Main Menu

nyelv

Started by iko, 2004-02-03, 21:52:48

Previous topic - Next topic

iko

ki tud itt japánul?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by iko
ki tud itt japánul?

Sztem az itt jelenlévők többsége. :p :D

Xaga

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Sztem az itt jelenlévők többsége. :p :D

Én pl nem:) Mé te tudsz?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Én pl nem:) Mé te tudsz?

Én csak nemrég kezdtem el, úgyhogy pár alapmondaton kívül mást nemigen tudok. :o

Xaga

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én csak nemrég kezdtem el, úgyhogy pár alapmondaton kívül mást nemigen tudok. :o

Én még nem kezdtem el úgyhogy japántudásom kimerül 1-2 alapvetö szónál.

Egyébbként te hogy kezdted??? (milyen könyv/site/stb)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Én még nem kezdtem el úgyhogy japántudásom kimerül 1-2 alapvetö szónál.

Egyébbként te hogy kezdted??? (milyen könyv/site/stb)

Most, nem felvágásként, de nekem tehetségem van a nyelvek hallásból való megtanulásához, és így a TV-ből tanulom a különböző nyelveket. A legjobb módszer amúgy sok animét nézni japánul, (angol v. valamilyen másik nyelvű) felirattal. Ha elég sokszor hallod ugyanazt a szöveget, előbb-utóbb el kezded érteni a mondatok felépítését illetve, hogy hogyan kell kiejteni  a szavakat. De ha konkrét oldal kell, asszem az //www.animevilag.hu-n vannak egyszerű nyelvleckék. Azok bőven elegek az alapok elsajátításához (legalábbis szerintem). A japán írást pedig ezekből a táblázatokból tanulom:


Xaga

Azt mondják kíváló nyelvérzékem van (:rolleyes:). Ezek szerint nem néztem elég animét vagy nem igaz amit állítanak mert pár szón kívül nem sikerült kiszürnöm. Linkem van elég, a táblázatokat köszönöm biztos hasznosak lesznek.

Zelgadis

Igazság szerint én sem tanultam soha (méég :) de ami késik nem múlik) "hivatalosan" japánul, csak az animékből / aikidon, de így hallásból is "rengeteg" megmarad :) tehát már néhány alap mondatot megértek, meg pár teljesen alapvető dologgal tisztában vagyok. De ha egy japán anyanyelvű elkezdene nekem beszélni nem valószínű hogy kötetni tudnám :) "Oro?"

Ekuseru

#9
senkit nem akarok elkeseriteni de az animékből nem  igazán lehet tanulni :D
ugyanis az animékből nem tudod megtanulni a "rendes" formális beszédet ami ugye nem hátrány, mert az utcán sem tegezel le senkit és a családtagjaiddal, rokonaiddal sem "utcanyelven" beszélsz
;)
persze azért lehet tanulni belőlük de inkább csak szavakat mert a mondatok 90%-a egyenes stilusban hangzik el :D

ja és igen én beszélek japánul valamennyit de azt nem mondanám hogy készen állok egy középfokú vizsgára :rolleyes:
日本 - 中國 - 한국

Shadowolf

Én modjuk az angolt és a németet is így tanultam meg (pedig azért ott sem mindig úgy beszélnek, mint a hétköznapi életben). :D

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én modjuk az angolt és a németet is így tanultam meg (pedig azért ott sem mindig úgy beszélnek, mint a hétköznapi életben). :D
Csak az angol és a német nyelv esetén közel nincs akkora jelentősége a formalitásnak, mint a japánnál.;)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Csak az angol és a német nyelv esetén közel nincs akkora jelentősége a formalitásnak, mint a japánnál.;)

Ott a pont! :D

Ekuseru

csak egy példa a formalitást illetően:

illedelmes beszét: IKIMASHOU ! (menjünk!)
"anime beszéd": IKU YO ! (menjünk!)
:D
日本 - 中國 - 한국

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Ekuseru
csak egy példa a formalitást illetően:

illedelmes beszét: IKIMASHOU ! (menjünk!)
"anime beszéd": IKU YO ! (menjünk!)
:D
Azért nem minden anime nélkülözi az illedelmes beszédet...
Úgy emlékszem, hogy ezek közül mindkettővel találkozni animékben.
Persze nagy átlagban igazad van.

via_mala

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Itt pedig a másik: katakana.gif
Nincs véletlenül egy ilyen képed a kanji-król is? :p :p :p
hány darab is van?

Egyébként én megnéztem a Japán Alapítvány honlapját, és látom, hogy egy alapfokú 1 éves nyelvtanfolyam ára nem is annyira húzós.

QuoteTejesen kezdő és Kezdő csoport: 25,600 Ft + 25% áfa / félév; 51.200 Ft + 25% áfa / év
Középhaladó és Haladó csoport: 12.800 Ft + 25% áfa / félév; 25.600 Ft + 25% áfa / év
Ez heti 2 x 1:15 időt jelent.
QuoteJelentkezés: szeptember 15-26.
Eligazítás: szeptember 26-án 17.15-tól
Órakezdés: szeptember 29.

A minimum csoportlétszám 4 fő. Ez most nem ígéretnek mondom, csak amolyan közvéleménykutatásképpen, de ha mondjuk én jelentkeznék egy teljesen kezdő csoportba, akkor lenne még itt 3 másik vállalkozó szellemű jelölt?
:zen:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

ArchElf

Nem olyan rég dombtam össze egy Hiragana-Katakana tanító progit c#-ban, ha érdekel valakit csatolom egy következő levélhez...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Nem olyan rég dombtam össze egy Hiragana-Katakana tanító progit c#-ban, ha érdekel valakit csatolom egy következő levélhez...

AE

Én megköszönném. :D

ArchElf

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én megköszönném. :D

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
a csúszkával a visszamaradó időt lehet állítani, az elinduláshoz pedig min 1 checkboxot ki kell jelölni...
Amúgy eltart egy ideig míg elindul (nálam kb 10 mp), mert szét kell darabolnia a képet és objektumot csinál mindből... bár nem ez a lényeg...
Ja és .NET keretrendszer kell a futtatáshoz...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

via_mala

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Ja és .NET keretrendszer kell a futtatáshoz...

AE
Na itt kezdődnek a problémák ... Van valahol valami letölthető csomag, amit a fel kell telepíteni, hogy a .net -es exe-ket futtatni lehessen? Most éppen az mscoree.dll hiányzik neki.:comp: :beken:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Xaga

QuoteOriginally posted by via_mala
Na itt kezdődnek a problémák ... Van valahol valami letölthető csomag, amit a fel kell telepíteni, hogy a .net -es exe-ket futtatni lehessen? Most éppen az mscoree.dll hiányzik neki.:comp: :beken:

Windowsupdate

ArchElf

QuoteOriginally posted by via_mala
Na itt kezdődnek a problémák ... Van valahol valami letölthető csomag, amit a fel kell telepíteni, hogy a .net -es exe-ket futtatni lehessen? Most éppen az mscoree.dll hiányzik neki.:comp: :beken:
jahh, töltsd le a .NET keretrendszert (win98-ra is van) a
windowsupdate-ról

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Nephilim

QuoteOriginally posted by via_mala
Ez most nem ígéretnek mondom, csak amolyan közvéleménykutatásképpen, de ha mondjuk én jelentkeznék egy teljesen kezdő csoportba, akkor lenne még itt 3 másik vállalkozó szellemű jelölt?
:zen:

Akkor már csak két embert kellene lelnünk... :)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Itachi

Én jövőre tuti elkezdek egy tanfolyamot(Japán Alalpítvány)...már most elakartam kezdeni mivel időm annyi mint a tenger ,de csak minden év elején (suli év ) kezdődik én meg novemberben szerettem volna..(ugyebár a közgáz enyhén büfé-szak...):rolleyes: :zen:
Dewa shitsureishimasu..:p :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Xaga

#25
Látom ti itt sokkal tajékozattabbak vagytok japá nyelvtanfolyan területén mint én. via_mala ez a tanfolyam 2004.szeptemberétöl indul??? Ha neagyisten a Kandóra vesznek föl akko engem is számítsatok bele.

Bár én nyáron elkezdek tanúlni önerőböl (vom internet) (ha sikerült volna az a qrva német B akko tegnap ota tanulnék má japánt:beken: )

Nephilim

QuoteOriginally posted by Xaga
(ha sikerült volna az a qrva német B akko tegnap ota tanulnék má japánt:beken: )

Hja, az élet szép. Akkor most komolyan gondoljátok itten a tanfot? Mert én igen.
"God's in his heaven. All's right with the world."

via_mala

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
jahh, töltsd le a .NET keretrendszert (win98-ra is van) a
windowsupdate-ról

AE
Kösz, így már megy. Már csak egy letölthető frissítés kell, hogy az otthoni nettelen és .nettelen gépen is tudjak .NET framework-öt telepíteni.
Ez lehet, hogy ez lesz: .NET Framework 1.1 (angol) :)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Xaga

QuoteOriginally posted by Nephilim
Hja, az élet szép. Akkor most komolyan gondoljátok itten a tanfot? Mert én igen.

Én is de csak ha a Kandóra vesznek föl. Ugyanis Győrböl kicsit körülményes Pestre jönni, Gödöllöről talán menne.

via_mala

QuoteOriginally posted by Nephilim
Hja, az élet szép. Akkor most komolyan gondoljátok itten a tanfot? Mert én igen.
Háááát ... :)
Azért én írtam, hogy ne vedd ígéretnek. Mondjuk 50%, hogy mennék (, tehát félig gondolom komolyan). Szeptember még messze van, addig ez a valószínűség is változhat. ;)

Xaga:
Quoteez a tanfolyam 2004.szeptemberétöl indul???
Úgy hiszem, hogy minden évben indul, ha megvan a min. 4 fő.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács