Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Bishop

megigazítottam a memóriakártyát etc és a sípolás elmult DE most meg olyan lassú a gépe hogy egy frissítés vagy egy program/mappa megnyitása percekig tart,addig meg mint ha le lenne fagyva :ejj:

megpróbáltam a Winyó-t kihúzni és újra bedugni/megigazítani,de még mindig lassú

ha tudtok kérlek segítsetek :frown:

Cobra

Hőfokokat nézd meg, lehet nem jó a hűtés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Meg van amugy,elszált a 512-es memóriakártyám és a 128-as nem elég :Eztneked:

már kíhúztam meg vissza de semmi,most vagy a Bios-álítódott el vagy ennek a memóriakártyának annyi :ejj:

Darkstar

Quote from: carfanatic on 2007-01-25, 22:03:35
Meg van amugy,elszált a 512-es memóriakártyám és a 128-as nem elég :Eztneked:

már kíhúztam meg vissza de semmi,most vagy a Bios-álítódott el vagy ennek a memóriakártyának annyi :ejj:
Ha Xpd van, akkor tuti ez a gond, 128megán fut, de éppen csak. Próbáld áttenni másik slotba, ha ott sem látja, akkor valószínűleg a memória halott.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: carfanatic on 2007-01-25, 22:03:35
Meg van amugy,elszált a 512-es memóriakártyám és a 128-as nem elég :Eztneked:

már kíhúztam meg vissza de semmi,most vagy a Bios-álítódott el vagy ennek a memóriakártyának annyi :ejj:
Vedd ki mind a kettőt és egyesével próbálgasd meg, ha mindkettőt látja, akkor variáld a slotokban őket, amíg meg nem lesz a teljes memória, ha valamelyiket egyik slotban sem látja, nos keresztet neki.

A tökéletesség unalmas.

Bishop

#1085
kösz,megpróbálom,jó logika fejlesztő munka lesz,vagy mégsem? :D

edit:megnéztem és mostmár kiderült hogy meghalt és minden eddigi gond emiatt volt :ejj:

chilip

Történt a mai nap, hogy megpróbáltam a routerben átálítani a dinamikus IP-t statikusra, és elszált az egész... azóta csak router nélkül lehet netezni, mert ha visszakötöm a routert, azt látom és be is tudok jutni a menüjébe, meg minden, csak az internettel nincs kapcsolat... próbáltam már resetelni, újra beírni mindent, még voodoo mágiát is, de semmi sem segített. kéne egy kis help, mert így csak az eggyik gépen lehet netezni... nincs vkinek vmilyen ötlete?

Darkstar

#1087
Az vajon mitől lehet, hogy egy oldalt (konkrétan a 4chanról van szó) elérek, de ha az aloldalakat (jelen esetben a boardokat) akarom megnyitni, timeout errort kapok. Biztos nem ban, próbáltam változtatni az IPmen, nem segített (a bant pedig mindíg leszedi). Proxyval elérem a boardokat is rendesen, tehát az oldal sem rossz. Minden más rendesen műkszik. Mi lehet a probléma?

Ed.: tárgytalan, most már jó, bár azért érdekelne, hogy ez mi lehetett
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Chilip, hova akartál fix IP-t, a netes kapcsoalthoz? Kitörölted onnan, ahova beírtad, jól írtad vissza az acc-ot meg password-öt?
Ha semmi reset nem segít, akkor esetleg egy bios frissítlst/újratöltést próbálj meg és utána a factory defaults visszatöltését.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2007-01-26, 10:36:46
Chilip, hova akartál fix IP-t, a netes kapcsoalthoz? Kitörölted onnan, ahova beírtad, jól írtad vissza az acc-ot meg password-öt?
Ha semmi reset nem segít, akkor esetleg egy bios frissítlst/újratöltést próbálj meg és utána a factory defaults visszatöltését.

az a durva, hogy acc-ot meg passwordöt nem is kért, és nem tom hova kéne beírni (mivel nem én szereltem össze)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

chilip


Cobra

A Routeren be lehet ugyebár állítani, hogy ő csatakozzo na szerverhez (pontosbban routeren keresztül tudtommla csak így lehet). itt beállítod, hogy PPPoE kapcsolat legyen és beírod az accot meg passt. Ha van olyan, hogy connect on demand, akkor azt is kipipálod. Local IP maradjon 192.168.1.1, illetve ami a gyári beállítás. Ha több gépet kapcsolsz a routerre, akkor a DHCP-t kapcsold be és a gépeken autmatára rakd az IP kiosztást. Mást így látatlanban nem tudok mondani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2007-01-26, 14:14:02
A Routeren be lehet ugyebár állítani, hogy ő csatakozzo na szerverhez (pontosbban routeren keresztül tudtommla csak így lehet). itt beállítod, hogy PPPoE kapcsolat legyen és beírod az accot meg passt. Ha van olyan, hogy connect on demand, akkor azt is kipipálod. Local IP maradjon 192.168.1.1, illetve ami a gyári beállítás. Ha több gépet kapcsolsz a routerre, akkor a DHCP-t kapcsold be és a gépeken autmatára rakd az IP kiosztást. Mást így látatlanban nem tudok mondani.

köcce, megoldódott a probléma  :whoah:

Bishop

vettem új memória kártyát most le vagyok égve :frown: és újrarakattam a windows-t szóval most minden működik rendesen :Kiraly:

kösz a segítséget mindenkinek

Member

#1095
Tud vki mondani nekem valami hasonló fájltároló helyet, mint a Filelodge, ahol kapsz egy account-ot és nem törlik le bizonyos idő eltelte után a cuccaidat? Sajnos az említett már vagy 3 hete karbantart... :/

Bishop

nem igaz,már annyira éehűtöttem hogy a kijelző 19-20fok között inog,elkezdek játszani,és megint ledob,megnézem a bios-t mikor újraindul és csak 42fokot mutat :bruhuhu:
valami másnak kell lennie

Kuroi Tenshi

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 10:51:29
az biztos hogy proci csere kell.de most le vagyok égve ígyis most veszek ismerőstől használtan NAGYON baráti áron hűtőt,ami a hűtést illeti,már mondtam amivel lehet én hűtom szóval attól hogy a hűtőm gagyi még nem kéne ennyire felmelegednie
a bios-ba nem találom sehol,hát akkor addig is nem játszok,és ha az új hűtő után is rosz lesz,eladom a testem kisérletezésre és veszek egy procit :D
1. Az, hogy proci csere kell, miért vagy benne biztos?
2. Ha a hűtőd rossz, attól igenis annyira fel tud melegedni! Szted mi tartja hűvösebben
a procit? Régen, mielőtt a procikban és az alaplapokban lett volna védelem, az akkori
legerősebb procik hűtőborda és hűtés nélkül másodperc-töredékek alatt többszáz fokra
hevültek és megsültek!
19-20 fok nem lehetséges. Hacsak nem kinn, a szabadban megy a gép. Mennyi a szoba
hőmérséklete?

Végre elárulhatnád, hogy egyáltalán milyen vas van ott: proci, alaplap, ram, hűtő, stb,
hogy valami érdemit is tudjunk mondani, ne csak általános dolgokat.

Bishop

#1098
1.nem tudom már melyikőtök mondta hogy proci csere kéne(majd megnézem mindjárt)
2 azt tudom hogy rosz de minden más modszer hűti akkor mégis,mind1 majd kiderül ha bekerül az új hűtő
3 19-20fok úgy lehetséges hogy az ablak nyitva van,a fűtés el van zárva és a ventillátor maxon hűti a gépet,úgy hogy le van szedve az oldala :D

proci 1.7 amd, alaplap valami pcchip m84a8 vagy valami ilyesmi, 640 ram,hűtőt spec nem tudom de 100 hogy valami gagyi,videókártya GeForce2 MX 400,nos igen nem a legjobb,de már féléve játszok a játékkal és semmi baja nem votl eddig,vagy csak olyan ami 1 nap alatt megoldódott,egyéb?

Quote from: Kuroi Tenshi
Túl magasra teszed -> mem után procit is cserélhetsz...

Kuroi Tenshi

Sztem itt csak te mondtad, hogy kéne proci csere.
AMD 1.7 - az xp2000+ vagy 2100+?
Ilyen alaplap nem létezik. Cpu-z letölt -> megnéz adatokat.
Ha jól sejtem, socketA(462) + ddr kombináció? Ahhoz a legerősebb,
amit bele lehet még tenni, az kb barton 3200+, 2.2GHzel, de még
mindig agp-re vagy korlátozva. Procicsere sztem felesleges.

Még mindig azt mondom, hogy valószínűleg a procihűtés ventije rossz
vagy a hűtőborda nem érintkezik rendesen a procival, esetleg a hűtő-
paszta öregedett el.
Ami még lehet:
- videókari hűtése rossz
- táp gyenge vagy haldoklik.

A rossz hűtést úgy lehet kiszűrni, hogyha már úgyis levetted az oldal-
lapot, hogy megnézed, forog-e a venti ;)
Azt, hogy túlmelegedik-e, játssz egy pár percig, majd kapcsold ki a
játékot, és nézd meg gyorsan egy hőmérséklet-figyelő progival a
hőmérsékletet (pl speedfan).
Azt, hogy a táp rossz-e: nézd meg a biosban a feszültségeket, hogy
valójában a megadott feszültségeknél vannak-e (3.3, 5, 12). 5-10%-
nál nagyobb eltérés nem jó. Terhelés alatt is nézd meg, cpuz vagy
speedfannél feszeket nézd, miközben vmi prociterhelő programot
járatsz (SPi, azaz SuperPi, vagy prime95). Evvel közben a hőmérsék-
letet is ellenőrizheted.

Próféta

Quote from: carfanatic on 2007-01-27, 17:16:32
Quote from: Kuroi Tenshi
Túl magasra teszed -> mem után procit is cserélhetsz...
Ez természetesen nem tanács, hanem fenyegetés volt K_T részéről. Ha túl magas hőmérsékletre teszed a riasztást, akkor megsül a proci, és azt is kénytelen leszel kicserélni a memória után. Teccikérteni?

Bishop

#1101
2400+
azt nem tudom hogy létezik,de tegnap nézegettem egy ismerősömnél driver-t hozzá,mert a cd ne mvolt jó,és ott ezt a neved adta ki

forog,egész nap a belsejét piszkáltam,hidd el fel tünt,amugy meg egy fültisztítóval ki is tisztítottam amennyire lehet :D

mindjárt letöltöm a programokat,meg megnézem a bios-t de biztos csak akkor lesz ha új hűtő lesz benne,ha azzal megy akor nem túl melegedés lehet az oka

Edit:a feszültség 1,6 és 2,6,valaki megmondaná hogy kéne a speedfant működésre bírni? :redface:

Kuroi Tenshi

*fejét fogja*
letölt, (kicsomagol, ha kell), telepít, majd ha kért asztal-ikon, akkor
arra duplán rákattintva, ha nem, akkor ahová telepítette, .exe-re
dupla kattintás. Köszönjük, hogy igénybevette a "Using programs
for dummies" szolgáltatásait!

2.6? 3.3 helyett? Az ám nem jó. 12 helyett mennyit ad? Akkor lehet,
hogy a táp rossz.

Bishop

nem arra gondoltam,hanem hogy hogy kell használni,mármint hogy elkezdjen mérni valamit :hehe:

12?(kérem részletsebben teccik tudni,dummies :D) most meg a táp?,miért nem mondjuk azt hogy a gép és akkor még igazad is tudok adni :tezsvir:

vagy jobb kérdés,mi jó? :muhahah:
na jó hát a táppal nem tudok mit tenni de annak elvileg semmi baja,bár kitudja

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-27, 21:12:49
*fejét fogja*
letölt, (kicsomagol, ha kell), telepít, majd ha kért asztal-ikon, akkor
arra duplán rákattintva, ha nem, akkor ahová telepítette, .exe-re
dupla kattintás. Köszönjük, hogy igénybevette a "Using programs
for dummies" szolgáltatásait!

2.6? 3.3 helyett? Az ám nem jó. 12 helyett mennyit ad? Akkor lehet,
hogy a táp rossz.
Szerintem a 2,6 a ram (ez a standard DDR fesz) az 1,6 meg a Vcore.

carfanatic: a 12V, 5V és 3,3V értékét mondd meg. :)

Bishop

figyeljetek van egy bios lista durván 8 menüvel,én már vagy 1000-szer átfutottam de még csak utalást se találtam rá,ez a leginkább a ti általatok kért dologra hasonlító menüpont,vagy akármi

lhet hülyének tűnök,de vak nem vagyok,senki se vegye sértésnek,csak hát én megpróbálok a lehető leg széleskörűbb leírást adni,de nehéz ha nincs honnan

megértésüket köszönjük :merci:

Cobra

Szerintem jobb, ha valaki hozzáértő megnézi a gépedet közelről, a távsegítség elég macerás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

hát az de valahogy akik értenek hozzá soha nem érnek rá,vagy pedig csak azt hiszik hogy értenek hozzá
nem rátok célzok :angyali:

Dreamcleaver

Hali! Mostanában látom, hogy egyes subber csapatok kinyomnak LQ h264 release-ket is. Ez annyit test, hogy ugyanúgy néz ki, mint mondjuk a 170 megás divx-es avi verzió, csak ezek általában kisebbek ( 130-140 mega) és mp4 kiterjesztásűek. Én video minőségben nem látok köztük különbséget. A helyspóroláson kívül van valami értelmük? Gondolom ugyanazt a RAW-t használják.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

#1109
kiku:gondoltam rá és elképzelhető,erre csak annyit tudok mondani hogy lejebb vettem pár dolgot és már több mint 20 percig tudok játszani ha nem nagyon eröltetem,még akár lehet hogy azzal van baj,de ezzel most nem tudok mit csinálni,és nem várok egy hónapot hogy kiderüljön az vagy sem
addig meg már akkor leellenőrzöm a t-online-t,bár utálok telefonálni nekik,sok várakozás és flegma emberek :ejj:

amugy meg mondom nem kértem segítséget,ezt már kitárgyaltuk,és arra jutottunk hogy így látatlanba nem lehet segíteni érdemlegesen

edit:megjegyzem a SRo viszonlag működik habár azzal soha nem játszok annyit hogy kiderüljön,hogy videókártya vagy net

és még valami nézegettem a fórumot és ezt találtam
http://www.martialheroes.com/MH_Community/viewtopic.php?t=2570
lehet hogy a tűzfallal lenne baj? valaki aki jobb angollal rendelkezik át olvasná nekem,fölöslegesen nem adnám meg az ip címemet