Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Manitu

Szükséges fontok telepítve vannak? Legfrissebb mplayerrel próbálkozol?


Selmo

#481
Quote from: jani620 on 2007-05-01, 14:09:58
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy az egyik animehez letöltöttem a hozzá tartozó feliratot, ami .ass formátumú.
Beolvastatom az mplayerbe, de az ékezetes karakterek elég furcsán jönnek be, és néha elég nehéz kibogarászni az értelmet.
Ha valaki tudna segíteni, örülnék neki.

Köszi
Ă© ilyesmik? Mert ha igen, akkor kell az -utf8 kapcsoló, vagy írd be a konfigba az utf8=yes sort.

A tökéletesség unalmas.

jani620

Sziasztok!

Köszi szépen a segítséget, sikerült megoldani a problémát!

alfaprimo

Bocsanat, hogy hulyeseget kerdezek, meg elegge uj vagyok itt, de problemam akadt a Blue Gender magyar szinkronaval. Nem tudom az anime 'ala tenni'.Hulye kerdes e remelem ertitek ;). Es bocsanat hogy nem olvasok vissza oldalakat, rossz tulajdonsagom, hogy lusta vagyok :) Elore is koszonom!

jani620

Sziasztok!

Nekem is lenne egy újabb kérdésem, mégpedig hogy a magyar feliratnak van hely a -vf expand parancssal, viszont a felirat siet úgy 4 mp-el. Valaki le tudná írni, hogyan tudnám beállítani egyszerre a két parancsot, és hogyan tudom a másodpercet meghatározni?
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Ciao

via_mala

Quote from: jani620 on 2007-05-09, 16:39:47
Sziasztok!

Nekem is lenne egy újabb kérdésem, mégpedig hogy a magyar feliratnak van hely a -vf expand parancssal, viszont a felirat siet úgy 4 mp-el. Valaki le tudná írni, hogyan tudnám beállítani egyszerre a két parancsot, és hogyan tudom a másodpercet meghatározni?
−subdelay <sec>
Felirat késleltetése <sec> másodperccel. Lehet negatív is.
RTFM, pláne hogy magyarul van!

mplayer -vf expand=0:-50:0:0 −subdelay 4 foo.avi
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

Quote from: alfaprimo on 2007-05-09, 15:51:40
Bocsanat, hogy hulyeseget kerdezek, meg elegge uj vagyok itt, de problemam akadt a Blue Gender magyar szinkronaval. Nem tudom az anime 'ala tenni'.Hulye kerdes e remelem ertitek ;). Es bocsanat hogy nem olvasok vissza oldalakat, rossz tulajdonsagom, hogy lusta vagyok :) Elore is koszonom!
Talán így:
−audiofile <fájlnév>
Audiót játszik le egy külső fájlból (WAV, MP3 vagy Ogg Vorbis) a film nézése közben.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

jani620

Quote from: via_mala on 2007-05-09, 16:49:17
Quote from: jani620 on 2007-05-09, 16:39:47
Sziasztok!

Nekem is lenne egy újabb kérdésem, mégpedig hogy a magyar feliratnak van hely a -vf expand parancssal, viszont a felirat siet úgy 4 mp-el. Valaki le tudná írni, hogyan tudnám beállítani egyszerre a két parancsot, és hogyan tudom a másodpercet meghatározni?
−subdelay <sec>
Felirat késleltetése <sec> másodperccel. Lehet negatív is.
RTFM, pláne hogy magyarul van!

mplayer -vf expand=0:-50:0:0 −subdelay 4 foo.avi


Köszi szépen!

Dreamcleaver

Noob kérdés, de az mplayernek van olyan verziója, ami lejátsza a h264 kódolású mkv-kat? Az enyém valamiért nem viszi, vagy nem mindet. Kell, mert valamikor a mediaplayer classic nem hajlandó behozni csak az elsődleges hangsávot, ami nagyon ritkán épp az angol, a VLC player meg egyes esetekben bénán jeleniti meg a beépített ASS feliratot. Le kel tölteni valami codecket hozzá? Nincs valami full pack for noobs, amiben minden benne van?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-21, 23:22:13
Noob kérdés, de az mplayernek van olyan verziója, ami lejátsza a h264 kódolású mkv-kat? Az enyém valamiért nem viszi, vagy nem mindet. Kell, mert valamikor a mediaplayer classic nem hajlandó behozni csak az elsődleges hangsávot, ami nagyon ritkán épp az angol, a VLC player meg egyes esetekben bénán jeleniti meg a beépített ASS feliratot. Le kel tölteni valami codecket hozzá? Nincs valami full pack for noobs, amiben minden benne van?  :D
Csak az MPC-hez tudok hozzászólni, mégpedig annyit hogy egy rendesen telepített friss CCCP mellett nem létezik olyan anime amit ne tudna normálisan lejátszani. :) (Pontosítok, én eddig még nem találkoztam ilyennel, pedig mindig minden hangsávba belehallgatok.)

kikuchiyo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-21, 23:22:13
Noob kérdés, de az mplayernek van olyan verziója, ami lejátsza a h264 kódolású mkv-kat?

ööö, mindegyik? (legalábbis mindegyik, ami mondjuk 2005-nél újabb...)

Az mplayerbe be van építve az ffmpeg, az pedig tudja a h264-et.

Ha esetleg az a gond, hogy túl lassan, akadozva játssza a nagyfelbontású h264-et, akkor szólj, arra is vannak tippek.
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-21, 23:48:24
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-21, 23:22:13
Noob kérdés, de az mplayernek van olyan verziója, ami lejátsza a h264 kódolású mkv-kat?

ööö, mindegyik? (legalábbis mindegyik, ami mondjuk 2005-nél újabb...)

Az mplayerbe be van építve az ffmpeg, az pedig tudja a h264-et.

Ha esetleg az a gond, hogy túl lassan, akadozva játssza a nagyfelbontású h264-et, akkor szólj, arra is vannak tippek.

Nem a sebesség ok, valószínűleg csak régi az mplayerem. Kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

én lenni nem értek hozzá

felbontás 1680x1050 (ratio 8:5)
van egy olyan gyanúm, hogy mplayer alapbeállításos indításnál ablakos és teljes képernyős módban is összenyomja egy kicsit a képet horizontálisan. mit tegyek, hogy ilyet ne műveljen ellenem?

Zsiga

[spoiler]Dobd ki és használj MPC-t... ::)[/spoiler]

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-05-30, 23:45:41
[spoiler]Dobd ki és használj MPC-t... ::)[/spoiler]
jéé mpc-vel tényleg jó :haha:

csak annyira megszoktam régebben az mplayer-t, hogy minden vacakot azzal indítok el alapból :)

Kuroi Tenshi

16:10 :)
mplayer konfig-fájlját nem írtad át? Mert egyébként nem kéne ilyet
produkálnia. Legalábbis szvsz és sztsz.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-30, 23:48:08
16:10 :)
mplayer konfig-fájlját nem írtad át? Mert egyébként nem kéne ilyet
produkálnia. Legalábbis szvsz és sztsz.
8:5
16:10 elnevezést csak azért mert 16:9 a filmek jó része totál hülyeségnek érzem, ennyi erővel a többi ratio-val közös szép nagy nevezőt is találhattak volna a hecc kedvéért :haha: én 8:5-nek fogom hívni, mert az az egyszerűsítés vége :)

mellesleg szted, ha tudnám hogy milyen parancsot kell beírni a config file-ba és ismerem a monitorom aspect ratio-ját, akkor szted nem tettem volna már meg? :)

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-05-30, 23:41:34
én lenni nem értek hozzá

felbontás 1680x1050 (ratio 8:5)
van egy olyan gyanúm, hogy mplayer alapbeállításos indításnál ablakos és teljes képernyős módban is összenyomja egy kicsit a képet horizontálisan. mit tegyek, hogy ilyet ne műveljen ellenem?
configfileba: monitoraspect=16:10
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozso on 2007-05-31, 01:20:19
Quote from: Fazék on 2007-05-30, 23:41:34
én lenni nem értek hozzá

felbontás 1680x1050 (ratio 8:5)
van egy olyan gyanúm, hogy mplayer alapbeállításos indításnál ablakos és teljes képernyős módban is összenyomja egy kicsit a képet horizontálisan. mit tegyek, hogy ilyet ne műveljen ellenem?
configfileba: monitoraspect=16:10
:merci:
ezzel már korrektül működik :)

freeknight

Lenne egy olyan problémám, hogy az mplayer az X feliratait kissé furcsán viszi. Az ékezetes szavakat elrontja. Pl: vki azt mondja, h "látom, keményen dolgozol", aakor vmi ilyesmit ír ki: "LÄjtom, kem€@nyen dolgozol". Ez elég idegesítő. Milyen frissítéssel lehet ezt megoldani?

kikuchiyo

utf8=yes a konfigba?
Failure is the default option

freeknight


Manitu

Egyszer régen olvastam, hogy mplayerrel lehet automatikusan screenshotokat csinálni. Hogy mondjuk 10-15 másodpercenként készít a videoból egyet. Most viszont sehol nem találom, végigbúlytam a FAQ-t mplayerhqn, de nem lettem okosabb.
Szóval meg lehet csinálni valahogy? Ha igen, akkor hogy, ha nem, akkor mivel lehetne esetleg?


kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2007-06-12, 16:16:41
Egyszer régen olvastam, hogy mplayerrel lehet automatikusan screenshotokat csinálni. Hogy mondjuk 10-15 másodpercenként készít a videoból egyet. Most viszont sehol nem találom, végigbúlytam a FAQ-t mplayerhqn, de nem lettem okosabb.
Szóval meg lehet csinálni valahogy? Ha igen, akkor hogy, ha nem, akkor mivel lehetne esetleg?

-sstep 10 -vo png
Quote from: manualSkip <sec> seconds after every frame. The normal framerate of the movie is kept, so playback is accelerated. Since MPlayer can only seek to the next keyframe this may be inexact.
Failure is the default option

Manitu

#504
Nem tökéletes. Néhány filenál jó, de miután végzett, végtelen ciklusban gyártja tovább a png-ket az utolsó képről.
Más fileoknál meg az elejét kihagyja, és csak az utolsó képet sokszorosítja végtelen ciklusban.

http://img503.imageshack.us/img503/7789/clipboard01oe0.jpg

Pontosabban a xvid-es fájloknál csinál ilyeneket, h264-et azt rendesen megcsinálja :eek: Nem értem...


Selmo

Persze: "Since MPlayer can only seek to the next keyframe this may be inexact."

A tökéletesség unalmas.

Manitu

De attól még nem kellene végtelen ciklusba kezdenie. Minden warning sor mellett keletkezik egy újabb képfájl az utolsó frameről. Előtte viszont rendesen feldolgozza az egész fájlt, és néhány fájlnál meg is csinálja a screenshotokat, néhánynál meg nem :confused:

Az pedig hogy keyframekre tud csak ugrani azt jelenti, hogy a 10 másodperc nem 10 másodperc lesz, hanem 10,2, mivel ott van legközelebb keyframe.


Selmo

A keyframe-ek össze-vissza lehetnek egy videóban, VDM-el megnézheted, abban van next keyframe gomb. De a végtelen ciklust én sem értem.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

nincs kedvem tovább kísérletezgetni, hátha tudjátok gyorsan a választ:
dvd-t szeretnék lejátszani
se asztali lejátszó, se media player classic nem ad hozzá hangot
mplayer ad, de a gépemben lévő vacak combo meghajtó nem képes rendesen olvasni a dvd-t, vagyis f:-ről a külső dvd-írómról kéne lejátszanom
de nem tudok rájönni, hogy hogyan kell módosítanom az indítást, hogy lejátssza...
ugyebár alap meghajtónál így indítottam:
mplayer dvd://1

de se 2-re megváltoztatva, se dvd-device f se mittoménmilyen paranccsal nem sikerült jobb belátásra bírnom... köszi a segítséget.

szerk: ideiglenesen elindítottam a gui-n keresztül, de örülnék ha tudnám a parancssoros megoldást is a lejátszáshoz külső meghajtóról :)

szerk2: mégiscsak kéne a parancssoros megoldás, mert ezzel a rohadék gui-s mplayer-el meg akadozik a film...

kezd elegem lenni a mai estéből... a végén még átmegyek a bulizós társasághoz és megveretem magam, hogy tökéletes legyen az este...

Selmo

−dvd-device <elérési út>

A tökéletesség unalmas.