Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

.Attila

Úgy látom senki sem akar jönni. Ti tudjátok, majd beszámolok, hogy mit hagytatok ki.

Lythis

Quote from: BonciMa este lesz a japán zenei kamarakoncert.
Kijön? Én biztos megyek, még ha egyedül is.
Whatda..??
Ez mit takar egészen pontosan? És mennyibe fáj, mikortól lesz, hol stb..?

Xaga

Quote from: LythisWhatda..??
Ez mit takar egészen pontosan? És mennyibe fáj, mikortól lesz, hol stb..?

Look UP

Kvikveg

Quote from: BonciMa este lesz a japán zenei kamarakoncert.
Kijön? Én biztos megyek, még ha egyedül is.
Nem valoszinu, hogy jovok, mert itthon osszejottek a teendoim, es... szoval nem jovok. :(
De beszamolot kerek!!!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

#1054
Quote from: XagaLook UP

 Arigato!
Ha el tudom napolni a programomat, akkor beesek.

 Edit: sikerült:D

.Attila

Szeptember 20-ra utazok ki Japánba, úgyhogy 19-én indulok itthonról.

Necrid^

Quote from: BonciSzeptember 20-ra utazok ki Japánba, úgyhogy 19-én indulok itthonról.
Gambare !!
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

#1057
Ha vki netán kijutna Japánba, és szeretne is vhova utazni, itt egy kis segítség, hogy hogyan utazhat vonattal:
http://www.japanhomesearch.com/travelexpert/te_main.asp :)

Hopsz, Tokyo - Osaka út 15000 yen :S (igaz, Shinkansennel megy).

UfoZ

Quote from: BonciHa vki netán kijutna Japánba, és szeretne is vhova utazni, itt egy kis segítség, hogy hogyan utazhat vonattal:
http://www.japanhomesearch.com/travelexpert/te_main.asp :)

Hopsz, Tokyo - Osaka út 15000 yen :S (igaz, Shinkansennel megy).

 :eeek:  すごく高いよなー

Összehasonlítás képpen kb 20000 yen egy PSP, itthon meg 70e ft kezdõ áron akarják árulni, mega lol.

.Attila

#1059
19-én 14:50-kor indul a repülõgépem, és Lufthansa-val megyek minden bizonnyal, mert Frankfurtban szállok át.
edit: Bp-Frankfurt Lufthansa-val, Frankfurt-Narita Ana-val (ha ez mond vkinek vmit)

Ramiz

Quote from: BonciSzeptember 20-ra utazok ki Japánba, úgyhogy 19-én indulok itthonról.
Hajrá, drukkolunk, és a kedvünkért oldd meg majd a kintrõl fórumozás problémáját. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

animoni

Quote from: RamizHajrá, drukkolunk, és a kedvünkért oldd meg majd a kintrõl fórumozás problémáját. :D
És ha tudsz szerezz  :haha: HELLSING OVA-t :haha: !!!!!!Létszi!!!!!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

.Attila

Quote from: animoniÉs ha tudsz szerezz  :haha: HELLSING OVA-t :haha: !!!!!!Létszi!!!!!!!
Ha a piszkos anyagi részét át tudod majd küldeni elõre, akkor postázom.

sirtomi

Quote from: BonciHa a piszkos anyagi részét át tudod majd küldeni elõre, akkor postázom.
Ha megtudod majd mondani, hogy mennyi, akár én is küldenék pénzt rá. Már alig várom, hogy kiadják.

animoni

Quote from: BonciHa a piszkos anyagi részét át tudod majd küldeni elõre, akkor postázom.
Oké!Megbeszéltük! :jee: Elméletileg decembertõl adják ki!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

karatedog

Quote from: Bonci19-én 14:50-kor indul a repülõgépem, és Lufthansa-val megyek minden bizonnyal, mert Frankfurtban szállok át.
edit: Bp-Frankfurt Lufthansa-val, Frankfurt-Narita Ana-val (ha ez mond vkinek vmit)
Hány óra lesz az út? (összesen)  :eeek:

.Attila

Quote from: karatedogHány óra lesz az út? (összesen)  :eeek:
Bp-Frankfurt: 14:50-16:30
Frankfurt-Narita: 20:45:14:50 (idõeltolódást beleszámítva, ami 7 óra).
Tehát durván 12 és fél óra + 4 óra várakozás.

De nem fogok unatkozni :) Fra-Nar útvonalon Ana Sky-jal fogok repülni, és nem semmi a kiszolgálás/felszerelés economy classon sem (//www.anaskyweb.com).

Lythis

Quote from: animoniÉs ha tudsz szerezz  :haha: HELLSING OVA-t :haha: !!!!!!Létszi!!!!!!!
Jaja, meg plz FF:AC-t is! !!!!!!!PRETTYPLEASE!!!!!!!

kikuchiyo

Egy japánban tanító angoltanár feljegyzései

Erõsen rotflol és :eek: kategória, ajánlott mindenkinek, de fõleg Boncinak, aki hamarosan megy Japánba... ;)
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyoEgy japánban tanító angoltanár feljegyzései

Erõsen rotflol és :eek: kategória, ajánlott mindenkinek, de fõleg Boncinak, aki hamarosan megy Japánba... ;)
"Nowhere, and I mean nowhere, in the 3-4 months of orientations did anyone ever mention that at some point, a Japanese kid may try to stick their fingers up our butt."
"Even the sweetest little girl may be prone to jam her fingers up your ass the second you turn around."
"I was pretty lucky. Before I came, I bought a really big, really baggy pair of pants. The kids try to Kancho...but they just have no idea where my ass is! It's beautiful! I had one kid try and find his fingers hit nothing but jean fabric and air. Yes! But I've actually gotten pretty good at dodging it, much like Spider-man I have developed a Kancho Sense that tells me where and when it's coming before it comes. I parry fingers like a pro. My record is still 100% Kancho Free. Ha! America 2, Japan 0."

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, :lol: :lul: :rotflol: :haha:

.Attila

Megkaptam a repülõjegyemet is, úgyhogy most már nincs megállás, elvileg minden megvan :)

Btw. rajtam kívül senki nem olvasta, amit kikuchiyo linkelt? Iszonyat lol történetek vannak :lul:

Djinn

#1071
Ha esetleg érdekel valakit: Japán bunraku bábszínház.

edit:csak most tünt fel, hogy ez már nem volt ujdonság...
Quote from: BonciMegkaptam a repülõjegyemet is, úgyhogy most már nincs megállás, elvileg minden megvan :)
Lámpaláz van már?  Én biztos nagyon izgulnék.:haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Kvikveg

Kancho Senseeeeeeeeeeee!!! :lul:
Ez tenyleg nagyon jo. Meg kb a felenel sem vagyok, de jo olvasni, mert hat.. elso kezbol ugye.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: DjinnLámpaláz van már?  Én biztos nagyon izgulnék.:haha:
Ritkán egy-egy másodpercre, de egyelõre semmi komoly. De hisz' még 2 hét van odáig, hamár eljött az idõ, szerintem akkor fogok csak igazán izgulni, addig csak misztikum :)

sirtomi

Quote from: kikuchiyoEgy japánban tanító angoltanár feljegyzései

Erõsen rotflol és :eek: kategória, ajánlott mindenkinek, de fõleg Boncinak, aki hamarosan megy Japánba... ;)
Elkezdtem olvasni ezeket a kis történeteket, hát elég érdekesek :D

Itachi

Quote from: BonciMegkaptam a repülõjegyemet is, úgyhogy most már nincs megállás, elvileg minden megvan :)

Btw. rajtam kívül senki nem olvasta, amit kikuchiyo linkelt? Iszonyat lol történetek vannak :lul:
Elképesztõ!!! Taknyom ,nyálam egybefolyt ,ha bármeiket is olvastam, komolyan mondom ez a fickó egy könyvet kéne megjelentessen.(" bigu dikku" ) :lul:  :lul:  :lul:  :lul:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

#1076
Quote from: ItachiElképesztõ!!! Taknyom ,nyálam egybefolyt ,ha bármeiket is olvastam, komolyan mondom ez a fickó egy könyvet kéne megjelentessen.(" bigu dikku" ) :lul:  :lul:  :lul:  :lul:
Én is olvastam... Kegyetlenül szétestem rajta!! :lul: (vazz, h ilyenek vannak a világban..) Hé Bonci, nem piszkálódásból, de  én a helyedben elõtte edzenék, h meg tudjak menekülni a  14-15 éves kancho asassinoktól :D

Djinn

Japán papírmûvészeti kiállítás és bemutató. 1 2

Feldin kért, hogy ezt tegyem közzé. Nem a legjobb képek, de az info elolvaható. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Lythis

Quote from: DjinnJapán papírmûvészeti kiállítás és bemutató. 1 2

Feldin kért, hogy ezt tegyem közzé. Nem a legjobb képek, de az info elolvaható. :)
arról nincs benne szó, h mennyibe fáj? (tankönyvvásárlás rendesen pofánb*szta a zsebpénztartalékomat:()

Lazzaret

Hali!

Nem tudom igazán hova irjam a kérdésemet. Lehet hogy off topic lesz a dolog, de engem igazi japán futon ágy érdekelne. Pontosabban honnan tudnék beszerezni egyet. Jó lenne egy itthonra, mivel ezek az ágyak nagyon kényelmesek és jót lehet rajta aludni.

PLZZZZZ aki tud az segitsen.


www.arkangyalok.uw.hu