Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Janee on 2007-03-05, 20:00:31
srry!! szal ACE mega pack elméletileg van benne minden.....
lejátszó háát az sokféle..BSplayer,Mplayer,Powerdvd,Jetaudio,winamp
Ok, megvan a hiba oka. Szedd le azt a szemetet és tegyél fel egy CCCP pack-et. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Janee

 :cool: köcce szépen....örök hálám üldözzön.... :D :D :rotfl:
"a könnyeidet tartsd a szívedben és soha ne mutasd ki...."

chilip

én inkább K-Lite-ot ajánlanám codec pack-nak, de te tudod.

más: nem tudok képet lementeni print screenel és BSPlayerrel  :eek: a kép fekete lesz és ha a lejátszó mögötte van, akkor annyit mutat, mint amennyi belóg a lejátszóból. tehát ha arrébb rakom mondjuk a BSPlayer-t, ezt paintben a képen is látni fogom  :eek:  :wtf: mi a baja? VLC MPlayerrel is ugyanezt produkálta...

Darkstar

A CCCP jobb, mint a K-lite, minden van benne, ami fontos és nem rak fel több cuccot egy célra. :)
Az screenshotos probléma nekem is volt, mióta Zoomplayerrel shotolok, megszűnt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Videóról nem tudsz PrintScreennel képet csinálni, csak a videólejátszóval.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

De igen. Hirtelen meg nem mondom mit kell beállítani hozzá, de lehet.


Darkstar

Nekem is sikerült anno, de azt hiszem program- és codecfüggő is a dolog.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

hogy a francba lehet Zoomplayerrel képet csinálni az aktuális képről? vagy  :lame: vagyok vagy kurvára eldugták. már tudok contact sheetet csinálni viszont, ami egy képbe rak bele x képet az animéből afféle bemutatónak...

ja és ha BS Playernél shootolok egy nagy kék semmit kapok vissza  :confused:

Manitu

Nem kodek meg lejátszófüggő, bármelyik lejátszóban be lehet állítani. Az overlay beállításokkal kell szórakozni. WMP-ben pl csak így lehet screenshotot csinálni.

@chilip: alt+f a default kombó hozzá. Viszont azt a contact sheetet hogy csinálod? Én arra nem tudtam rájönni soha, leginkább mert azt sem tudtam hogy hívják :)
bsplayernél is az overlay beállításoknál variálj, keress egy olyan menüpontot, hogy playback vagy overlay, és ott olyasmit, hogy vmr7 vagy vmr9. Ezokkal működnie kell, bár bs-t évek óta nem használtam.


chilip

Quote from: Manitu on 2007-03-08, 11:29:16
Nem kodek meg lejátszófüggő, bármelyik lejátszóban be lehet állítani. Az overlay beállításokkal kell szórakozni. WMP-ben pl csak így lehet screenshotot csinálni.

@chilip: alt+f a default kombó hozzá. Viszont azt a contact sheetet hogy csinálod? Én arra nem tudtam rájönni soha, leginkább mert azt sem tudtam hogy hívják :)
bsplayernél is az overlay beállításoknál variálj, keress egy olyan menüpontot, hogy playback vagy overlay, és ott olyasmit, hogy vmr7 vagy vmr9. Ezokkal működnie kell, bár bs-t évek óta nem használtam.


köcce :D

Darkstar

A danbooru-szerű imageboardokon hogy tudok úgy keresni, hogy egyszerre több tag-et adok meg és az mind szerepeljen az adott képben?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

#1211
leszedtem a SUPER-t, hogy kimentsem mp3-ba egy 12 megás mkv-ről az audió-sávot... még csinálja és 170 megánál jár az mp3-am, van hely a gépen, de ez egy kicsit pazarló, nem? mit lehet ilyenkor tenni? (128 kbps - stereo - 44100 a sampling freq - egy teljesen átlagos CD-rip ilyen)

edit: most hagytam el a 200 megát...

edit2: 230...

edit3: 260 ... sztem 4 gigánál alább nem is adja, majd DVD-re kiírom a 2 perces számot ...  :lame: ... azért SUPER a neve a proginak mert SUPER-nagy fájlokat készít...

Darkstar

Őő, biztos, hogy mp3ba szedi ki?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

#1213
Quote from: Darkstar on 2007-03-12, 21:52:37
Őő, biztos, hogy mp3ba szedi ki?

jaja

edit: 290-nél asszem lelövöm  :D

edit2: lelőttem ... kaptam egy 290 megás üres mp3-fájlt  :confused:

edit3: segítsen már vki  :bruhuhu:

Kvikveg

mplayer.exe -ao pcm vagy valami hasonlo.
Es wavot kapsz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Kvikveg on 2007-03-12, 22:13:04
mplayer.exe -ao pcm vagy valami hasonlo.
Es wavot kapsz.

ebből annyit értettem: és wav-ot kapsz.

Cobra

Az ICE trailere elég érdekes, mert bármivel próbáltam, nem sikerült lejátszható formában kiszedni a hangot. Még valamit megpróbálok, mindjárt visszaírok, hogy sikerült-e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Érdekes hangsáv tényleg, MKVextractGUI se tudta kiszedni, super is behalt tőle, de mencoder gond nélkül wav-ot csinált belőle, Itt az MP3. :)

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

JA hogy az kene. Na en is megnezem. :)
5 percet kerek.

edit: affene, megeloztek. mplayer szedi wavban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Na már nekem is sikerült, ez a WMA2 úgy látszik nem nagyon tetszett a programoknak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Ja: valaki megnezne nekem a Bleach 118at?
Egyik nap lejott, de nem tudtam lejatszani, tegnap 32 megat leszedtem, elindult, ma meg mar le se tudom tolteni. Az, hogy 0 meretunek irja, az elozo reszek megtekinteseben nem gatolt meg.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Én csak 111-ig látok Bleach részeket a szerveren és az is mai dátummal van ott.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Selmo on 2007-03-12, 22:36:41
Érdekes hangsáv tényleg, MKVextractGUI se tudta kiszedni, super is behalt tőle, de mencoder gond nélkül wav-ot csinált belőle, Itt az MP3. :)

köszi  :merci: naggyyonn köszi  :jee:

Kvikveg

#1223
Quote from: Cobra on 2007-03-12, 22:50:41
Én csak 111-ig látok Bleach részeket a szerveren és az is mai dátummal van ott.
Most mar fent vannak jol, es jon is le.
Koszonom az illetekesnek. ;)


edit: mas tema

Hilfe! :confused:
Nos, mozognom kene. A kosarat gimiben szerettem, de az regen volt, mostanra kisse eltunyultam, es a terdeimet nem akarom szetcseszni. Uszas unlmas es maceras. A harcmuveszetekrol kb most tettem le. Hosszabb tavon ugy latszik nem szeretem a gyurodest. A sakk se jo, mert agymunkat igenyel, es delutanra agyilag zokni vagyok. Bicikli... Nagykovacsi=ongyilkossag, plusz semmi kedvem beruhazni ra. Pedig amugy nem rossz.
Turazni nem szeretek.
Szoval most gondolkodok.
Lehet, hogy megiscsak uszas lesz belole. Vagy kosarazas itt a faluban, ehh. Elobbi legalabb grantaltan jot tesz a hatamnak.
Mai lefaradt agyu nyavalygasunkat hallhattak. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Én az úszásra szavazok.
Úszás megmozgat, és ha nem végig gyorsban vagy pillangóban mész,
kevésbé fárasztó/terhelő. Lehet, hogy egyeseknek unalmas, de
legalább felfrissítő; unalmasság ellen lehet vízisportokkal tenni, pl
vízilabda :D (na az ám fárasztó :D )
Nagykovácsi nem tudom, mennyire öngyilkosság bicikli terén, ez a
környék sajna az (hegy + nagyforgalmú utak csupa gyorshajtóval...),
meg a bicikli igénybe veszi a térdeket hegyesebb tájon.

Ezeket az ember egymaga is tudja csinálni, kosarazáshoz viszont
össze kell szervezni egypár embert, ami újabb macera...

Fazék

#1225
én is az úszásra szavazok, szintén művelném, amennyiben nem lenne meg még mindig ez az átkozott kedves tyúkszem vagy miafene...
sajnos szintén tapasztalom, hogy a küzdősport téma nem nekem való, "quitter" vagyok asszem, a krav maga mint formában tartó mozgás egyre inkább hanyatlik sajnos nálam is. egyszerűen marha nehéz rávennem magamat, hogy 8-10 óra munka után még menjek el másfél órát izzadni be a nyugatihoz edzésre... illetve egyre gyakrabban van, hogy agyilag vagyok teljesen zéró, csak hazajövök ledőlni, mert úgy fáj a fejem...
az úszás mindig is egy kényelmes dolog volt, az utóbbi években úgyis csak mellúsztam, mert gyorsúszni teljesen elfelejtettem a több évnyi szünet után :haha:

foci/kosár/stb csapatigényes játékokat meg tényleg nehéz leszervezni. a mi focis társaságunknak van honlapja (progmat geeks ^_^), ahol vannak meghírdetett események, azokra lehet jelentkezni %-os részvételi valószínűséggel, és mégis általában alig jön össze heti 1x a 6-10 fő, pedig 31 főből áll a társaság... mondjuk focizni nem is igazán szeretek, csak a keménymag miatt járok le, mert jóbarátok és van pár hasonlóan falábú, mint én :haha:

sirtomi

#1226
Úszás jó nagon, én is elkezdek hétvégéken járni. Hétközbenre ott van a kondizás és küzdősport amit és marhára élvezek és pont 8-10 óra munka után szeretek a legjobban menni, mert agilag teljesen kikapcsol.
Lovaglás amit még javasolnék, bár a térdeket igénbeveszi rendesen.

kikuchiyo

Y HALO THAR

Az úszás jó alibi-mozgásnak. Lehet pancsizni a medencében, azaz lehetne, ha nem lenne gombás-nyálkás-tetves-klóros a víz, nem rúgnának vesén a rozmárok testalkatával és kedvességével bíró öreg nénik, és nem kerülne sokszáz forintba egy alkalom.

karate, konditerem és társai nem jöttek be nekem, irtózatosan bénának éreztem magam állandóan, és hiába értettem nagyagyilag, hogy ha rendszeresen csinálnám, hasznos lenne, valahogy nem jött össze.

Így csak itthon ülök és egyre nagyobb a seggem. Nem baj, ma japánórán pont erről volt szó, és Akiko-sensei azt mondta, hogy a japán női magazinok szerint a nagy fenekű férfiak gazdagok és érdemes feleségül menni hozzájuk.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-13, 00:10:09
Így csak itthon ülök és egyre nagyobb a seggem. Nem baj, ma japánórán pont erről volt szó, és Akiko-sensei azt mondta, hogy a japán női magazinok szerint a nagy fenekű férfiak gazdagok és érdemes feleségül menni hozzájuk.
:lol:

BTW én is elkezdenék járni úszi, mert az egyetem miatt lehet ócsón (szaunával együtt 450Ft), ráadásul 2 kreditet is ér. :D De ezen a héten a széttaposott ujjam miatt megint nem tudok menni...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Lol, micsoda kifogások... esetleg sportot is űzhetsz az ülepnövesztésből,
hátha így még hatásosabb :D

Jó mondjuk könnyen beszélek úgy, hogy az áif-en péntek délután két
idősávban ingyé lehet corvinus-hallgatóknak úszni :o
No, I'm not giving you my ID.