Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

Kezdem úgy érezni, hogy annak a FAQ-nak nem sok értelme volt...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Dehogynem, az értelmesebbje használni fogja, és mi legalább röhöghetünk az egyedi  :lame: -kon akiknek ez is magas. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Végülis így is fel lehet fogni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ayala

ok, ok!

Az volt a baj, hogy én a főoldalon kerestem a FAQ-ban, nem pedig a fórumon...

Köszi!!

Többet nem zargatlak benneteket ilyenekkel..

Yakumo

Quote from: Member on 2007-02-17, 16:52:52
Benne van minden, ami kellhet :)
Meg maximum az,h fórumokon nem jársz szemlátomást gyakran, mert nem vetted észre,h Member nem csak írt, hanem linkelt^^ Nyugi, amikor én kezdtem fórumozni azt se tudtam mi az a Ctrl-C, Ctrl-D. :D

Manitu



Próféta

Quote from: Manitu on 2007-02-19, 22:00:37
Ctrl-D? :eek: :D
Fájlvége jel, a jó kis terminálos időszakból, ahogy a Ctrl-C meg a break :D Mondjuk hogy fórumozásnál az előbbi mire jó, azt passzolnám :D

Darkstar

Sőt, könyvjelző felvétele is. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2007-02-19, 22:06:26
Sőt, könyvjelző felvétele is. :D
Tudom, kipróbáltam, mielőtt hülyeséget kérdezek, de nem vágom hogy jön a fórumozáshoz :D


Yakumo

oké, akkor legyen Ctrl-V. :lol: :D

Kvikveg

Miket tud meg az ember egy elgepeles nyoman...  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2007-02-20, 00:44:37
Miket tud meg az ember egy elgepeles nyoman...  :muhahah:
De nem? Informatív post volt/lett. De mostmár nem offolok "tovább." ^^

arianrhod

Remélem jó helyre írok :D
Nyos az volna a kérdésem,hogy miképp szerkeszthetek úgy össze dvdt hogy ne adatként tárolja el az animéket.Szal olyan legyen mint a gyári dvd-k pl Inu vagy FMP.Tegnap jutott eszembe,hogy azért így mégis igényesebb lenne,mint a sok adatként egymásra halmozása.Kell-e külön konvertáló progi meg hasonlók?
Köszike.

Zsiga

Quote from: arianrhod on 2007-02-21, 14:21:22
Remélem jó helyre írok :D
Nyos az volna a kérdésem,hogy miképp szerkeszthetek úgy össze dvdt hogy ne adatként tárolja el az animéket.Szal olyan legyen mint a gyári dvd-k pl Inu vagy FMP.Tegnap jutott eszembe,hogy azért így mégis igényesebb lenne,mint a sok adatként egymásra halmozása.Kell-e külön konvertáló progi meg hasonlók?
Köszike.
Igen, át kell konvertálni DVD-Video formátumba. De egy DVD-ről (vagy ami még rosszabb, TV-ről) veszteségesen átkonvertált videoanyagot visszakonvertálni megint DVD-re nem éppen a legjobb dolog amit tehetsz az animéiddel. A minősége rosszabb lesz (hacsak nincs kedved kitanulni a videotömörítés fortélyait és nincs egy napod lemezenként a konvertálásra) mint volt, cserébe több helyet foglal, illetve egy átlagos gépen minimum másfél-két óra egy lemeznyi anyag átkonvertálása egy olyan gyors és szar programmal is mint pl. a Nero. :)

A megoldás: írd ki adatként, és vegyél egy asztali játékost ami tud xvid-et lejátszani.

Ja, és mehetett volna inkább a hardver-szoftverbe, de végülis itt se OFF, úgyhogy marad. :)

arianrhod

Köszike a felvilágosítást.Akkor maradnak adatként egyenlőre.De vagyok annyira szöszölős és maximalista,hogy eccer megismerkedjem a videótömörítéssel és kipróbáljam. :smile:

Zsiga

Quote from: arianrhod on 2007-02-21, 14:51:43
Köszike a felvilágosítást.Akkor maradnak adatként egyenlőre.De vagyok annyira szöszölős és maximalista,hogy eccer megismerkedjem a videótömörítéssel és kipróbáljam. :smile:
De mi értelme azért szívnod hogy maximum ugyanolyan de inkább rosszabb minőségben viszont többszörös méretben legyenek meg azok a részek? [spoiler]Elárulom, semmi. :)[/spoiler]
Ha már maximalista vagy, inkább vedd meg (töltsd le) az eredeti DVD-ket, pl. az asiandvdclub.org televan animével. :)

arianrhod

Hogy mi értelme van?  Max annyi hogy néha megmagyarázhatatlanul hülye tudok lenni. :D
Amúgy a linkért viszont én jövök majd neked egy sörrel :merci:

Zsiga

[spoiler=OFF]
Quote from: arianrhod on 2007-02-21, 16:51:49
Hogy mi értelme van?  Max annyi hogy néha megmagyarázhatatlanul hülye tudok lenni. :D
Ne is mondd, nőkkel vagyok körülvéve, tudom milyenek vagytok... :rolleyes: :)
Quote from: arianrhod on 2007-02-21, 16:51:49
Amúgy a linkért viszont én jövök majd neked egy sörrel :merci:
:D[/spoiler]

Mizuho

lenne egy kérdésem. Elöször is a tényeket felvázolnám: beállítottam hogy tudjak japán betűket írni, de nekem nem nagyon írja ki hiraganában. Lsd.:ミイノラ- neko, de nem hiraganában írja le.  :confused:

létszi valaki mondja meg hogy ez rendben van így? vagy esetleg meglehet változtatni, ha nem akkor bocs hogy hülye vagyok :lame:

Zsiga

Quote from: Mizuho on 2007-02-24, 21:40:27
lenne egy kérdésem. Elöször is a tényeket felvázolnám: beállítottam hogy tudjak japán betűket írni, de nekem nem nagyon írja ki hiraganában. Lsd.:ミイノラ- neko, de nem hiraganában írja le.  :confused:

létszi valaki mondja meg hogy ez rendben van így? vagy esetleg meglehet változtatni, ha nem akkor bocs hogy hülye vagyok :lame:
Hát, én katakanákat látok, azt kéne valahol átállítani hiraganára, de hogy pontosan hol azt nem tudom, sose próbáltam gépen japánul írni, copypastázok inkább. :)

Darkstar

Jam, ez a kérdés, hol akarsz vele írni? Ha pl böngészőbe, itt tudod beállítani

Ed.: pont nem látszik, ott arra az a-ra kell kattintani.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Protip: miután átállítottad alul a kis "HU"-t "JP"-re, de még latin betűkkel ír, akkor elég az Alt-0-t (magyar billentyűzet esetén) megnyomni a hiraganára váltáshoz.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 22:07:56
Protip: miután átállítottad alul a kis "HU"-t "JP"-re, de még latin betűkkel ír, akkor elég az Alt-0-t (magyar billentyűzet esetén) megnyomni a hiraganára váltáshoz.
ありがとうきくちよさん。

Mizuho

Ohh thx a segítséget. :merci:
És sikerült, nagyon köszike.  :whoah:

Dreamcleaver

Nem is tudtam, hogy max 2 szálon lehet letölteni, még régen úgy olvastam max 1-en, és azóta is így teszek. Mondjuk mindig jön maxszal szal mindegy.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

A 2 szál a kapcsolódások számát jelzi, tehát nem leszel bannolva, ha letöltés közben fórumozol is. Ftp-ről meg egyébként is értelmetlen (csak a szervert terheli) több szálon tölteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

marion

Hali! Lenne egy kérdésem...Szóval: mért nem tudok a főoldalon loginolni? Azt írja ki hogy engedélyeznem kell a cookie-kat. Ez biztos hülye kérdés, de én azt gondoltam hogy az internetbeállításoknál kell! De azután sem engedett be. Ennyire szőke lennék???? Az nem lehet! :bruhuhu:
Előre is köszi a segítséget (és légyszi csak magatokban röhögjetek).

Kvikveg

Korkerdes: ket rokont fogok szamitogepkezelesre okitani, alapfokon. Vajh mennyit kerhetek el erte? Kozoltek, hogy ok marpedig fizetni fognak, de nem akarok pofatlan lenni. Mennyit szoktak ennyiert elkerni??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

#1168
Quote from: Kvikveg on 2007-02-27, 13:31:48
Korkerdes: ket rokont fogok szamitogepkezelesre okitani, alapfokon. Vajh mennyit kerhetek el erte? Kozoltek, hogy ok marpedig fizetni fognak, de nem akarok pofatlan lenni. Mennyit szoktak ennyiert elkerni??!
Mennyi ideig fog tartani? :D
De most komolyan: tanácshoz azért tudni kellene hány alkalom lesz és mennyi idő?

Összeget nem mondhatok/ nem tudok, de azt tudom,h mi a pofátlanság:
Barátom szomszédja (rendes pali) egyszer kihívott egy vírusirtó "szakembert". 10000-ért annyit csinált,h kijött, feltette az ingyenes Ad-aware-t, futatta, törölte a férgeket, utána LESZEDTE a gépről és távozott. ('NYÁD)
Azóta barátom csinálja nekik. Ingyen. (Mily' meglepő. :D )

Marion: bocs, de nem igazán tudom eldönteni mi lehet a baj, így inkább csendben maradok. ^^
Max. annyit, hogy az Eszközök, Internetbeállítások, Adatvédelem "fülben" lévő csuszka nálam közepesre van állítva, lehet nálad magasabb, lehet ezért nem enged be. Csak tipp^^ Vagy a tűzfaladnál nincs engedélyezve a Cookie-k használata.

Kvikveg

Felnott ertelmes emberek, szerintem kb heti 2x masfel ora lesz, onallo feladatmegoldasra is kepesek, az nem gond.
Szoval nem az idegesito fajta, es raadasul a lanyuk keznel van alapvetoen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.