Manga ajánlás, információs sarok

Started by kaoru, 2002-12-31, 14:53:15

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

#270
Quote from: Junchi on 2010-01-19, 12:42:37
Nem to'om, de én ezerszer jobban szeretek mangát könyv formában olvasni, mint a monitor előtt görnyedve...
Én nem tudnám könyv formában olvasni... minden egyes lapozás gyötrelem lenne. Feszültséget váltana ki az a tény, hogy ezt ingyen is olvashatnám... de én kiadtam érte 2-3000 Ft-ot... és már mindjárt vége. O_o

Csak hogy ne legyek off: Mangahelpersen nézelődtem az új címek között és látom, hogy a Doubt "folytatása", a Judge O.O Kíváncsi leszek, hogy csak rókabőr, vagy talán lesz olyan jó, mint az előd. /remélem valaki fordítja majd :D/

btw.. ez a Godeath is tetszik :D

Junchi

>LuckyDingo

OFF: Nincs benned birtoklási vágy? :D

Darkstar

Quote from: Junchi on 2010-01-19, 12:42:37
Nem to'om, de én ezerszer jobban szeretek mangát könyv formában olvasni, mint a monitor előtt görnyedve...
Ditto
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2010-01-19, 13:50:32
>LuckyDingo

OFF: Nincs benned birtoklási vágy? :D
De van... csak pénzem nincs  :angyali:

Member

Valami elmebeteg mangát tudtok ajánlani nekem, ami lehetőleg elég egyedien van rajzolva, és akár vallásos elem is szerepel benne?

Bishop

Let's Bible
Ha nem jártál a melyik mangat láttam topicba mostanába akkor ez pont neked való  :muhahah:

Member

Voltam, de elriasztott, hogy később leereszt. De beleolvasok még ma. :)

Bishop

Nem tudom meg kell várni még lesz több chapter, a one shot sem volt rossz, de nekem a főhős kicsit túleröltetett. Ez az egész Buddhizmus belekeverése tetszik, csak 1 chapter alapján sokat nem lehet megállapítani.

Titkos

Bővebben: Szerintem gyengébb a serialized version, mint a one shot, mivel az előbbi egyenlőre egy Árnybíró + Saint Young Men kutyuléknak tűnik, míg az utóbbi kőkemény paródia. Aztán  ettől persze még bárki tehet vele egy próbát, de ha te is az elmebeteg elemekre utazol (engem is onnantól kezdett érdekelni :D), akkor tudd le a One Shotot, aztán keress rá a "Saint Young Men" mangára. ;) (Utóbbi Jézus és Buddha kalandjairól szól, akik a Földön nyaralnak. XD) A serialized Let's Bible-ről meg tényleg kiderül, hogy hová fejlődik, de egyenlőre engem elriasztott, hogy a One Shothoz képest egyedül csak a csaj maradt önmaga, minden mást lecseréltek, és sajnos a poénokat is szinte száműzték.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Quote from: Titkos on 2010-01-22, 22:27:54
(Utóbbi Jézus és Buddha kalandjairól szól, akik a Földön nyaralnak. XD)
Királyság. :haha:

Bishop

Saint Young Men, tééényleg, azt is érdemes, nem tudom már hol hagytam abba, de az is kva jó :D

White SeeD

Quote from: Member on 2010-01-22, 22:05:12
Valami elmebeteg mangát tudtok ajánlani nekem, ami lehetőleg elég egyedien van rajzolva, és akár vallásos elem is szerepel benne?

Legyél jókisfiú és kivételesen olvass valami normális cuccot mint pl ez:
http://www.onemanga.com/Otoyomegatari/

De ha már minden áron agyrombolást akarsz akkor tessék:
http://www.onemanga.com/Suicide_Island/   :ejj:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Utóbbit párom olvasta, de már nemtom, mi is volt a véleménye. Engem egy ideje idegesítenek az öngyilkosjelöltek.

Zen

Quote from: Member on 2010-01-22, 22:05:12
Valami elmebeteg mangát tudtok ajánlani nekem, ami lehetőleg elég egyedien van rajzolva, és akár vallásos elem is szerepel benne?
Giant Robo: The Day The Earth Burned - Mechás, ötletem nincs hogyan írjam körül. :D
Dollgun - Gyereket megszállja a világ legveszélyesebb bűnözőjének apja, illetve a lelke.
Jojo's Bizarre Adventure - Gondolom ezt nem kell bemutatni( :Kiraly:)
Witch Hunter
Hajimete no Aku - A Gonosz Szervezetet szétveri az Igazság Ligája, úgyhogy a főnök gyerekei az unokatesóikhoz költöznek.
Bónusznak Mother Keeper - A fordítás rossz. Nagyon.  :angyali:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

#284
Quote from: Zen on 2010-01-22, 23:04:33
Dollgun - Gyereket megszállja a világ legveszélyesebb bűnözőjének apja, illetve a lelke.

Így a cím alapján csak annyi kellene, hogy a gyerek helyett a játékbabába költözzön, és máris megkapnánk egy Gyerekjáték mangát. :) Mondjuk lehet így is belenézek, paráztatós tud lenni az ilyen, ha jól van megírva. :D

Quote from: Zen on 2010-01-22, 23:04:33
Hajimete no Aku - A Gonosz Szervezetet szétveri az Igazság Ligája, úgyhogy a főnök gyerekei az unokatesóikhoz költöznek.

A DC Comics karaktereket felvonultató Igazság Ligája, vagy csak poénkodsz? XD (Rozsomákos manga is van már, sosem lehet tudni...)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-01-23, 00:23:39
Quote from: Zen on 2010-01-22, 23:04:33
Dollgun - Gyereket megszállja a világ legveszélyesebb bűnözőjének apja, illetve a lelke.

Így a cím alapján csak annyi kellene, hogy a gyerek helyett a játékbabába költözzön, és máris megkapnánk egy Gyerekjáték mangát. :) Mondjuk lehet így is belenézek, paráztatós tud lenni az ilyen, ha jól van megírva. :D
Nem paráztatós, old school manga dráma (=tele van lökött poénokkal). És jó csajokkal. :angyali:

Quote from: Titkos on 2010-01-23, 00:23:39
Quote from: Zen on 2010-01-22, 23:04:33
Hajimete no Aku - A Gonosz Szervezetet szétveri az Igazság Ligája, úgyhogy a főnök gyerekei az unokatesóikhoz költöznek.

A DC Comics karaktereket felvonultató Igazság Ligája, vagy csak poénkodsz? XD (Rozsomákos manga is van már, sosem lehet tudni...)
Lehet keverem és League of Evil és Heroes of Justice volt, fene emlékszik. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Zen on 2010-01-23, 04:11:26Nem paráztatós, old school manga dráma (=tele van lökött poénokkal). És jó csajokkal. :angyali:

Igen, itt eléggé mellétippeltem a hangulatot, de az a kép rögtön a manga hátoldalán elég meggyőző... :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


motifator

Kiadják Amerikában a Cross Game mangát
Asszem megvan, hogy mi lesz az első import mangám. Már csak várni kell év végéig.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Gantznál érdemes nézni az animét, vagy egyből kezdjem a mangával?
[reserved]

Junchi

Quote from: NLZ on 2010-05-23, 13:26:46
Gantznál érdemes nézni az animét, vagy egyből kezdjem a mangával?

Kezdd az animével, aztán meg a mangával (ergo igen, érdemes). :D Utóbbit a Nurarihyon arc-ig olvasd, utána már úgyis kaki az egész. (Nah, mondjuk ez a mostani óriás-landes arc nem olyan rossz, csak hasonló sebességgel halad a plot, mint a Naruto Shitpuuden... ^^)

chilip

OneManga átalakult 1000Mangára - "felnőtt tartalom" visszakerült, csak most ott meg kell adnod a születési dátumod (ami jól néz ki csak ki adja meg a ténylegeset azok közül akik nem elég idősek még  ::) )

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2010-05-25, 12:41:15
OneManga átalakult 1000Mangára - "felnőtt tartalom" visszakerült, csak most ott meg kell adnod a születési dátumod (ami jól néz ki csak ki adja meg a ténylegeset azok közül akik nem elég idősek még  ::) )
ez egy igen felesleges lépés volt szerintem, de ők tudják. Nekem nagyon nem hiányzott semmi, vagy ami igen, az eddig is mangafoxon volt csak ott meg nem hozzák vissza szerintem :D

Zen

Quote from: chilip on 2010-05-25, 12:41:15
OneManga átalakult 1000Mangára - "felnőtt tartalom" visszakerült, csak most ott meg kell adnod a születési dátumod (ami jól néz ki csak ki adja meg a ténylegeset azok közül akik nem elég idősek még  ::) )
Nem ér semmit, de ahhoz elég h a Moral Guardianok meg retard szülők befogják a pofájukat. Ennyi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: Zen on 2010-05-25, 13:05:16
Quote from: chilip on 2010-05-25, 12:41:15
OneManga átalakult 1000Mangára - "felnőtt tartalom" visszakerült, csak most ott meg kell adnod a születési dátumod (ami jól néz ki csak ki adja meg a ténylegeset azok közül akik nem elég idősek még  ::) )
Nem ér semmit, de ahhoz elég h a Moral Guardianok meg retard szülők befogják a pofájukat. Ennyi.
Szerintem ez nem elég :D Hiszen szinte semmi nem változott :D

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-25, 14:30:05
Quote from: Zen on 2010-05-25, 13:05:16
Quote from: chilip on 2010-05-25, 12:41:15
OneManga átalakult 1000Mangára - "felnőtt tartalom" visszakerült, csak most ott meg kell adnod a születési dátumod (ami jól néz ki csak ki adja meg a ténylegeset azok közül akik nem elég idősek még  ::) )
Nem ér semmit, de ahhoz elég h a Moral Guardianok meg retard szülők befogják a pofájukat. Ennyi.
Szerintem ez nem elég :D Hiszen szinte semmi nem változott :D
Alapból a gyerek szabadon hozzáférhet nem neki való tartalomhoz, így viszont a saját őszinteségén és a szülő odafigyelésén múlik. Nem ér semmit, de már nincs joguk panaszkodni, bármennyire is szeretnének.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Most akkor hogy van? Marad Onemanga és 1000manga lesz a 18+ vagy mi?

Zen

Ja. Felmész OM-re, rákattintasz mondjuk, mittomén, a Hajlékony Hajléktalan Legendájára, link átdob 1kMangára és ott olvasod.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

#297
Nembaj, bekaphatják, legalább rávettem magam más oldal keresésére, használatára. Pl ez a MangaToshokan egész jó darab, ráadásul a liszensz-fasz még nem ért el a seggébe, úgyhogy elég sok minden fennvan.

Tényleg, Gantzban mikor van a már említett tré rész? Most járok a vámpíros elején, de már eddig is hatalmas facepalmok voltak. Meg erősen elbizonytalanodok az olvasást illetően ilyeneknél, mint pl mikor a fél fejezet arra megy el, hogy szopják a faszt. :)
Lehet vmi más után kéne néznem. Berserk? :D  Bár az animét nézve annak uncsi volt az eleje, ahogy ott a betyár vigadozott a királylánnyal a patakban, abba is hagytam. Ja nem, asszem még utána vmi nagy trollra rácsodálkoztak a barlangban, de vhogy nem keltette fel az érdeklődésem. Érdemes próbálkoznom még vele? Vagy csak a mangát olvassam? Vagy egyiket se? :D
[reserved]

Titkos

Quote from: NLZ on 2010-05-25, 21:25:51
Tényleg, Gantzban mikor van a már említett tré rész? Most járok a vámpíros elején, de már eddig is hatalmas facepalmok voltak. Meg erősen elbizonytalanodok az olvasást illetően ilyeneknél, mint pl mikor a fél fejezet arra megy el, hogy szopják a faszt. :)

Szerintem a "tré-rész" már a vonattal indult a chapter 1-ben, csak ott még vicces volt, és jókat röhögtem. :D Ahonnan viszont a fanjai szerint is gáz lesz, az kb. a vámpírsztori, szóval jó helyen jársz. XD Legalábbis ha a Buddha-sztorin túl vagy, akkor már nincs remény. :D

Quote from: NLZ on 2010-05-25, 21:25:51
Lehet vmi más után kéne néznem. Berserk? :D  Bár az animét nézve annak uncsi volt az eleje, ahogy ott a betyár vigadozott a királylánnyal a patakban, abba is hagytam. Ja nem, asszem még utána vmi nagy trollra rácsodálkoztak a barlangban, de vhogy nem keltette fel az érdeklődésem. Érdemes próbálkoznom még vele? Vagy csak a mangát olvassam? Vagy egyiket se? :D

Szerintem kezd el először az animét. Ott a gáz felvezető jelenetek lemennek az első 1-2 részben, és onnantól, hogy Griff elkezdi a saját felemelkedésének útját építgetni, szerintem teljesen élvezhető lesz. :) Aztán ha az animével végeztél, úgyis az lesz a reakciód, hogy "WTF, most akkor egyáltalán mi volt ez a végén???", és már csak azért is elő fogod kapni a mangát, hogy egyáltalán lásd, hogy mi történt. :D Aztán utána majd eldöntöd, hogy azt is elolvasod-e. De a manga legjobb része kb. pont az, amit az anime is feldolgoz, csak a manga véresebb/elmebetegebb. Után meg úgyis elindul lefelé a lejtőn, olyan lassan halad, hogy annyi történik egy kötetnyi sztoriban, mint más mangákban egyetlen chapterben, stb.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

A Gantzot az én esetemben ugyanaz az az undorító fanservice-kupac juttatta a lefolyóba, mint ami a Berserk mangát is jellemzi már jóóóóóideje...

Szal én spec nagyon szerettem ezt a mangát, mert 1) izgalmas volt, 2) hullottak a fejek, tocsogott vérben az egész, 3) a maga módján ötletes és érdekes volt (egy darabig legalábbis). Aztán mikor bejöttek a képbe ezek a japán mende-mondákból előkerült izék, meg az alien, aki pucér nőkből állt össze és volt még vagy 20 másik alakja, na ott mondtam azt, hogy köszönöm, ennyi volt. Nem droppoltam, mert kíváncsi vagyok a végére, de... nos, manapság inkább csak a lulz-faktor élteti.

>NLZ

Valahol a 240-es fejezet környékén kezdődik majd az általam említett (Nurarihyon) arc.