Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

kisvirag

Quote from: MirrorJófajta megközelítés :) Hadd borzoljam a kedélyeket: nem a rokonokkal van a probléma, õk fel sem fogják, mivel foglalkozom; nem is tudják; nem is érdekli õket; a fennmaradó populáció pedig lelkesen támogat...

Ami leginkább zavar, az a reinkarnációs nyim-nyám. Jó, biztos, a nagyfejûek megmondták, de, köztünk szólva: teljesen mindgy. A reinkarnációt alapvetõen arra találták ki, hogy támogassa a kasztrendszer fennmaradását (nyugi, ne akarj változtatni az "elõre elrendelt sorsodon", majd, halálod után szépen menetelsz feljebb. Vagy nem:). ) Komolyan, ennyél jobb agyzsibbasztást, el se lehet képzelni moralice. Ha eltûnik az egy és végleges élet lehetõsége, akkor máris jelentõsen csökken az egyén felelõssége (hiszen, úgyis újjászületik, legföljebb a következõ pár életben majd pondró lesz...); továbbá, akkor arra kell következtetni, hogy a ma fogyatékkal élõk valamikor valami csúnya karmikus bûnt követtek el, amit finoman gusztustalan dolog volna az orruk alá dörgölni (fõleg, ha TE egészségesnek mondhatod magad...).
Ezért nem dobok hátast az ilyen elméletektõl. Számomra csak egy számít: élni és éltetni úgy, hogy a végsõ mozizásnál tetszen a film, amit végig kell nézni. A többi már csak maszlag, a végsõ döntést úgyis a Fõnök hozza meg (márpedig õ egyszerre ügyvéd, vád és esküdtszék, tehát no para az esetleges nyiflancolásokkal...).

ha nem a rokonokkal van a probléma, akkor meg hol a probléma?
eeek, és nem kötözködésképp, de itt azon kívül, hogy hülyeségnektartod a reinkarnációt, akartál még mondani valamit?

mertizé, ha nem, akkor miért nem lehet azt mondani: hülyeségnek tartom a reinkarnációt?

namindegy, nem leszek gonosz, csak hát, nemszeretem ha valamit, amit 2 mondatban el lehet intázni, fél oldalon fejtegetnek (anyám _naggyon_ utálatos szokása, hallgattam eleget...)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mirror

Quote from: kisviragha nem a rokonokkal van a probléma, akkor meg hol a probléma?
eeek, és nem kötözködésképp, de itt azon kívül, hogy hülyeségnektartod a reinkarnációt, akartál még mondani valamit?

mertizé, ha nem, akkor miért nem lehet azt mondani: hülyeségnek tartom a reinkarnációt?

namindegy, nem leszek gonosz, csak hát, nemszeretem ha valamit, amit 2 mondatban el lehet intázni, fél oldalon fejtegetnek (anyám _naggyon_ utálatos szokása, hallgattam eleget...)

Annyira azért nem egyszerû a dolog, csak a reinkarnációs dolog adta meg az egész dolog savát-salátáját. Akkor fogalmazódott meg bennem az a kérdés, hogy most akkor gyorsan vissza kéne tolatni, hogy jó épületbe jöttem-e be (vagy, valakik eltéveszették az ûrhajót...).
Akkor a dolog rarban tömködve:
- miközben tök közhasznú vagyok, megkaptam, hogy béna a karmám, és kaparhatom magam, hacsak nem segítnek rajtam (ki? mi? merre? MIÉRT?! mi alapján???)
- állítólag munkamániás vagyok, közben csupán kapálózok a felszínen maradásért
- NEM a rokonság volt elmés (õk alapból azok, tehát mintából kiszûrettek...)
- emellé orrom-fülem szétáll az ezoterikus bigyóktól, amivel tömködik a fejem... mostmár értem, milyen a macskáknak, amikor visszafelé símogatják õket... Lehet, hogy a szándék nemes, de attól még fújni támad kedvem:G
(vizuálisan kifejezve: amikor Sid a Jégkorszakban megeteti a vizilovakat a tobozzal - a pitypangos rész után - majd futásnak ered, épp ez a futásos rész az, ami eszembe jut a hasonló elmésségek hallatán... aztán, jön a szöveg, hogy milyen paraszt vagyok (JÓ NAGY!! de, ezt eddig is tudtam:) ) állítom: még jó, hogy nem a középkorban élek: most tutira gyûjtenék a gyújtóst...:):) túldramatizltam, de amivel nem lehet mit kezdeni, azt célszerû kifigurázni:) )
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Mirror

Ja, és tök rendes vagy, hogy (egyedüliként - bocs Beren:) ) érdemlegesen válaszoltál!

Te mivel tevékenykedsz? Ha jól emlékszem, kommunikáció szakos vagy... (efféle melõból milyen egyetem melletti vígságok vannak?)
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Kvikveg

En elolvastam amit irtal, de betudtam rossz napnak.
Azt irod, hogy sokat dolgozol, de van oka. Egyesek viszont emiatt munkamaniasnak tartanak. Az o bajuk. Nem ok lesznek palyakezdok par ev mulva. Meglevo fix munka mellol konnyu rizsazni, hogy ne hajtsal mar fiam annyira... Ennyi. Ha jol ertettem a gondodat.

Ezoterikus bigyok? Mi konkretan? Kitol? Hogy??? He?

Reinkarnacio: szerintem nem azert kell jo eletet elni, mert kulonben dada lesz, hanem belso indittatasbol. Ennyi. Aki meg allandoan a te karmad miatt ennyit aggodik, hogy teged idegesit, az aggodjon a magaen. Nem lehet mindenki szent es vilagsegito. Elso cel az onfenntartas, aztan lehet masokon segiteni.
Reinkarnacioban miota van elore elrendelt sors???

Te tulkepp mit is csinalsz?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kuro_TenshiHa jól tudom, kétszáz ember kell hozzá? Valahol nemrég ezen viccelõdtünk néhány ismerõssel  :haha:

Amikor a tévében volt szó ilyesmirõl, akkor még kétszáz fõt említettek.. legalábbis az új-zélandi (vagy ausztrál?) jedi-vallás megalapításához ennyi kellett :rolleyes:

kisvirag

kvikveg sacperkb leírta azt, amit én is akartam: én a ha nem a rokonok a probléma, hol a probléma mondatommal nem abbéli értetlenkedésemet fejeztem ki, hogy mi a gondod, hanem azt, hogy miért izgat ez téged?

Alapvetõen, hacsak nem olyan ember véleményérõl van szó, akit tisztelek, vagy sokra tartok, magasról nem érdekel, hogy mennyit aggódik a karmám vagy a munkamániám miatt... szerintem neked sem kellene :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: MirrorEleinte diszkréten meglódult a pumpa, de végül is jobb, ha az ember tudja, hogy az, aki elvileg közel áll hozzá, nagyjából nudlit se tud róla... Érdekes érzés tud lenni olykor ennek belátása...

Itt a probléma. Aki közel áll hozzánk, mindegy, hogy rokon-é vagy sem, attól mégiscsak elvárnánk, hogy ismerjen, és ne jöjjön nekünk baromsággal :/

Kuroi Tenshi

Quote from: Mirror- miközben tök közhasznú vagyok, megkaptam, hogy béna a karmám, és kaparhatom magam, hacsak nem segítnek rajtam (ki? mi? merre? MIÉRT?! mi alapján???)
- állítólag munkamániás vagyok, közben csupán kapálózok a felszínen maradásért
- NEM a rokonság volt elmés (õk alapból azok, tehát mintából kiszûrettek...)
- emellé orrom-fülem szétáll az ezoterikus bigyóktól, amivel tömködik a fejem...
Ezek után én nemes egyszerûséggel megmondanám nekik, hogy szálljanak le a magas lóról, és elõbb a szemüket nyissák ki, csak azután a szájukat :rolleyes:

Ramiz

Quote from: MirrorJa, és tök rendes vagy, hogy (egyedüliként - bocs Beren:) ) érdemlegesen válaszoltál!
Ha véletlenül benéztem volna, akkor sem tudtam volna mit mondani, csak reménykedni, hogy kicsit sötétebben látod a dolgokat, mint ahogy azok vannak... egyébként sem lehet a munka, elhelyezkedés dolgokat vallásos vagy filozófikus szemszögbõl nézni szerintem, ezek túl kézzelfogható dolgok: van kenyér az asztalon, nincs kenyér az asztalon...
De mi akkor sem tehetünk mást, mint tanulunk...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mirror

#1719
Királyok vagytok!

Quote from: RouninItt a probléma. Aki közel áll hozzánk, mindegy, hogy rokon-é vagy sem, attól mégiscsak elvárnánk, hogy ismerjen, és ne jöjjön nekünk baromsággal :/

Íme a velõs és tömör összefoglalása annak, amit körbesétáltam

Quote from: KvikvegEn elolvastam amit irtal, de betudtam rossz napnak.
Azt irod, hogy sokat dolgozol, de van oka. Egyesek viszont emiatt munkamaniasnak tartanak. Az o bajuk. Nem ok lesznek palyakezdok par ev mulva. Meglevo fix munka mellol konnyu rizsazni, hogy ne hajtsal mar fiam annyira... Ennyi. Ha jol ertettem a gondodat.
õk is pályakezdõk lesznek valamikor...

Quote from: KvikvegEzoterikus bigyok? Mi konkretan? Kitol? Hogy??? He??
lásd fentebb (áshatom magam, mert rossz a karmám, és a többi címû részek)

Quote from: KvikvegReinkarnacio: szerintem nem azert kell jo eletet elni, mert kulonben dada lesz, hanem belso indittatasbol. Ennyi. Aki meg allandoan a te karmad miatt ennyit aggodik, hogy teged idegesit, az aggodjon a magaen. Nem lehet mindenki szent es vilagsegito. Elso cel az onfenntartas, aztan lehet masokon segiteni.
Reinkarnacioban miota van elore elrendelt sors??
Mittomén. A beslõ motiváció nálam eddig bõven elég volt, és nem hinném, hogy ezen az alapbeállításon változtatnék valaha is...

Quote from: KvikvegTe tulkepp mit is csinalsz?
nos, ez idõnként nekem is érdekes kérdés...
lássuk csak: van egy egyetemi melóm, van egy a "jó fiús" szervezetnél (ld: utáljuk együtt az amicsikat), plusz lesz a sajt cég - nem unatkozunk (mind három némileg eltérõ tudományterületen müxik) persze, szakdogát is írok, azt egy negyedik helyen, viszont a másik három alapján...
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Mirror

Quote from: KvikvegEn elolvastam amit irtal, de betudtam rossz napnak
tényleg az lehetett, ha felvettem ezeket az elmésségeket...
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Yakumo

Quote from: kisviragegyébként meg a teendõ: magas ivrol nem foglalkozni a rokonokkal, azzal az egyel pedig, akit te választhatsz meg, minél többet megosztani magadról...
ez sokaknak kicsit antiszocnak vagy rokonság-ellenesnek tünhet,de én nagyon tudom osztani ezt a véleményt. Egy idõ után ez a (helyes) viselkedés alakul ki egy normális emberben....

Mirror

Quote from: Yakumoez sokaknak kicsit antiszocnak vagy rokonság-ellenesnek tünhet,de én nagyon tudom osztani ezt a véleményt. Egy idõ után ez a (helyes) viselkedés alakul ki egy normális emberben....

Az ember a barátait válogathatja meg, a rokonságát nem - de a rokonsággal kevesebbet is bulizik:)

Ez esetben az volt a bosszantó, hogy egy barátom volt elmés kedvében:jee:
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Beren

Nemrégiben gondolkoztam el azon, mi kellene ahhoz, hogy az ember létrehozzon egyjól menõ terrorista vállalkozást (természetesen nem áll szándékomban). Ezek ugyebár rendkívül jól tejelnek, mivel nincs számviteli fegyelem, se adóhatóság, tehát az ember annyit sikkaszt az admányokból, amennyit akar (igaz Arafat-bácsi?).
De, lássuk a hozzávalókat:
- kreálj valami filozófiát (A Nagy Fehér Zsebkendõ Eljövetele), amit a sok üveges szemû üresfejû frankón bevesz. Legyen benne némi túlvilág, meg olyasmi, ami az egyszerû pórnép számára zavaros és értelmetlen (mert persze az is, de ezt nem kell a többiek orrára kötni). Utána fogod a marketinget és megdolgozod jóól a célcsoportot. Pár film, könyv, és szuvenírbolt - máris kész az elsõ fázis, amely szerint minden szép és jó, csak a világ mocsok. (a világ persze olyan, amilyen, de ha valakink azt modnod, hogy rossz napja van, akkor az be is veszi, mert a rosszabb dolgokra mindenki jobban emlékszik:) ). Ha már elég nagy tömeged van, akkor kis csoportokat is készíthetsz belõlük, amelyek már a Zsbkendõt személyesítik meg a többiek számára. Lesz Zsebkendõház, Zsebkendõ centrum, Zsepiünnep, Zsepikaják. Lényeg, hogy a szabályokat menet közben még tekergesd párszor, hogy a résztvevõk minél inkább elkötelezõdjenek a szervezet iránt (kísérletileg igazolt tény, hogy azon célszemélyek, amelyeknek egy semmit sem érõ szolgáltatásért cserébe valami extrát kellett tenniük, sokkal nagyobb értéket tulajdonítottak a szolgáltatásnak, mint az, aki csak úgy megkapta ugyanazt).
- ha mindez megvan, jöhet a rentábilis rész: adomány-adomány-adomány. Persze, ezt már ajó az elején megkezdeni, hogy ne te menj csõdbe, de egy bizonyos szint után már kötelezõ. Kell még egy hierarcikus szervezet is, valamint az ehhez kapcsolódó sejtek.
- innentõl kezdve már azt csinálhatsz, amit akarsz: birkák vannak, pénz van, szóval nyugodtan meghirdetheted a Zsebkendõ Eljöveteléért Küzdõ Forradalmi Tanács létrejöttét, vagy követeléseket is megfogalmazhatsz (Zsebkendõ Kötelezõ Viselete a munkahelyen...).
- Természetesen ügyelj arra, hogy senki ne vegye át a zsepik feletti hatalmat, tehát olykor nem árt egy-két tisztogatás a szervezeten belül (á'la Sztálin), továbbá, hogy ne robbants ki atomháborút, mert akkor lesheted a pénzed...
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Ramiz

De Beren, ugye nem akarsz tényleg terrorszervezetet szervezni? :3x3: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

A, nem, a Scientology baberjaira tor csak. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Mattanja

Quote from: KvikvegA, nem, a Scientology baberjaira tor csak. :D
:lol: Ott a pont! :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

kisvirag

lehet, h csak annyi történt, hogy a Zsepikommandó megfenyegette...

elvégre, amit leírt, nemcsak egy "nagy" terrorszervezet lehet, hanem egy már létezõ ilyen szervezet leányvállalatának a megszervezése is... :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Beren

Quote from: kisviraglehet, h csak annyi történt, hogy a Zsepikommandó megfenyegette...

elvégre, amit leírt, nemcsak egy "nagy" terrorszervezet lehet, hanem egy már létezõ ilyen szervezet leányvállalatának a megszervezése is... :D

Mai játékunk: Who wants to be a millioner terrorist?:jee:
Bár, a "leányvállalatos" dolog ugye nem újdonság, erre a legjobb példa a McKaida...
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

kisvirag

ez mehetne a nagyon LOLba is talán, de azért inkább idevaló.

érrrdekes :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Sidney

Quote from: Beren- ha mindez megvan, jöhet a rentábilis rész: adomány-adomány-adomány
Igen, adománybeszedéskor én is szívesen segédkeznék :haha:

Beren

Quote from: SidneyIgen, adománybeszedéskor én is szívesen segédkeznék :haha:

Látjátok?! Na, így készül a dolog:):)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Djinn

#1732
Bocsi, de nem tudtam, ezt hova kéne írnom. Az eredeti helyen már nagyon off. Ha rossz helyen van plz vmelyik főnök legyen olyan kedves és...:)
Quote from: BerenNem tom, mit lehet ezen félreérteni:
"A lelki szevedés és a fájdalom, ami ezzel az élettel jár... "
Például azt, hogy én nem írtam sehol, hogy én emiatt szeretem az említett műfajt. Mag azt sem hogy csak ezt szerethetik benne. Telán nem tünt fel hogy több smile/szmájli/vigyori/vagy amit akartok is volt a szövegben, és azok tompítani igyekeztek a dolog élét. Sikertelenül úgy túnik...
Hmmm. Nagyon nem szeretem, mikor vki kiragad egy mondatot valahonnan és arra ráugrik.  :ejj:
Quote from: BerenNem bírhatom az ilyen negatív hozzáállásokat... Tudom, itt most konkrétan a vámpír létről van szó, de ilyen irányú érzelmeim némileg paralelek az általam idézett cikkel (zippelve: "kibelez mindenkit, de nincs meg a lelki békája..."). Ahogy Voltaire is megmonta anno: "Uram, az Ön eszmefuttatásaitl az embernek kedve volna visszamászni a fára..." ez jut az eszembe olykor-olykor néhány szétdepressziózott műalkotás láttán. Csak éppen nem szívom mellre, hanem jókat nevetek rajta. A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze pszichológusát, tűzszerészét...  
Gomen, de én nem vagyok olyan művelt, hogy követni tudjalak rendesen, de azért leírnám, amit gondolok. Illetve megpróbálom...

Ugyan nem tudom, abban, amit írtam, mi volt a negatív hozzáállás, de sajnálom, hogy félreérthető voltam. Mint mondtam egyrészt nem konkrétan rám vonatkozott, amit írtam (az egész!!!!) de én bevallom, hogy bizony engem is megérint a dolog (mit lehet tenni, szörnyen gyarló vagyok...)
Konkrétan a vámpírlétről lett volna szó, igen. És én tényleg azt tapasztaltam a számtalan könyv-ből, amit olvastam a "témában", hogy igen fontos része a halhatalanság visszássága és a dolog lelki/érzelmi része. Kevés érzéketlen vámpírral "találkoztam" eddig, talán mert érzelmek nélkül tényleg csak agy gyakás lenne az egész.
 Nem megyek bele a dologba, nem az én tisztem elemzést írni a vámpírokról és azok jelentőségéről (vagy mi :D). Meg nem is ez a lényeg most.

Tehát igen, szoktam szomorú lenni és lelki szenvedni és ha olyan filmet látok vagy zenét hallgatok, akkor bizony bőgök, mint egy  csecsemő. :beken:   Akasszatok fel érte.
De nézd csak... nevetni is szoktam és féktelen boldogságot érezni. Vannak dolgok, amiket ha meglátok nem tudom letörölni a vigyort a képemről... :haha:
Bizony. Elképesztő ugye?
Az vesse rám az első követ, akinek még nem volt nevetőgörcse és nem csordultak ki a könnyei egy filmtől/zenétől. :rolleyes:

Nem tudom miért nem értik meg egyesek, hogy az ember nem fekete vagy fehér. Az érzelmek szintúgy. SZÍNEK. Mindenki tudja, mit jelent ugye??
Bánot, öröm, boldogság, fájdalom, szenvedés, szeretet, undor, vágy, nyugalom, félelem....
Ezek mind-mind (meg milliószor több érzelem) beleférnek egyetlen egy emberbe. (akármilyen pici is :p )

Nem hinném, hogy mindennek olyan iszonyat nagy jelentőség lenne hogy meghatározó következtetéseket lehessen levonni belőle. Értsd:
Ha vki  szereti a véres-gyakós dolgokat attól még nem egy brutális állat. Ha vki rajong  a romantikus dolgokért az nem azt jelenti, hogy egy pipogya alaki, aki a rózsaszín fellegekben él. Ha vki szereti a vámpíros történeteket és átérzi a "lelki szenvedést", attól még nem depressziós vagy negatív hozzáállású.

MIÉRT kell bélyagzőket használni olyan összetett dolgokhoz, mint az ember?
MIÉRT kell elítélni egy dolgot csak mert nem értjük/nem akarjuk megérteni?
MIÉRT kell mindenre ráugrani, amin lehet kicsit csámcsogni? Unatkozunk, vagy mi?
MIÉRT kell mindent olyan ki****ottul komolyan venni?????
MIÉRT írom ezt mind le, mikor valszeg úgyis süket fülekre talál? (ok, erre tudom a választ :D)

Valóban vannak anniyra szélsőséges emberek, akik nem tudják/meg sem próbálják megtalálni az egyenúlyt és ottragadnak az egyik oldalon. Én ezt nem is akartam tagadni, de nem ez az általános és nem kéne kijelenteni hogy "negatív hozzáállás" egy mondat alapján.

Nem,ez itt nem mind csak Beren-nek szólt (mielött parázs vita kerekedne), csak az hozta ki belőlem, hogy ő rendesen félreértett engem. Bocsi, a hosszú postért. És nem, nem vagyok ideges semennyire. Az én jelenlegi lelkiállapotom olyan, mint a zene amit hallgatok (Gackt - Freesia op.1 és Freesia op.2). Ha vkit érdekel járjon utánna. :hehe: [SIZE="1"](vagy szoljon nekem)[/SIZE]

Love & Peace

edit: A Fehér főnök 500 félregépelést és x helyesírási hibát talált az irományomban és mind javítanom kellett. Én vagyok a hülye, minek írok ennyi marhaságot... :bruhuhu:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Beren

Quote from: DjinnMIÉRT kell bélyagzõket használni olyan összetett dolgokhoz, mint az ember?
MIÉRT kell elítélni egy dolgot csak mert nem értjük/nem akarjuk megérteni?
MIÉRT kell mindenre ráugrani, amin lehet kicsit csámcsogni? Unatkozunk, vagy mi?
MIÉRT kell mindent olyan ki****ottul komolyan venni?????
MIÉRT írom ezt mind le, mikor valszeg úgyis süket fülekre talál? (ok, erre tudom a választ :D)

hihi:)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Beren

#1734
Végre van némi időm ismét, amikor beadandót kell(ene) írnom (és végre egyedül vagyok a gépemnél, otthon... drááágasszááág:) ), tehát talán sikerül színvonalasabban reagálnom az alábbiakra (a  fentebb található volt a gyors reakció, mint életadó kenyérke a sivatagban, hogy kibírjátok, míg elő nem állok valami újabb elmésséggel, amely természetesen nem irányul konkrét személy, galaxis, útonálló, kecsketej, kandiscukor, komplexum és hervadt rózsa ellen...

Quote from: DjinnHmmm. Nagyon nem szeretem, mikor vki kiragad egy mondatot valahonnan és arra ráugrik.
:) kiragadtam a mondatot és leragadtam az aláírásnál a néninek :jee:
Továbbá, mint már mondottam, mondanivalóm nem konkrét személy, gáz, molekula, citromfacsaró vagy wctartály ellen irányult, hanem pusztán azt a tényt nehezményeztem, hogy olykor-olykor kedves földlakó társaim hajlamosak elomlani, majd ama padlósúroló állapotosságot tartósan fenntartani - kedvem lelombosítani. Eme okság folyományaképpen pityri-pöttyös leszek az "élet szenvedés"-"az ember gyarló" hozzáállásoktól...  

Quote from: DjinnTehát igen, szoktam szomorú lenni és lelki szenvedni és ha olyan filmet látok vagy zenét hallgatok, akkor bizony bőgök, mint egy  csecsemő. :beken:   Akasszatok fel érte.
De nézd csak... nevetni is szoktam és féktelen boldogságot érezni. Vannak dolgok, amiket ha meglátok nem tudom letörölni a vigyort a képemről... :haha:
Bizony. Elképesztő ugye?
Az vesse rám az első követ, akinek még nem volt nevetőgörcse és nem csordultak ki a könnyei egy filmtől/zenétől.

Itt a kezem, nem vasbó' van!:)

Quote from: DjinnNem tudom miért nem értik meg egyesek, hogy az ember nem fekete vagy fehér. Az érzelmek szintúgy. SZÍNEK. Mindenki tudja, mit jelent ugye??
Bánot, öröm, boldogság, fájdalom, szenvedés, szeretet, undor, vágy, nyugalom, félelem....
Ezek mind-mind (meg milliószor több érzelem) beleférnek egyetlen egy emberbe. (akármilyen pici is ).

Halten Sie bitte noch für einige Minuten! Odanéz a mókuspatkány-önarcképem fölé, sorokat elolvas-nyitott kapukat dönget (tudom, kiamaradt, hogy asszongya: "Világomnak és környezetemnek nem része a racionalitás" valamint, hogy "a fenti szövegek nem irányulnak konkrét személy, csataló, tengeralattjáró, fejőstehén, hétmérföldes túrapapucs, vizesbögre és istállóajtó ellen..")

Quote from: DjinnMIÉRT kell bélyagzőket használni olyan összetett dolgokhoz, mint az ember?
MIÉRT kell elítélni egy dolgot csak mert nem értjük/nem akarjuk megérteni?
MIÉRT kell mindenre ráugrani, amin lehet kicsit csámcsogni? Unatkozunk, vagy mi?
MIÉRT kell mindent olyan ki****ottul komolyan venni?????
MIÉRT írom ezt mind le, mikor valszeg úgyis süket fülekre talál? (ok, erre tudom a választ :D)
öröm és boldogság, végre valaki kimerítően válaszolt a kérdéseimre! Hálás kézcsók Djinnek!! Köfi!:D
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Rounin

Uramisten... még egy Tac-csont??? :eek:

Beren

Quote from: RouninUramisten... még egy Tac-csont??? :eek:

??? A'mmmi?? van valami köze a tic-tachoz? és, ha nem, akkor, miért kezdõdik nagybetûvel? és miért van csontja? netán állat és nem növény?! és hogy csak egy darab van belõle? nem unatkozik önmagában?:teccik: :_piszka: :muhahah: :muhahah:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

kisvirag

Tac-csont egy régi forumita, keress rá membersek közt :P
Tac-csont, ímé mer megint tul rendes vagyok
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: Beren??? A'mmmi?? van valami köze a tic-tachoz? és, ha nem, akkor, miért kezdõdik nagybetûvel? és miért van csontja? netán állat és nem növény?! és hogy csak egy darab van belõle? nem unatkozik önmagában?:teccik: :_piszka: :muhahah: :muhahah:

Érteni õt olykor volt annyira nehéz, mint kend szép cirádás, gazdagon rámázott körmondatait, illetõleg vaskosan rusztikus, s mégis megkapóan bájos hasonlatait. Pusztán ennyi volt megrökönyödésem aprócska, hópihényi kiváltó oka. :rököny:

Beren

Quote from: RouninÉrteni õt olykor volt annyira nehéz, mint kend szép cirádás, gazdagon rámázott körmondatait, illetõleg vaskosan rusztikus, s mégis megkapóan bájos hasonlatait. Pusztán ennyi volt megrökönyödésem aprócska, hópihényi kiváltó oka. :rököny:
:)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...