Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

A Love Hinának előnye, hogy poénos.

A Koi Kaze-t tudnám még ajánlani, ha nem zavar, hogy a főszereplők [spoiler]közeli rokonságban llnak egymással.[/spoiler]
Failure is the default option

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-11-30, 15:37:17
Vajh a FTP-n fenn van? És vajon a cenzúrázott vagy a cenzúrázatlan?
Első kérdésedre lazán azt tudom mondani: Mért nem nézed meg? Amíg bepötyögöd a kérdést a fórumba, annyi idő alatt le is csekkolhatnád ;) Egyébként igen. A cenzúrázatlan kifelyezésnek pedig jelen esetben nincs értelme. Már ha még mindig a Canvas 2-ről beszéltél. (A Canvas amúgysincs fönt, úgyhogy a kérdés mindenképpen értelmetlen :D)

QuoteA Canvas 2 a Canvas egy alternatív befejezését követi. Pontosan mifélét? A C1 ban összejön a csajjal és vége. A C2 alapján mi történt?
Mások a szereplők a két sorozatban, csak a helyszín azonos, de pár évvel később játszódik. A C2 szereplői közül néhányan mellékszereplőként felbukkantak az első sorozatban is, de annak a főszereplői a C2 szempontjából nem is léteztek... már ha jól emlékszem.


Prof. William

#782
Fura hogy a 2 fennvan az 1 meg nincs. Asszem letorrentezem a 1-et aztn majd jöhet a 2.

Az 1-et nem találom. tudna valaki valami jó, lehetőleg mkv torrentet adni hozzá?

Az www.animeforce.org/ jó subbercsapat? Érdemes tőllük leszedni? Bár inkább mkv-t keresek.

Vejiita

Köszönöm az ajánlásokat!

Alkyra: KGNE elnapolva, de nem elfeledve :D

Smash++: Kösz, már voltam a topicban, vannak érdekes dolgok ott is.

Zsiga: Pont ilyen lényegretörő leírásokra gondoltam :Kiraly:

Kikuchiyo: Hát az [spoiler]ilyen mély rokonsági kapcsolatok[/spoiler] soha nem álltak hozzám közel.

Most már egyértelmű, hogy az Onegai Teacher-t fogjuk megnézni Kedvesemmel. :szemuveges:

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-12-01, 01:14:47
Fura hogy a 2 fennvan az 1 meg nincs. Asszem letorrentezem a 1-et aztn majd jöhet a 2.

Az 1-et nem találom. tudna valaki valami jó, lehetőleg mkv torrentet adni hozzá?

Az www.animeforce.org/ jó subbercsapat? Érdemes tőllük leszedni? Bár inkább mkv-t keresek.
Annyira nem, tekintve, hogy a 2 egy nagyon jó romantikus sorozat, míg az 1 egy tucat OVA, semmiben nem különbözik a hasonló témájú másik 50-től. Persze attól még jó, tetszett is, de a cselekmény nagyrészét bizony már rég elfelejtettem. Nem egy maradandó emlék :redface:

Amúgy nem az a kérdés, hogy az animeforce jó-e. Az van és kész. Angolul még a Hentai-Fantasia subolta, de az ő releasüket képtelenség megszerezni. És természetesen mindkettő hardsubos avi. Ne legyenek nagy igényeid, mkv nem létezik :D
Mellesleg az oldal amit linkeltél nem a fansubcsapat oldala. Nincs honlapjuk, se irc csatijuk, sőt, már fel is oszlottak (vagy legalábbis nem aktívak jelenleg). Talán néhány torrentoldalon még valaki seedelgeti de nem valószínű, de én a helyedben emule-lal próbálkoznék, vagy ha jól emlékszem Hentai-fantasia csatiján is megvolt pár olyan botnál, akiktől még esélyed is van letölteni. Bizony belefutottál egy ritkaságba :)


Prof. William

Na ha már ekkora ritkaság akkor letöltés után felajánlom a FTP-nak feltöltésre. :)

Zsiga

Annyira azért nem ritka, egy perc alatt találtam hozzá élő torrentet. :) http://www.animesuki.com/details.php/6105.html

Norboy

A hétvégén láttam a Ah! My Goddess OVA-t. Bejött a történet. Kicsit több is történhetett volna közöttük, de azért legalább volt 1-2 csók (még ha az egyik fél nem is volt eszméleténél). Biztos, hogy a következő hétvégén folytatom a sorozattal.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Selmo

Készülj fel, hogy a sorozatot húzzák, mint a rétest még 1 csók sem lesz benne. :(

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Elkezdtem nézni az Onegai Teacher-t. Eddig első 4 részt tekintettem meg. Érdekes szituáció, Kei szimpatikus figura, Marie néha cuki, néha bosszantóan cuki, Kizumo-sensei pedig, nos...ennivaló.  :lazza:
Összességében eddig nézhető alkotás, bár KGNE minden tekintetben mély sebeket ejtett rajtam, így már mindent ahhoz viszonyítok. Nem hittem volna, hogy ilyesmi megtörténhet. De megtörtént.


Norboy

#790
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-04, 22:12:43
Összességében eddig nézhető alkotás, bár KGNE minden tekintetben mély sebeket ejtett rajtam, így már mindent ahhoz viszonyítok. Nem hittem volna, hogy ilyesmi megtörténhet. De megtörtént.
Én is így éreztem, miután megnéztem a KGNE-t, én is mindent hozzá hasonlítok a drámák közül. Emlékszem előtte még a Chobits és a Green Green vége is meghatott és nagyon drámainak éreztem. Ezután olvasgattam a forumokat + a leírásokat, hogy találjak egy jó drámát és meg is találtam....KGNE. Nem is sejtettem, hogy milyen lehet, de......a Green-hez képest ég és föld volt. Szóval pont a drámák közepébe csaptam. Azóta sok animét újranéztem, kivétel ezt. Egyszerűen nem tudom megtenni. Talán félek attól, hogy egyszer én is egy ilyen helyzetbe kerülhetek és akkor nem tudom mit tennék.... Szóval ez után az Onegai Teacher egyszerűen zseniális és happy volt.
Igen a két Onegai tényleg jó animék, amiket bármikor szivesen újra megnézek.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Lazzaret

Hát ez nagyon jó volt :D Hosszú és izgalmas. de azért ez sem tökéletes egy két dologtol már frászt kaptam. Az egyik ilyen dolog a zene . Komoly probléma nincs vele de egy 51 részes animen keresztül ugyanazt halgatni?! Hát nem tudom. A másik a sok jelenet ismétlés volt. De ezeken felülemelkedve egy nagyon izgalmas és élménydús animet láthat az aki végig nézi. Tudom a hossza az sokakat elrémiszthet de ezt sztem kell látni. A karakterek igazi egyéniséget kaptak a készítőktöl. Remek történett jellemzi az egész animet szinte "lese lehet tenni". Sokszor vidám és élénk de néhol szomorú és lassú tökéletesen jó összhangban. Néhol sírsz néhol nevetsz. Csak ajánlani tudom mindenkinek. :jee: :cool:


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Az animét nem láttam, de a dorama változatát igen, és az meglehetősen tetszett (Az első évad, a másodikról nem mondanak sok jót, azt el sem kezdtem) És nem is olyan hosszú, 9 részes ráadásul a zenéje is király :jee:
Tudom ajánlani szives figyelmedbe. A főszereplő kiscsaj nagyon aranyos :D


.Attila

"男子" <- ennek vajon miért dango és nem a normális danshi itt az olvasata? :)

Lazzaret

Quote from: Manitu on 2006-12-05, 22:30:46
Az animét nem láttam, de a dorama változatát igen, és az meglehetősen tetszett (Az első évad, a másodikról nem mondanak sok jót, azt el sem kezdtem) És nem is olyan hosszú, 9 részes ráadásul a zenéje is király :jee:
Tudom ajánlani szives figyelmedbe. A főszereplő kiscsaj nagyon aranyos :D

Az első évadott már láttam és az miatt néztem meg az animet :) Honnan tudom leszedni a másodikat?

Quote from: .Attila on 2006-12-05, 22:44:14
"男子" <- ennek vajon miért dango és nem a normális danshi itt az olvasata? :)

Jó kérdés. Ha azt irtam be hogy dango akkor ez nem is jönn be de ha a danshii t írod be akkor majdnem eztr dobja ki :D


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Lazzaret on 2006-12-05, 22:54:39Honnan tudom leszedni a másodikat?
Passz. Mondom, nem is kerestem. Nézz körül D-addictson, vagy ha jól emlékszem az elsőt a SARS subolta, lehet megcsinálták a másodikat is, nézd meg a honlapjukon.


Norboy

Valaki tudna nekem az Ai yori Aoshi (http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.239)-hoz hasonló animét mondani, nekem az egész nagyon tetszett. Az ilyen tipusú animéket nagyon kedvelem.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake

Onegai Teacher végignézve. Aranyos szereplők vannak benne, a történet is kellemes, kikapcsolódást nyújt.
Az utolsó két rész pedig:  :cool:

Lazzaret

Quote from: Manitu on 2006-12-05, 23:21:55
Quote from: Lazzaret on 2006-12-05, 22:54:39Honnan tudom leszedni a másodikat?
Passz. Mondom, nem is kerestem. Nézz körül D-addictson, vagy ha jól emlékszem az elsőt a SARS subolta, lehet megcsinálták a másodikat is, nézd meg a honlapjukon.

Na kideritettem hogy 2007 januárjában kezdik vetíteni :)


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Na most nekiugrok ennek a Shoujonak is. Előre élvezem a 76 rész hosszát :D ( a mazohista ÉN vagyok :whoah: )


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Oké belenéztem a Hana Yori Dango dorama változatába. Úgy látzsik a Nya fansubs elkezdte kiadni a DVD rip változatát. Háát igen..olyan japcsi tinisorozatos jelleg, szal kawai lányok és nem túl magas szintű színészi munka.  :D Az animeből melyik a legjobb sub? Esetleg van olyan verzió, ami nem ogm, hanem avi vagy mkv?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Biztos van de én csak az ftpn lévőt találtam az meg ogm.


www.arkangyalok.uw.hu

jenny13

Quote from: Lazzaret on 2006-12-08, 07:02:47
Biztos van de én csak az ftpn lévőt találtam az meg ogm.
Mindenkinek ajánlom:
-Lunar Legend Tsukihime
-Looking at the Half-Moon
-Mai Hime
-She: ultimate weapon
és személyes egyik kedvenc: Shakugan no Shana

Manitu

Quote from: jenny13 on 2006-12-10, 14:24:46
és személyes egyik kedvenc: Shakugan no Shana
Shana mint romantikus anime  :3x3: Hát... végülis...


Relunx

Vejiita-nak:
Amit totálisan ajánlok és totál alkalomhoz illő: Midori no Hibi - a.k.a.: Midori Days
Ha ezt megnézitek tuti siker a csajodnál. :)

Relunx

Solid Snake

Quote from: Relunx on 2006-12-11, 19:24:38
Amit totálisan ajánlok és totál alkalomhoz illő: Midori no Hibi - a.k.a.: Midori Days
Ha ezt megnézitek tuti siker a csajodnál. :)

Majd letesztelem. Ühühü.  :__devil: :hehe:

Norboy

Valaki tudna nekem írni Onegai-szerű animéket? Nagyon király mindkettő és szeretném tudni, hogy van-e ezekhez hasonló nagyszerű sorozat.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake

Quote from: Norboy on 2006-12-12, 10:15:47
Valaki tudna nekem írni Onegai-szerű animéket? Nagyon király mindkettő és szeretném tudni, hogy van-e ezekhez hasonló nagyszerű sorozat.

Rizelmine

Ezt tudom ajánlani.  :jee:

Norboy

#808
Most találtam a neten (nemtudom, de szerintem nem kamu). Nem gondoljátok, hogy egyes részei hasonlóságot mutatnak az Air -rel?

[spoiler]
QuoteEgy különös haláleset évekkel ezelőtt mélyen felkavarta a magyar közvéleményt:


Egy képes hetilap tanúsága szerint az anya így
vallott a tragédiáról:

Kislányom egészségesen született, és kilencéves koráig - a szokásos
gyermekbetegségeken kívül - teljesen egészséges volt. Éppen a harmadik osztályt
kezdte az iskolában, amikor egy ismeretlen betegség támadta meg. Magas láza volt. Elvittem orvoshoz - akkor már csak ketten voltunk, mert előző
évben váltam el a férjemtől, aki más városba költözött, és nem nagyon törődött a
gyerekkel
. Kivizsgálásról kivizsgálásra
jártunk, de nem tudták megmondani, hogy mi baja. Végül kiderült, hogy a
kislánynak nagyon speciális betegsége van, amely a legritkábbak közé tartozik a
földön. Ez a betegség az orvostudomány mai
állása szerint teljességgel gyógyíthatatlan. Még a fájdalmakat sem tudják igazán
csillapítani
. Mert akkor már egyre nagyobb fájdalmai voltak. Két évig csináltuk ezt a szenvedést, kórházról kórházra jártunk, természetgyógyásztól csodadoktorig
mindent kipróbáltunk. Minden hiába! Egyre csak gyengébb és
kiszolgáltatottabb lett. Én meg már az őrület határán jártam. Kiléptem a
munkahelyemről, fokozatosan feléltünk mindent. Már csak ő tartotta bennem a
lelket, mert nagyon bizakodott, hogy meg fog gyógyulni. Sokat segítettek a
barátaink is, az osztálytársai is rendszeresen látogatták a kórházban is meg
otthon is.
Aztán valami ,,eltörött" benne. Fájdalmait egyre nehezebben lehetett csillapítani,
sokszor órákig vergődött az ágyban hangosan jajgatva
. Én meg ott álltam
tehetetlenül... Senkinek nem kívánom azt az érzést. Egyik tiszta pillanatában azt
mondta - bele is írta a naplójába -, hogy nem bírja tovább. ,,Menjünk föl a tetőre
és ugorjunk le" - mondta. Aztán meg olvasta valahol, hogy valaki hajszárítót
dobott a kád vízbe, amelyben fürdött, és úgy halt meg. Könyörgött, hogy tegyem
meg vele én is. Akkor még nem mertem, nem akartam megtenni, de amikor a következő
vizsgálat után közölte a doktor úr, hogy ő itt már nem tud mit tenni, s láttam,
hogy egyre nagyobb fájdalmai vannak. Éppen fürdött, amikor rátört egy irtózatos
fájdalomroham, amitől elájult. Én meg már nem emeltem ki a fejét.
Miután meghalt, kiemeltem a kádból, virágokat tettem köré, majd elmentem a
rendőrségre. Úgy gondolom, jogom, sőt kötelességem volt megtenni. Én szültem, én
akartam, hogy legyen. Életre, örömre. Nagyon szerettem. Nem bírtam elnézni, hogy
egyre jobban szenved. És már ő sem akart így élni. Az anyja vagyok, meg kellett
tennem.
[/spoiler]

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Lazzaret

Hát igen nem kevés hasonlóság van benne. De ez egy nagyon szomorú anime és ez a történet is az.

MÁS:
Marmaled boy. Hááát izé... Hogy is kezdjem. Eddig 14 részt láttam de ekkora ökör kezdést még kevés animeban láttam. Eddig egy picit nyögvenyelősen megy de nem rossz, habár nem is túl jó. Az érdekes trténet miatt nézem csak mert amit eddig láttam azt már láttam másban is jobban megoldva (de nefeledjük ez egy régi anime). Majd meglátjuk mi lesz a vége.


www.arkangyalok.uw.hu