Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

Moloko

No, újraindítom a threadet...
nem tudom mekkora igeny lesz ra :)
de ide johetnek a japan kulturaval (eletmod, taplalkozas, ruhazkodas, viselkedes, stb) kapcsolatos kerdesek valaszok, otletek, talalgatasok.

Moloko

no akkor felvetnem a kerdest hogy hogy alltok a japan kajakkal es ruhakkal (kimono, stb) + hagyomanyos lakasokkal (alacsony asztalok, nagy ures terek, tatami, kert)
reszemrol nekem mind nagyon bejon :)
a vizi eteleket ugyan nem szeretem, de a tobbi jo :D

Baldy

QuoteOriginally posted by Angel
no akkor felvetnem a kerdest hogy hogy alltok a japan kajakkal es ruhakkal (kimono, stb) + hagyomanyos lakasokkal (alacsony asztalok, nagy ures terek, tatami, kert)
reszemrol nekem mind nagyon bejon :)
a vizi eteleket ugyan nem szeretem, de a tobbi jo :D

Detto én is igy vagyok a cumokkal. Minden bejön, még talán a teljes japán konyhát is végig merném kóstolni egyszer, annak ellenére, hogy én messze elkerülöm a sós vizben uszkáló előlényekből készült ételeket.
Amugy meg a jelen világban a gésákat tisztelem a legjobban... :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moloko

QuoteOriginally posted by Baldy

Amugy meg a jelen világban a gésákat tisztelem a legjobban... :)
apropó gésa... itt egy wallpaper

Baldy

QuoteOriginally posted by Angel
apropó gésa... itt egy wallpaper

Hmm :)
Nem rossz :) Van még ilyen? :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Én úgy vagyok vele, hogy ami Japánból származik, az csak jó lehet. :D

Moloko

QuoteOriginally posted by Baldy
Hmm :)
Nem rossz :) Van még ilyen? :)
hat ilyen nincs tobb mert nem csinaltam tobbet :D
ellenben van egy ilyen de ez nem gesas...

Baldy

QuoteOriginally posted by Angel
hat ilyen nincs tobb mert nem csinaltam tobbet :D
ellenben van egy ilyen de ez nem gesas...

Ez se rossz, de sztem az előző jobb volt :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Feldin

Üdv!

Hát a lakás nekem nagyon bejön!!!
Vki nem tud lakás képeket?
Mert majd egyszer ilyet szeretnék!!!
Vagy vmi linket?
Azon gondolkodtam hogy szerintetek hogy lehet régi japán stílusú házat építeni úgy nem akarsz télen megfagyni?

Bocsi, a kultúrába akartam írni. Asszem rossz gombot nyomtam meg...
Át lehet tenni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Sephiroth

QuoteOriginally posted by Angel
no akkor felvetnem a kerdest hogy hogy alltok a japan kajakkal es ruhakkal (kimono, stb) + hagyomanyos lakasokkal (alacsony asztalok, nagy ures terek, tatami, kert)
reszemrol nekem mind nagyon bejon :)
a vizi eteleket ugyan nem szeretem, de a tobbi jo :D

Nekem spec. bejönek ezek a dolgok. Egyenlőre így kinézetre. Mert kaját még nem igen ettem, és még lakásban sem igen voltam. Mondjuk először tuti elszerencsétlenkednék. Asztalnál eldőlnék, kaját szétszornám, stb. Egyedül talán abban biztos vagyok, hogy szakéból (Jól írom?) egy üveggel meg tudnék inni.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Xaga

Hmm...

Kicsit körülnéztem ez ügyben a neten.
Ezt az oldalt találtam a témában ami segíthet házat építeni:
http://jafnet.co.jp/manual/chintai/migigawa/apart.htm
Nem tom menyire vagy elszánt a témában és vagy hajlandó esetleg az Amazon.com-ról könyvet rendelni de ez a darab igéretesnek tünik:  http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0804814929/artificeinc/103-8260676-5951864

Feldin

#11
Hát egyenlőre csak álmodozom :)
Elősször csak lakásra gondoltam. Remélem egyszer majd ház is lessz :) Az viszont még messze van. A lakás elérhetőbb. Szerinted Mo.-n is be lehet szerezni a dolgokat egy lakáshoz?
(Tatami meg ilyesmi.) Köszi a linkeket! Sajna könyvre most nincs pénzem, de ott lesz azt még gondolom. Sőt! Mire aktuális lesz (és az még jó pár év...) addigra már hátha kiadják itthon is.

És ha már ilyen jó dolgokról tudsz, nem tudsz vmi japán kertekről szóló könyvet amit nálunk is kiadtak???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Nekem is bejön az egész!
Főleg a lekások és a házk!!!
Ja és persze a kert!!!
Azt is imádom!!!!
Kaját még én se ettem. De már be van tervezve!!! Egy barátom tud vmi tuti jó japán éttermet!!! Ha lesz zsénk elmenni akkor majd kiderül hogy a kaját hogy bírom :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

QuoteOriginally posted by Feldin
Nekem is bejön az egész!
Főleg a lekások és a házk!!!
Ja és persze a kert!!!
Azt is imádom!!!!
Kaját még én se ettem. De már be van tervezve!!! Egy barátom tud vmi tuti jó japán éttermet!!! Ha lesz zsénk elmenni akkor majd kiderül hogy a kaját hogy bírom :)

Hol van ez az étterem?

Xaga

QuoteOriginally posted by Feldin
Hát egyenlőre csak álmodozom :)
Elősször csak lakásra gondoltam. Remélem egyszer majd ház is lessz :) Az viszont még messze van. A lakás elérhetőbb. Szerinted Mo.-n is be lehet szerezni a dolgokat egy lakáshoz?
(Tatami meg ilyesmi.) Köszi a linkeket! Sajna könyvre most nincs pénzem, de ott lesz azt még gondolom. Sőt! Mire aktuális lesz (és az még jó pár év...) addigra már hátha kiadják itthon is.

És ha már ilyen jó dolgokról tudsz, nem tudsz vmi japán kertekről szóló könyvet amit nálunk is kiadtak???

Nem hinném hogy Mo. belehet szerezni ilyen dolgokat lakáshoz, de lehet hogy vannak olyan aztalosok meg mittudomén mit akik válalják hogy elkészítik az ilyeneket. Magyarul nem hinném hogy bemész a boltba és máris kapsz cuccost.

Kert:
KERTEK - A SZÁNDÉKTÓL A MEGVALÓSÍTÁSIG - Van szó a japán kertekről, azt ajánlom mny be egy Libri könyvesboltba és nézd meg mit ír róla

Japán kert - MiMi.hu Tudom csak link de talán talász vmi értékelhetőt rajta (nincs időn alaposabban körülnézni rajta)

Esetleg próbálj meg keresökkel rákresni, eredmény biztos lesz.

Xaga


Feldin

#16
Az éttermet meg fogom kérdezni, és majd megírom!
Azt mondta, hogy ez az egyik legjobb, mert olyan íze van az ételnek mint kint.
Ő meg már volt kint, úgyhogy bízom benne :)

A múzeumban már voltam!!!
Nagyon jó!!!!
Van egy teljes páncél kiállítva!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nephilim

És azok a gyönyörű japán lányok! :rolleyes:
Hja, a vízben tekergő izémizék kissé riasztóak, de hát legalább eccer mindent ki kell próbálni!
Xaga, Feldin, hol az az étterem?
S még a múzeumot is pótolnom kell, hajjaj... :ejj:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Xaga

QuoteOriginally posted by Nephilim
És azok a gyönyörű japán lányok! :rolleyes:
Hja, a vízben tekergő izémizék kissé riasztóak, de hát legalább eccer mindent ki kell próbálni!
Xaga, Feldin, hol az az étterem?
S még a múzeumot is pótolnom kell, hajjaj... :ejj:

A múzeumot nekem is potolnom kell, az étteremről nem tudok semmit én is Feldin válaszára várok.

És igen a japán lányok:D

Nephilim

QuoteOriginally posted by Xaga
A múzeumot nekem is potolnom kell, az étteremről nem tudok semmit én is Feldin válaszára várok.

És igen a japán lányok:D

Baldyval is 1et értek a gésa témakörben. De hát végülis ez az egyik dolog (hagyománytisztelet), ami miatt :eek: vagyok egész Japántól!
Feldin, morg hívja fődet! Hol a kajálda? Kezdek éhezni... :(
"God's in his heaven. All's right with the world."

Feldin

Bocsi!
Igyekszem én igyekszem!!!!
De nem lehet elérni a srácot!!!
Holnapra megtudom!!!
Holnap megírom!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Chronos

QuoteOriginally posted by Feldin
Bocsi!
Igyekszem én igyekszem!!!!
De nem lehet elérni a srácot!!!
Holnapra megtudom!!!
Holnap megírom!!!
Csak azt nem tudom, hogy miért ordítsz? :D

CHRONOS

Nephilim

QuoteOriginally posted by Chronos
Csak azt nem tudom, hogy miért ordítsz? :D

CHRONOS

Biztos nagyon messze van. :hopp:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Feldin

Bezony :)

Messze messze! :)
Na, szóval bocsi. Csak nem vagyok tisztában a sok jel jelentésében.  Ezentúl majd igyekszem vigyázni.
Étterem címet a srác csak körülbelülre tudott adni. Le is írtam, de otthon maradt :(  Szóval csak holnap tudom felírni.
Bocsi!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nephilim

QuoteOriginally posted by Feldin
Étterem címet a srác csak körülbelülre tudott adni. Le is írtam, de otthon maradt :(  Szóval csak holnap tudom felírni.
Bocsi!

:muhahah: :bruhuhu:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Xaga

Feldin legalább anyit mondj hogy mi az étterem neve és hogy melyik városban van. A többi infót már le birjuk szedni a netről. De amíg nem tom hogy mit keresek nem tok semmit sem keresni:D (éljen a magyar stílus:))

Feldin

Megvan! :whoah:
Körülbelül...

Budapesten a Mészáros utca + a Hegyalja út sarka!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Megvan,
húú jó messze van az oktogontól...

Nephilim

QuoteOriginally posted by Feldin
Megvan! :whoah:
Körülbelül...

Budapesten a Mészáros utca + a Hegyalja út sarka!

Ejj, de jó ez! Mi lehet a neve? :confused:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Moloko

QuoteOriginally posted by Nephilim
Ejj, de jó ez! Mi lehet a neve? :confused:
fogj egy budapest térképet és egy pestiestet és böngészd ki, vagy ha ott nincs, akkor próbálkozz matáv.hu-n.