Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: Thomasson88Err.izéééé.Figyeljetek. Ha nem lenne az animékben idõhúzás akkor kábé a fele az animéknek véget érne sokkal hamarabb mint te azt szeretnéd.De ez csak az én szv em
idõhúzás alatt az olyan extra jeleneteket értem amit a Toei tett bele a történetbe mert Toriyama nem volt mindig naprakész a mangával. Ha ezeket a jeleneteket kiszeded, akkor sokkal érthetõbb és élvezhetõbb az egész Dragonball sorozat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Necrid^

Quote from: TurboKidõhúzás alatt az olyan extra jeleneteket értem amit a Toei tett bele a történetbe mert Toriyama nem volt mindig naprakész a mangával. Ha ezeket a jeleneteket kiszeded, akkor sokkal érthetõbb és élvezhetõbb az egész Dragonball sorozat.

Egyetértek.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Thomasson88

Hát az valóban igaz, hogy a manga el nem készültsége maitt is lett beletéve idõhúzás de én nm hiszem hogy csak emiatt.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

TurboK

#393
Quote from: Thomasson88Hát az valóban igaz, hogy a manga el nem készültsége maitt is lett beletéve idõhúzás de én nm hiszem hogy csak emiatt.
Nem csak idõhúzást, komplett extra jeleneteket is tettek bele. pl. túlvilági bajnokság Cell után, Vegitto alap formában is küzd Super Buu ellen (a mangában egybõl átmegy superbe), a Ginyu osztag Kaio bolygóján, "mindenki egyszerre támad Cellre mikor Gohan vesztésre áll" jelenet (a mangában Piccolo káromkodik és mindenki a gatyájába csinálva nézi hogy Gohan veszít, aztán Vegita hátbalövi Cellt és vége), vagy Songohan mint szuperhõs kalandjai (az elsõ megjelenésénél Videl leszólitja és odáig tartott a titkos személyazonosság), Bardock magánakciója hópehely ellen (épphogy csak az arcát mutatja a manga), Songokuék vezetni tanulnak epizód, meg még van még ezer másik de már nem emlékszem az összesre. Meg a klasszikus "öt perc múlva felrobban a Namek bolygó" is kb 2x annyira volt elnyújtva, vagy 10 részen keresztül agyalták egymást.
Ja, meg az összes movie is ilyen, azért nincs értelme egyiknek sem. A Trunks Special volt csak mangában, de abból is csak annyi hogy Gohan leüti Trunksot, aztán elrepül, Trunks felébred, utánamegy a városba és holtan találja, aztán pár évvel késõbb kitalálja hogy megbosszulja õt, a következõ panelen meg már korházban fekszik. Aztán beleül az idõgébpe és slussz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Kedvencem: Zseniális teknõs. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Érdekes módon nekem még mindig Vegita tetszik a legjobban.  :haha: Pedig a "kreténeket" is bírom :rolleyes:

Lehet megyek beszerezni a mangát :D

Thomasson88

Quote from: TurboKNem csak idõhúzást, komplett extra jeleneteket is tettek bele. pl. túlvilági bajnokság Cell után, Vegitto alap formában is küzd Super Buu ellen (a mangában egybõl átmegy superbe), a Ginyu osztag Kaio bolygóján, "mindenki egyszerre támad Cellre mikor Gohan vesztésre áll" jelenet (a mangában Piccolo káromkodik és mindenki a gatyájába csinálva nézi hogy Gohan veszít, aztán Vegita hátbalövi Cellt és vége), vagy Songohan mint szuperhõs kalandjai (az elsõ megjelenésénél Videl leszólitja és odáig tartott a titkos személyazonosság), Bardock magánakciója hópehely ellen (épphogy csak az arcát mutatja a manga), Songokuék vezetni tanulnak epizód, meg még van még ezer másik de már nem emlékszem az összesre. Meg a klasszikus "öt perc múlva felrobban a Namek bolygó" is kb 2x annyira volt elnyújtva, vagy 10 részen keresztül agyalták egymást.
Ja, meg az összes movie is ilyen, azért nincs értelme egyiknek sem. A Trunks Special volt csak mangában, de abból is csak annyi hogy Gohan leüti Trunksot, aztán elrepül, Trunks felébred, utánamegy a városba és holtan találja, aztán pár évvel késõbb kitalálja hogy megbosszulja õt, a következõ panelen meg már korházban fekszik. Aztán beleül az idõgébpe és slussz.


Na jó . Bevalom meggyõztél. Habár hozzáteszem hogy nem szeretem a mangákat igy nem volt sok tudomásom eme dolgokról. Emelett szerintem akkori egy jó anime volt, habár ez inkább csak olyan "bemelegítõ anime" hogyha valóban elakarsz kezdeni animéket nézni. Tudd hogy ez az alap és ennél csak jobbak elsznek :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

TurboK

Én inkább egy Akirát hívnék alapnak, a Dragonballnál jobbnak lenni meg nem egy nagy kihívás  :)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Thomasson88

Na jó tuladjonképp lehet hogy megint igazad lesz, de én konkrétan a DragonBallt láttam elõször életemben animék közül és nem bántam meg hogy egészen a DBZ végéig végig néztem és letöltöttem a hiányzó részeket. No persze ha valaki tényleg kmoolyan érdeklõdik az animék iránt akkor valóban nem a DB/DBZ az alap. Az meg egy dolog hogy nem nehezebb nála jobbat csinálni. De láttam én már gyengébbet is nála. Ugyanis a legtöbb "jump"os anime közt ez felfedezhetõ. szvsz a Sailor Monn pl gyengébb. És igen nem alaptalanul mnodom hisz láttam abból is elég sok részt hogy ezt mnodhassam.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Damnatus

Mondjuk érdemes a Dragonball kritizálásánál az is figyelembe venni, hogy milyen korosztálynak készült...

Thomasson88

Quote from: DamnatusMondjuk érdemes a Dragonball kritizálásánál az is figyelembe venni, hogy milyen korosztálynak készült...
Ezt most mégis hogy értsem :) Csak nem azt hogy a 17évemmel túl öreg vagyok hozzá :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Damnatus

Úgy, hogy nem biztos, hogy a 17 éves korosztály a célközönsége.

Xipe

Quote from: Thomasson88Ezt most mégis hogy értsem :) Csak nem azt hogy a 17évemmel túl öreg vagyok hozzá :)


en 12 evemmel tul idos voltam hozza.
ennek ellenere vegigneztem az egeszet.
mostmar le se toltenem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: Thomasson88szvsz a Sailor Monn pl gyengébb.
A saiormoonban tini csajok pózolnak, ezért alapból jobb. történetre nem tudom, az nem érdekelt. Állitólag ott is a manga ezerszer jobb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Thomasson88

Quote from: Xipeen 12 evemmel tul idos voltam hozza.
ennek ellenere vegigneztem az egeszet.
mostmar le se toltenem.
hm. azok után hogy láttam egy pár animét és ezen animek ismeretének tükrében kéne választanom hogy letöltsem e és emgnézzem lehet én is nemet mnodanék :)

Quote from: TurboKA saiormoonban tini csajok pózolnak, ezért alapból jobb. történetre nem tudom, az nem érdekelt. Állitólag ott is a manga ezerszer jobb.
hát ha már a tinicsajok pózolása kell akkor egyrészt vagy Hentai powaa vagy valami fanservicet igen kedvelõ anime. Az meg tény hogy sok anime esetében a manga jobb. De én nem szeretem a mangákat mert sokat kell ovlasni és amugyis a video jobban bejön. Na mind1. nem offolok többet:)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Ramiz

Quote from: RouninÉrdekes módon nekem még mindig Vegita tetszik a legjobban.  :haha: Pedig a "kreténeket" is bírom :rolleyes:

Lehet megyek beszerezni a mangát :D

Lehet, hogy én is. Valahogy kedvet kaptam hozzá. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pikkon

Szerintem a DB minden korosztálynak készült, és személyiségtõl is függ, nem hogy ki hány éves
Az igaz, hogy ha olyan 12-14 éves koráig nem kezdte el nézni az ember kor nem biztos, hogy megszereti, de én már nem szokok le róla és az örök kedvenc marad, mivel ismerem az egészet teljesen és minden egyes pillanatát szeretem még az idõhúzásokat is
Manga változatban nem ismerem, de nem baj az, ha kiegészítik, például a moviek szerintem remek ötletek voltak

TurboK: nem bántottál meg, csak én hû maradok véleményemhez, lehet, hogy nem szabvány anime, de a legélvezhetõbb sorozat és ezt nem csak én állítom, van vagy 30 ilyen nagy db fan ismerõsöm
Egyébként én 15 vok

Ja igen és akedvenc szereplõm minden mennyiségben:
VIDEL!!! :D
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

dragon83

Quote from: PikkonSzerintem a DB minden korosztálynak készült, és személyiségtõl is függ, nem hogy ki hány éves
Az igaz, hogy ha olyan 12-14 éves koráig nem kezdte el nézni az ember kor nem biztos, hogy megszereti, de én már nem szokok le róla és az örök kedvenc marad, mivel ismerem az egészet teljesen és minden egyes pillanatát szeretem még az idõhúzásokat is
Manga változatban nem ismerem, de nem baj az, ha kiegészítik, például a moviek szerintem remek ötletek voltak

TurboK: nem bántottál meg, csak én hû maradok véleményemhez, lehet, hogy nem szabvány anime, de a legélvezhetõbb sorozat és ezt nem csak én állítom, van vagy 30 ilyen nagy db fan ismerõsöm
Egyébként én 15 vok

Ja igen és akedvenc szereplõm minden mennyiségben:
VIDEL!!! :D

Egyetértek, szerintem is minden korosztálynak készült a db/z/gt, bár ahogy haladunk a sorozatokban, azért egyre komolyabb lesz.
Egyébként azért lehúzni a db-t mert nincs benne olyan mély mûvészi tartalom elég nagy hülyeség. Igenis vannak olyan filmek, rajzfilmek, anime-ok amik nem     mûvésziek annyira, de izgalmasak, érzelmesek éppen ezért baromira szórakoztatóak. És ebben a kategóriában a db/z/gt az egyik legjobb.

Ja és a kedvenc szereplõm:
Future Trunks
"What is not remembered, never happened."
(Lain)

Relunx

Szerintem is a Dragon Ball minden korosztálynak készült! Bérki megnézheti. És amellett a búnyós mûfaj egyik legjobbjaként tartom számon. Kõkemény akciók vannak benne, és akinek ez kell az meg is kapja! amelllett néha vanak benne poénos és romantikus jelenetek is. És egyetértek nem kéne lehúzni, csak azért mert Dragon Ball...stb...

Relunx

Assassin

Quote from: RelunxSzerintem is a Dragon Ball minden korosztálynak készült! Bérki megnézheti. És amellett a búnyós mûfaj egyik legjobbjaként tartom számon. Kõkemény akciók vannak benne, és akinek ez kell az meg is kapja! amelllett néha vanak benne poénos és romantikus jelenetek is. És egyetértek nem kéne lehúzni, csak azért mert Dragon Ball...stb...

Relunx

Egyetértek.
Valljuk be gyerekként mindannyian szerettük, sokunk ennek a rajzfilmsorozatnak köszönheti az animék iránti érdeklõdését, szeretetét.
Most meg már mintha szégyenkeznének jópáran emiatt, és nem õszintén beszélnek, hanem inkább tartozkódóan, és a másoknak (sokszor szüntelen) "megfelelniakarás" szintjén nyilvánítanak véleményt... :ejj:  Lehet ha akkoriban tudtak volna ilyen jellegû témában fórumokra írni, egészen más ízû hsz-ek születtek volna...
" There is no sin to know their sins."

Masenku

Én is szeretem a DB/DBZ/DBGT-t és éppen azért, mert amikor elõször találkoztam vele kb 11 éves koromban nem kellett agyalni a mélyenszántó gondolatokon, vagy azon amit az anime mondani akart, csak leültem és megnéztem hogy vernek minden gonoszt szét a jók.  :)
"Tha way to the peace is just one step away from the other way":zen:

Relunx

QuoteOriginally Posted by Assassin
Egyetértek.
Valljuk be gyerekként mindannyian szerettük, sokunk ennek a rajzfilmsorozatnak köszönheti az animék iránti érdeklõdését, szeretetét.  Most meg már mintha szégyenkeznének jópáran emiatt, és nem õszintén beszélnek, hanem inkább tartozkódóan, és a másoknak (sokszor szüntelen) "megfelelniakarás" szintjén nyilvánítanak véleményt... Lehet ha akkoriban tudtak volna ilyen jellegû témában fórumokra írni, egészen más ízû hsz-ek születtek volna...
Nemtudom miért, de ennyire megváltozott volna az emberek véleménye? Csak az a szomorú hogy a rossz irányba változtak...

Relunx

Necrid^

Quote from: RelunxNemtudom miért, de ennyire megváltozott volna az emberek véleménye? Csak az a szomorú hogy a rossz irányba változtak...

Relunx

Sztem pedig egyatalán nem változtak,vannak akik szeretik vannak akik nem,ennyi az egész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

én is régen szerettem, de aztán láttam egy pár jobb sorozatot, meg elolvastam a mangát, és feltünt hogy aza anime mennyire hülyeség azokhoz képest. Azóta már valahogy nem annyira tetszik.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Larry

A Dragonball történetileg, cselekményvezetésben tényleg nem a legjobb Anime, viszont a karakterek, a szereplõk nagyon szerethetõk benne...Szerintem ez teszi naggyá ezt az animét. Aki meg 12 évesen öregnek érzi magát hozzá.NO COMMENT.
 :lazza:

Pikkon

Szerintem a vélemények is változnak, meg az is igaz, hogy van aki soha sem szerette és van aki mindig is fogja (lásd: én) :D
Mûvészet is van benne, csak nem olyan jól kifejezõ mint némely más animében, de nekem a kedvencem és kész
Kienk tetszik a GT a legjobben, kinek a Z és kinek a sima sorozat?

Csak kíváncsi vagyok, sok véleményt hallottam már, de én egyenlõen bírom mindet :)
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

Assassin

Quote from: RelunxNemtudom miért, de ennyire megváltozott volna az emberek véleménye? Csak az a szomorú hogy a rossz irányba változtak...

Relunx

Így igaz, azokra utaltam, akik nem voltak õszinték.
Turbok:
Lehet, hogy a manga jobb, mint az anime, de akkoriban nekem nem sok viszonyítási alapom volt, engem már az megfogott, hogy egészen más volt az addigi rajzfilmsorozatoknál, amit adtak akkortájt a TV-ben.(Sajnos nekem akkor nem volt más szórakozási lehetõségem, gépem is pár hónapja van)
Ettõl eltekintve, hogy az animét kissé telerakták idõhúzó fillerekkel, szvsz nagyon jó kis sorozat, a DBZ tetszett a legjobban.
" There is no sin to know their sins."

SaiyaGin

Quote from: RelunxNemtudom miért, de ennyire megváltozott volna az emberek véleménye? Csak az a szomorú hogy a rossz irányba változtak...

Relunx

Ez én is észrevettem, manapság az osztálytársaim röhögve beszélnek arról, hogy DBZ-rajongó vagyok, pedig tudom, hogy annó õk is nézték.

Relunx

Pikkon-nak:
A kérdésedre a válaszom: Nekem a DBZ tetszett a legjobban!

Relunx

Pikkon

Quote from: SaiyaGinEz én is észrevettem, manapság az osztálytársaim röhögve beszélnek arról, hogy DBZ-rajongó vagyok, pedig tudom, hogy annó õk is nézték.

Nálam is az a baj, hogy senki az osztályban nem néz animéket, semmit szinte és ha valaki szeret vmilyen rajzfilmet az például már tökcikinek számít, meg hülyeségnek tartanak mindent, pedig nem is ismernek olyan jó alkotásokat mint egyes animék
Nem tudják, hogy az én hobbim például gyakorlatilag, 80%-ban a db-vel meg még pár animével kapcsolatos (Naruto a másik kedvencem) sõt el se tudnák képzelni
Még 6.ban is "dedósnak" nézték, hogy szerettem a Dragonballt (amit egész életemben) meg a Digimont
Egyszerûen nevetséges, az én osztályomban még normális hobbija se nagyon van sokmindenkinek és akkor a rajzfilm sorozatokat meg totál lenézik
áhh, nem is mondok többet rémes...
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!