Manga ajánlás, információs sarok

Started by kaoru, 2002-12-31, 14:53:15

Previous topic - Next topic

Titkos

Ez meg már félig off, de én meg épp azt vettem észre, hogy akaratomon kívül "magától" elkezdtem dropolni a cuccokat. Pedig én is mindig úgy vagyok vele, hogy "ehh, legalább a vége miatt végigolvasom", ehhez képest a Gantz-ot eluntam valahol a Buddhák és a "Lara Croft" bejövetele körül, a Berserknél már lassan arra sem emlékszem, hogy hol hagytam abba (asszem amikor a random furagyereket kell védeni, a házat meg támadják a krokodilemberek :lol:), sőt, amin még én is meglepődtem, hogy Narutóról és Bleach-ről totál el is feledkeztem, tegnap hoztam be, és néztem is, hogy "jé, közben már két új chapter is kijött?". (Jó, vizsgaidőszak van, de ez akkor is meglepett. XD) Biztos ilyenkor látszik, hogy melyik manga igazán fontos az embernek, D.Gray-ben még mindig up to date vagyok, és az FMA végét is tűkön ülve várom. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Jah, Gantznál pont eljutottam oda, amiről beszéltél, itt írja 237 végén, hogy ezután gyün a Gantz 2nd phase. Azért belenézek, hátha röhögök még a szánalmaskodást, de hogy kiderült, hogy mi a 100 pont harmadik választható jutalma, így elég gagyi lett. Kár, hogy ilyen csökött buzik a főszereplők, nem pedig pár badass fickó, egyből érdekesebb lenne. :D
[reserved]

Junchi

Quote from: Titkos on 2010-06-09, 13:52:59
a Berserknél már lassan arra sem emlékszem, hogy hol hagytam abba

Én Berserknél már arra sem emlékszem, hogy mi történt az utolsó kijött fejezetben... ^^"

Amúgy visszatérve a Gantzhoz: Mentségére szóljon, hogy ez a mostani alien war arc nem olyan rossz, csak pokolian lllllaaaasssúúúúú...

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-06-09, 19:57:01
Én Berserknél már arra sem emlékszem, hogy mi történt az utolsó kijött fejezetben... ^^"

Captain Barbossa, Pirates of the Carribean, Peter Pan, etc, tudod... :D (Bár mintha azokat már bedarálta volna Gutts...)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-06-09, 22:23:54
Quote from: Junchi on 2010-06-09, 19:57:01
Én Berserknél már arra sem emlékszem, hogy mi történt az utolsó kijött fejezetben... ^^"

Captain Barbossa, Pirates of the Carribean, Peter Pan, etc, tudod... :D (Bár mintha azokat már bedarálta volna Gutts...)
Legutoljára masszív foreshadowing volt továbbá Miura épp arra készül h kinyírja az egyik legnagyobb (mellesleg érzékenylelkű (lófütyit) kislány) rajongójának in-story avatar-ját.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Na fasza, mangatoshokannak is annyi. Francba, hogy mindegyik oldal ilyen tiszavirág életű, ráadásul ez egész jó volt. :/
[reserved]

White SeeD

Quote from: NLZ on 2010-07-16, 12:07:19
Na fasza, mangatoshokannak is annyi. Francba, hogy mindegyik oldal ilyen tiszavirág életű, ráadásul ez egész jó volt. :/

Reading listám 1/10-edére csökkent ::)
Hát akkor erröl ennyit. muszály lesz offline vezetnem hogy miket is nézek :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

#307
Mangaupdatest próbáltad? Kb olyan, mint AniDB, csak mangákra. Elég retek először beállítani, de utána már egyszerű frissen tartani. És ugye olyan scanokat is jelez, amiknek a készítői kérték, hogy ne kerüljenek fel megosztóoldalakra. Egyedül a Yankee Goon scanok hiányoznak érthetetlen okokból, és az ilyen "vad-scanok", mint pl a 4chanosok. Közvetlen link ritkán van scanhoz, de minden scannelő csoportnak van adatlapja, amin rajtavan a weboldal, a fórum és az irc. Viszonylag gyorsan is frissül, toshokan rövid fennállása óta néhányszor ha volt olyan, hogy valami elöbb felkerült volna oda.
[reserved]

NLZ

Ha már ennyi energiát belefektettél, legalább jó helyre rakd. Brotip: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1376.0
[reserved]


NLZ

Tényleg, most mely manganéző oldalt tudnátok ajánlani? UnixMangát használom ideiglenesen, de hiányzik a kurzorbillentyűvel történő navigálás. Meg a többi Toshokannál megszokott funkció, mint pl az olvasási lista, könyvjelző, több verzió megléte, vagy állítható képméretezés. Jó lenne ebből legalább 1-2 megléte. Jah és persze ne legyen a joggvédőknek bepucsítva üres az egész.
[reserved]

NLZ

Quote from: Ymir on 2010-07-21, 22:22:54
manga.animea.com
Köszi, de úgy néz ki elfelejtettem még azt a feltételt, hogy legyen minden frissítve naprakészen. :) Egyébként .net, nem com.

Úgy néz ki maradok mangafoxnál, ha nem lesz más.
[reserved]

Alkyra


Bishop

Remélem lesz valami új hely ahol el lehet érni mindent :bruhuhu: :frown:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

#315
Én spec már hosszú ideje ezt használom (mangastream mellett, de persze az továbbra is csak main stream/friss hús központú): http://manga.bleachexile.com/

Sok minden fent van, minőségre mindegyik (már persze, amiket olvasgatok rajta) oké, illetve kurzorbillentyűvel is lehet lapozgatni.

(Egyetlen hibája mondjuk, hogy nem valami naprakészek...)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

Eddig is voltak pletykák róla, de akkor ez már hivatalos.
YES YES YES YES YES, VERY FUCKING YES  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
Kb ez volt az egyetlen manga, amit minden hétem vártam. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

balu01

Örülök a hírnek, csak kár, hogy havi manga lesz. :frown:

Member


Zen

Én még az első fejezetet se bírtam végigolvasni, de a szavazatok alapján nyílván velem van a baj.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Nekem is csak ajánlották, még nem olvastam bele.

Zen

Jobban beleolvasva, egész jó, bár főszereplő haverját még mindig fel akarom rúgni.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Sun-ken-rock:
Egy japán srácról szól aki egy szerelme miatt Koreaba költözik hogy rendőr lehessen mint a csaj, de 1 évig nem sikerül semmi csak egy kis lyukban lakik. Ám egyszer megver pár maffia tagot és ezt látva egy újonnan alakult banda vezére be akarja venni, ám úgy alakul hogy ő lesz a főnök. A semmiből kell feltornázniuk magukat.
Tetszenek a karakterek, jó a grafika, a történet mesélés is érdekes, nem lineáris hanem össze vissza ugrál időben.

Acchan

Quote from: Bishop on 2010-08-14, 23:42:51
Sun-ken-rock:
Még egy manhwát sem olvastam eddig, lehet, h ezzel nyitom a sort. Érdekesnek tűnik.

Mostanában ezt a mangát fejeztem be:

Seizon - Life

A negyvenes éveiben járó Takedánál rákot diagnosztizálnak, az orvos nagyjából fél évet jósol neki. Felesége halálos betegségben hunyt el, lányuk hosszú évek óta eltűnt. Takeda élete romokban hever, úgy érzi, nincs értelme tovább élnie. Fel akarja akasztani magát, de egyszer csak megcsörren a telefon. 14 év után megtalálták a lánya holttestét! Miután Takeda azonosítja a holttestet, közlik vele, hogy gyilkosság áldozatává vált a lánya.
Ekkor minden megváltozik. Takeda életéből éppúgy hat hónap van hátra, mint a tett elévüléséig, úgyhogy Takeda elindul felgöngyölíteni az események fonalát.

Izgalmas, fordulatos, remekül felépített munka, egy percig sem untam. Az art egyszerű és szép, az arcok, az érzelmek ábrázolására helyeződik a hangsúly főleg, ez igazán hatásosan sikerült. A mű javára kell írjam azt is, h Takeda jelleme, viselkedése rendkívül hiteles és emberi. Ő az a tipikus középkorú férfi, aki a munkájába temetkezve elidegenedik a gyermekétől, és egy idő múlva már nem tudja, hogyan fejezze ki a szeretetét. Megható volt az a rész, amikor ezért kérdőre vonja önmagát. Mintha csak a többi, általam ismert apukát láttam volna benne. Ez a mű indirekten azt is üzeni, hogy bármi történhet: mi van, ha holnap eltűnik az egyik családtagod, vagy akármi? Szeresd őket, amíg teheted...

Egyedül a kezdet kezdetén vakargattam kicsit a fejem, h mennyire valószínű ennyi szörnyűség egy családban, de belegondolva, az eltűnésből következhetett a másik két fél súlyos betegsége.

Szerintem simán 10/10.


NLZ

Quote from: Bishop on 2010-08-14, 23:42:51
Sun-ken-rock:
Egy japán srácról szól aki egy szerelme miatt Koreaba költözik hogy rendőr lehessen mint a csaj, de 1 évig nem sikerül semmi csak egy kis lyukban lakik. Ám egyszer megver pár maffia tagot és ezt látva egy újonnan alakult banda vezére be akarja venni, ám úgy alakul hogy ő lesz a főnök. A semmiből kell feltornázniuk magukat.
Tetszenek a karakterek, jó a grafika, a történet mesélés is érdekes, nem lineáris hanem össze vissza ugrál időben.
Érdekes, kösz a brotipet. Első ránézésre nem értettem, hogy mangaupdates-nél miért van zippy-ziggy írva ajánlásnál, de kicsit belelapozva látom, hogy a stílus hasonló. :) Lehet ezért van ott a Yankee-kun to Megane-chan is. Na majd holnap olvasom.
[reserved]

Bishop

Noblesse: Kevés ilyet láttam eddig valami koreai web manhwa. Teljesen színes és lefele kell benne haladni, elég hosszú egy oldal
Maga a story nem nagy szám de nagyon jól olvasatja magát. Egy vámpírrol szól aki 800 év után felébred, és beiratkozik egy suliba. Ritkán szólal meg de akkor szakadok a röhögéstől. :D A szolgája Frankeinsteinnel lakik együtt mivel még sokat nem tud a modern világról. És néha megszólal, Frank már gondolja hogy valami nagyon komoly dologról lehet szó ha a mester megszólal, de végén kiderül hogy valami hatalmas baromság jár a fejében amit a gyerektől tanult el :D
A történet próbál komoly is lenni, valami félvámpírembergénkutatómaffiszervezettel a középpontban, de még nem jutottam mesze hogy sok kiderüljön. Elég sok fent van mangafoxon.



Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1