Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: marion on 2007-02-27, 11:55:43
Hali! Lenne egy kérdésem...Szóval: mért nem tudok a főoldalon loginolni? Azt írja ki hogy engedélyeznem kell a cookie-kat. Ez biztos hülye kérdés, de én azt gondoltam hogy az internetbeállításoknál kell! De azután sem engedett be. Ennyire szőke lennék???? Az nem lehet! :bruhuhu:
Előre is köszi a segítséget (és légyszi csak magatokban röhögjetek).
Milyen böngésző, milyen tűzfal, van-e router vagy reklámblokkoló program?
Quote from: Kvikveg on 2007-02-27, 13:31:48
Korkerdes: ket rokont fogok szamitogepkezelesre okitani, alapfokon. Vajh mennyit kerhetek el erte? Kozoltek, hogy ok marpedig fizetni fognak, de nem akarok pofatlan lenni. Mennyit szoktak ennyiert elkerni??!
Az ECDL vizsgára felkészítő könyv 6900 Ft. indulj ki ebből. :) http://www.ecdl.hu/index.php?cim=alapbiz

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Najo, ebbol nem sokat tudtam meg. 2000 masfel orara? Az pofatlanul keves, vagy meg ok?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Mi lenne, ha diplomatikusan megkérdeznéd őket, hogy mit tartanak reális összegnek? ;)

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2007-02-27, 18:05:22
Mi lenne, ha diplomatikusan megkérdeznéd őket, hogy mit tartanak reális összegnek? ;)
Megtortent multkor, nekik sem volt sok otletuk. Kolcsonos puhatolozas lesz szerintem. Argh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

marion

Az agyam eldobom. Adatvédelemnél a csuszka legalul, még a tűzfalat is kikapcsoltam!!!! Mégse tudok loginolni.
Nem lehetek ennyire gáz!!!
De azért köszi hogy segíteni próbáltatok.

Selmo

Próbáld meg firefoxal is. :)

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Töröld a sütiket, ilyen esetekben általában segít.


Cobra

Lehet a per sesion cookiekat kell engedélyezni, de fogalmam sincs, hogy magyar IE alatt hol keresd a beállítást. Angolban Privacy fül Advanced gomb alatt van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

marion

Töröltem a sütiket, de nem hatott. Ezt a per session cookie dolgot nem nagyon értem. Hol kéne keresnem?
A firefoxot pedig még ki kell próbálnom. Nekem eszembe se jutott volna. :lol:

kikuchiyo

Van valami általános portál, ahol fapados repülőjegyeket lehet foglalni?
Vagy ha nincs, akkor hol lehet ezekre rákeresni és a foglalásokat intézni?
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-01, 18:14:40
Van valami általános portál, ahol fapados repülőjegyeket lehet foglalni?
Vagy ha nincs, akkor hol lehet ezekre rákeresni és a foglalásokat intézni?

http://www.fapados.hu/

Ramiz

Valahogyan van arra mód, hogy egy konkrét oldalt beadva megtudjam, hogy a Google keresőmotorja mely szavak alapján adná ki minél előkelőbb helyezésben az adott oldalt? Magyarul ami megnézi a kulcsszavakat, a leggyakoribb szavakat stb. Ha nincs, hát nagy ötlet lenne megcsinálni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-03-04, 02:40:07
Valahogyan van arra mód, hogy egy konkrét oldalt beadva megtudjam, hogy a Google keresőmotorja mely szavak alapján adná ki minél előkelőbb helyezésben az adott oldalt? Magyarul ami megnézi a kulcsszavakat, a leggyakoribb szavakat stb. Ha nincs, hát nagy ötlet lenne megcsinálni.
erre a kérdésre legutóbb ezt a választ kapta valaki, ha jól emlékszem. még nem néztem jobban utána, de félretettem későbbre :)
elméletileg itt van egy pár tipp és link ilyesmi oldalakra.

Darkstar

Tud valaki az Atlasnál gyorsabban működő, clipboard-ról fordító programot? Végre sikerült kiszedni a School Days-ből a feliratot, de az Atlas kicsit lassú hozzá. (meg útálatos, hogy mindíg mutatja azt a progress bar-t ha kap egy új sort)

Mod: pontosabban elég lenne egy CliphookerEX jap-english plugin is.

Edit 2:
valaki meg tudja mondani, hogy az x.lob, x.hib és az x.dom mit jelölnek? Hajlamos vagyok bekavarni őket, a neten meg nem találtam egy épképzláb és könnyen érthető leírást.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2007-03-04, 18:05:04
Tud valaki az Atlasnál gyorsabban működő, clipboard-ról fordító programot? Végre sikerült kiszedni a School Days-ből a feliratot, de az Atlas kicsit lassú hozzá. (meg útálatos, hogy mindíg mutatja azt a progress bar-t ha kap egy új sort)

Mod: pontosabban elég lenne egy CliphookerEX jap-english plugin is.

Edit 2:
valaki meg tudja mondani, hogy az x.lob, x.hib és az x.dom mit jelölnek? Hajlamos vagyok bekavarni őket, a neten meg nem találtam egy épképzláb és könnyen érthető leírást.

x egy vektor, x.lob a vektor legelső eleme, x.hib a vektor legutolsó eleme, x.dom (dom=domain) meg a vektor hossza/elemszáma(?) vagy a vektor összes eleme (pick one ^^, de sztem az elemszám lesz) - most vettük bevezetés a programozás 2-ből  :whoah:

kikuchiyo

Ha sikerült beüzemelni, /r/ leírás. :)
Failure is the default option

Darkstar

Thx, nekem is azért kell, mert hétfőn írok BP2 zht, és biztos akartam lenni. :) (Fóthi lehet furán fog nézni rám, ha idén is 5ös gyakjegy mellett csak egy erős 3ast kapok vizsgán :D)

Kiku, egyenlőre maradtam az Atlas-nál, mert a srác oldala, aki csinálta a CEX-et, épp nem elérhető. Ha az is érdekel, szólj. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Test d'évaluation de français (TEF)
Volt valaki ilyenen? Level3at mennyire nehez elerni? Van valakinek barmi informacioja ezugyben?
Per pill 0 a fransziatudasom, lehet, hogy kene, probalom az eselyeimet felmerni. He-he... :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Sima közgázzal bővített közepet tettem le.
Ránézésre ez is közép lehet. Nekem 7 évbe telt középig
megtanulni franciául... szép az a Kanada, de ennyire
sztem nem ;)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-05, 00:19:38
Sima közgázzal bővített közepet tettem le.
Ránézésre ez is közép lehet. Nekem 7 évbe telt középig
megtanulni franciául... szép az a Kanada, de ennyire
sztem nem ;)
Francba.
Szoveg szerint:
http://www.fda.ccip.fr/default.asp?metaid=4
A Les niveaux doksiban van leiras a kovetelmenyrol. Ahhoz kepest, hogy az eletben soha nem tanultam franciaul... ez meg egy francia oldal... Lehet, hogy a spanyolom segit? Amugy eleg, ha csak 2 dologban elerem a megfelelo pontot a 4bol. Pffhhh...

Mas: itthon milyen PChez kotheto altalanos gaga-vizsgak vannak, amik nemzetkozileg elfogadottak?
Ilyenek, hogy szamgepkezeloi, stb. Tupirozasnak hatha jok, ha nem baromi dragak. Esetleg valami php-html-css-sql temaju.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

ECDL-en kívül fogalmam sincs, hogy mi hogy van elfogadtatva az EU-ban, netán még szélesebb körben.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2007-03-05, 00:27:16
Ahhoz kepest, hogy az eletben soha nem tanultam franciaul... ez meg egy francia oldal... Lehet, hogy a spanyolom segit?
A szavak értelmére következtetésben talán, a nyelvtanban már nem, a kiejtésben
viszont egyenesen el fogsz vérezni. (Ez pedig egy vámpírnál kifejezetten veszéles
:D ). Kapcsold be a tévét, keresd meg a Télé5-et, és mereszd szemed és hegyezd
füled. Sőt, ha lenne hozzá felirat is, na akkor erősen pislogj is hozzá :D

Én a helyedben nem kapnék új nyelvnek neki, hanem azt fejleszteném, amit már
tanultam. Vagy: német egy megfázott angol kiejtésével: holland :D

Kvikveg

Selmo: koszi.

A nemet jo lenne, csak oket csak az angol es a francia erdekli. Elobbi ok.
Ja, sejtem milyen lehet a tv. Spanyolbol kiindulva.  :eek: (Pelopelopelopelopelopelo.. pelopelo? Ppelo! Pelopelopelo... pelopelo! pelo!!! en meg  :eek:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Kvikveg on 2007-03-05, 00:53:27
Pelopelopelopelopelopelo.. pelopelo? Ppelo! Pelopelopelo... pelopelo! pelo!!! én meg  :eek:

:lol: :lol: :lol:

Kazenokizu

Berakom ide is, mert az Offtopicban hamar eltűnik  :haha: :
Nem tudja vki, hogy Franciaországban hány éves a jogi képzés, ill. a diploma megszerzésével együtt a végzett jogász megkapja-e a doktori címet, úgy mint itthon, vagy még PhD-znie kell a dr-ságért?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2007-03-05, 00:53:27
A nemet jo lenne, csak oket csak az angol es a francia erdekli.
Ha mindenáron ragaszkodsz Kanadához...
Én azért pár európai országot is kibírnék.
Pl D-Franciaország, Svájc, Be/Ho/Lux, stb.

Kvikveg

Eleg sok orszag kiesik, mert vagy nehez tenylegesen beepulni, vagy nem ismerem a nyelvet... Mi is eleg sokat filoztunk, es ez tunik eddig a legjobb megoldasnak hosszutavon is. Nekem az a nehez benne, hogy nem Europa. :frown:
De ezt kiveve szimpatikus.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Janee

Üdv!! mér van az h miután letöltömm a Naruto 179.részét és leakarnám jáccani a lejátszó hibát ír ki és leáll???? :confused:
"a könnyeidet tartsd a szívedben és soha ne mutasd ki...."

Darkstar

Enyiből senki sem fogja tudni megmondani. Milyen lejátszó, milyen codecek vannak fent, stb.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Janee

srry!! szal ACE mega pack elméletileg van benne minden.....
lejátszó háát az sokféle..BSplayer,Mplayer,Powerdvd,Jetaudio,winamp
"a könnyeidet tartsd a szívedben és soha ne mutasd ki...."