Main Menu

Yu-gi-oh

Started by Relunx, 2003-10-23, 01:59:44

Previous topic - Next topic

Trilobyte

annak ellenére hogy utálom azt a filmet

Cobra

aza rtlklub oldalán holnap 8:45-re írják
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Spectre

Mivel ma csak azért keltem fel ilyen hajnalban, hogy megnézhessem, le is írom a véleményemet.
Egy újabb RTL Klubos anime, amit nem fogok nézni. A szinkron nekem nem tetszik (nem ismerem az eredetit, de ennél biztos jobb. Ja, meg már kezdem a japán kifejezéseket "belehallani" a magyar szinkronba. Ezt még nem kell orvosnak mondani, ugye? :D ). A stílusa sem jött be igazán, bár a Pokemonnál jobb. Csak úgy kíváncsiságból: nem maradt ki néhány rész? Nekem valahogy hiányérzetem volt így az első résszel.

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Kellögem

Szerintem nem volt az rossz! A szinkron is tűrhető. És még egy lépés Magyarországnak az igényes animékhoz vezető hosszú úton:rolleyes:

amcsi

ha valami igazi animet játszanak mint az inu yashát, akkor az lesz az igazán nagy lépés

thx Cruel Angel
MyAnimeList

Zelgadis

Na igen örüljünk neki hogy 1általán hajlandóak voltak lejátszani.
És én is már "ojisan" t hallok "nagyapó" helyett :D
Reméljük hogy végül igazán igényes animék is jönnek majd.
meg 1 kérdés, ez egész végis ilyen lesz? mármint hogy csak a kártyákról fog szólni?

Cobra

először a szinkronról:  :rotflol:  :hahaha:
a történet: igen, végig a kártyacsatákról szól, hisz az a lényege. Később azért jobb lesz, az eleje elég gyenge.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kellögem

Nem valószínű hogy olyan "VÉÉRES" :eek: animét mint az InuYasha egyhamar leadnának, max alaposan megvágva:ejj:

Banryu

Nos, RTL 2-n egy eléggé megvagdosott verziót vetítenek... Mit ne mondjak, néha eléggé furcsa váltások vannak. Egyik pillanatban Juromaru ugrik, aztán mellécsap, majd Inuyasha azon gondolkodik hogy  miért fekszik ellenfele a földön, amikor nem is kapott nagyot... Kösz.
Amúgy tök jó fejek, a héten befejezik a sorozatot, pont Ryuukotsusei előtt. A jó anyjukat, azt...

Itachi

QuoteOriginally posted by Banryu
Nos, RTL 2-n egy eléggé megvagdosott verziót vetítenek... Mit ne mondjak, néha eléggé furcsa váltások vannak. Egyik pillanatban Juromaru ugrik, aztán mellécsap, majd Inuyasha azon gondolkodik hogy  miért fekszik ellenfele a földön, amikor nem is kapott nagyot... Kösz.
Amúgy tök jó fejek, a héten befejezik a sorozatot, pont Ryuukotsusei előtt. A jó anyjukat, azt...
Befejezik?Nem csak az ünnepek miatt????Ha befejezik(avagy előröl kezdik..) én szétcincálom őket.... :morci: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kellögem

Lorenor: akkor szerintem már hozzá is kezdhetsz ...

Zelgadis

Márpedig az RTL2n azt szeretik a legjobban. Egy sorozatot a negyedénél befejezni, majd előlről kezdeni, aztán a felénél fejezni be, majd megint előről kezdeni, és a háromnegyedénél befejezni, majd megint előlről kezdeni :\

Kellögem

Ezt a 3 madaras dolgot nem értem...:confused:

Banryu

Pedig befejezik... Én is téptem a hajamat, amikor megláttam a hírt (egy német fórumon bukkantam rá véletlenül). Ráadásul ma nem volt előzetes a rész végén, és nem harangozták be a következő epizódot sem, úgyhogy minden jel erre utal...
Csak reménykedni tudok hogy legalább elkezdik elölről. A One Piece-szel már megszívtam, azt is újrakezdték, akárcsak a Ranma-t (bár az már jó ideje nem megy), vagy a **** Pokémont... Vagy minden mást... Yu-Gi-Oh is legalább harmadszor megy elölről.
Apró vigasz, holnap 20,15-kor Princess Mononoke az RTL 2-n.

Banryu

Szóval ma volt az utolsó 2 rész... Kellemes karácsonyi ünnepeket nekik is!
Ha minden igaz, MTV 2-n is nyomják már egy ideje, Escaflowne-nal és Cowboy Bebop-pal egyetemben... Sajna nekem nincs ilyen adóm. Ott mi a helyzet? Vagy nézi ott valaki egyáltalán?

Cobra

BÁR EZ A YU-GI-OH FÓRUM, de elárulom, hogy az MTV2-n is csak eddig adták, talán majd tavasszal folytatják.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raisu-Sama

Nem tom mi bajoptok volt vele? Én csak néhány dolgot fedeztem fel, amitől kb. 2 percnyi szöveget nem hallottam...

Joey: "Öhm, na de mi ez Tea?' (esetleg Téa)

Ezenkívül igazán eldönthetnék, hogy a sennen Itemek az Ezeréves Ikonok, vagy a Sennen Puzzle az Ezeréves Ikon? Azt ne merjék mondani, hogy minden Sennen Itemre rámondják, hogy, Ezeréves Ikon...

Szinkronilag szerintem jó lett, sőt! Csak annyit róhatok fel nekik, hogy Mokubaból lányt csináltak, de pl. Sugorokunak nagyon jó hangja van :) Egyedül Yugi az, aki miatt töbször is megnéztem, hogy valamejest hozzászokjak. (Ha Pegasus/Pegazusnak nem adnak olyan jó kis hangot mint a japcsik meg az amcsik megölöm őket)

Más: Szerintem a történet nem éppen csak a kártyákról szól, de legalábbis nem mindegyikről... Jó, a Duelist Kingdom azért volt, hogy emgismertessék az embert a kártyajátékkal, meg a szereplőkkel, de utánna már minden az Isten Kártyákról szól, aztán Setoról és Mokubaról, aztán jön Malik legyőzése, hogy Yami Yugi (Atem) megnézhesse mi van a hátára írva, aztán persze jönnek az igazán érdekes dolgok a Doom Organizationben... Részletezzem? :)

Raisu-Sama

Még valami, 2004-től helyet cserél a Pokémonnal! szombaton és vasárnap is lesz, míg a Pokémon a Johto League Champions-szel vasárnaponként

Relunx

Nekem egész türhetően hangzottak a szinkronhangok, de tény hogy a film eleje elég uncsi...a DDM után indulnak be a dolgok, meg a Kaiba léghajói csata...és az azutáni részek...

Relunx

Raisu-Sama

Hi!

Öö jó hír:

a freeportal.hu/yugioh-ra elkezdtem felpakolni a sorozatot... INGYEN természetesen! Eddig még csak a film van fent, de hamarosan mennek fel a részek japánul angol felirattal!

Chronos

QuoteOriginally posted by Raisu-Sama
Hi!

Öö jó hír:

a freeportal.hu/yugioh-ra elkezdtem felpakolni a sorozatot... INGYEN természetesen! Eddig még csak a film van fent, de hamarosan mennek fel a részek japánul angol felirattal!
Csak 2 kérdésem lenne:

1. Ogm vagy mkv?
2. Használtál-e filtereket?

CHRONOS

Raisu-Sama

1. avi
2. Nem (asszem...)

Sky

Let's rejoyce!
Mess with the best,
Die like the rest...

Cobra

Február 17-től új részek az RTL2-n !
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raisu-Sama

Noa Virtuális Világa ^^
Akkor lehet, hogy mi sem kezdjük újra :)

Amúgy vasárnap jubilleumi 10. rész :P

Relunx

#235
:hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

De várom már a Február 17-ét!

Yu-Gi-Oh rulz! Egyébként én nem nagyon sokat tudok hogy mi lesz a léghajós buli után, azt tudom hogy Yugi legyőzi Kaibat aztán Marikot és "megmenti" a világot.

De azután nemtom mi lesz, tán megjelenik egy ujabb "gonosz" csákó aki világuralomra tör?

Egyébként ki az a Noa?

Relunx

Relunx

#236
Egyébként felfedeztem pár hibát a Yu-Gi-Oh: World Wide Edition-ban (GameBoy Advance):

1.
Special Summoned, Fuziós és Rituális lényeket, ha eldobod a kezedből  nem tudod "visszahozni" (visszahozni: Monster Reborn, Premature Burial, The Shallow Grave, Call of the Haunted, Backup Soldier stb..)

Vajon miért van ez? A "visszahozó" kártyák a Temetőre (Graveyard) vonatkoznak, azt nem tárgyalja hogy hogyan került oda a lény (eldobtad a kezedből vagy leidézted azt utána került oda vmi hatás által)

Ha eredetiben igazi kártyákkal játszanánk akkor hogy lenne szerintetek?

2.
Dark Magician Girl speciális hatása nem érvenyesül ha van egy Dark Magician Girl is a Temetőben (csak a Dark Magician-ra és a Magician of Black Chaos-ra érvényes). Végulis a Dark Magician Girl is Dark Magician.

3.
A Thousand Knifes nem hat a Dark Magician Girl-re, pontosabban ő nem tudja használni.

4.
A Dark Magic Curtain nem hat a Dark Magician Girl-re!
Ez egyébként eléggé furcs (és felhárobító), mivel maga az animében hatott rá (Yugi VS Arkana küzdelmében).

Várom a véleményeket!

Relunx

amcsi

1: mindent vissza tudsz hozni monster rebornnal, kivéve fusiont

2: Nem, csak Dark Magician, és Magician of Black Chaosokat számítja, nem írja, hogy DMG-t is

3: nem tom

4: nem tom

egyébként ha nem vagy biztos abban, hogy egy kártya mit csinál, ott a xerocreative fórum http://www.xerocreative.com

thx Cruel Angel
MyAnimeList

Raisu-Sama

Relunx: A Dark Magician Girl teljesen más mint a Dark Magician! Ha egy kártyára az van csak írva, hogy Dark Magician használhatja stb... akkor az a Dark Magician Girl nem tudja használni! Egyébként az animeben sok kártya másként van mint a valódi kártyáknál. Gondolj bele: Revival Jem. Milyen király lap lenne már, ha olyan lenne mint az Animeben? De nem olyan, mert akkor túl erős lenne, így mindíg 1000-rel csökkenti az LP-det. Ezek nagyrészt azért vannak, hogy az animeben Yugit vagy megizzasszák, vagy azért, hogy Yugi egy lehetetlen helyzetből is nyerjen...

Lehet, hogy pofátlanság, de itt: freeportal.hu/yugioh többet megtudhattok az Animeről

Relunx

amcsi-nak:
neem, semmilyen "visszahozó" kártya nem tud visszahozni a normál (sárga) lényen kívűli lényt HA kézből dobtad el! Legalábbis a WWE-ben! Hogy más game-ben vagy a valóságban hogy van azt nem tudom...remélem nem így...

(én már hoztam vissza fuziós lényt monster rebornnal, mert leidéztem aztán meghalt, majd monster reborn...)

Kössz Raisu-Sama, de sztem azért a Dark Magic Curtain igazán hathatna a Dark Mag. Girl-re...(hűlyítik itt az embereket az animével...egyébként az a Revival Jam-es akció elég meredek volt...)

Relunx