, továbbra is várom a tippeket, hogy mi számít elfogadható munkadíjnak :)
Szakszövegnél 2Ft/karakter alá én nem mennék, olcsóbban csinálja akinek két anyja van.
Más kérdés hogy középfok+ elég kevés egy szakszöveg olyan szintű fordításáért amiért pénzt lehet kérni, szerintem. (Abból kiindulva hogy nálunk középfok+ a beugró a szakfordítói képzésre, ami 8 féléves és kb. 15 kredit/félév...)
Ha idegen akkor húzd le amennyire tudod, ha ismerős akkor meg ne vállald be, vagy max. szívességként/aprópénzért.
hát igen, franc tudja milyen az angol tudásom jelenleg... kb 10 éve megszereztem a középfokút, azóta szókincsem biztos bővült, de pl "hivatalosan elfogadott" nyelvtan meg garantáltan romlott. ismerősnek lenne, de nem olyan, hogy szívességként/aprópénzért bevállalnám neki, (pláne, hogy ő ugyebár keresni fog a dolgon, mert vmi termékhez akarja adni a magyar útmutatót az ügyfélnek) szóval ebből inkább passz lesz

Cobra

Szerintem kérd el a szöveget, olvasd át, és ha úgy látod meg tudod csinálni, akkor tárgyalj az árról.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy

Mobilokra való jar kiterjesztésű fájlokat mivel tudom futtatni a gépen? Már ha létezik ilyen.