Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

Darkstar

A gyanús elég gyenge kifejezés.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#1231
Én nem értem. Ők fizetnek nekem havi(?) 900k-t azért, hogy megtanítsanak japánul?
"A betanulási idő alatt a gyakorlati tapasztalatot meg kell szerezni, és a sikeres nyelvvizsga a döntő a kijutásban!" - gyakorlati tapasztalatot, de miben? A kijutás után mit lehet/kell csinálni?

szerk: ezzel már más a leányzó fekvése

A nyelvtanfolyamért nyilván te fizetsz, aztán ha sikerül, akkor esetleg ajánlanak állást, amivel akár 900k-t is lehet keresni. Az 300kyennek felel meg, ami az ottani megélhetéshez képest nem számít túl magasnak.
Failure is the default option

.Attila

Nem tudom, mennyivel nőttek ott a bérek kb. 6 év alatt, de nekem anno 250k yent mondtak átlagnak. Igaz, akkor 1.8 körül volt a yen.

NLZ

Miért más a leányzó fekvése attól az oldaltól? Az is egy elég nagy gányolás.
[reserved]

noriko

Gondoltam, rápillantok a Japán Alapítvány honlapjára, hogy mikor lesz jelentkezés a következő félévre. Hát nem pont ma volt a határidő? Már másodszorra járok így!
Bár lehet, jobb is, mert szerintem most pont két szint között vagyok fél úton...

Kíváncsiságból, a fórumról ki az, aki még mindig jár? Melyik szinten tartotok?
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Tudunk pár szót szólni az érdekedben ;)
Flexibilisebbek, mint gondolnád. 20.-ai héten kezdődik csak a
második félév, addig sztem még lehet szintfelmérőzni és
jelentkezni.

Az aktív fórumtagok közül Zsozsó és jómagam vagyunk G7-ben,
ami most a legmagasabb csoport, N2 irányába haladunk. Idővel...

Marfy

Hali!

Már biztos volt téma, de akkor én is megkérdezem.

A különböző forrásokban fellehető anyagokból (net, tankönyv, stb.) van értelme autodidakta módon elkezdeni a nyelvet tanulni, vagy nyelvtanár nélkül esélytelen?
Jelenleg elég motivált vagyok és időm is lenne rá. Ráadásul a diplomához úgy is kellene egy középfokú. Az angollal meg hadi lábon állok, majd 7 évet tanultam (tanítottak), de még egy alapfok sem lenne meg, ebben nagyban közre játszik, hogy nem is igazán érdekel.
Szétnéztem a közeli városokban (Gyöngyös, Jászberény), de sajnos nem találtam hogy indulna tanfolyam.
A legközelebbi az Budapesten van, de az 100km. Oda pedig nem tudok eljárni, mert hét közben dolgozom, hétvégén meg távoktatásra járok. A közelebbi városokba, pedig heti 2-3 alkalommal is el tudnék menni, munka után.

Darkstar

Simán lehet magadtól is tanulni, az alapokat mindenképp, meg talán tovább is. Viszont a beszédet is gyakorolni kell, habár ha olyan hülye addict vagy mint én, és kb napi 7 órán keresztül szól a füledbe japán szöveg valamilyen forrásból, egész jó lesz a kiejtesed magától is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Marfy

Esetleg valami anyagot tudsz ajánlani?
Amit én találtam és szerintem jól emészthető az Japán nyelvkönyv kezdőknek (by Hidasi Judit, 1996).

Darkstar

ELO levelező anyaga, Dekiru.
Én ezeken kívül angol anyagokat használtam.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Nem akarok negatív lenni, de ha 7 év tanított angol után szerinted az alapfok sem lenne meg, akkor autodidakta japánnal nem valószínű, hogy el tudsz jutni középfokig, bármennyire szereted is jobban...
Persze elkezdeni magadtól is érdemes, mert pl. a hiraganát és katakanát úgyis csak be kell magolni és néhány nyelvsuli el is várja, hogy azt már tudd. A kihívást a kandzsi jelenti majd, meg a bonyolultabb nyelvtan, meg a különféle extra-udvarias forma. Ezeknél már nem árt majd egy tanári segítség, főleg, mert ezeken a pontokon hajlamos ellustulni és feladni az ember. (tapasztalat  :redface:)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: Marfy on 2012-08-21, 17:30:59
...
<rage on>
Engem mindig meglep, hogy ha valaki ennyi ido utan sem tud angolbol kozepfokot felmutatni.
Ez egy rohadt konnyu es TENYLEG hasznalt nyelv, amivel a vilagon kb mindenhol megerteted magad es kb minden ertelmes informaciot elerhetsz vele a neten. Diploma utani tovabbmuvelodeshez is.
A jovendobeli normalis allas remenyeben erosen ajanlom az angol megtanulasat.
De komolyan, mert ha oroszbol mondanad ezt azt meg megertem, mert ott minden vackot ragoznak, mas az abc, es mar anno amikor en tanultam mint kb utolso korosztaly, akkor sem hasznalta kb senki sehol a mindennapokban. Lehet, hogy a mostani diakoknak kene egy ev orosz vagy latin vagy barmi mas alig hasznalt nyelv ahol az ige, a fonev es a melleknev mind valtozhat esetfuggoen, es utana boldogan es vidaman ugrananak ra az angolra.  :ejj:
Jezusom.
Vagy a nemetet kezdd el.
<rage off>
Amugy sok sikert a japanhoz, es ezt most nem negativan gondoltam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Marfy

Quote from: Kvikveg on 2012-09-04, 12:12:51
...
Ennek az oka egyszerű, az angol nem érdekel a japán igen. Találtam egy nagyon jó online tanárt, ötödik hete tanulom, de már most kb. többet tudok mint angolból és érdekel, örömmel csinálom meg a házikat, nem úgy hogy már megint ezt a sz@rt kell csinálni és összecspom. Ezen meg kár idegeskedned, nem mindenki egyformán fogékony a nyelvre, illetve mint írtam is nem érdekel, a jelenlegi munkámban meg ez is élig ami van. A 7 év meg iskolában volt, ott meg pontleszarják hogy kinek hogy megy, heti 2x45percben közel 30 embernek igen "hatékony" nyelvoktatást lehet folytatni. Meg ez is mikor volt már... 2001-ben érettségiztem. Ha majd annyira kell az angol, a szomszéd angol tanár, öcsémet is ő készítette fel.

kada

Na, látom nem hal ki az aktuális téma míg hozzá nem szólok, ám legyen.

<rage>
Kvikvegnek igaza van, csak azért mert a suliban pocsék a tanítás, még nem kifogás, tessék csak megtanulni azt a nyelvnek csúfolt moslékot.
</rage>

Egyébként oktatásra van jó kis anekdotám:
Középsuliban németből sorra kaptam a karókat, mert random szódogákban névelőket valahogy az istennek se tudtam eltalálni pedig "csak" három van (onnan hogy megvolt melyik, ragozni már tudtam), minden hiba -0.5 pont, bőven a statisztikai várható érték alatt voltam minden egyes alkalommal...
[spoiler]Meg kell említsem a tanár megértő volt valamennyire hogy ez a gyengém és a többi megy, óra elején ha kérdezett még felszólított ha jelentkeztem, aztán jött az "oké, kada most már ne jelentkezzen" ::)
Órai munka és egyéb felfelé kerekítéseket meg szóbeli feleltetéseket kaptam extrán míg a többiek nem.

Magnós hallgatásnál meg tudomást se vett rólam miután az aktuálisat elvileg kétszer hallgattunk volna meg, az első után megkérdezte tőlem foglaljam össze miről szólt úgy kb (nem volt valami jó minőség a felvétel), majd a válaszom után léptünk a köv feladatra: magyarul megválaszoltam az összes kérdést amit a második hallgatás után tett volna fel.
Utánna mindíg pontosabban specifikálta a nekem feltett kérdéseket...  ^^"[/spoiler]
Elmentem nyelvvizsgázni egy azért jóhírű helyre, két(három?) délután volt egy kis felkészítés, aztán uccu neki.
Felsőfokú nyelvvizsgával már nem kellett a dogák/jegyem miatt aggódnom.

Angol oktatás se volt sokkal jobb, több tanarat is sikerült "elfogyasztanunk".
Két véglet volt: a rendes, akinél nem tanultunk mert túl kedves volt, és a számonkérő, akinél dacból nem tanultunk.
Aztán jött a továbbtanulás réme, a pontok, az extra mindenféle, és inkább nyelvvizsgáztunk, hogy több idő legyen a többire.
De leginkább tankönyvből tanultunk ahogy rémlik, és nem a tanárnőknek köszönhetően, hacsak azt nem számoljuk hogy előlük menekültünk.  ^^"


TL;DR:
Az angol nem nyelv, nem megtanulni kell, csak beszélni, azt meg tényleg.

.Attila

A JLPT bizonyítványon melyik a sorszám?

Marfy

Hallom meg vannak az eredmények, volt valaki közülletek, illetve hogy sikerült?

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Xzone



kikuchiyo

Quote from: noriko on 2013-03-27, 00:44:16
http://inspirationaljapanese.tumblr.com/   :haha:

:hopp:
Azok a legjobbak, ahol a japán "fordítás" hasonló az eredetihez, és akár el is lehet hinni, hogy egy jó szándékú, de kevésbé hozzáértő egyed követte el.
Failure is the default option

dajkalaszlo20

Sziasztok,
Nem akarok alkalmatlankodni, de én szoktam alapszinten órákat adni online. Ha valaki szeretne belekezdeni szívesen segítek, esetleg írjon rám emailben információért, ha érdekel valakit dajkalaszlo20@gmail.com . Amúgy kellemes tavaszi délutánt mindenkinek! Végre napsütés.

Marfy

Hali!

Nincs meg véletlenül valakinek 92-98 közötti JLPT vizsga hanganyagai?

Darkstar

GPS-nél amikor egy tök távoli bármire figyelmeztetésjor úgy kezdi a mondatot, hogy "kono saki de..." akkor az úgy helyes, vagy hiányzik valami hanganyag (ami elfordul, magyarban pl nincs meg a "megérkezett a céljához") előle? Amennyiben helyes, akkor hogy kell értelmezni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

az ecchi szó etimológiája, japánul
http://gogen-allguide.com/e/h.html
lehet, hogy ez mindenki másnak innen egyértelmű volt, de nekem most esett le, és fájt.  :muhahah:

[spoiler=tl;dr]ecchi = "H" [/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila


.Attila

Fordítóiroda japán tolmácsot keres főállásban vagy részmunkaidőben Budapest és környékére.
Állítólag japán kiutazásra is van lehetőség.

Darkstar

Itt is nekro

Amikor egy jukugo-nak több olvasata is lehet, ahol egyik sem archaikus/irregular/tájszólás, etc, ott el lehet valami alapján dönteni, hogy melyik verziót kell használn? Vagy mindkettő ugyanúgy jó?
Pl 早急 ーそうきゅう / さっきゅう
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Fél kettőkor félrészegen hazaérés után nekiállni a mai 90 körüli kanji repnek igazi élmény volt. De így holnap csak 70 lesz, nem 160.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Mára be lehet zárni a zinternetet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん