Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Daihelyon

Üdvözlök Mindenkit!

Régen igen sokat töltöttem le az usteam szerveréről, és látom, hogy itt igen erős és tájékozott társaság van így, vettem a bátorságot, hogy írjak.

Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik nagyobb threadbe is írjak, mert mint ahogy a cím is sejteti, én nem anime/manga témakörben érdeklődnék most.

Japán filmek és zenék letöltési helye után érdeklődnék. Én az eDonkey-t használom, de néha igen lassu (ami azt jelenti, hogy egy film, akár képes nyolc hónapig is jönni, így például a Brazillal jártam), és érdeklődnék, hogy van e olyan gyűjtő hely, mint például az usteam, csak erre a két témára összpontosítva. De nem is feltétlen fontos a csak japán kitétel, hisz igen sok jó koreai és kínai (Hong Kong-i) film is létezik, persze ezt csak úgy látatlanban írom, hisz nem láttam még hű de sokat.

Érdeklődnék még olyan hírportálok címe után, ahonnan tájékozódni is lehet az új, készülő vagy nem is olyan régi ázsai filmekről, és ahol kritikákat is lehet olvasni. Hisz az eDonkey-n sem nagyon tudom, hogy milyen filmet érdemes keresni.

A japán zene világ is érdekel. A WinAmp-on keresztül fogható NTCast-ról igen sok (idáig 1,3 giga) ripet készítettem, a Streamriper programmal. Igaz így a klipet menti le (automatikusan számonként, mindig másik file-ba), amit nsv formában bármikor meg lehet nézni, és amiből az NSVdemux-szal ki lehet szedni a zenét mp3-ba, de sajnos nem mindig. Azoktól az előadóktól, akiktől már van klipem próbáltam az eDonkey-n keresni, de nem mindig sikerrel, néha csak 2-3 a találati arány és az sem használható, így várnék ötleteket és címeket honnan lehet töltögetni.

A japán zenével kapcsolatban még szövegkönyveket is keresnék. Találtam három nagyon jó oldalt, de sajnos semmi sem lehet tökéletes, így van pár szám aminek a szövege nincs fent. Így szeretnék megint csak tippeket és/vagy oldal címeket kérni, ahonnan a dalok szövegét le lehet tölteni romaji átíratban és angol fordításban is (esetleg ha japán írás módban is van, az már a Kánaán lenne, de a romaji átírat a fontosabb számomra).


Daihelyon
Az Álomideál: 神乃麻美 1  2   3

Daihelyon

Nem akartam az első általános hozzászólást terhelni már eleve konkrét kérdésekkel/kérésekkel (igaz, a nyitó hozzászólás teljes egésze egy nagy kérés), így ebben az üzenetben teszem meg.

Keresek két szöveget az alábbi dalokhoz:
Bump of Chicken - Lamp és a Snow Smile

A google értelmes találatot nem adott ki, mindet végig néztem, és sehol nem találom őket.

Az usteam-ről én nagyon sokat töltöttem le, 120 gigányit, és gondoltam adni is kéne valamit, de anime-vel nem tudok szolgálni, csak filmmel, de az is kevés van. Igaz a feltöltés most nekem nem menne, mivel az eDonkey-val töltök és a fel és letöltés összefüggésben van, nem lehet külön állítgatni. Ide írom mim van, és ha érdekes, akkor lehet találunk rá megoldást, hogy is legyen.
Kurosawa: -Shinchini no samurai (1 és 2cd-s változat)
                  -The hidden fortress
                  -Rashomon
                  -Kumonosujou
(jön: Dreams, Yojimbo, Kagemusha, és egy dokumentum film)
Mind japánul angol felirattal (egyesekbe beleégetve).

Ezen kivül a Versus (2cd), a Returner (1cd-s) és a Shaolin Soccer (2cd).

Mp3 is van, 300 megányi, az alábbi előadóktól:
Utada Hikaru, Every Little Thing(egy album), The Yellow Monkey(egy album), Bump of Chicken, Hotei Tomoyasu(pár szám).

Nsv (winamp stream video formátum) ban összesen 1,3 giga, 105 db klip, egy klip mérete átlagosan 15 mega. Ezek az NTCast-ról lettek fölvéve. Idáig csak két este engedtem rá a Streamripert, és a letöltöttekből szűrtem ki ezeket, ezért nincs sok, nagyon kell neki a sáv, mert különben a klip akadni fog, így nem tudok mellette tölteni rendesen. Az nsv-ből, mint írtam mp3-ba ki lehet szedni a zenét, de sajnos nem mindből, nem tudom miért.

Így nagy hirtelen ennyi.
Pls ha valaki a BoC két számának a szövegkönyvét el tudná küldeni, annak nagyon örülnék.


Daihelyon
Az Álomideál: 神乃麻美 1  2   3

Chronos

Ez mind szép és jó, de a servernek van egy olyan szabályzata, miszerint csak és kizárólag anime/manga/ost-k/amv-k kerülhetnek fel, játék/film/zene nem...
Mellesleg akár Emule-t használsz, akár Edonkey-t, a feltöltési sebességet bármikor lehet állítani...

CHRONOS

Daihelyon

QuoteOriginally posted by Chronos
Ez mind szép és jó, de a servernek van egy olyan szabályzata, miszerint csak és kizárólag anime/manga/ost-k/amv-k kerülhetnek fel, játék/film/zene nem...
Mellesleg akár Emule-t használsz, akár Edonkey-t, a feltöltési sebességet bármikor lehet állítani...

CHRONOS


A szabályzatot nem olvastam el idáig, gondolván, hogy semmi fontos nem lehet benne. Akkor e feltöltés ugrott.

Az eDnoney-ban a feltöltést letöltést persze, hogy lehet szabályozni, csak összefügg a kettő egymással, mármint a maximális letöltés sebeségét automatikusan a feltöltés 3x-rosárra álítja be, ha a feltöltést megváltoztatom, például, ha a feltöltést átírom 3-ra akkor a letöltés auto 9 lesz, ha a letöltést átállítom 12-re, akkor a feltöltés auto 4 lesz, nem lehet külön-külön állítani, legalábbis én nem jöttem rá a titok nyitjára.

Akkor a megosztás ugrott.


Segítséget, tippeket, címeket továbbra is várom, hogy honnan lehet töltögetni és honann lehet szövegkönyveket beszerezni.


Daihelyon
Az Álomideál: 神乃麻美 1  2   3

Chronos

QuoteOriginally posted by Daihelyon
A szabályzatot nem olvastam el idáig, gondolván, hogy semmi fontos nem lehet benne. Akkor e feltöltés ugrott.

Az eDnoney-ban a feltöltést letöltést persze, hogy lehet szabályozni, csak összefügg a kettő egymással, mármint a maximális letöltés sebeségét automatikusan a feltöltés 3x-rosárra álítja be, ha a feltöltést megváltoztatom, például, ha a feltöltést átírom 3-ra akkor a letöltés auto 9 lesz, ha a letöltést átállítom 12-re, akkor a feltöltés auto 4 lesz, nem lehet külön-külön állítani, legalábbis én nem jöttem rá a titok nyitjára.

Akkor a megosztás ugrott.


Segítséget, tippeket, címeket továbbra is várom, hogy honnan lehet töltögetni és honann lehet szövegkönyveket beszerezni.


Daihelyon
1. Nincs külön leírva szabályzat, ezt Zsozso mondta, tőle idézek...:)
2. Lol, nehogy már te oktass ki engem az edonkey-ról...:D
Naponta nézem a fórumokat, ismerem a fejlesztőket, és az összes ujítást, stb...
Szal otthon vagyok a témában, na...;)

CHRONOS

Daihelyon

#5
QuoteOriginally posted by Chronos
1. Nincs külön leírva szabályzat, ezt Zsozso mondta, tőle idézek...:)
2. Lol, nehogy már te oktass ki engem az edonkey-ról...:D
Naponta nézem a fórumokat, ismerem a fejlesztőket, és az összes ujítást, stb...
Szal otthon vagyok a témában, na...;)

CHRONOS

(Van egy jó mondás: idegesen az ember ne írjon. Én most még is fogok. Az egész ***va rendszer lerohadt alattam, és az összes apró szentet leszidtam.)

1. Ok, és ezt hol vontam kétségbe? Annyit írtam, hogy rendben van, akkor ez ugrott, pont, itt a vége.

2. Kioktattalak? Hol? Azt írtam, amit tudok, és akár milyen hihetetlen, az az eDonkey kliens, amit én használok így működik. Innentől fogva, aztán a legújabb módosításban lehet felőlem kutya masinival átkötve, ha az enyémben nincs. Pont.

3. Jöttem, kérdeztem, mert gondoltam itt vannak értelmes emberek, akikkel el lehet beszélgetni, és hát ha tudnak segítséget nyújtani.


Daihelyon
Az Álomideál: 神乃麻美 1  2   3

Chronos

Ezzel azt akarod mondani hogy nem segítettem?:confused:

CHRONOS

gabranek

http://www.nipponmusic.com
ezt nemreg talaltam de mivel spanyol nyelvu 1 betut nem ertek belole. Photobookok vannak fent, de mast nemigazan talaltam. lehet nincs is?

blash

QuoteOriginally posted by Daihelyon
[...]Érdeklődnék még olyan hírportálok címe után, ahonnan tájékozódni is lehet az új, készülő vagy nem is olyan régi ázsai filmekről, és ahol kritikákat is lehet olvasni. Hisz az eDonkey-n sem nagyon tudom, hogy milyen filmet érdemes keresni.
[...]



kfccinema.com


jo par leiras, lehet olvasgatni. Egyes filmnel, nekem mar tul reszletes volt. Ja, persze, mert en ugy szeretek barmit is megnezni, ha jo forman semmit sem tudok rola ;)

blash

QuoteOriginally posted by Chronos
1. Nincs külön leírva szabályzat, ezt Zsozso mondta, tőle idézek....:)
[...]
 

hmmm, jo lenne egy ilyen tavol keleti filmes szerver :hopp: Oooo, Zsozso nem hostoltolna? ;)

zsozso

QuoteOriginally posted by blash
 Zsozso nem hostoltolna? ;)
Eltalaltad
Death is the only redemption

blash

QuoteOriginally posted by zsozso
Eltalaltad

jovanna, csak probalkoztam ;)

blash

QuoteDaihelyon irta:
 [...]
 A japán zenével kapcsolatban még szövegkönyveket is keresnék. Találtam három nagyon jó oldalt, de sajnos semmi sem lehet tökéletes, így van pár szám aminek a szövege nincs fent. Így szeretnék megint csak tippeket és/vagy oldal címeket kérni, ahonnan a dalok szövegét le lehet tölteni romaji átíratban és angol fordításban is (esetleg ha japán írás módban is van, az már a Kánaán lenne, de a romaji átírat a fontosabb számomra).

 talan a SoundOfJapan-on talalsz vmit ;)

Baldy

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy honnan lehetne Two-Mix számokat letölteni? A csapat zenéje kifejezetten tetszik (legalábbis az a két szám, amit eddig halottam tőlük :D). Sajna nem engedhetem meg magamnak a különböző letöltő programokat, mint a Kazaa és tsai, csak a DC mehet nálam. Hogy miért, ne kérdezzétek... Szóval pontosabban a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tőlük száma, és el tudná-e küldeni nekem valahogy, mert kifejezetten érdekelne.
Amugy ha már itt irok róluk, akkor itt is tenném fel a még ezzel kapcsolatos kérdésemet: az AMVjüket, amit az Animetalálkozón is bemutattak fel lehetne rakni, mert azt is szivesen letölteném

Előre is köcc
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

McDouglas

#14
QuoteOriginally posted by Baldy
Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy honnan lehetne Two-Mix számokat letölteni? A csapat zenéje kifejezetten tetszik (legalábbis az a két szám, amit eddig halottam tőlük :D). Sajna nem engedhetem meg magamnak a különböző letöltő programokat, mint a Kazaa és tsai, csak a DC mehet nálam. Hogy miért, ne kérdezzétek... Szóval pontosabban a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tőlük száma, és el tudná-e küldeni nekem valahogy, mert kifejezetten érdekelne.
Amugy ha már itt irok róluk, akkor itt is tenném fel a még ezzel kapcsolatos kérdésemet: az AMVjüket, amit az Animetalálkozón is bemutattak fel lehetne rakni, mert azt is szivesen letölteném

Előre is köcc

Nekem van egy giganyi toluk, meg anno amikor ingyenes votl streamload-rol szervaltam :P Ha arra jarok fellokom oket a serverre.

EDIT: Persze ha rakeresel az Upload Checker-el a "two-mix"-re, akkor rogton latod, hogy jopar albumuk fennt van. Valamint az AMV is ott figyel igen jo minosegben az anime4-ben ;) Ettol fuggetlenul majd meg felpakolom a tobbit, mert ennel joval tobb van.
Kukorica Rox ^^

Baldy

QuoteOriginally posted by McDouglas
Nekem van egy giganyi toluk, meg anno amikor ingyenes votl streamload-rol szervaltam :P Ha arra jarok fellokom oket a serverre.

EDIT: Persze ha rakeresel az Upload Checker-el a "two-mix"-re, akkor rogton latod, hogy jopar albumuk fennt van. Valamint az AMV is ott figyel igen jo minosegben az anime4-ben ;) Ettol fuggetlenul majd meg felpakolom a tobbit, mert ennel joval tobb van.

Domo arigato! :zen:
AMugy öcsémnek már leadtam a rendelést pár hete, hogy töltse le azt az AMV-t, de ezek szerintem ideiglenes vakság uralkodott rajta, miikor az ftp azon részéhez került :ejj:
No de kösz megint!
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Spectre

Üdv!

Gondoltam nem árt egy ilyen topic sem, itt meg lehetne beszélni a tapasztalatokat a különböző japán filmekről, beszerezhetőségükről, stb.
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Spectre

Én eddig csak Kurosawától a Yojimbot láttam. A hangulata nagyon tetszett, ill. még az is, hogy a harcok abszolút nem a hálivúdi látványvívásból állnak, hanem elég reális, egy-vágás-egy-ellenfél típusúak.
A sztorit, ha valaki nem ismerné, elég egyszerű: a vándorló ronin (korszakban nem vagyok biztos, szerintem valamikor a Meiji eleje lehet) betéved egy faluba, ahol épp két család bandaháborúja folyik. Természetesen mindkét fél meg akarja szerezni magának a szamurájt, de ő nem az az átlagos zsoldos. Igazából az egész film arról szól, hogy hogyan játsza ki egymás ellen az ellenfeleket, miközben a saját erkölcsi normáit megtartja.
Nagyon ajánlom mindenkinek, természetesen különösen a szamurájfilmek kedvelőinek.
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Zodd

Na ide akkor én is írok néhány kedvenc Japán filmemet: (sajnos még sok nincs):

Takeshi kitano tól:

Brother   Battle Royale I és II (aszem ezt nem ő rendezte)
és természetesen a kedvenc a Dolls.

A Zaitoichi-t meg nagyon meg szeretném nézni de még normálisan nem tudtam megszerezni (azaz sehogy mert amit találtam az nem jött le )

És akkor még néhány kedvenc: :hopp:

Ichi the Killer
1-Ichi (az előzmények ) talán ebből lehet megtudni a lényegét a filmnek)

Ai no Corrida (érzékek birodalma)
:zen:
:bsd:

Ekuseru

és hol marad az egyik nagy klasszikus?:
RINGU !

ja és a Dolls nekem is nagyon tettszett (mondjuk elég nyomasztó, szóval nem szivesen nézném meg még1x) de szerintem a koreai (dél ;) ) filmek sem rosszak
日本 - 中國 - 한국

Zodd

QuoteOriginally posted by Ekuseru
és hol marad az egyik nagy klasszikus?:
RINGU !

ja és a Dolls nekem is nagyon tettszett (mondjuk elég nyomasztó, szóval nem szivesen nézném meg még1x) de szerintem a koreai (dél ;) ) filmek sem rosszak
Sajnos be kell hogy valjam hogy azt még nem láttam.. (RINGU)
De pótolni fogom :D
:bsd:

Zodd

Jaj egy szösszenetet teljesen kifelejtettem
Shaolin Soccer
elég bolond egy alkotás de jó. :hopp:
:bsd:

roderick

QuoteOriginally posted by Zodd
Jaj egy szösszenetet teljesen kifelejtettem
Shaolin Soccer
elég bolond egy alkotás de jó. :hopp:

:lol: :lol: :lol: :lol:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Pharaoh

Nálam ezek jöttek be a legjobban:

Battle Royale I, II,
RINGU 1, 2, 0
Suicide Club
Returner





Ui: Shaolin Soccer Hong Kong-i film, de ettől még egy nagyon király film.

Moloko

a "Visitor Q" cimu zsenialitast senki se latta rajtam kivul? :)
mibol maradtatok ki... az a film nagyon ~durva~

dizzy

Nekem nagyon bejött a The Eye című film.
Mondjuk olyan sok japán filmet még nem láttam...

De ha már filmeknél tartunk az Abszolút Örök Kedvencem a Hetedik.
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Pharaoh

QuoteOriginally posted by Angel
a "Visitor Q" cimu zsenialitast senki se latta rajtam kivul? :)
mibol maradtatok ki... az a film nagyon ~durva~

Még csak részleteket láttm belőle, de amit láttma az nagyon "beteg".

Moloko

QuoteOriginally posted by Pharaoh
Még csak részleteket láttm belőle, de amit láttma az nagyon "beteg".
ez valoban egy jo szo ra :) de nem az a fajta film aminek a betegsege negativ... ez olyan pozitivan beteg film :) es egybe kell megnezni, mert ugy dolgozhato csak fel...:)

Tiaro

A Ringu télleg jó, már csak a neve miatt is poén... :D

Szvsz jobb, mint a nyugati változat...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

blash

#29
Hana-Bi -- Fireworks -- Tuzvirágok (1997)

 DUNA TV: 2004. január 31. szombat, 21:45

   

 gondolom szinkronizaltan adjak majd :rolleyes: