help - Archive - 2003-01 - 2006-06

Started by gyroscope, 2003-01-06, 14:38:13

Previous topic - Next topic

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Dschneider
De ha naon bonyolódni akarsz akkor hozzárendeled a videó formátumokat (*.avi, *.mpg, *.ogm, stb...) az mplayerhez win alatt...
Igen, csak akinek gonja van a DOS parancs begépelésével, annak valószínû a file egy adott program hoz való hozzárendelésével is gondja lessz, arról nem is beszélve, hogy akkor mindent az mplayer akar lejáttszani, amit ugye nem tud kezelni az illetõ. IMHO célszerûbb egy kezdõ úszót a part közelében tanítgatni, mint bedobni a mélyvízbe...
Kezdjünk mindent az alapoknál :D

Kamineko

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Igen, csak akinek gonja van a DOS parancs begépelésével, annak valószínû a file egy adott program hoz való hozzárendelésével is gondja lessz, arról nem is beszélve, hogy akkor mindent az mplayer akar lejáttszani, amit ugye nem tud kezelni az illetõ. IMHO célszerûbb egy kezdõ úszót a part közelében tanítgatni, mint bedobni a mélyvízbe...
Kezdjünk mindent az alapoknál :D


igen dos-t abszolút nem ismerem^^ valahogy elveszik a homályos gimis számtech órákban ( tanár sehol...mi meg játszunk :-) )

hozzárendelni meg tudnám, de én nem mplayeren szeretném lejátszani tudni...más megoldást keresek és meg is fogom találni...egy szép napon...~.^

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Kamineko
igen dos-t abszolút nem ismerem^^ valahogy elveszik a homályos gimis számtech órákban ( tanár sehol...mi meg játszunk :-) )

hozzárendelni meg tudnám, de én nem mplayeren szeretném lejátszani tudni...más megoldást keresek és meg is fogom találni...egy szép napon...~.^
Hát, sok szerencsét hozzá, de kétlem, hogy az Mplayernél univerzálisabb lejáttszót találnál... Szinte mindent lejáttszik, még a sérült file-ok egy részét is hajlandó végigjáttszani, csak a kezelése nem a legegyszerûbb, de megtanulható. Eleinte én is idegenkedtem tõle, de mostanában majdnem mindenre azt használom, mert így egy csomó "felesleges" codec-tõl megszabadulok.;)

Kamineko

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Hát, sok szerencsét hozzá, de kétlem, hogy az Mplayernél univerzálisabb lejáttszót találnál... Szinte mindent lejáttszik, még a sérült file-ok egy részét is hajlandó végigjáttszani, csak a kezelése nem a legegyszerûbb, de megtanulható. Eleinte én is idegenkedtem tõle, de mostanában majdnem mindenre azt használom, mert így egy csomó "felesleges" codec-tõl megszabadulok.;)

nem univerzális lejátszót keresek^^ csak szerintem ezek a file-k normális lejátszóval is lejátszhatók... én szeretem cserélgetni őket...

arra zseniális az mplayer, ha hibás lenne a file-m és mást nem tudok beszerezni helyette, ezért örülök, hogy be tudom indítani végre...a parancsokba meg belerázodom ^^

Flaser

/me Delurk.

Idáig se voltam túl aktív tagja a forumnak, de az egyetem és a nyaram tényleg elitézte, hogy csak csöndben szedjem a szerverrõl a napi manna-t.

Pár jó hangú kritikának engedve töltöm a hack//sign-t.

Probléma:
1, 4 ep. - nél csak a Hunsub-ot tudtam letölteni. Az eredeti anime-mx eseknél 550-es hibát kaptam (Flashget), elvileg nincs ilyen file ill. nincs felhatalmazásom.
Késöbb a 7 - es se jött, ekkor már kezdtem gyanakodni, hogy lehet az egésznek vlm. köze a cdp ill. cdt file-okhoz, amik ugyanazzal a névvel ezek mellett voltak.

Röviden: nem tud az FTP-kliensem olyan file-t letölteni ami mellett van cdp ill. cdt file.

Kérdés: mik ezek a file-ok és lehet -e közük a problémámhoz?

PS. Már "szörcsöltem", de eredménytelenül ezért postolok. Másrészt Chello-n vagyok, egy tûzfal opcíóval ellátott router mögött. (Minden más ideáig gond nélkül jött).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

zsozso

Quote from: Flaser/me Delurk.

Idáig se voltam túl aktív tagja a forumnak, de az egyetem és a nyaram tényleg elitézte, hogy csak csöndben szedjem a szerverrõl a napi manna-t.

Pár jó hangú kritikának engedve töltöm a hack//sign-t.

Probléma:
1, 4 ep. - nél csak a Hunsub-ot tudtam letölteni. Az eredeti anime-mx eseknél 550-es hibát kaptam (Flashget), elvileg nincs ilyen file ill. nincs felhatalmazásom.
Késöbb a 7 - es se jött, ekkor már kezdtem gyanakodni, hogy lehet az egésznek vlm. köze a cdp ill. cdt file-okhoz, amik ugyanazzal a névvel ezek mellett voltak.

Röviden: nem tud az FTP-kliensem olyan file-t letölteni ami mellett van cdp ill. cdt file.

Kérdés: mik ezek a file-ok és lehet -e közük a problémámhoz?

PS. Már "szörcsöltem", de eredménytelenül ezért postolok. Másrészt Chello-n vagyok, egy tûzfal opcíóval ellátott router mögött. (Minden más ideáig gond nélkül jött).
Na igen
Ezert is mondom mindig, hogy ftphez tessek ftpklienst hasznalni.
Flashget != ftpkliens
Death is the only redemption

SoulReaver

Itt szeretnék köszönetet mondani mindazoknak az emberkéknek, akik segítettek nekem, mint abszolúte amatõr usernek, ma -azaz tegnap, mert ugye már elmúlt éjfél :) - a "Bemutatkozós" topicban. Bár a képet nem tudtam betenni, mert mindig túl nagy lett volna, ha meg kicsinyítem, akkor meg akkora, mint egy légyfing, de legalább az alájaírást megheggesztettem, hála a gyors aid-nek.:) További kellemes browsolást nektek, és az ERÕ legyen veletek.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Moha

Ha megadod a kép URL-jét, vagy elküldöd, szívesen lekicsinyítem neked, és fel is rakhatom a tárhelyemre, ha gondolod.

SoulReaver

Köööösziii, Moha. :) Rendes vagy.:)

http://www.3dactionplanet.com/lok/Images/Characters/Sr_Raziel.jpg

Ezt a képet kéne kicsit kisebbre csinálni... a keretébõl6háttérbõl kicsit faraghatsz is le, csak Raziel-bõl ne "vágj el darabokat" :). Erre a címre gondoltál, amit el kell küldeni, remélem.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Shadowolf

Quote from: Mohafel is rakhatom a tárhelyemre, ha gondolod.

Vagy esetleg a képtárba. ;)

Moha

Itt a link a képhez: http://moha.uw.hu/raziel.jpg
Remélem nem lett túl kicsit.

Ha gondolod, majd postold be a képtárba és akkor onnan is linkelheted.

SoulReaver

Köszi szépen, Moha, pont jó lett, de ki is próbálom "élesben" rögtön.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Pirula


Marfy

Quote from: PirulaBizony.
Teszek fel az oldalamra és majd letöltöd van jópár úgyhogy majd szólok ha kész.

Pirula

Quote from: NokiTeszek fel az oldalamra és majd letöltöd van jópár úgyhogy majd szólok ha kész.
Tsodálatos! Tudtam hogy egyszerûbb lett volna egybõl hozzád fordulnom.
 :merci:

Marfy

#165
Van programod amivel tudod õket telepíteni?
Mert ez direkt Adobe fontok és nem elég ha csak bemásolod a Windows\Fonts mappába a biztonság kedvéért felteszem a betû telepítõt.
61MB úgyhogy nemtom mikorra megy fel.
Edit:
Fent vannak a fontok és a telepítõjük is.
Fontok
Fontnavigator
Kicsomagolod mind a két Zip-et. Elindítod a Fontnav programot és jobb oldalon az installált betûket mutatja bal oldalon pedig turkálhacc a mappáid között és ott kikeresed a másik mappát amiben a betûk vannak katt rá akkor felsorolja a betûket és a valamelyikre rákattintassz akkor jobb oldalt alul mutatja hogy hogyan is néz ki a kiválasztott font ha teccik akkor jobb klikk és "Install font" és kész is van sok sikert hozzá ha valami nem megy szólj.
Vannak még fontok kb 200MB az vagy 5000 betû ha majd kellenek azt is felteszem valahova.

Moha

Unicode fontok is vannak? Nekem speciel Photoshop 5.5 van, és nem akarok új ver-t leszedni, ez nekem totál megfelel, csak nem tudok vele japán karaktereket beírni. Jó lenne pár unicode font, amit 5.5-ös is tud használni. Jelenleg úgy voltam kénytelen az ilyesmit megoldani, hogy word, beírom, nagy betûméret, printscreen, photoshop, paste :D

Marfy

Quote from: MohaUnicode fontok is vannak? Nekem speciel Photoshop 5.5 van, és nem akarok új ver-t leszedni, ez nekem totál megfelel, csak nem tudok vele japán karaktereket beírni. Jó lenne pár unicode font, amit 5.5-ös is tud használni. Jelenleg úgy voltam kénytelen az ilyesmit megoldani, hogy word, beírom, nagy betûméret, printscreen, photoshop, paste :D
Hát azt nem tudom mert azt se tudom mi az :D.
Nézz bele hátha talász közöttük, és ha kell a Photoshop7 maygarul akkor majd elküldöm.

Moha

Quote from: NokiPhotoshop7 maygarul
Isten ments! Valahogy a magyarítot Photoshop-t nem tudom kezelni. Kínszenvedés megtalálni egyes dolgokat, olyan hülyén lettek fordítva. ;)

Wermin

Hello!

Segítene valaki hogy hogy kell ezt lejátszani?
Addig oké hogy van videó, meg felirat de hol a hang, teljesen össze vagyok zavarodva, hogy kell ezt megnézni? Mi kell hozzá?

Moha

#170
Milyen lejátszóval próbálod lejátszani? Ha csak hang nincs, akkor valószínüleg nem létezõ audiosávot választottál, vagy nincs meg a codec az audiohoz.
Esetleg ilyen codec pack borzalmak nincsenek fent? Nagyon össze tudják kuszálni a dolgokat...

Edit:
Most nézem, hogy ezek sima .avi file-ok és ac3 a hangsáv. Szóval csak az ac3 codec-et kell feltenned és valszleg menni fog.
Vagy használj Mplayert :) (Meg lehet szokni, én is húzódoztam, de rájöttem, hogy egész jó)

Marfy

Quote from: MohaIsten ments! Valahogy a magyarítot Photoshop-t nem tudom kezelni. Kínszenvedés megtalálni egyes dolgokat, olyan hülyén lettek fordítva. ;)
Nekem is csak megvan de angolt használok mert azon tanultam, majd akkor a legújabb angolt elküldöm, na meg majd a betûtípusokat is.

Pirula

Quote from: NokiVan programod amivel tudod õket telepíteni?
Mert ez direkt Adobe fontok és nem elég ha csak bemásolod a Windows\Fonts mappába a biztonság kedvéért felteszem a betû telepítõt.
61MB úgyhogy nemtom mikorra megy fel.
Edit:
Fent vannak a fontok és a telepítõjük is.
Fontok
Fontnavigator
Kicsomagolod mind a két Zip-et. Elindítod a Fontnav programot és jobb oldalon az installált betûket mutatja bal oldalon pedig turkálhacc a mappáid között és ott kikeresed a másik mappát amiben a betûk vannak katt rá akkor felsorolja a betûket és a valamelyikre rákattintassz akkor jobb oldalt alul mutatja hogy hogyan is néz ki a kiválasztott font ha teccik akkor jobb klikk és "Install font" és kész is van sok sikert hozzá ha valami nem megy szólj.
Vannak még fontok kb 200MB az vagy 5000 betû ha majd kellenek azt is felteszem valahova.
Csak a fontnav jött le, a fontokat valamiért nem tudom leszedni, csak egy 512 byte-os zip fájlt tölt le nekem.

Wermin

Még mindig ott vagyok hogy van egy videó fájl, egy srt, egy SMIL akármi,meg két ssa.

zsozso

Quote from: WerminMég mindig ott vagyok hogy van egy videó fájl, egy srt, egy SMIL akármi,meg két ssa.
Hasznalj mplayert.
Death is the only redemption

.Attila

Szerintem ez a "használj mplayert" mondat már belevésõdött örökre zsozso vágólapjára, vagy nem tudom, hogy hívják ez linux alatt :D

Más: vki nem tud esetleg egy linkeket adni japán áruházak angol nyelvû honlapjairól, már ha persze létezik ilyen? Mûszaki cikkek érdekelnek.

Marfy

Quote from: PirulaCsak a fontnav jött le, a fontokat valamiért nem tudom leszedni, csak egy 512 byte-os zip fájlt tölt le nekem.
Hát hallod nem tudom nekem simán letölti az egészet. Próbálgasd :), ha végképp nem megy akkor megadom az ftp adatait és leszeded úgy.

Titkos

Üdv!
Érdekes, hogy én most ugyanezt tapasztaltam a Tenchi Muyo GXP-vel kapcsoltaban. Tehát elindítom a letöltést, erre kiírja, hogy "550 [Anime-Takeover]_Tenchi_Muyo_GXP_Ep01_(391ECC16).ogm: Permission denied". :(  Ez azért fura, mert:
1. Total Commander-t használok.
2. Más fájlokat gond nélkül letölt, csak ezzel a sorozattal van valami baja.
3. Tegnap még ez is ment, csak mióta ma felkerültek belõl az új ogm-es részek, azóta nem tudom leszedni.
Tudja valaki, hogy mi lehet ezzel a baj, mert ilyet még eddig nem tapasztaltam?
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: TitkosÜdv!
Érdekes, hogy én most ugyanezt tapasztaltam a Tenchi Muyo GXP-vel kapcsoltaban. Tehát elindítom a letöltést, erre kiírja, hogy "550 [Anime-Takeover]_Tenchi_Muyo_GXP_Ep01_(391ECC16).ogm: Permission denied". :(  Ez azért fura, mert:
1. Total Commander-t használok.
2. Más fájlokat gond nélkül letölt, csak ezzel a sorozattal van valami baja.
3. Tegnap még ez is ment, csak mióta ma felkerültek belõl az új ogm-es részek, azóta nem tudom leszedni.
Tudja valaki, hogy mi lehet ezzel a baj, mert ilyet még eddig nem tapasztaltam?

Most már tölti, nem tudom, hogy mi lehetett vele...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Itachi

Quote from: TitkosMost már tölti, nem tudom, hogy mi lehetett vele...
Nekem is ez volt az mp3 aknál.Be is írtam, a segítség topicba.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"