Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Zsiga

Pár ml-től (egy fecskendőnyi, gondolom nem infúziónak akar bekötni egy litert) semmi komoly bajod nem lesz. Ha szódából van akkor izomba vagy bőr alá szúrva kurvára csíp meg fáj; illetve ha nagyon töményen cukros akkor vénában csúnya gyulladást tud okozni, ami megintcsak nem nagy élmény.

Én


Cloud

Quote from: Én on 2009-04-21, 00:08:55
Mi történne akkor, ha valakibe injekcióval málnaszörpöt (nem koncentrátumot, hanem felhígított üdítőt) fecskendeznének?
[spoiler]Ne nézzetek így, egy haverom regényt ír, és ezt bele akarja tenni. Ja, kicsit beteg.[/spoiler]

Milyen regény lesz ez?  "A málnaszörpös merénylet?"  :D

Nakedape

keresek, borzalmas szövegeket.

nem fordítógépeset és nem túl geeket.

de szóval rossz vers, nagyon hülye írás stb, magyarul, ha valakinek van jelöltje küldje már el nekem :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga


Rounin

 :lol: Eszembe nem jutott volna, pedig kézenfekvő...

sirtomi

Nekem is eszembe jutott, de nem akartam ekkora köcsög lenni :D

Nakedape

 :lol:

zsiga you are pure evil :__devil: :Kiraly:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2009-04-23, 11:26:05
keresek, borzalmas szövegeket.

nem fordítógépeset és nem túl geeket.

de szóval rossz vers, nagyon hülye írás stb, magyarul, ha valakinek van jelöltje küldje már el nekem :)
Troppauer Hümér életműve gondolom megvolt.

http://kosbor.blog.hu/ ?
Annyira rossz, hogy már jó (direkt), de annyira nem lesz ezáltal se jó, hogy ne lenne iszonyú rossz és fogyasztásra alkalmatlan mégis.

kikuchiyo

Esetleg a Test Angyala Parti Nagy Lajostól (feltételezem, hogy ismered)?

Sajnos a teljes szöveget hirtelen nem találom.
Failure is the default option

TurboK

Quote from: Nakedape on 2009-04-23, 11:26:05
keresek, borzalmas szövegeket.

nem fordítógépeset és nem túl geeket.

de szóval rossz vers, nagyon hülye írás stb, magyarul, ha valakinek van jelöltje küldje már el nekem :)
Mazsolázz.
http://img.4chan.org/b/imgboard.html

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Én

6 danos Google-fu mester segítségére lenne szükségem, keresek egy verset neten, de nem tudom megtalálni (Szabó Lőrinc: A rabszolga). Előre is köszi, aki megpróbálja :redface:

Makos

Google: X

Könyvtárban nézz szét szerintem.

Én

Közben egy haverom valahogy megtalálta ezt, amiből kiemelve egy részletet megtaláltam ezt :D De köszi

Makos

Én 10 perc után feladtam a keresést... :D

Kuroi Tenshi

mek-ben (magyar elektronikus könyvtár) sem volt verseskötete?
Pedig ha valahol, akkor ott valószínű lett volna.

Makos

Ott kemény 1 db verse van.

Én

Én találtam sok versét MEK-ben, de ez pont nem volt köztük

Fazék

yup, én is oda mentem először.

olyan 6 perc után adtam föl és akartam könyvtárba küldeni Ént :haha:

Makos

Jah jó csak nem néztem bele ebbe: http://mek.oszk.hu/00500/00581/00581.htm
de ebbe sincs :D

Nakedape

bento dobozt, itthon  lehet kapni valahol? és mennyiért?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Soldier

akinek chello s*arja van attól kérdeznem hogy neki is olyan-e hogy fel/le egyidejű folyamatos forgalom alatt szakad a nett ? és csak router/modem reset avagy 1x perces várakozás oldja meg a problémát ? már nagyon unom.. nem mostanába kezdte hanem mar hónapok óta ilyen, azóta volt router csere ill. modem csere is de semmi sem változott.Amikor elmegy a net akkor a routerbe ezt kapom hogy 0.0.0.0  mindenre (átjáro,maszk,stb)és jön a lottozás hogy mikor jön vissza véletlen vagy hogyan.egy haveromnak is sokszor előjön , ö a netet huzza ki fél percre mindig, aztan pc reset.Ő is cseréltett mar modemet meg routert is de semmi változás. A másik probléma néha US ill.CN be a pocketlossom ugy felugrik hogy játszahatatlan minden ottani server és folyamatos szakadások ,laggok (akkor is ha nincs semmi adatforgalom) és hetekig ilyen.. ez normalis ? gondolom a 2. úgysincs megoldás de esetleg az elsőre van ötletetek ? a digi már bevan kötve de nem lehet még rá előfizetni.

Próféta

Quote from: Soldier on 2009-05-09, 21:15:16
akinek chello s*arja van attól kérdeznem hogy neki is olyan-e hogy fel/le egyidejű folyamatos forgalom alatt szakad a nett ? és csak router/modem reset avagy 1x perces várakozás oldja meg a problémát ?
Nincs.

NLZ

Nekem sincs gond. Hetente kb 2x van olyan, hogy elmegy a net, akkor routerben egy DHCP release+renew megoldja mindig.
[reserved]

Soldier

értem , csak én vagyok ilyen szerencsés akkor ? esetleg valamelyikőtök 4 ker? a DCHP renew/release se használ nekem :Eztneked:

motifator

Nekem sincs ilyen sehol. Nyíregyházán meg szokott halni a net, ha wifivel nyomom és nagyon megy a torrent, de az 100%, hogy router hiba, mert a másik gépen, ami kábelre van kötve, az fasza.
Amikor elmegy a net, akkor hogy villognak a lámpák a modemen? Úgy, ahogy rendesen szoktak, vagy úgy, ahogy bekapcsoláskor rögtön? Ha volt modemcsere is, akkor gondolom beszéltetek már a UPC-vel. Nézték a jel minőségét? Elég dBmV-tal ad a modem? Nálunk régen még volt olyan gond, hogy kevés volt a jel, és ki kellett cserélni a kábeltv elosztó biszbaszokat, hogy azon az ágon, ami a modem felé megy, kisebb legyen a csillapítás. Még bátyám szerzett olyan spéci elosztókat, ami nem mindkét kimenetén 3dB-t csillapít, hanem az egyiken 0dB-t, a másikon meg 6-ot. Ilyenekre cseréltük a régieket, mert a TV-nek még bőven elég volt a sokkal gyengébb jel is, de a kábelmodem már nem működött 2 hagyományos elosztó után.
Ha olyan modemed van, amilyen nekünk volt, akkor pötyögd be a böngésződbe, hogy 192.168.100.1 Ott látsz valamit? Elvileg néhány modemtípusnak itt van webes interfésze, ahol látni lehet a jelerősségeket is (bár ezek egy laikusnak nem sokat mondanak). Ha bejön ez az oldal rendes körülmények között, akkor meg lehet nézni esetleg, hogy bejön-e akkor is, amikor épp beszart a net. Hátha a status page mond valami okosat.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: motifator on 2009-05-10, 09:28:23
Ha olyan modemed van, amilyen nekünk volt, akkor pötyögd be a böngésződbe, hogy 192.168.100.1 Ott látsz valamit? Elvileg néhány modemtípusnak itt van webes interfésze, ahol látni lehet a jelerősségeket is (bár ezek egy laikusnak nem sokat mondanak). Ha bejön ez az oldal rendes körülmények között, akkor meg lehet nézni esetleg, hogy bejön-e akkor is, amikor épp beszart a net. Hátha a status page mond valami okosat.
Nem néhány, hanem minden UPC-s modemnek ott van a diag oldala. :) Amúgy igazából 2 értéket látsz, ami érdekes lehet, (DOCSIS szabványban egyébként le van írva) a TX, aminek 55 alatt kell lennie és az SNR (jel-zaj viszony), aminek meg 25-nél magasabbnak kell lenni (35 az már pl. elég jó). Ha ezekkel az értékekkel tartósan baj van, akkor felhívod a UPC-t, kéred a helpdesket, elregéled, hogy megnézted a jelszinteket és kapsz egy technikust, aki beállítja a cuccot.
Amúgy, ha a modem offline, saját maga lesz DHCP szerver és kap a géped egy 192.168.100.x IP címet, tehát elvileg el kell érned a modem diag oldalát.

motifator

Na, ilyen egy hozzáértő válasz :) Én csak saját tapasztalatból/találgatásból írtam  ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: Moha on 2009-05-10, 12:12:53
Nem néhány, hanem minden UPC-s modemnek ott van a diag oldala. :)
OK, persze hogy van, de én például csak annyit látok ott, hogy
Quote
This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.
Nem mintha okom lenne nagyon nyomozgatni, mert amióta Chello van (másfél év), resetelni se kellett soha a modemet, gyakorlatilag hibátlan rendelkezésre állása volt. Háromszor-négyszer vettem észre félperces netszakadást, de mindig elmúlt. Kopp-kopp. Ezért se szidom akkora vehemenciával az UPC-t, mint mondjuk TurboK.

NLZ

És torrentezni szoktál? :D
[reserved]