Manga ajánlás, információs sarok

Started by kaoru, 2002-12-31, 14:53:15

Previous topic - Next topic

chilip

Blue Dragon - Ral Grado (végig van), Fairy Cube (végig van), Rozario Vampire (4 volume lefordítva asszem - jó sok :Dés ongoing ), Vampire Knight ( ez is asszem ongoing, viszont ebbe nincs annyi harc, legalábbis ameddig olvastam eddig - mondhatni szinte nincs egy-két kivételel), most a shiki-vel próbálkozom :) 1 chapter felkerült onemangára... azt olvasgattam míg le nem jött a heti adag :D (bleach és társai)

Manitu

Blue Dragon? Rosario Vampire? Mondom hogy hagyjatok a shounen vackokkal :D
Fairy Cube viszont nagyon jó, eszembe juthatott volna nekem is, egy csomó Kaori Yuki mangát nem olvastam még  :jee: Csak ez sem fog kitartani holnapig...
Vampire Knight... majd még meglátom...
:merci:


chilip

Rosario nagyon jó :D ne fikázd le, nálam top favorit, jobban várom az első részét, mint a naruto shiPOOden vagy a bleach kövi. részét (bár narutonál most nem nehéz :D )

Darkstar

C73 = fail
(Talán van pár kivétel, de az még nem akadt a kezembe)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Szerintem egész jó volt a termés... már amennyi doujint én nézek (de hülyén hangzik ez egy elvileg nyomtatott médiumnál, de a hiraganákat max csak nézni tudom, olvasni nem :D). 4-ből három egész igényes volt :)


Darkstar

Akkor jókba nyúltál bele. :D
Én pl kíváncsiságból leszedtem a két Minami-ke-set aztán sikítva töröltem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Olyat csak ritkán szedek le, ami valami animén vagy mangán alapul. Az 99% szemét. Az eredeti cuccok közt viszont jók szoktak lenni. (legújabb T2 artbook :jee:)


Draconire

Quote from: Manitu on 2008-01-05, 14:35:38
(legújabb T2 artbook :jee:)
:tezsvir:
Nálam kb ezt jelenti a comiket: egy újabb default win T2 artbook/doujin.  :Kiraly:

Dreamcleaver

Quote from: Gmer on 2008-01-05, 15:32:39
Quote from: Manitu on 2008-01-05, 14:35:38
(legújabb T2 artbook :jee:)
:tezsvir:
Nálam kb ezt jelenti a comiket: egy újabb default win T2 artbook/doujin.  :Kiraly:

Honnan lehet leszedni? Van valami batch torrent?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Ez volt a nyaan is, de levették, viszont van helyette másik:

http://sukebe.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=4388

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu



minuszmiki


Én

Hö? Ez onemangán már elég rég fennvolt, nem?

minuszmiki

Nem tudom, onemangát nem szoktam nézegetni, nem olvasok olyan sok mangát, meg jobban szeretem a gépemen tudni őket.

Én

Jah, most nézem hogy a 246-247 ott valami noname scan, ez meg a Townsocks.
Egyébként én meg fordítva vagyok, ami mangát csak tudok, neten nézem :hehe:

siklara

Confession (Kokuhaku)

A két barát, Asai és Ishikura egy hegymászás alkalmával hóviharba kerülnek, ráadásul Ishikurát baleset éri és járásképtelenné válik. Mivel meg van győződve róla, hogy meg fog halni, könnyíteni akar a lelkén és bevallja Asainak egy múltban elkövetett bűnét, majd kéri, hagyja őt hátra immár terhétől megszabadulva békében meghalni. Persze ebben a pillanatban alább hagy a vihar és Asai megpillantja a közvetlen közelükben lévő menedékházat. Mindketten megmenekülnek, a házban még működő telefont is találnak, de a hegyimentők a nagy vihar miatt csak másnap reggelre tudnak értük menni. Nincs más hátra, mint várni...

Az Akagi és Kaiji mangákat elkövető Nobuyuki Fukumoto neve garancia a zseniális mindfuck sztorira, ami végig a menedékházban várakozó, egymás társaságától és az időtlenségtől lassan becsavarodó két férfi vergődését mutatja be a legvégén egy oltári nagy csavarral. Mivel Fukumoto a mangának "csak" a történetét szolgáltatja és a rajzért Kawaguchi Kaiji felel (aki egyébként szintén imád olyan történeteket kitalálni, amiben a szereplők nem mindennapi szituációkba keveredve kénytelenek morális döntéseket hozni), azoknak sem lehet egy szava sem, akiket amúgy elriasztana a Fukumoto féle hírhedt nagyorros art:hehe:

Érdekes egyébként, hogy van még egy hasonló munkamegosztással elkövetett közös mangájuk, a Seizon -LifE-; ez is biztos kellemes olvasmány két vizsga között, de úgy rémlik, még nincs végig lefordítva.
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

Theon

Yo!

Nem tudjátok, hogy mi van a Blade of the Immortal-lal véletlenül? Illetve, hogy 132-es chaptert le lehet-e szedni valahonnan?
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

minuszmiki

Olvasnék valami jó, befejezett és végig lefordított, nem túl idétlen romantikus mangát, amiben van fanservice (bár ez nem is annyira fontos feltétel). Any suggestions?

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2008-02-02, 21:13:42
Olvasnék valami jó, befejezett és végig lefordított, nem túl idétlen romantikus mangát, amiben van fanservice (bár ez nem is annyira fontos feltétel). Any suggestions?
Boku no Futatsu no Tsubasa :__devil: (nekem nagyon tetszett, de nem biztos, hogy mindenki tudja értékelni...)
Ultra Maniac viszont teljesen megfelel a leírásnak. Nagyon aranyos, magical girlös shoujo manga, fanservice mondjuk nem jellemző rá. :jee:


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2008-02-03, 11:02:03
Quote from: minuszmiki on 2008-02-02, 21:13:42
Olvasnék valami jó, befejezett és végig lefordított, nem túl idétlen romantikus mangát, amiben van fanservice (bár ez nem is annyira fontos feltétel). Any suggestions?
Boku no Futatsu no Tsubasa :__devil: (nekem nagyon tetszett, de nem biztos, hogy mindenki tudja értékelni...)

Quote from: WikiBoku no Fatatsu no Tsubasa is the story of the self-discovery of a teenager named Makoto who, as a hermaphrodite, has more things to discover than most teens.
Ez most jobban érdekel, mint szeretném.  :3x3:
Ultra Maniac sem tűnik rossznak, hamarosan jönnek a beszámolók.  :merci:

Gregory

Létezik olyan romantikus/ecchi manga, amelyben nem egy balf.sz a "főhős", hanem legalább egy kicsit GAR?

Én

Abba mi lenne a lulz? :frown: Egyébként most nekem sem ugrik be ilyen.

Zen

Mivel DN topic nincs, ide írom: kiadtak egy one-shot folytatást Death Notehoz.
http://www.onemanga.com/Death_Note/109/
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kelvor

#174
Nem volt valami nagy durranás, de azért jó volt olvasni valami újat, ami DN. Kösz a linket.  :tezsvir:

ED.: Van topicja, csak az anime részlegen. Oda is simán belinkelheted.

Zen

Quote from: kelvor on 2008-02-11, 13:47:18
Nem volt valami nagy durranás, de azért jó volt olvasni valami újat, ami DN. Kösz a linket.  :tezsvir:

ED.: Van topicja, csak az anime részlegen. Oda is simán belinkelheted.
Nincs mit
Tudom, de az olyan snassznak tűnt.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

Igen!
A High School of the Dead 3 és 4 részének fordítása kint van a www.manga.hu -n! Gyertek olvassátok el milyen lenne a Dawn of the Dead ha a japánok csinálták volna. Annyit megsúgok hogy nagyon ütős. :)

minuszmiki

Tényleg nagyon jó manga, bár én a 17-es chapter angol scanlatejére várok. :)

pniko

Tud valaki valamit arról hogy honnan lehet letölteni a Special A mangát a 35. chapter-től? Vagy nem fordítják már sehol? Eddig csak a 34-ig találtam a neten + Volume 9 Ch 53-53, a köztes részt sehol :( (pedig nem 1-2 oldalt néztem végig)

Mindenféle segítséget/infót előre is köszönök.

Manitu

Nem látta vélatlanül valaki valahol a Black Lagoon 19-20. fejezeteit? Anon a napokban feltolta a 4-5. kötetet is netre, és állítása szerint ezzel betömte a tátongó lyukat a kint levő részek között, de ezt a kettőt sehol nem találom.