Main Menu

Fanart

Started by SlEePwAlKeR, 2003-12-10, 16:34:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: educikaEgy alkkotás tõlem:)
mondhatni önarcképnek is:)
Hihi, de jo hegyes fulecskeid vannak, hogy csinaltad? :hehe:
Tetszik. Jo az arckifejezese(d).  :jee:
(Nekem csak egy copy Alucardom van fent egyelore. Meg a kepeknel meg par copy Alucard. Meg egy Yoda. Valahol.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

yaone

http://art.rpg.hu/details.php?image_id=1445

ugyanezen a galérián van egy kép ,amit korábban feltett ebbe a fórumba egy Saori nevû lány  (http://art.rpg.hu/details.php?image_id=1442#)

te vagy Saori vagy valaki lopkod ? :eeek:

Selba

Hello!

Valaki, aki tud segítene? Hogyan lehet szépen vízet rajzolni, színezni ceruzával? Jelenleg 3 dologgal vagyok meglõve: fákja láng, vízesés és tó rajzolás^^""" Valaki tudna tippet adni, amin elindulhatok?

educika

Quote from: yaonehttp://art.rpg.hu/details.php?image_id=1445

ugyanezen a galérián van egy kép ,amit korábban feltett ebbe a fórumba egy Saori nevû lány  (http://art.rpg.hu/details.php?image_id=1442#)

te vagy Saori vagy valaki lopkod ? :eeek:

Saori az osztálytársam volt középsuliban, és én nem lopkodtam, ezeket én rajzoltam. Egyébként aki ismeri saorit név szerint is, tudja, hogy nem Tangl Editnek hívják:) Mer az meg én vagyok:)
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

educika

Még egy rajzocska.
Álmaim
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

yaone

#2105
oks, én nem ismerem név szerint, ezek szerint õ lopkodott
mondjuk nem lenne meglepõ, a neve alatt linkelt/ feltöltött rajzok 80%át nem is õ csinálta ....
jó ideje nem töltöttél art-ra új képet, szabad tudni az okát ? :)

selba: ha alaposan megfigyeled a szineket, úgy ... halvány, vékony vonalak egymásra húzogatásával ,tónál könnyebb, egyszerûen lemásolod a tükrõzõdéseket
(vízfestékkel hatásosabb lenne, hisz akkor már eleve vízzel dolgozol)
elõször halványan a sziklát, és arra a vízesés árnyékai, a ceruzát képtelenség úgy kiradírozni hogy teljesen eltûnjön, a radír ált csak halványításra jó -.-
nah nem okoskodni akarok, még sose rajzoltam vízesést, de ezt is csak másolással lehet megtanulni, mint bármi mást
 
http://www.somogy-ped.sulinet.hu/internet/vizeses.jpg

educika

Quote from: yaonejó ideje nem töltöttél art-ra új képet, szabad tudni az okát ? :)

Artra nem olyan egyszerû feltölteni rajzokat. Ugyanis mizután 3 hónapi szenvedés után végre reagáltak, és nyitottak nekem egy rajzos mappát, én örültem mint majom a farkának fel is töltöttem egy csomó rajzot, erre kiderült, hogy amit feltöltök az elõször egy nem publikus mappába kerül és az admin dönti el, hogy kirakja e a rajzom vagy sem. Nos hát a felét kitörölte, hogy nem rakja ki, utána kirakott párat, és aztán jöttek beszólások, hogy ilyen szar olyan szar stb és azóta egyetlen egy rajzomat sem rakják ki, mindet kitörlik.
Ha akarsz tõlem rajzokat nézegetni, menj fel az Amatõr mûvészek honlapjára  és ott keresd meg az ede nicknevet az avgyok én, sokkal több rajzom van ott.
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

yaone

már nézem is
egyébként tapasztaltam már a bekerülés " nehézségeit"
nem tudom hogy megéri e, néha olyan képekkel találkozok ott, amiktõl égnek áll a hajam és mégis felengedték, és sokkal több a "lefikázás" mint értelmes kritika ( amiért ugye odamenne az ember, mert hûmicsodanagynevek )
tisztelet a kivételnek persze

educika

Quote from: yaonemár nézem is
egyébként tapasztaltam már a bekerülés " nehézségeit"
nem tudom hogy megéri e, néha olyan képekkel találkozok ott, amiktõl égnek áll a hajam és mégis felengedték, és sokkal több a "lefikázás" mint értelmes kritika ( amiért ugye odamenne az ember, mert hûmicsodanagynevek )
tisztelet a kivételnek persze

Énis pont ezért hagytam ott az oldalt. Mert nem avgyok kiváncsi olyan véleményekre, hogy hát ez gyenge kivitelezésû, meg tanulj meg rajzolni mielõtt kiállítasz stb. Én az építõ jellegû kritikát szeretem...amh sokkla jobb, nem járnak oda hülye sznobok:)
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

yaone

megnézettem a képeket, remélem nem haragszol meg rám, de nagyjából ugyanazt gondolom, mint az artos galériád után, sokszor aránytalanok , anatómiailag hibásak az alakok, és sehol nem szinezel / festesz egyenletesen, engem ez kicsit zavar ( és a scannek minõsége is, sok helyen látni hogy meghullámosodott a papír )
de pl a szineket remekül tudod kezelni
mondjuk az anatómia az nagyon nehéz, én is ha visszanézem a pár hónappal ezelõtti rajzaim, bújok szégyenemben az asztal alá , mostmár rászoktam hogy mindent lemodellezek

de egyik kép sem rosszabb azoknál, mint amik fent vannak az arton ,ennyi erõvel azokat is nyugodtan felengedhették volna

Kalibur

No, hogy növeljem az itt szereplõ linkek számát... Egyéb célja tk nincs...
De ha vki ráér, akár még építõ jellegû kritikát is írhat... csak a vállát és a karját hagyja ki... azt én is tudom !
kép
lenne másik is, csak azt ha egeret szülök sem tudom felpakolni a képgalériába, devArtról pedig nem megy a direkt link...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Danhibiki

Szerintem tök jó Kalibur :jee:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Cobra

Ez tényleg nagyon jó kép, és végre nem ló (bocs :p )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

#2113
Quote from: KaliburNo, hogy növeljem az itt szereplõ linkek számát... Egyéb célja tk nincs...
De ha vki ráér, akár még építõ jellegû kritikát is írhat... csak a vállát és a karját hagyja ki... azt én is tudom !
kép
lenne másik is, csak azt ha egeret szülök sem tudom felpakolni a képgalériába, devArtról pedig nem megy a direkt link...

Devartos link

Erre gondoltál, hogy nem mûködik? :rolleyes:

Meske

Quote from: RouninDevartos link

Erre gondoltál, hogy nem mûködik?
Hát nem is mûködik... :hehe:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

Quote from: MeskeHát nem is mûködik... :hehe:

Érdekes, másokon teszteltem elõtte. És megy nekik. :confused:

Meske

Quote from: RouninÉrdekes, másokon teszteltem elõtte. És megy nekik. :confused:
Mostmár nekem is megy, de elsõre Forbiddent írt ki... :confused:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

katz

Quote from: KaliburNo, hogy növeljem az itt szereplõ linkek számát... Egyéb célja tk nincs...
De ha vki ráér, akár még építõ jellegû kritikát is írhat... csak a vállát és a karját hagyja ki... azt én is tudom !
kép
- Jobb lábán a bakancs eleje elég furcsán kunkorodik felfelé
- ugyanitt, a bakancs közepe túl kicsi, ilyen bakancst még nem láttam ;)
- a jobb térde mintha hiányozna (talán 1-2 ferde vonal jó lenne ott)
- vál, kar no comment
- az áll + száj alapján ez egy ufocsaj
- kicsit hosszu a nyaka (talán az állát kellen lejjebb vinni és akkor mindkét probléma megoldható lenne)
- sztem a csipõje is kicsi, de ez inkább saját meglátás, nekem ugy jobban teccene
- mellrész meglehtõsen hiányos, még mellizom se nagyon látható. szándékosan lett lapos a karakter?
- a megvilágitás és az árnyék alapján fura, h elöl megcsillan a bakancs, sztem a karakter alatti árnyékoláson kellen modositani illetve talán nem kellene ilyen éles határt rjzolni a bal bakancson lévõ negcsillanásnak
- a haj elválasztása egy kicsit tulságosen elõl kezdõdik és sztem túl meredeken tart fölfelé, ettõl egy kicsit "csúcsfej" hatása van, illetve elnézve a fejtartását, az elvlasztás túlságosan a feje bal oldala felé tart
- nincs mélysége a szemének, olyan mintha lufifejre felrajzolt vmi lenne. talán a bal szeménél lévõ archomoritást kellene növelni
- asszimetrikusak a szemei, a bal (mármint a karakter szemszögébõl nézve, és nem mint rajzként) kijjebb van, esetleg ha beljebb rajzolod a bal szemét, akkor jobb lesz

educika

Quote from: yaonemegnézettem a képeket, remélem nem haragszol meg rám, de nagyjából ugyanazt gondolom, mint az artos galériád után, sokszor aránytalanok , anatómiailag hibásak az alakok, és sehol nem szinezel / festesz egyenletesen, engem ez kicsit zavar ( és a scannek minõsége is, sok helyen látni hogy meghullámosodott a papír )
de pl a szineket remekül tudod kezelni
mondjuk az anatómia az nagyon nehéz, én is ha visszanézem a pár hónappal ezelõtti rajzaim, bújok szégyenemben az asztal alá , mostmár rászoktam hogy mindent lemodellezek

de egyik kép sem rosszabb azoknál, mint amik fent vannak az arton ,ennyi erõvel azokat is nyugodtan felengedhették volna


Nos, én nem haragszom, csak igazából nem értem mi lenne a probléma... Anatómiát tanultam, ismerem az ember összes csontját, izületeit, izomfelépítését, és tudatosan nem alkalmazom. Szerinted az animékban figyelik az anatómiát? Az emberi arányokat? Az arc bizonyos torzulásairól nem is beszélve. Mivel ez egy fanart topic, nem fogok feltölteni ide élõ akt modellrõl készült rajzaimat.
A festés akkor szép ha változatos, és foltokból áll, ha egyenletesre akarom csinálni, kiszinezem géppel.
Scannerem meg nincs, ahhoz pénz kell:)


Sellõ
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

Danhibiki

Ja, de tényleg ez most egy fanart topik nem?! :rolleyes: Ennek azt kéne jelentenie, hogy a kedvenc animénkbõl firkálunk valamit és azt ide rakjuk ezt jelenti a fanart nem? :confused:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kalibur

Quote from: RouninDevartos link

Erre gondoltál, hogy nem mûködik? :rolleyes:
Ezt nekem jómultkorában nem hagyta  :eeek: ... de igen, erre  :rolleyes:
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Kalibur

Quote from: DanhibikiJa, de tényleg ez most egy fanart topik nem?! :rolleyes: Ennek azt kéne jelentenie, hogy a kedvenc animénkbõl firkálunk valamit és azt ide rakjuk ezt jelenti a fanart nem? :confused:
Nem. Illetve nem csak ezt. Fan sokmindenre érthetõ, legyen az kedvenc sorozat, film, akármi. Ha azt nézed, úgy alles zusammen anime-fan is lehetsz, akkor pedig a kedvenc stílusodban fogsz rajzolni mégha nem is specifikus dolgokat, mint pl csak Totorót vagy mettomén ... Death note-ot, hanem anime jellegû rajzot csak úgy szimplán, magában. Ez attól még ugyanúgy fanart, mint amikor célzottan mondjuk Sailormoont rajzolsz. (szerény véleményem szerint... *ez asszem még szükséges a hozzászólás végére*)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Danhibiki

Quote from: KaliburNem. Illetve nem csak ezt. Fan sokmindenre érthetõ, legyen az kedvenc sorozat, film, akármi. Ha azt nézed, úgy alles zusammen anime-fan is lehetsz, akkor pedig a kedvenc stílusodban fogsz rajzolni mégha nem is specifikus dolgokat, mint pl csak Totorót vagy mettomén ... Death note-ot, hanem anime jellegû rajzot csak úgy szimplán, magában. Ez attól még ugyanúgy fanart, mint amikor célzottan mondjuk Sailormoont rajzolsz. (szerény véleményem szerint... *ez asszem még szükséges a hozzászólás végére*)

Igen,igen értem egy kicsit rosszul fogalmaztam az elõzõ post-omban...bocsesz!:o
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

yaone

Quote from: educikaSzerinted az animékban figyelik az anatómiát? Az emberi arányokat? Az arc bizonyos torzulásairól nem is beszélve. Mivel ez egy fanart topic, nem fogok feltölteni ide élõ akt modellrõl készült rajzaimat.
A festés akkor szép ha változatos, és foltokból áll, ha egyenletesre akarom csinálni, kiszinezem géppel.

lehet hogy csak az én mániám ez az egyenletes festés ^^ de maradj inkább a festéknél, minthogy géppel szinezz ;)
amúgy én meg anatómiakönyvre spórolok, persze mangásan rajzolni meg lehet tanulni alapok nélkül is, ha az ember a kész letisztázott egyszerû formákat tanulja meg rajzolni, de akkor soha nem lesz saját stílusa
a mangaka is úgy torzít, hogy pontosan ismeri azt amit torzít, és a végeredmény arányos, szép, kifejezõ stb, mindezt oldalakon / képkockákon át, rövid idõ alatt
(sõt, most Naruto-korszakom élem, és abban minden arányosan, realisztikusan van megrajzolva..).... míg egy grafikus napokat szán rá egyetlen egy képre, és még így sem lesz olyan könnyed-szép, mint egy mangarajz
és desokan vannak, akik azt hiszik hogyha sok hajat és nagy szemeket tesznek egy orr nélküli arcra, már mangát rajzoltak ....

azért tehetnél fel majd egy két olyan modellrõl készült rajzot, nem fanart ugyan ,de sokat lehet belõle tanulni, legalább van itt élet;)

Pech

Lenne egy kérdésem, csak anime stílusban jöhetnek képek vagy másban is mert sajna így anime/manga stílusban nem alkottam képeket... :teccik:

educika

Quote from: yaonemíg egy grafikus napokat szán rá egyetlen egy képre, és még így sem lesz olyan könnyed-szép, mint egy mangarajz


azért tehetnél fel majd egy két olyan modellrõl készült rajzot, nem fanart ugyan ,de sokat lehet belõle tanulni, legalább van itt élet;)


Hát én nem vonnám kétségbe a grafikusok tehetségét, szerencséd hogy én nem annak tanultam, mert akkor mérges letem volna ezérrt:P Ja és hidd el nem szánnak annyi idõt egy képre:) A grafikusok gyorsan dolgoznak, ezt 3 grafikusmûvésztõl tudom:PP Tök lazák:P
Hát feltennék akt képeimet is, de azokat lehetetlenség scannelni, mert A2 ill egészíves méretben készültek. Szal csak fotózni lehet õket. Az meg pocsék minõség:(

Ja  afestést meg nekem így tanították a "mestereim", én így alkalmazom, más máshogy csinálja, ezért változatos:P
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

yaone

a tehetségüket én sem
de nekem az az egyszerûcske mangakép akkor is jobban fog tetszeni mindig
a napokat úgy értettem, hogy egy nagyobb képre 1-2 nap, ha pl akrill , az olaj meg iszonyú lassan szárad , ceruzás rajzokat ilyesmiket "odafirkantanak" félóra-óra alatt , kompletten kidolgozva o.o

a fotó is több mint a semmi, engem nem zavar a minõsége :)

Kalibur

Quote from: DanhibikiIgen,igen értem egy kicsit rosszul fogalmaztam az elõzõ post-omban...bocsesz!:o
Szerintem nincs miért bocsánatot kérned ^^ . De ha ragaszkodsz hozzá ... :D
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

educika

Na ahogy ígértem berakok pár órai munkámat. Mivel ezek nem kis méretek (A/2, A/1) ezért fotózva lettek, hát elég gyér minõségben, de azt hiszem a lényeg látszik...

Medencecsont tûfilccel

Kollázs portrék

Niki portréja (osztálytárs)

Saori portréja (szintén osztálytárs...)
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

yaone

huh, mennyi élet :D
sztem nagyon jók, jöhet még ^^
azok a színkollázsok nagyon hasznosak tudnak lenni, csak nehezek T_T