Homemade mangák ("magyarul" Doujinshi-k :p)

Started by Sorata, 2003-11-19, 12:00:51

Previous topic - Next topic

Sorata

Ki tudja mi a doujinshi?

McDouglas

QuoteOriginally posted by Sorata
Ki tudja mi a doujinshi?

Olyan mangak, amiket fanok, nem hivatasos mangarajzolok csinalnak. Legtobbszor meglevo tortenetekhez alkotnak emg ujabb epizodokat (legyen az manga vagy anime), de akad sok original is. Nem kis szamban akad a doujinshik kozott hentai tartalmu is (hal' isten:P)
Kukorica Rox ^^

Sorata

Good válasz!

Én épp egy ilyet próbálok(:P) csinálni.

belldandy

Yo, miina!

Először is bocsi a moderátoroktól, de a manga fórum, kissé kihalt, itt a legnagyobb a nyüzsi, így többen láthatják.

Nos. Ha nem érdekel a magyarázkodásom, akkor klikk ide:

http://osagawa.uw.hu



Szóval.
Kb. 3 hónapja szörfözgettem a weben és találtam 1 pár beszkennelt japán magazint, amiben ún. fotóképregények voltak (ilyen nálunk is volt - Bravo, Popcorn, de ezekről inkább ne beszéljünk). Mint kiderült, japánban ezek borzasztó népszerűek  - na jó, mondjuk nem annyira, mint a mangák.

Ekkor jött az isteni szikra. Csináljunk mangát!!!!
Csakhogy nem tudok rajzolni. De tényleg nem. Ha vernek, akkor le tudok skiccelni egy almát, de ez minden.  :) Viszont volt 1 - szerintem - jó alapsztorim és elkapott az alkothatnék (sok mangaolvasás után ez megesik).
Úgyhogy jött az ötlet - meglévő ún. "idol"-fényképeket átalakítom, hogy olyan "képregényszerű" legyen.

Ezek után kb. 2 hónap fotóvadászattal telt el (kb. 600-dbot töltöttem le, majd átrostáltam). Ezek után elkezdtem összerakni, majd csiszolgattam kísérleteztem, stb. A végeredményt láthatjátok.

Ez nem manga, azt tudom. De nekem teccik, remélem nektek is.

Hogy miért csináltam?

1. Mindenáron alkothatnékom volt.
2. Unatkoztam.
3. Hátha kapok 1 emailt a Shuensha kiadótól, hogy meg akarják venni és költözzek japánba és megahíres leszek és pl. a CLAMP alkotói 1 szashimi-vacsorán becsiccsentve azt mondja nekem jó hangosan: Sensei, watashi-tachi ga suki da!!!! És én közben mosolyognék és autogrammokat oszogatnék a kawaii japán rajongólányoknak és, és... és felébrednék, hehe.

Légyszi, aki tudja, írja ide a véleményét (az "isten vagy"-tól az anyázásig mindent), hogy lássam, érdemes-e folytatni. Jelenleg van némi elképzelésem 1 scifi sztoriról, ami hosszabb lenne, mint a mostani.

Hali: Belldandy (alias Ryuu Osagawa, ne kérdezzétek miért. Ha az embert elkapja a gépszíj, veszélyes is tud lenni).

Még1szer:

http://osagawa.uw.hu
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Saori

Nekem tetszik az ötlet is meg a "manga" is amit csináltál..ügyes :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

.Attila

Ha a japán sorrendet követed, akkor azt végig tartsd be -> 16. oldal felső szövege: a jobb oldalit olvassuk először, és csak utána a bal oldalit, ott fordítva van.
A tartalmáról: az az igazság, hogy az ilyen stílusú irományok nem tartoznak a kedvenceim közé, így nem te vagy a hibás, hogy ... nem az, hogy nem tetszett, csak számomra olyan semmilyen. De mondom: én hadilábon állok az irodalommal ;)

Komplikato

Ja, elég ügyes ... rémlik láttam olyan "igazi" mangát, aminek a hátterei is így készültek. (Már nem arra gondolok, hogy fotó alapján, mert olyan sok van, hanem ilyen technikával mint ezek.)
Viszont felmerült a kérdés, hogy kis gyakorlással nem e tudnál ennyi energiából még is csak kézi rajzot, vagy számítógépeset produkálni?  :confused:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Quote from: TriviHa a japán sorrendet követed, akkor azt végig tartsd be -> 16. oldal felső szövege: a jobb oldalit olvassuk először, és csak utána a bal oldalit, ott fordítva van.
A tartalmáról: az az igazság, hogy az ilyen stílusú irományok nem tartoznak a kedvenceim közé, így nem te vagy a hibás, hogy ... nem az, hogy nem tetszett, csak számomra olyan semmilyen. De mondom: én hadilábon állok az irodalommal ;)


Sumimashen.

Nos, a tartalom: ilyen idolfotókból annyi van, mint égen a csillag. Viszont mondjuk 1 jó és tartalmasan kidolgozott csatajelenethez minimum kellene kb. 20 nagy felbontású, jól bevilágított profi fotó, amire sajna én még nem találtam rá. Úgyhogy kezdetnek "hozott anyagból" dolgoztam. Azért igyexem finomítani  :)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Quote from: KomplikatoJa, elég ügyes ... rémlik láttam olyan "igazi" mangát, aminek a hátterei is így készültek. (Már nem arra gondolok, hogy fotó alapján, mert olyan sok van, hanem ilyen technikával mint ezek.)
Viszont felmerült a kérdés, hogy kis gyakorlással nem e tudnál ennyi energiából még is csak kézi rajzot, vagy számítógépeset produkálni?  :confused:

No igen, az anime hátterek - sokuk olyan, mintha kimosták volna a fotókat Photoshopban.

Kis gyakorlás... az én képességeimet tekintve a kézi rajz felejtős. Hidd el próbáltam kb. fél éven keresztül (segédvonalak + pózrajz, Barcsay-anatómia, stb.) 1-2 sablonos dolgon túl nem jutottam oda, hogy azt mondjam, na ez igen! Ha benézek a fanart galériába, csak csorog a nyálam és azt kívánom, de jó lenne ha én is...

Számítógépes rajz? Nos, mivel ez a munkámhoz kötődik, igyexem, igyexem. Az egérrel vagy tablettel való rajzolás kilőve, lásd a fenti bekezdést. A hátterek mondjuk Mayában vagy Truespace-ben mennének, de amint a karaktertervezésre kerülne a sor...  :o
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Loona

most olvastam, szerintem széééép... nagyon...
mind a vizuális dolgok, mind a történet
köszi, hogy megosztottad velünk!

.Attila

Quote from: belldandySumimashen.
Nincs miért bocsánatot kérni ;)

belldandy

#11
Quote from: TriviNincs miért bocsánatot kérni ;)

Hát azért, ha koncepció, akkor koncepció. Ha az elején jobbról balra írok, akkor azt illik következetesen végigvinni.

Ezen felül, japánban ha mondjuk elkésel a munkahelyedről, bocsánatot kérsz, még akkor is, ha nem te tehetsz róla. Az tökmindegy nekik, hogy dugóba keveredtél, rád esett 1 virágcserép, Godzilla belédharapott, stb. Ha bocsánatot kérsz, az a megbánás jele, valamint azzal - szerintük - megalázod magad a közösség előtt (erre van az a mondásuk, hogy: elveszíti az arcát). Ez számukra - nem tudni miért - a legszörnyűbb dolog. Ezért ha vki bocsánatot kér - legyen az akármilyen nagy probléma miatt - a bocsánatkéréssel el van intézve a dolog. Ez annyira így van, hogy a bírósági tárgyalásokon komoly enyhítő körülmény az, ha a gyilkos bocsánatot kér mondjuk az áldozat anyjától. Ha sikkasztasz, és bocsánatot kérsz, nem rúgnak ki (mert a cég presztízse, ugye...) :confused:

Kissé different a kultúrájuk :)

Azért gyakorlom a bocsánatkérést, mert ha mondjuk Japánban híres leszek, és a sajtótájékoztatón zavaromban kimegyek a női WC-be és elkezdem ölelgetni a csészét, hogy a kawaii rajongólányok ide ülnek, akkor legyen hogy bocsánatot kérni az egész nemzettől a reptéren, ahol kiutasítanak...
Golden Boy  :lol:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

Quote from: belldandyAzért gyakorlom a bocsánatkérést, mert ha mondjuk Japánban híres leszek, és a sajtótájékoztatón zavaromban kimegyek a női WC-be és elkezdem ölelgetni a csészét, hogy a kawaii rajongólányok ide ülnek, akkor legyen hogy bocsánatot kérni az egész nemzettől a reptéren, ahol kiutasítanak...
Sry, :_off:

Te aztán mindenre felkészültél :D

belldandy

Quote from: KomplikatoJa, elég ügyes ... rémlik láttam olyan "igazi" mangát, aminek a hátterei is így készültek. (Már nem arra gondolok, hogy fotó alapján, mert olyan sok van, hanem ilyen technikával mint ezek.)
Viszont felmerült a kérdés, hogy kis gyakorlással nem e tudnál ennyi energiából még is csak kézi rajzot, vagy számítógépeset produkálni?  :confused:

Sajna tőlem csak ez futja:

3 hónapos rajz
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

.Attila

Quote from: belldandySajna tőlem csak ez futja:

3 hónapos rajz
Sajna? Na most kérj bocsánatot, ezért a kijelentésedért! Igenis jó, én örülnék, ha ilyet tudnék rajzolni (mondjuk meg sem próbáltam, de tudom, hogy ilyet se tudnék rajzolni).

Komplikato

Hát figyelj csak, nem születik mindenki mondjuk Michelangelo-nak, nem mindenki szupertehetség. Ellenben van az a módi, hogy az ember leül és gyakorol, csak az bírni kell "seggel" ahogy egyszer egy tanárom mondta volt.
Elnézve ezt a képet szerintem fejlődőképesnek látszól.
Ha gondolod az eddig lejött "How To" Manga és Anime könyveket eljuttatom hozzád, bár láttam írtad fentebb, hogy próbáltál ilyesmiket már.
Most az a kérdés vagy  olyan türelmes, mint amilyen én nem vagyok  :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Quote from: KomplikatoHát figyelj csak, nem születik mindenki mondjuk Michelangelo-nak, nem mindenki szupertehetség. Ellenben van az a módi, hogy az ember leül és gyakorol, csak az bírni kell "seggel" ahogy egyszer egy tanárom mondta volt.
Elnézve ezt a képet szerintem fejlődőképesnek látszól.
Ha gondolod az eddig lejött "How To" Manga és Anime könyveket eljuttatom hozzád, bár láttam írtad fentebb, hogy próbáltál ilyesmiket már.
Most az a kérdés vagy  olyan türelmes, mint amilyen én nem vagyok  :)

Mivel folyamatosan a monitor előtt ülök, asszem bírom seggel. Köszönöm a fejlődőkepességem nevében.

IGENIGEN!!!!  :hopp: HOWTO KÖNYVEKET AKAROK!!!!! MÉG nem próbáltam.
Mekkora? E-mailben elmegy vagy adjak FTP elérést, vagy felrakod valahová, vagy elküldöd CD-n, vagy? vagy?
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Quote from: TriviSajna? Na most kérj bocsánatot, ezért a kijelentésedért! Igenis jó, én örülnék, ha ilyet tudnék rajzolni (mondjuk meg sem próbáltam, de tudom, hogy ilyet se tudnék rajzolni).

/Belldandy derékszögben meghajol/

Bocsánat.

/Felegyenesedik/

Köszönöm a kedves szavakat.

A sikeren felbuzdulva most az alábbiakat kell elképzelni rólam:
/Lángnyelvek égnek körülöttem, a szemem résnyire összehúzva, a kezem ökölbeszorítva, és a messzeségbe nézve azt mormolom:/

- Ez az! Karaktereket fogok rajzolni. Összerakom őket a Hatsuhanás hátterekkel! Ha valami közbejön, nem bocsájtok meg magamnak! :rotflol:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Komplikato

Quote from: belldandyIGENIGEN!!!!  :hopp: HOWTO KÖNYVEKET AKAROK!!!!! MÉG nem próbáltam.
Jó része (sajnos) elakadt valahol az internetten, de pár darab azért meg van egészben :)
Van pár tutorial Doc, PDF meg HTML formában is, de pár könyv totál szkennelve van (jpg), és ami meglepő a készítők tették ki az internetre némelyiket.
(Persze jó gagyi minőségben, és írtak mellé sirámot, hogy a 15 dollárból ők csak 75 centet kapnak.)
Ez így most 423MB, kírom CD-re ha gondolod ...
Tadashi Ozava - How to Draw Anime and Game Characters - 95%*
How to Draw Manga - Volume 2 - Compiling Techniques - 95%*
How to Draw Manga - Volume 4 - Dressing Your Characters - 90%*
How to Draw Manga - Volume 1 - Compiling Characters
How to Draw Anime for Beginner - Volume 1 - Male & Female Characters
Hikaru Hayasi - How to Draw Manga - Illustrating Battles
Hikaru Hayasi - Techniques for Drawing - Female Manga Characters
*Ezek csak tippek, pár oldal elvileg hiányzik, de több mint 100 meg van :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Quote from: KomplikatoJó része (sajnos) elakadt valahol az internetten, de pár darab azért meg van egészben :)
Van pár tutorial Doc, PDF meg HTML formában is, de pár könyv totál szkennelve van (jpg), és ami meglepő a készítők tették ki az internetre némelyiket.
(Persze jó gagyi minőségben, és írtak mellé sirámot, hogy a 15 dollárból ők csak 75 centet kapnak.)
Ez így most 423MB, kírom CD-re ha gondolod ...
Tadashi Ozava - How to Draw Anime and Game Characters - 95%*
How to Draw Manga - Volume 2 - Compiling Techniques - 95%*
How to Draw Manga - Volume 4 - Dressing Your Characters - 90%*
How to Draw Manga - Volume 1 - Compiling Characters
How to Draw Anime for Beginner - Volume 1 - Male & Female Characters
Hikaru Hayasi - How to Draw Manga - Illustrating Battles
Hikaru Hayasi - Techniques for Drawing - Female Manga Characters
*Ezek csak tippek, pár oldal elvileg hiányzik, de több mint 100 meg van :)

Küldenék 1 PM-et a dolog részletei vel kapcsolatban.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Rounin


Lajoosh

Quote from: belldandyhttp://osagawa.uw.hu
sztem nagyon jó, én szeretem az ilyeneket
még!még!  :hopp:

Lajoosh

Quote from: KomplikatoTadashi Ozava - How to Draw Anime and Game Characters - 95%*
How to Draw Manga - Volume 2 - Compiling Techniques - 95%*
How to Draw Manga - Volume 4 - Dressing Your Characters - 90%*
How to Draw Manga - Volume 1 - Compiling Characters
How to Draw Anime for Beginner - Volume 1 - Male & Female Characters
Hikaru Hayasi - How to Draw Manga - Illustrating Battles
Hikaru Hayasi - Techniques for Drawing - Female Manga Characters

ezek a howto-k engem is érdekelnek
el tudnád valahogy juttatni?

belldandy

Quote from: Lajooshsztem nagyon jó, én szeretem az ilyeneket
még!még!  :hopp:

Jelenleg rajzolgatok (most épp tablettel) és tervezem, hogy összerakom õket a jelenlegi technikámmal, ha érdekel nézz el a galéria fanart rovatába, most épp ott lopom a napot, a tárhelyet, meg még ki tudja, hogy mit   :hehe:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Exo

Quote from: belldandyA sztori 1 testvérpárról szól, akinek szülei 1 ûrutazás során eltûntek. Az utánuk való keresés során a fõhõslányok olyan titokra bukkannak, mely gyökeresen megváltoztatja a világról alkotott képet (Kasztovszky Béla novellájából íródik).  Vélemények, miina?

Nos az ötlet jónak ígérkezik...a történet nem sablonszerû, ennek örülök. :)
A mûfaj, ahogy ezt le tudom szûrni: Sci-fi - Adventure - Mystery lesz...ami jó kis összetétel :D
És ha a belsõ is olyan jól sikerül majd, mint a borító, akkor itt állpotyogás lesz :) :jee:

Kíváncsian várom a mûvet....sok sikert hozzá!!! Ganbatte kudasai!!! :D

(úúú, de rég olvastam már mangát...magyart meg még eddig sosem...tûkön ülök :hopp: )

belldandy

Quote from: ExoNos az ötlet jónak ígérkezik...a történet nem sablonszerû, ennek örülök. :)
A mûfaj, ahogy ezt le tudom szûrni: Sci-fi - Adventure - Mystery lesz...ami jó kis összetétel :D
És ha a belsõ is olyan jól sikerül majd, mint a borító, akkor itt állpotyogás lesz :) :jee:

Kíváncsian várom a mûvet....sok sikert hozzá!!! Ganbatte kudasai!!! :D

(úúú, de rég olvastam már mangát...magyart meg még eddig sosem...tûkön ülök :hopp: )

Hehehe, domo, domo!

Egyelõre be vagyok #@ðÐ#&-va, mert a storyboard már félig kész van, csak hát ugye egyekkora projekthez fel is kell nõni mûvészileg. Miina-san köszönöm a bátorítást, igyexem.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

shiri

én nagyon szeretek doujinshiket olvasni, fõleg Inu Yasha-sokat^^! Azok rendesen meg vannak spékelve yaoival^^! Amugy te milyen doujinshit készítesz?

Rev

A Doujinshi szó nem véletlenül mást takar? Mert én úgy tudom... Persze nem biztos...
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

Moha

Quote from: RevA Doujinshi szó nem véletlenül mást takar? Mert én úgy tudom... Persze nem biztos...
Nem, jól írták. Nézd meg szótárban, vagy a wikipedia-n. :) : "magazine published by fans"

Amúgy vicces dolog egy másfél éves postra reagálni, pláne, hogy az illetõ egy éve nem járt a fórumon... ^_^

Rev

Legalább nem én reagáltam elõször... :D

Csak azért kérdeztem rá, mert én úgy olvastam egy kis fórumon, hogy a doujinshi az... hmmm... olyan izé... manga amiben fiúk...... Ezekszerint az illetõ rosszul tudja... :)
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)