Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

kisvirag

hm, syeren, azért asszem szerencsés vagy, hogy még úgy gondolod, a szerelem nem csaphat át gyûlöletbe. én tapasztalatbol kell, hogy mondjam, hogy de...

a napi rutin, a belekényelmesedés, és a megújulás iránti vágy, amit a másik nem vesz észre képes kiölni. volt egy srác, kicsit több mint egy évig voltunk együtt... a kapcsolat eleje csodálatos volt, elvégre azért tudott meghóditani... aztán, mikor látta, hogy "nyeregben" van, elmaradoztak az addigi kedveskedések, becézések, apró figyelmességek...eleinte nem volt zavaró, de hossszú távon nehezen viseltem azt, hogy amit korábban megkaptam, immáron nem... egy szerelemet nem elég elérni, fenn is kell tartani... hiába szóltam neki, vagy figyelmeztettem, nem vett komolyan, hiszen azt hitte szeretem, és hogy ez a szeretet bármit kibir. hát nem bírt. mire rájött erre, már késõ volt. akkorra egyszerûen utáltam vele lenni, mert kiüresedett az egész... nem együtt voltunk, csak léteztünk egymás mellett, mert már én magam is meguntam a sosem viszonzott figyelmességet és gyengédséget... de még nem vetettem véget neki (ma már kicsit hibának tartom), mert hittem valami iszonyatos csodában... õ észrevette hogy valami nincs rendben, de az akkori kapálózása sem tudott már mit tenni, akkorra megölte bennem a szerelmet, és a végén, miután szakitottunk is még jött és jött... és bizony meggyûlöltem....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

syeren

Quote from: kisviraghm, syeren, azért asszem szerencsés vagy, hogy még úgy gondolod, a szerelem nem csaphat át gyûlöletbe. én tapasztalatbol kell, hogy mondjam, hogy de...

a napi rutin, a belekényelmesedés, és a megújulás iránti vágy, amit a másik nem vesz észre képes kiölni. volt egy srác, kicsit több mint egy évig voltunk együtt... a kapcsolat eleje csodálatos volt, elvégre azért tudott meghóditani... aztán, mikor látta, hogy "nyeregben" van, elmaradoztak az addigi kedveskedések, becézések, apró figyelmességek...eleinte nem volt zavaró, de hossszú távon nehezen viseltem azt, hogy amit korábban megkaptam, immáron nem... egy szerelemet nem elég elérni, fenn is kell tartani... hiába szóltam neki, vagy figyelmeztettem, nem vett komolyan, hiszen azt hitte szeretem, és hogy ez a szeretet bármit kibir. hát nem bírt. mire rájött erre, már késõ volt. akkorra egyszerûen utáltam vele lenni, mert kiüresedett az egész... nem együtt voltunk, csak léteztünk egymás mellett, mert már én magam is meguntam a sosem viszonzott figyelmességet és gyengédséget... de még nem vetettem véget neki (ma már kicsit hibának tartom), mert hittem valami iszonyatos csodában... õ észrevette hogy valami nincs rendben, de az akkori kapálózása sem tudott már mit tenni, akkorra megölte bennem a szerelmet, és a végén, miután szakitottunk is még jött és jött... és bizony meggyûlöltem....
Csodás idõszak + egy elhibázott beszélgetés és most valahogy helyre akarom hozni a dolgokat közöttünk. Eléggé félreértett sok dolgot és nem beszélte meg velem... Én még direkt rá is kérdeztem, de neeeem, nem volt gond a dolog....
Íme a következmény: most rábeszéltem a szünetre és reménykedem, hogy rendbe tudom hozni a dolgokat...  
De azt továbbra sem hiszem, h utálni tudnám.
Még most is nagyon szeretem õt, ahogy elejétõl fogva! Önmagáért!
(És erre azt írta, hogy nekem õ csak azért kell, hogy mellettem legyen valaki :beken: )  )
Sok mindenben hiszek, amiben õ nem, de ez olyasmi, mint a vallás: nem lehet senkit meg/elítélni a hite miatt!!!
Fõleg, ha senkit se akarna befolyásolni vele....

syeren

#1772
...közkívánatra delete... :)

kisvirag

a nagyon ellentétes emberek közt csak kompromisszumokkal tud mûködni egy kapcsolat, már ha úgy is tud...
sokáig én azt hittem, hogy egy olyan ember mellett tudok majd igazán boldog lenni, aki különbözõ tõlem, de amióta ismerem katzot, tudom, hogy ez hibás gondolat volt... sokkal boldogabb vagyok/lehetek egy olyan valaki mellett, aki hasonló hozzám olyan dolgokban, melyek egy kapcsolat alapkövei, mint akinek teljesen eltérõ elképzelései vannak...

persze van, akinek az ellentétek jönnek be, csak ilyen emberek közt sokkal nehezebb mûködtetni egy kapcsolatot... sokkal több megértésre és elfogadásra van szükség, és hiába kompromisszumkész az egyik fél, ha a másik hajthatatlan. Beren azt mondta, hogy egyiküknek fel kellene adni magát. Ez igy szerintem nem igaz. MIndkettejüknek fel kell adni egy kicsit magából. De ez minden kapcsolatban így van. (szerintem). az ÉNbõl csak akkor tud MI lenni, ha bizonyos dolgokat elvetünk magunkból azért, hogy másoknak teret engedhessünk....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

gyerekek, valaki felhomályosithatna, hogy most én vagyok hülye, vagy Beren skizofrén?????


merizé, tudtommal Beren syeren baratja, de syeren most itt szépen Mirror postjára válaszolt....


:wtf:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

syeren

Quote from: kisviraga nagyon ellentétes emberek közt csak kompromisszumokkal tud mûködni egy kapcsolat, már ha úgy is tud...
sokáig én azt hittem, hogy egy olyan ember mellett tudok majd igazán boldog lenni, aki különbözõ tõlem, de amióta ismerem katzot, tudom, hogy ez hibás gondolat volt... sokkal boldogabb vagyok/lehetek egy olyan valaki mellett, aki hasonló hozzám olyan dolgokban, melyek egy kapcsolat alapkövei, mint akinek teljesen eltérõ elképzelései vannak...

persze van, akinek az ellentétek jönnek be, csak ilyen emberek közt sokkal nehezebb mûködtetni egy kapcsolatot... sokkal több megértésre és elfogadásra van szükség, és hiába kompromisszumkész az egyik fél, ha a másik hajthatatlan. Beren azt mondta, hogy egyiküknek fel kellene adni magát. Ez igy szerintem nem igaz. MIndkettejüknek fel kell adni egy kicsit magából. De ez minden kapcsolatban így van. (szerintem). az ÉNbõl csak akkor tud MI lenni, ha bizonyos dolgokat elvetünk magunkból azért, hogy másoknak teret engedhessünk....
A mi esetünkben elvileg mindketten készek vagyunk a kompromisszumokra...
Teljesen egyetértek veled, Berennel szemben... Már elõfordult, hogy szükség volt rá és mûködött is a dolog! :) Sokat kell idomulni a másikhoz, de ez szerintem természetes és szükséges dolog! Vannak dolgok, amiben õ hajthatatlan, én ezt elfogadtam. Nem is akarnám soha megváltoztatni... Most csak annyit tehetek, hogy türelmes leszek és várok...  Várok rá, mert szeretem...

syeren

Quote from: kisviraggyerekek, valaki felhomályosithatna, hogy most én vagyok hülye, vagy Beren skizofrén?????


merizé, tudtommal Beren syeren baratja, de syeren most itt szépen Mirror postjára válaszolt....


:wtf:
Sosem beszéltem vele errõl, de a postjai alapján 99,9% hogy ugyanaz a két személy... (Mirror Beren tükre :) ) Megjelenésétõl fogva gyanítottam, de most már szinte biztos.
Mindenesetre nem hinném, hogy skizofrén, azért az feltûnt volna. :haha:

Sidney

#1777
Quote from: MirrorSokáig éltem így, már nem akarok. Rájönni arra, hogy csak azért kellessz, hogy legyen mellette valaki, nem túl kellemes. Fõleg eféle körítéssel együtt...
Úgy látszik már nem látod (vagy nem akarod látni) a fától az erdõt. Van különbség a között, hogy "valaki kell" vagy "te kellesz" és jelen esetben te is tudod, hogy nem arról van szó, amit leírtál.
Quote from: BerenJártatok már úgy, hogy egy nap ráébredtek arra, hogy változtatni kell az életetek mozgásán?
Rájönni arra, hogy tovább így mehet?
És arra nem gondolsz, hogy ha feladsz mindent, akkor majd mit vesztesz?
Quote from: kisviraghogy mennyire vagyunk képesek az ilyen, éppen nem kívánatos (már a kapcsolat szempontjából) vágyaknak ellenálni, vagy miként tudunk kompromisszumokat kötni, az már imndenki egyéni megoldására van bízva, és ezen megoldásoktól függ, hogy egy kapcsolat mennyire képes mûködni.
Persze, lehet a könnyebb utat is választani, elmenekülni, nem megbeszélni a problémákat. Sokan ezt választják, és csak késõbb jönnek rá a tetteik következményére. Akkor meg már késõ...
Ellentétpárokról: talán ettõl szép az élet, pl. én halálra unnám magam egy olyan partnerrel, akinek mindenrõl az a véleménye mint nekem, na meg akkor hol van az izgalom?
Quote from: syerenSok mindenben hiszek, amiben õ nem, de ez olyasmi, mint a vallás: nem lehet senkit meg/elítélni a hite miatt!!!
Fõleg, ha senkit se akarna befolyásolni vele....
És ez az, ami egyszerûen fölfoghatatlan, vkit jelen esetben csak a vallási érdeklõdése alapján megítélni, és a többi 20000000000000000 jó tulajdonságával ilyenkor mi van? Az már nem számít, mert van egy "hibája"(ami nem az, csak az õ szemében)?!?!?!?!?!?!?!?!
Quote from: syerenÖsszességében: nem neked kellett volna ezt elmesélni, én élveztem az érdekes sztorit... egészében viszont nem vettem komolyan. Azt nagyon sajnálom, h te ilyen rossz következtetéseket vontál le belõle és igazából meg sem kérdeztél...Máskor sokkal figyelmesebb leszek! Ne hagyd, hogy a kevés új rossz élmény elnyomja a sok régit!!!
Bolhából elefántot csinál! Egy beszélgetés alapján hogy írthat le egy embert?
A másik pedig a módszerek: netán ha "probléma" van, megbeszélni kellene, és nem jajongva kiszaladni a világból...
Quote from: syerenSosem beszéltem vele errõl, de a postjai alapján 99,9% hogy ugyanaz a két személy... (Mirror Beren tükre :) ) Megjelenésétõl fogva gyanítottam, de most már szinte biztos.
Mindenesetre nem hinném, hogy skizofrén, azért az feltûnt volna. :haha:
Mostanság nem forumoztam, de nagyon úgy tûnik, hogy így van. (Mármint nem a skizofrénia, hanem, hogy Beren=Mirror, túl egybevág)
Ha tudtam volna, hogy ilyeneket irogat, mikor tegnap összefutottunk, akkor jól megráztam volna, hogy térjen észhez, vagy legalább egy kicsit használja az eszét.

syeren


Mirror

#1779
(cancelled by Mirror)
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Mirror

#1780
(deleted by Mirror)
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

kisvirag

#1781
hátööö... egyrészt tapasztalatbol tudom, mennyire veszélyes igy kiteregetni a "szennyest" másrészt meg pont azért, mert igy igazabol nem kapunk képet a problémáról, vagy legalábbis csak nagyon torzan...

remélem azért sikerül megoldanotok úgy hogy az mindkettõtök számára a legkedvezõbb legyen (bár mint tudjuk, ez a leglehetetlenebb dolog ilyenkor)

és egéb iránt, bár tudom, hogy ilyen formában "ööszeszedettebben" lehet vitázni a másikkal, de szerintem jobban tennétek, ha szépen lecsücsülnétek valahol.
Félreértés ne essék, csak úgy gondolom, ez már rohadtul nem a fórumra tartozik....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Mattanja

#1782
Remélem nem itt folytatódik, mert off.
Quote from: kisviragés egéb iránt, bár tudom, hogy ilyen formában "ööszeszedettebben" lehet vitázni a másikkal, de szerintem jobban tennétek, ha szépen lecsücsülnétek valahol.
Félreértés ne essék, csak úgy gondolom, ez már rohadtul nem a fórumra tartozik....
Errõl nem is beszélve, de ha titeket nem zavar, hogy megtudunk dolgokat, akkor folytassátok.

Még jó, hogy amikor felvetettem az ötletet, hogy legyen egy párkapcsolatokkal foglalkozó thread, akkor nem jött elég szavazat rá ... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mirror

Elõre is bocs minden fórumozótól ezért - pont ezt akartam elkerülni, de nem jött össze, amiért az enyém a felelõsség... (a személyes találka majd X-nap, momentán így is teli vagyok problémával...)
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Dreamcleaver

Nem mintha közöm lenne hozzá, de ha nem akartok személyesen beszélni , akkor is vannak privátabb módok, mint egy nyilvános fórum thread. Pl pm, email, valamilyen chat progi stb...Persze ha nektek direkt a nyilvánosság kell, akkor csak rajta, engem nem zavar. :lazza:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

syeren

Nem ide tartozik, de végül megoldódtak a dolgok, minden ok! :) :_off:

Pirula

Quote from: RamizÉn csak egy pofátlan megjegyzéssel szállnék be: utálom az általánosításokat. Még eggyel nem találkoztam, ami igaz lett volna!
De. Épp most. :D

Djinn

Quote from: syerenNem ide tartozik, de végül megoldódtak a dolgok, minden ok! :) :_off:
Ez jó hír, gratulálok! :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: PirulaDe. Épp most. :D
Nem, mert nem általánosan mondtam, hanem minden egyes általánosítás esetében így vagyok vele. :) Ez most filozofálgatás egyébként? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Quote from: RamizNem, mert nem általánosan mondtam, hanem minden egyes általánosítás esetében így vagyok vele. :) Ez most filozofálgatás egyébként? :D
Ha azt állitom egy általánositás keretében, hogy egyetlen általánositás sem igaz, akkor az sem igaz, hogy egyik sem igaz, de ha nem igaz, akkor kell lenni olyannak, ami igaz, és akkor ez ilyen szokásos soha ne mond hogy soha dologba fordul át :D

egyébként hülye dolog megmagyarázni, hogy "nem általánosságban mondtam, hanem minden egyessel igy vagyok..." ez csak magyarázom a bizonyitványom dolog.... :hehe:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pirula

Quote from: RamizEz most filozofálgatás egyébként? :D
Naná!
Egyébként kisvirag pontosan összefoglalta.

Ramiz

Quote from: kisviragegyébként hülye dolog megmagyarázni, hogy "nem általánosságban mondtam, hanem minden egyessel igy vagyok..." ez csak magyarázom a bizonyitványom dolog.... :hehe:
Hát ez egy elég gyenge érv. :D Olvass vissza, kisvirAAAg: ott van, hogy "még eggyel nem találkoztam..."
Ha nem lennétek annyira elvakulva azon vágyotok által, hogy engem sarokba szorítsatok, észrevettétek volna Pirulával, hogy azokról, amikkel eddig találkoztam, nyilatkozhatok akárhogy, nem lesz általánosítás. Egyszóval a saját nyakatok hurkoltátok a kötél közé. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizHát ez egy elég gyenge érv. :D Olvass vissza, kisvirAAAg: ott van, hogy "még eggyel nem találkoztam..."
De érzelmi viszonyulássoddal nekem úgy tûnt azt próbálod kifejezni hogy ilyen bizony nincs is. ;)
Quote from: RamizHa nem lennétek annyira elvakulva azon vágyotok által, hogy engem sarokba szorítsatok,
Ugyan kérlek! Egy próbát megért.  :haha:

Mattanja

Quote from: syerenNem ide tartozik, de végül megoldódtak a dolgok, minden ok! :) :_off:
Helyes! Ennek örülök! :jee:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Zanador

Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

syeren

Köszönjük mindenkinek!!!  :haha:

Quote from: ZanadorEz a mondat hazugság.
...Ezt most mire írtad..?

kisvirag

a soha ne mond hogy soha, meg ramiz egyetlen általánositás sem igaz tipusu mondatára hozott egy újabb, gyönyörû példát :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

syeren

Quote from: kisviraga soha ne mond hogy soha, meg ramiz egyetlen általánositás sem igaz tipusu mondatára hozott egy újabb, gyönyörû példát :D
Köszi szépen! :)
[SIZE="1"](Egyszer átugorhatnál már hozzánk, 4-en is itt vagyunk, persze csak ha ráérsz valamikor... :) )[/SIZE]

Ramiz

Quote from: kisviraga soha ne mond hogy soha, meg ramiz egyetlen általánositás sem igaz tipusu mondatára hozott egy újabb, gyönyörû példát :D
kedves kisvirág, én azt mondtam, hogy még nem találkoztam igaz általánosítással. de lökjetek ide bármit és szétcincálom. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: ZanadorEz a mondat hazugság.
Errõl a Smullyan könyvek jutottak eszembe, mikor megpróbáltam kitalálni mire gondolsz. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"