Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Moha

A mai lejátszó programok (mplayer, VLC, Media Player Classic, stb) általában magától berakják a feliratot, ha a file neve megyegyezik, pl:

video.avi
video.srt

Hogy mivel tudsz váltani, az programtól függ. VLC-t nem ismerem, abban nem tudok segiteni, Mplayerben alapból a j betűvel tudsz váltani feliratsávot.


FooFie

értem,köszönöm szépen;) :szemuveges:

Cloud

#663
-lavdopts fast:skiploopfilter=all

Ezt a kapcsolót hogyan kell beírni config fájlba?
Simán így csak  kötőjel nélkül? 
Haver gépén kicsit szaggatnak 720p videók és azt  olvastam hogy ezzel kapcsolóval lehet kis plusz sebességet nyerni még.

Illetve ezt  a  kapcsolót  is be kellene vhogy írnom:
-subcp ISO8859-2


Amúgy melyik a legfrisebb mplayer win-re?

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-02-26, 22:12:04
-lavdopts fast:skiploopfilter=all

Ezt a kapcsolót hogyan kell beírni config fájlba?
http://www.google.hu/search?q=mplayer+config+lavdopts ::)
Amúgy megspórolhatom neked ezt a kattintást is:  lavdopts=fast:skiploopfilter=all
Ugyanígy egyenlőségjellel kell elválasztani a többi kapcsolót is a paraméterétől. Persze előbb mindegyiket próbáljátok ki parancssori kapcsolóként.
Meggondolandó az is, hogy konfig fájlba érdemes-e egyáltalán beledrótozni a felirat kódolását - ez változó, de általában utf8, nem?
Amúgy ha ez gondot okozott, akkor a parancssori mplayer helyett javaslok valami grafikus felülettel rendelkező burkot köré, pl. SMPlayer.

Quote from: Cloud on 2009-02-26, 22:12:04
Amúgy melyik a legfrisebb mplayer win-re?
Erre a kérdésre nem vagyok hajlandó válaszolni.

Selmo

Elsőre nem tudok megoldást, én mindig parancssorban adom meg.
Másodikra: subfont-encoding=ISO8859-2 de ezt nem javaslom, mert felülírja az UTF-8-at így.
Új MPlayer? http://www.cccp-project.net/beta/

Quote from: Próféta on 2009-02-26, 22:42:54
Amúgy megspórolhatom neked ezt a kattintást is:  lavdopts=fast:skiploopfilter=all
Ez meg szép, csak éppen nem működik. :)
QuoteError: suboption 'fast' of 'lavdopts' must have a parameter!
Error parsing option lavdopts=fast:skiploopfilter=all at line 22


A tökéletesség unalmas.

Próféta

#666
Quote from: Selmo on 2009-02-26, 22:51:26
Ez meg szép, csak éppen nem működik. :)
Nyert, mert
lavdopts=fast=1:skiploopfilter=all
Látszik, hogy én se olvastam el, amit linkeltem :oops:
EDIT: Nini.

Quote from: Selmo on 2009-02-26, 22:51:26
Új MPlayer? http://www.cccp-project.net/beta/
???
Azon kívül, hogy ebben is az FFmpeg van, nem látom a kapcsolatot.
Vagy ez finom utalás akart volna lenni, hogy használja inkább azt?

kikuchiyo

Lehet, hogy erre gondolt:
http://www.cccp-project.net/forums/index.php?topic=811.0

de ez a build nem valami új. (Mondjuk én ezt használom, a coreavc támogatás miatt.)
Failure is the default option

Selmo

Hehe, rossz link. :D http://www.cccp-project.net/forums/index.php?topic=811.0 ez a helyes, még jó, hogy egymás alatt vannak.
I'm sloooow.
De új verzió még nem nagyon van windowsra, esetleg ez: http://kovensky.project357.com/

A tökéletesség unalmas.

Member

Ezer bocsánat mindenkitől, amiért eddig nem voltam hajlandó ezt a lejátszót használni és sokat panaszkodtam fölösen.

Marfy

Picit felélesztem a topicot  :muhahah:.
Hogyan tudom a 4:3 filmeket 16:9-be átrakni?
Nem baj ha picit megnyúlik a kép, de még mindig jobb mint a két fekete csík a kép szélein.

kikuchiyo

#671
-vf dsize=1.777

szerk: engem nagyon zavarnak az ily módon előálló lapult emberek, akkor már inkább az E gombot cseszegessed, azzal tudod addig nagyítani a képet, hogy betöltse a széles képernyőt (így értelemszerűen a teteje és az alja le fog lógni).
Failure is the default option

Marfy

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-18, 23:54:42
-vf dsize=1.777

szerk: engem nagyon zavarnak az ily módon előálló lapult emberek, akkor már inkább az E gombot cseszegessed, azzal tudod addig nagyítani a képet, hogy betöltse a széles képernyőt (így értelemszerűen a teteje és az alja le fog lógni).

Ez most hülye kérdés lesz, ezt hova kell beírnom, windowst használok.
Valamint még olyan kérdésem lennének hogy a betűtípust hogy tudom változtatni(típus és méret), lehet színt adni a feliratnak?
Ezek biztos le vannak írva valahol a 23 oldalon, de nem nagyon van időm végignézni a keresővel pedig nem találtam semmit, vagy egy használati útmutató vindózosoknak is megteszi, valami szájbarágós hogy a hozzám hasonló noobok is megértsék :)

Köszi!

Kvikveg

parancssorba...
mplayer -vo ... videofileneve.avi
Pl Total Commander aljan van command line. Ctrl vagy alt+enter-rel beilleszti oda a filenevet, mar nem tudom melyikkel es most linuxon vagyok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Marfy on 2010-01-19, 00:26:23
Ez most hülye kérdés lesz, ezt hova kell beírnom, windowst használok.
Jaj, hát hogy futtatod az mplayert? Ha parancssorból, akkor parancssori paraméternek, mondjuk a lejátszandó fájl neve elé. Ha valamely GUI előtéttel (SMPlayer, stb), akkor nézd át a beállításait, szokott lenni hogyan, hogy kapcsolók megadása. Ha máshogy nem megy, akkor az mplayer.conf fájlba is írhatod, de onnan majd külön ki kell szedni, meg kicsit más formátuma lesz:
vf=dsize=1.777

Quote from: Marfy on 2010-01-19, 00:26:23
Valamint még olyan kérdésem lennének hogy a betűtípust hogy tudom változtatni(típus és méret), lehet színt adni a feliratnak?
Ezek biztos le vannak írva valahol a 23 oldalon, de nem nagyon van időm végignézni a keresővel pedig nem találtam semmit, vagy egy használati útmutató vindózosoknak is megteszi, valami szájbarágós hogy a hozzám hasonló noobok is megértsék :)
De nekünk nyilván időnk lesz megnézni helyetted. :ejj:
Amúgy ha kinézed a manualból, lehet font konfigokkat ttf fájlban leírt fontot kiválasztani, stb. de miért is akarsz ezzel szórakozni?
Ha esetleg az a bajod, hogy az ass formátumú felirat nem jelenik meg megfelelően színezve / formázva, akkor használd a -ass kapcsolót. Ha meg használnál valami rendes GUI-s előtétet az mplayer-hez (nagyon ajánlott: SMPlayer), ott szépen grafikus felületen beállíthatod amit akarsz.

Marfy

Nem parancssorból indítom, hanem a TC-ben ki van rakva az ikonja, csak ráhúzom a file-t és indul a videó.
Ezeket a beállításokat be lehet írni a config fájlba?
Smplayert próbáltam, de mivel elég kis teljesítményű gépről van szó dupla annyira terheli le a procit mint a mezei mplayer.

QuoteDe nekünk nyilván időnk lesz megnézni helyetted. :ejj:
Oké csak nekem 2 óra bogarászás, te meg 10 sec alatt a kisújjadból kirázod azért nem mindegy  :tezsvir:.

Köszönöm a segítséget valamit összehozok.

Bár még azon is gondolkoztam hogy mivel a gép csak filmnézésre kell, felrakok rá egy linuxot, de ebben abszolult nincs tapasztalatom, valami kevés helyet foglaló könnyen kezelehető verzió kellene.


Próféta

Quote from: Marfy on 2010-01-19, 00:57:23
Nem parancssorból indítom, hanem a TC-ben ki van rakva az ikonja, csak ráhúzom a file-t és indul a videó.
Ezeket a beállításokat be lehet írni a config fájlba?
Be lehet írni a konfig fájlba, de ennyi erővel le merném fogadni, hogy a TC ikon is módosítható, hozzáadható a kikuchiyo által javasolt paraméter. Vagy még jobb: csinálsz két ikont, egyet normál, egyet eltorzított képarányra.

Quote from: Marfy on 2010-01-18, 23:48:59
Nem baj ha picit megnyúlik a kép, de még mindig jobb mint a két fekete csík a kép szélein.
Amúgy ebben nagyon nem értünk egyet. Hülyén néz úgy ki.

Quote from: Marfy on 2010-01-19, 00:57:23
Smplayert próbáltam, de mivel elég kis teljesítményű gépről van szó dupla annyira terheli le a procit mint a mezei mplayer.
Ha akad a videolejátszás, azon nem is feltétlenül a Win->Linux váltás fog segíteni. Még nézd meg az SMPlayer beállításokban, hogy milyen outputra küldi a video kimenetet; ha nem hardveresen gyorsított, az sokat lassíthat.
Ha az SMPlayer nem megy, de a mezei mplayer igen, akkor próbáld ki még az MPF-et. Ez csak felparaméterezi és futtatja az mplayert. Elég öreg, de az mplayer maga gondolom cserélhető benne újabbra.

Quote from: Marfy on 2010-01-19, 00:57:23
Bár még azon is gondolkoztam hogy mivel a gép csak filmnézésre kell, felrakok rá egy linuxot, de ebben abszolult nincs tapasztalatom, valami kevés helyet foglaló könnyen kezelehető verzió kellene.
DSL (damn small linux)  < xubuntu < ubuntu a gépigény rendje.
A legelső szuperkicsi rendszer: http://www.damnsmalllinux.org/ de nem is annyira felhasználóbarát.
Ha ennyire azért nem öreg a gép: https://help.ubuntu.com/community/Installation/SystemRequirements

De van még millió disztribúció. Még olyan is, ami kimondottan videolejátszásra van (LinuxMCE, MythBuntu).
A könnyű kezelhetőség pedig elég relatív fogalom. Arra ne számíts, hogy bármelyik azonos lenne a Windowssal.

Marfy

Sziasztok!

Ez mi miatt írhatja ki?

Flaser

DRM - es file. Ehhez kell egy kulcs is. Azaz kódolt. Töröld a file-t a picsába, aztán szedd le valami normális helyről.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Marfy

#679
Quote from: Flaser on 2010-01-27, 22:46:24
DRM - es file. Ehhez kell egy kulcs is. Azaz kódolt. Töröld a file-t a picsába, aztán szedd le valami normális helyről.

Innen töltöttem, más lejátszó simán viszi csak a TV-re kötött gép amin csak az mplayer használható a gyenge teljesítménye miatt a fenti hibát írja ki.
http://www.bakabt.com/144254-michiko-to-hatchin-720p-bss-mkv.html

Viszont azt sem értem hogy az egyik mpalyer viszi rendesen egy másik meg nem.

Selmo

Amelyik viszi, azt átmásolod a másikra?

A tökéletesség unalmas.

Marfy

Quote from: Selmo on 2010-01-28, 00:03:49
Amelyik viszi, azt átmásolod a másikra?

Azt már megcsináltam csak akkor a 720p filmek akadnak mint a ....
Végül is a Kmplayerrel játszottam le, nem terhelte jobban a proci mint az mplayer.

Kvikveg

#682
GitS DVD

Quotemplayer dvd://1
MPlayer SVN-r1.0~rc3+svn20090426-4.4.3 (C) 2000-2009 MPlayer Team
mplayer: could not connect to socket
mplayer: No such file or directory
Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

Playing dvd://1.
libdvdread: Using libdvdcss version 1.2.10 for DVD access
There are 5 titles on this DVD.
There are 1 angles in this DVD title.
libdvdread: Invalid title IFO (VTS_01_0.IFO).
Cannot open the IFO file for DVD title 1.
No stream found to handle url dvd://1


Exiting... (End of file)
Quotemplayer /media/cdrom0/VIDEO_TS/VTS_01_0.VOB
MPlayer SVN-r1.0~rc3+svn20090426-4.4.3 (C) 2000-2009 MPlayer Team
mplayer: could not connect to socket
mplayer: No such file or directory
Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

Playing /media/cdrom0/VIDEO_TS/VTS_01_0.VOB.
Seek failed


Exiting... (End of file)
Quotels -la /media/cdrom0/VIDEO_TS/VTS_01_0.VOB
-r--r--r-- 1 4294967295 4294967295 210276352 2006-12-01 20:11 /media/cdrom0/VIDEO_TS/VTS_01_0.VOB

harakiri

edit: kesz, feladtam, minden franc csomagot feltettem, probalkoztam vlc playerrel stb-stb.  :grrr:
edit2: AAAAaaaaa.... a .dvdcss foldert kellett meg torolni...  :falba: :falba: :falba:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

http://www.mplayer2.org/ erről tud valaki bővebb információt?

A tökéletesség unalmas.