Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Tiaro

Pandóra:

:merci: !!!
Nagyon aranyos kis versek, és spec nekem tetszettek, bár én is elfogult vagyok... :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

#421
:lol:

Pandóra:
Ímádnivalóak (s én is elfogult vagyok), de azt hadd tegyem hozzá: női tölgyet ímádok :hehe: :D

Hűűű.... Kisvirág nem túlzott, mikor sötétnek állította be.... ez nagyon beteg :) Illetve remek.... kucc. Erőre kapott tőle a bennem rejtőző démon... o.O Muszáj elolvasnom valami vidámat....

(tényleg nagyon tetszik... talán a legjobban eddig, amit olvastam tőled )

Ramiz: kikérem magamnak azt a kis sárgát. Én SOHA! (párbaj lesz ebből grrrr)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Jómagam nem vagyok elfogult, és így is tetszenek a Pandóra-féle versek :) Csak néhol éreztem egy kis erőltetettséget... de nem zavart különösképpen :)

Argh! Kisvirág! Ez nagyon ütős!  :whoah:  :cool: Dark side forever! :hopp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Freyja

Panda: Most dobtam egy aaaakkora hátast :D :D :D
Nagyon nagyon gratula!!!  :jee:
Kisvirág művét mindjárt olvasom! :)

Pandóra

:merci:
Szerintem is voltak benne erőltetett dolgok, de tényleg 3 perc alatt csináltam őket.
Soridan, köszi, hogy ezt raktad idézetnek!
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

#425
Soridan: elnézést kérek. Az asszociálásod miatt nem gondoltam, hogy sértő. Akaratlan volt. (Remélem nem szereztem egy ellenséget a személyedben. :( )

R othadás bűze terjeng
A kasztott embert lenget a szél
M essziről gyűlt a varjú-sereg
I sszák vérét, vájják szemét
Z avarni senkit nem fog többé

Egy vidám darab...

Kisvirág: és hogy helyezkedtél bele egy férfiba? Kíváncsiságból kérdezem. Én sose mertem belekezdeni egy "női szemmel"-novellába.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: PandóraÉs hogy te elfogultan dícsérj, gyorsan összecsaptam neked is kettőt.
:beken: *hüpp hüpp* köszönöm! Most elfogult lettem! :D Nagyon tetszik! Főleg az első, de a második is jó!

Quote from: PandóraNoriko, kíváncsi leszek a nem-novellára! Főleg, hogy megtudjam, engem hogy ábrázolsz.
háát a nem-novella eléggé kezd elfajulni! Lassan már én sem értem mit akarok belőle kihozni!! :p Tegnap megint nekirugaszkodtam, és befejeztem a vázlatot, mostmár van vége, habár egy kissé oidipuszi vége lett...majd lehet hogy módosítom..
Viszont, egyhamar nem fogom megírni, de azért a szereplőket be tudom mutatni :D

Soridan:magányos kóborlovag
Tiaro: egykedvű késforgató-vándorzenész
Ramiz: a palota bölcsének tehetséges tanítványa
Pandóra: titokzatos úrhölgy, az ellenség kéme
Bruce: a birodalom legjobb nyomozója
Kisvirág: az erdő tündére
Noriko: egy kislány

:D :D :D
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

juj Ramiz! csak nem kisvirág novellájának hatása alatt vagy?? ;)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

#428
Nem, csak egy fán lengek, a kötél monoton nyikorgása az egyetlen hang a varjak lakomájának hátborzongató zenéjén kívül, szóval kicsit nyomott itt a hangulat.

Nagyon jó kis szerep! Mint Adsó A rózsa nevében. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: RamizKisvirág: és hogy helyezkedtél bele egy férfiba? Kíváncsiságból kérdezem. Én sose mertem belekezdeni egy "női szemmel"-novellába.
Tudom, hogy nem én vagyok a kérdezett, de én is sokszor írtam már férfi-szemmel, sőt, nap mint nap teszem, ha férfi szereplőt szólaltatok meg valamiben, nem muszáj annak e/1-ben lennie.
A Szenvedésnél meg ha belegondolsz, ha Kisvirág nem mondja, hogy férfi, nem jöttél volna rá, mert akár egy nő is tehette volna (és lehet, akkor még hátborzongatóbbnak tűnik a sztori, mert ugye a köztudatban a nőktől távolabb áll a brutalitás).
Nem mondom, hogy nincs különbség. Egy darabig pedig azt hittem. Aztán amikor rájöttem, hogy a regényemben csak férfiak vannak (hát istenem, róluk csak szívesebben fantáziálok  :p ), néhány szereplőt átírtam nővé, és tényleg bután vették volna ki magukat tőlük azok a mondatok és tettek, amik férfiban teljesen rendben voltak. Szóval a tulajdonságok maradtak ugyanazok, csak máshogy jutnak felszínre.
Nem tudom elmagyarázni a különbséget. Ez egy életérzés, amibe belehelyezkedsz. Hogy mit tudsz elképzelni férfiban, mit nőben, melyik nemnek mi az érték. Hasonló lehet ahhoz, amikor pl. egy hősködő vagy egy épp gyáva szereplőt akarsz megszólaltatni bizonyos szituációban. Egész más szókincset és vielkedésformát adsz nekik.

Noriko, nagggggyon-naggggyon kíváncsivá tettél!!!!!!
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

noshát...
miképp élem bele magam egy férfibe?
nehéz megmondani. de igaza van Pandórának. adott szituban férfi és nő máshogy viselkedik, és a szerepek is máshogy mutatnak.
a szenvedésben ez egyszerűen egy olyan szerep volt, amit csak férfinak tudok elképzelni. egy nőnél a kegyetlenség valahogy máshogy jönne ki...
te miképp tudnád elképzelni, hogy egy nő kitép valaki melkasából egy szivet?
én nehezen
emellett. én nagyon sokszor írom úgy a történeteim, mintha férfi írná, és nagyon kis esetben nők a főszereplők. egyszerűen azért, mert egy nő abban a világban nem lehet olyan szerepben.
különben, sokszor álmodom azt, hogy férfi vagyok...
és nagyon szeretném tudni, milyen annak lenni, igazán, teljes testi valójában...
ha igazán hinnék a lélekvándorlásban, most azt mondanám, hogy egy férfilélek lakozik az én törkeny női testemben... és az tör ki ilyenkor.
de teljesen nem hiszek ebben...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Érdekes nagyon, amit meséltek. Furcsák a nők...  :rolleyes: ;) Nekem még soha sem jutott eszembe női szerepbe képzelni magam. Majd egyszer kipróbálom. Bár igazság szerint ehhez nem ismerem eléggé a lányokat. Tényleg, alig.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: RamizÉrdekes nagyon, amit meséltek. Furcsák a nők...  :rolleyes: ;) Nekem még soha sem jutott eszembe női szerepbe képzelni magam. Majd egyszer kipróbálom. Bár igazság szerint ehhez nem ismerem eléggé a lányokat. Tényleg, alig.
Ne is strapáld magad, barátom. Egy nő talán megértheti a férfiakat, de egy férfi sem fogja soha, míg világ a világ megérteni a női gondolkodást... Még a birodalom legjobb nyomozója sem :) (Apropó,  :merci: a megtisztelő címet, igyekszem megszolgálni => ballonkabát, kalap, műszem fel! És lenne még itt egy apróság... :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Aka-shi

Tiaro: egykedvű késforgató-vándorzenész

:D :D :D
Ebbe beletrafáltál, RPG-kben is mindig hasonló karit választok.
Novellát akarunk mindannyian!!!  :_piszka:  :)

Tiaro

Tiaro: egykedvű késforgató-vándorzenész

:D :D :D
Ebbe beletrafáltál, RPG-kben is mindig hasonló karit választok.
Novellát akarunk mindannyian!!!  :_piszka:  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

Quote from: RamizÉrdekes nagyon, amit meséltek. Furcsák a nők...  :rolleyes: ;) Nekem még soha sem jutott eszembe női szerepbe képzelni magam. Majd egyszer kipróbálom. Bár igazság szerint ehhez nem ismerem eléggé a lányokat. Tényleg, alig.
Mondjuk lehet, tényleg az kell hozzá, hogy többet legyél a másik nem közelében.

Kisvirág, én el tudom képzelni, hogy egy nő megöl valakit. De mondtam, hogy mivel a köztudat nem, ezért még meglepőbb lett volna.

És Bruce, nehogy azt hidd, hogy a pasik olyan könnyű esetek. Bennük pont az a váratlan és kiszámíthatatlan, hogy tényleg milyen kis egyszerűek.  :hehe:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Tiaroról inkább a szomorúszép dalokat bús lantkísérettel előadó, fáradt pillantású vándorzenészt tudnám elképzelni, akinek hangjából annyi bánatos érzelem árad, hogy senkit nem hagy megérintetlenül :T

Ramiz: jajj, megint félreértődtem. Bocccs, de elhagytam a smájlit. Nincs harag, vettem a lapot, dehogyis vagyok mérges vagy etc. Lovagi becsszóra :)

Kisvirág: én el tuodm képzelni, hogy egy nő tépje ki valaki szívét. A nők kegyetlenebbek tudnak lenni, mert érzelmileg hevesebben reagálnak... legalábbis így mondják. Férfinak lenni pedig teljes testi valódban... érdekes érzés... ugyanolyan öszetett, mint nőnek lenni. SZvsz. :T

S én már képzeltem magam női szerepbe... fura. S álmodtam is már, hogy az vagyok.. talán valamelyik ősömről rámmaradt fajemlékezet. Fura :-/

Pandóra: ugyan, még szép hogy ezt beraktam aláírásnak. Szép, és igaz. :merci:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Férfinak lenni tök egyszerű érzés. Ezért jó. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: RamizFérfinak lenni tök egyszerű érzés. Ezért jó. :D

Kucc... enyhe(??) túlzás. Jónak jó, de közelsem egyszerű. Hisz' ott vannak a nők! :D (és éppen ez a jó, hogy nem egyzserű, hanem izgalmas! phew :) )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Quote from: SoridanKucc... enyhe(??) túlzás. Jónak jó, de közelsem egyszerű. Hisz' ott vannak a nők! :D (és éppen ez a jó, hogy nem egyzserű, hanem izgalmas! phew :) )
Egyik szobatársam kifejtette, hogy mennyivel jobb lenne leszbinek lenni, mert a pasikkal csak baj van. (Szó, ami szó...) De szerintem mindkettő egyforma gond, csak mivel az azonos neműnek nem akarsz tetszeni, nem kapcsolódik az egész dologhoz mindaz a félelem és rossz-emlék halmaz, amit a nők a férfiakhoz és a férfiak a nőkhöz kapcsolnak. Szerintem minden nő-férfi kapcsolatot (főleg ha járássá realizálódik) ez a kölcsönös szorongás tesz bonyolulttá. (Pl. hányszor izgultál már azon, hogy miért nem hív fel már egy napja? És ha a haverod nem hív fel egy napig? Általában észre sem veszed.)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Tiaro

#440
Quote from: SoridanTiaroról inkább a szomorúszép dalokat bús lantkísérettel előadó, fáradt pillantású vándorzenészt tudnám elképzelni, akinek hangjából annyi bánatos érzelem árad, hogy senkit nem hagy megérintetlenül :T

Nem akarlak lelombozni, de a versektol fuggetlenul szvsz jobban illik ram az elobbi karakter. ;)  A melabussag helyett inkabb a cinizmus dominal nalam... Ugy is lehet szep dalt eloadni, hogy kozben tort hajitsz az elso emberbe, aki asitani mer.:D
No-ferfi temaban: lehet h hulyenek neztek, de szvsz igy a legjobb, ahogy van. Megmarad a dolog miszteriuma, es nem olyan egysiku...
 :hehe:
Amugy azt veszem eszre, hogy ez a nem ertem a masik nemet szindroma altalanos. Ami egy fiunak egyertelmu, az a lanynak bonyolult, es forditva.
Ez van, ezt kell szeretni... :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Bruce

Quote from: TiaroNem akarlak lelombozni, de a versektol fuggetlenul szvsz jobban illik ram az elobbi karakter. ;)  A melabussag helyett inkabb a cinizmus dominal nalam... Ugy is lehet szep dalt eloadni, hogy kozben tort hajitsz az elso emberbe, aki asitani mer.:D
Még jó, hogy nem szoktam ásítani alvás előtt... :) Egyébként hogy ha a saját költeményeidet danolászod, akkor nem hiszem, hogy bárki is ásítgatna :)

Quote from: TiaroNo-ferfi temaban: lehet h hulyenek neztek, de szvsz igy a legjobb, ahogy van. Megmarad a dolog miszteriuma, es nem olyan egysiku...
 :hehe:
Amugy azt veszem eszre, hogy ez a nem ertem a masik nemet szindroma altalanos. Ami egy fiunak egyertelmu, az a lanynak bonyolult, es forditva.
Ez van, ezt kell szeretni... :D
Na igen, nem is tagadta senki hogy így a legjobb, sőt! :) És mégis, mindenki próbálja megérteni a másikat, holott egyértelmű, hogy soha nem fog sikerülni...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Pandóra

Quote from: TiaroNo-ferfi temaban: lehet h hulyenek neztek, de szvsz igy a legjobb, ahogy van. Megmarad a dolog miszteriuma, es nem olyan egysiku...
 :hehe:
Amugy azt veszem eszre, hogy ez a nem ertem a masik nemet szindroma altalanos. Ami egy fiunak egyertelmu, az a lanynak bonyolult, es forditva.
Ez van, ezt kell szeretni... :D
Különben mi izgalom is lenne az egészben? De azért úgy havonta egyszer jöhetne egy jótündér, aki 5 percre engedi, hogy belelássak a kis buta fejetekbe.  :rotflol:

Ja, Ramiz még a tegnapi kérdésedre, a nő-férfi karakterekre eszembe jutott egy jó példa.

Szituáció1:
Egy csapat gimis fiú áll estefelé a parkban. Arra jön egy csinos lány. Az egyik fiú utánafütyül, a lány megfordul, "bunkó"-sziszegi, és továbbsiet.
-szerintem ez egész életszerű.
Szituáció2:
Egy csapat gimis lány áll estefelé a parkban. Arra jön egy csinos fiú. Az egyik lány utánafütyül, a fiú megfordul, "bunkó"-sziszegi, és továbbsiet.
- a lány elég vagány kis nő lehet, vagy be van csípve, és magára akarja hívni a figyelmet
- ez a fiú nem normális
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: PandóraEgy csapat gimis lány áll estefelé a parkban. Arra jön egy csinos fiú. Az egyik lány utánafütyül, a fiú megfordul, "bunkó"-sziszegi, és továbbsiet.
- a lány elég vagány kis nő lehet, vagy be van csípve, és magára akarja hívni a figyelmet
- ez a fiú nem normális

Vagy a fiú nem éppen modellalkat, netán jóképű, s ezért állandóan szekálják-húzzák-piszkálják-etc, valamint eléggé szende fajta meg a többi-ilyen-sallang... vagyis érthető a reakciója :]

Tiaro: csak a késelősdit nem éreztem helyénvalónak, de te tudod... mindenesetre megtévesztésből jeles.... kuso, mot jut eszembe, én már reflexből (mint a Pavlov kutyái ;) ) ásítok... tudjátok, sulis beidegződés :)

Pandóra: a buta kis fejembe ha belelátnál 5 percre, sikítva összeesnél és szanatóriumi kezelésre szorulnál úgy pár évtizedig. Mármint ha olyan hangulatomban kapsz el, amikor legszívesebben leatombombáznám a fél világot ;) Vagy megundorodnál a rózsaszín löttytől :p :D Ha olyan hangulatomban kapsz el. Vagy szimplán elkerülnél utána ;) Szóval jobb ez így. Az én agyam az én szemétdombom :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Quote from: SoridanPandóra: a buta kis fejembe ha belelátnál 5 percre, sikítva összeesnél és szanatóriumi kezelésre szorulnál úgy pár évtizedig.

:lol:
Ez aztán az önismeret...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

Quote from: SoridanVagy a fiú nem éppen modellalkat, netán jóképű, s ezért állandóan szekálják-húzzák-piszkálják-etc, valamint eléggé szende fajta meg a többi-ilyen-sallang... vagyis érthető a reakciója :]

Pandóra: a buta kis fejembe ha belelátnál 5 percre, sikítva összeesnél és szanatóriumi kezelésre szorulnál úgy pár évtizedig. Mármint ha olyan hangulatomban kapsz el, amikor legszívesebben leatombombáznám a fél világot ;) Vagy megundorodnál a rózsaszín löttytől :p :D Ha olyan hangulatomban kapsz el. Vagy szimplán elkerülnél utána ;) Szóval jobb ez így. Az én agyam az én szemétdombom :)

A srác csinos, de ezt akkor is írtam, szóval semmi mentsége.  :rolleyes:

Hát igen, az én agyam sem egy tündérmese.  :tezsvir:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Quote from: Bruce579Na igen, nem is tagadta senki, hogy így a legjobb, sőt! :)

Most éppen nem tagadta senki, mert nem így merült fel a kérdés... de nekem nem ez a véleményem.
Az én agyamba meg fél percig is unalmas belenézni! :D Legfeljebb álmosítónak jó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: Tiaro:lol:
Ez aztán az önismeret...

Tudod... itt vártam volna egy "Ááá, ugyanmár, biztosan nem igaz, kicsit több önbizalmat.." szöveget -_-. Most megyek és elszívok egy cigit az esőben :lazza:  :lol:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Soridan

Quote from: PandóraA srác csinos, de ezt akkor is írtam, szóval semmi mentsége.  :rolleyes:

Hát igen, az én agyam sem egy tündérmese.  :tezsvir:

Ja télleg. Akkor meg olyan kis szende, visszahúzódó, amolyan csigaházas. Mint én :rolleyes:

Tündérmese? Az enyém az. Weretündér :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Quote from: SoridanJa télleg. Akkor meg olyan kis szende, visszahúzódó, amolyan csigaházas. Mint én :rolleyes:

Egyébként elgondolkoztál már azon, h miért is vagy ilyen? Nem akarsz változtatni, vagy nem tudsz? Vagy jó így?
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone