Karácsony, Szilveszter és egyéb jó kis ünnepek :)

Started by VASH, 2003-12-01, 20:43:30

Previous topic - Next topic

sirtomi

Nálunk is a Jézuska hozta az ajándékokat, meg a fát is. Még most se értem szüleimnek hogy sikerült a fát is eldugdosni, meg hogy tudták olyan gyorsan feldíszíteni hogy ne vegyük észre :)

Unokaöcséimnek is a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot, de. 6.-án meg a Mikulás jön, vagy Télapó, ez a kettő keveredik.

Próféta

Jézuska: szerintem ez egy nagy WTF. Nálunk a Kisjézus csak megszületett az ünnep alkalmából, az ajándékokat mi adtuk egymásnak, szeretetből. Különben is, hogy nézne ki, ha a Kisjézus ajándékokat hozna az anyaméhből?  :punny: Eleve viszonylag későn találkoztam azzal, hogy csomó családnál ilyen összekutyult szamárság az ünnepi mese. Motifator, NLZ, Rin, stb., ezt hogy éltétek túl?  :eek: :rotfl:

A Mikulással kapcsolatban meg nem tudtak soha átverni. Mindig világos volt, hogy játék az egész, pedig nem mondták meg. Szüleimnek konkrétan az ugrik be, hogy amikor 3 éves és 2 hónapos voltam, akkor már így volt.

Makos

Nekem volt mikulás meg jézuska meg géppuska is.
dec6: mikulás. karácsonykor meg jézuska, ja és ha jól emlékszem akkor a fát is ő hozta, bár erre hamar rájöttem hogy hülyeség....
úgy kb 8éves lehettem mikor leesett hogy a mikulás nagybátyám :D

noriko

8? akkor egész jól csinálhatta! :D

És a Mikulás/Télapó nálatok (márakinél) dec. 5-én este járt, vagy dec. 6-ára reggel?
Nálunk este, és volt szertartásos cipőpucolás (apukám kedvenc ünnepe volt sztem, mert ilyenkor mindig kibokszoltatta velünk a cipőjét :D) és énekelgetés. Was fun. kivéve a virgács...  :oops:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Mikulas Dec. elejen jott, a Jezuska vagy ha o nagyon elfoglalt volt, akkor az angyal... nemis, az angyal csongetett Karacsonykor amikor vegzett (a bepakolassal , stb). De valahogy a ketto keveredett. Termeszetesen csak egyutt lehetett bemenni megnezni a fat, es apam, aki amugy mindig pontos volt, ilyenkor valahogy mindig elkesett, mert ott szoszmotolt meg a furdoszobaban, mikozben mi mar mind feloltozve, tisztan alltunk ott. (Hint: korbe lehetett menni a lakasban.)
Hogy a fenyofat hogy magyaraztam ki magamnak, nem tudom. Valoszinuleg segitett, hogy noverem elvitt setalni, amig a csalad tobbi tagja suttyomban elintezte a dolgokat. Szep volt nezni, hogy egy-egy ablak mogott ott a Karacsonyfa. Akkor meg nem volt divat a komplett hazat kivilagitani. Visszafogottabb volt az egesz. Ja es volt ho, hehe.
Nem emlekszem mikor esett le, mert en tarsasaghoz alkalmazkodo vagyok, szeretek masokkal egyutt ugy tenni, mintha. Foleg, ha az ilyen kellemes. :D Valoszinuleg ugy tortenhetett, hogy a batyam felvilagositott, hogy a Mikulas nem letezik, mire kozoltem vele, hogy persze, mar reg tudom, es kozben bevagtam a "durcas vagyok, elrontottad a jatekomat" arckifejezest.
Egyszer Mikulasra noverem szant meg ele lovakat rajzolt ejjel az ablakra alkoholos filccel. Jol tud rajzolni. En meg tenyleg jo alvo lehettem. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: noriko on 2008-12-12, 00:12:58
8? akkor egész jól csinálhatta! :D

És a Mikulás/Télapó nálatok (márakinél) dec. 5-én este járt, vagy dec. 6-ára reggel?
Nálunk este, és volt szertartásos cipőpucolás (apukám kedvenc ünnepe volt sztem, mert ilyenkor mindig kibokszoltatta velünk a cipőjét :D) és énekelgetés. Was fun. kivéve a virgács...  :oops:

dec 5 este asszem...bár amikor lusta volt eljönni akkor reggel találtuk meg a cipőnkbe az ajándékot :D
Ja és cipőpucolás ittis volt :)

kikuchiyo

A Mikuláshoz való viszony változásai az életkor függvényében:

1. Hiszel a Mikulásban
2. Már nem hiszel a Mikulásban
3. Te vagy a Mikulás
4. Úgy nézel ki, mint a Mikulás
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-12, 00:32:54
A Mikuláshoz való viszony változásai az életkor függvényében:

1. Hiszel a Mikulásban
2. Már nem hiszel a Mikulásban
3. Te vagy a Mikulás
4. Úgy nézel ki, mint a Mikulás
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-12, 00:32:54
A Mikuláshoz való viszony változásai az életkor függvényében:

1. Hiszel a Mikulásban
2. Már nem hiszel a Mikulásban
3. Te vagy a Mikulás
4. Úgy nézel ki, mint a Mikulás

true :jee: :D

sirtomi

Dec. 5. este jött a mikulás. Meg volt a kötelező cipő pucolás is :)
Aztán 10 percenként néztük hugommal a csizmákat hogy van-e már benne valami :)

Moha

Nekem diszkréten a papucsomba lett téve a csomag.
Nagynéném meg egy csomag lapkasajtot tett a csoki mellé. :lol:

Lythis

Állandó jelleggel azt próbáltam kiagyalni, hogy hogy a Jézuska hogy a vérben jön be a kulcslyukon át... valahogy képtelenségnek tűnt. Persze merő véletlenségből megtaláltam az ajándékokat is egyszer, még egész fiatalon.
  Az az igazság, hogy még csak azt sem mondhatom, hogy csalódott voltam. Sőt, onnantól kifejezetten élveztem, hogy minden évben megkeresem őket, és nézegetem őket, amikor nincsenek otthon az ősök.

Az meg, hogy nincs mikulás szerintem elég hamar leesett. Mármint oviban is levágós volt, hogy az a szakáll posztóból van, és a szüleim sem rizsáztak soha arról, hogy de higgyem el, hogy igazi. Egyikről sem. Sokkal jobban lekötött a várakozás, meg a hagyományosdi, még akkoris, ha tudtam, hogy ez az egész csak színjáték, akár oda is adhatnák nekem minden ceremónia nélkül. Valamiért így jobb. Meg húsvétkor tűvétenni a kertet, hogy mégis hova tették az ajándékaimat :D

Lehet, hogy így sosem volt mesevilágom, de utólag hálás vagyok érte, hogy tartottak annyira, hogy nem próbáltak meg beadni semmiféle maszlagot.

Kvikveg

En is lattam a Mikulasokat, de mindig ugy voltam vele, hogy ok most ugy tesznek mintha, es besegitenek az igazinak. :D Az igazi meg persze mindig pont akkor ment el, stb-stb. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én


Moha

Hmm... nekem most hirtelen csak az a jelenet jutott így eszembe, amikor olyan talán 5-6 évesen az ablakunk alatt mormogott a Mikulás, én meg olyan ismerősnek tartottam a hangot. :)

De mellesleg engem is lekötött rendesen a várakozás, a cipőt kitettem az ablakba, aztán nézegettem, hogy "na megtöltötték-e már". :)
Szülők nekünk sem akarták kimondottan bebeszélni, de azért a kellő mesevilág megvolt. Én így utólag nem panaszkodom.

Flaser

Hozzánk sose "jött" a Mikulás vagy a Kis-Jézus. Én úgy emlékszem, hogy mindig is tudtam, hogy szüleim/rokonaim hozzák az ajándékokat.

...ellenben a mi fánk alatt (legalábbis nagyapámnál) volt kis Betlehem és tudtam hogy, az eredeti Mikulás, Szent Miklós volt, s az ő emlékére (is) kapnak a gyerekek ajándékot.

De én még az a generáció (is) voltam, aki a pártszékház mikulásától is kapott csokit.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape



Már beszerezhető, az interneten, az ön közelében :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Na elég volt az az hentai szökevény, gondoltam beújítok. :D
[reserved]

Én

Elsőre a Sinfest ugrott be, de nem az... Honnan van?

NLZ

Lehet még találgatni, este kiteszem a megoldást. :D
[reserved]

Member

Affene, én is akartam ilyet, de csak 24.-én kirakni. :/

Selmo


A tökéletesség unalmas.

NLZ

[reserved]

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Ramiz

Nem akarok türelmetlennek tűnni, de mikor kezditek el posztolgatni a lengén (vagy sehogy sem) felöltözött manga/real life fiatal lányokat? :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#658
Chris Hansen, etc.

Szerk: tessék
Failure is the default option

Lythis

Quote from: Ramiz on 2008-12-23, 19:42:00
Nem akarok türelmetlennek tűnni, de mikor kezditek el posztolgatni a lengén (vagy sehogy sem) felöltözött manga/real life fiatal lányokat? :confused:
why don't you take a seat over there...?