Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2012-09-01, 23:12:02
Quote from: Kvikveg on 2012-09-01, 22:42:53
Router kene, wifis, meg nyilvan kabelre is legyen lehetoseg, de ahogy latom az van kb mindegyiken.
Kesobb linux disztrot lehessen ra rakni. (csaladi request)
Tulkepp a regit akarom lecserelni, hogy legyen wifi is.
Tokhulye vagyok a piachoz, mi az ami ezeknek megfelel es nem krepal be fel ev alatt?
A hazban kell a wifi, legyen normalis titkositas meg beallitasi opciok. Tuzfal.

Hm. Ilyet mar lattam valahol.
http://edigital.hu/Router/Linksys_WRT54GL_54Mbps_WLAN_router-p24485.html

Én most pont ilyet használok, eddig a két hét alatt nem volt vele gondom.
Engem csak annyi zavar, hogy a tobbinel 300Mbps-t latok, ennel meg 54et, de mint mondam sikhulye vagyok hozza.

http://edigital.hu/Router/Asus_RT-N13U_WLAN_router_beepitett_printszerver-p51367.html
Eppen most ez tetszik a printer opcio miatt.
+ allo
+ feheeeeer wooow
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#15151
A csatlakozó eszközöknek is képesnek kell lenniük a 300mbps-ra. Ha nem tudják, felesleges.
Printserver? Kell az?

Bár nem drága, a 300mbps úgy tűnik, több router is tudja, annyira nem speckó dolog.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-09-01, 23:19:25
Engem csak annyi zavar, hogy a tobbinel 300Mbps-t latok, ennel meg 54et, de mint mondam sikhulye vagyok hozza.

http://edigital.hu/Router/Asus_RT-N13U_WLAN_router_beepitett_printszerver-p51367.html
Eppen most ez tetszik a printer opcio miatt.
+ allo
+ feheeeeer wooow

54 = wifi -g szabvány
150 = fél-n (nincs mimo)
300 = n + mimo
450-900 = n, mimo, 2.4 és 5GHz-en is megy.

Álló: s ez miért is jó? A sok kábellel kevésbé stabil, eldől, leesik
Fehér?...
Print server: elég sok tudja, amire pedig lehet openwrt, ddwrt
vagy hasonlót tenni, azt nem csak evvel, de más képességekkel
is fel lehet vértezni.
Viszont csak 10/100-at tud, tehát vezetéken max 10-11-et tud
áttolni. A helyedben inkább olyat keresnék, ami Gb eth. S esetleg
van USB portja is.
Pl. tp-link 1043 - fehér, Gb, -n 300, USB, linux, olcsóbb.

Darkstar

QuoteAz Asus N16 még mindig elég jó router, legolcsóbb ebben a kategóriában a TP-Link 1043ND, utána jön a Netgear 3500L majd követi a TP-Link 2543ND, 3600, 4300 tió de ott van még a Linksys E2000, E3x00, esetleg E4200, Netgear 3700.
Természetesen van még néhány gyártó/modell de ezek a leginkább ajánlott típusok 30k alatt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2012-09-01, 23:47:30
A csatlakozó eszközöknek is képesnek kell lenniük a 300mbps-ra. Ha nem tudják, felesleges.
Printserver? Kell az?

Bár nem drága, a 300mbps úgy tűnik, több router is tudja, annyira nem speckó dolog.
Ha ra tudom dugni a printert, elonyos lenne, nem csak 1 gepre lenne radugva. Mert persze mindig gyorsan kell stb, es akkor varhatok mire az elindul blabla. Raadasul akkor kihozhatnam a printert abbol a szobabol. :)

Gigabit Ethernet, 802.11b/g/n Wireless van a laptopomra ravesve.
QuoteIt has a wireless card inside it which supports both 802.11b and 802.11g wireless standards, which have speeds of 11mbps and 54mpbs respectively, that operate on the 2.4GHz spectrum band.
Ja, az max 54... hat akkor tenyleg tokmindegy wifire.

http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN13U/#specifications
versus Gigabit ethernet - na itt szerintem a netszolgaltatonk lesz a szuk keresztmetszet... gondolom.. nem?

HAH KT megelozott. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#15155
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-01, 23:59:41
...
Pl. tp-link 1043 - fehér, Gb, -n 300, USB, linux, olcsóbb.
A feher csak noi szeszely, mar unom hogy minden fekete... ha eppen nem besargult szurke hoho.
Koszi az infokat, ez tenyleg jobban nez ki. Marmint a parameterei. :)
Yum-yum.

Igazabol a linux os-t tesom kerdezte, arra az esetre ha a kedves gyarto abbahagyna a szoftverfrissitest... vagymi.

Ez lenne az?
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
O_o
A szoftverezesnek azon szeglete ahol meg nem jartam... es nincs is sok kedvem hozza.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-09-02, 00:17:07
Ez lenne az?
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
O_o
A szoftverezesnek azon szeglete ahol meg nem jartam... es nincs is sok kedvem hozza.

Csak opcionális :) megy a gyárival is.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-02, 00:29:08
Quote from: Kvikveg on 2012-09-02, 00:17:07
Ez lenne az?
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd
O_o
A szoftverezesnek azon szeglete ahol meg nem jartam... es nincs is sok kedvem hozza.

Csak opcionális :) megy a gyárival is.
Ez a default harci megkozelites.
Utana meg frissitse tesom hehe. /me lusta dog mar ehhez... hogy meg otthon is... brrr.

Koszi-koszi, ennyi asszem. Ennek az araval es az opcioival is ki vagyok bekulve. :)

DS: koszi neked is a listat, eszben tartom!

Joejt...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#15158
Printerhez nem kell printserver. Gondolom van lan csatlakozója a printernek.

más: [spoiler=rant]megint tele a tököm mindennel. Valszeg alaplap nem támogatja a win7-et, úh. maradt XP. Elkezdem USB-ről telepíteni, 1 óra után 24%-on van a telepítőfájlok másolása.  :Eztneked:
Fogtam és kinyomtam a gépet, majd holnap újraindítom.[/spoiler]

Cobra

#15159
Hány 30e Ft alatti nyomtatót tudsz, amin van ethernet csatlakozó? jó dolog a routeren az USB kezelés.
Azért a TP-Linkhez hozzátenném, hogy elég karcsú a hardvere, illletve a DD-WRT elég bugos mostanában, ahogy olvastam. Én jelenleg a Netgear 3500-at vagy egy hasonló árú Asust javasolnék. Esetleg érdemes Hardveraprón is körülnézned, én pl tavasszal nagyon jó áron vettem egy alig használt Asus N56U-t (TP-Link 1043 áráért, de ebben jóval erősebb hardver van, cserébe mondjuk nem megy rá custom fw).

Attila: ahogy nézem Nforce 570 chipsetes, ahhoz pedig elvileg készült W7 driver. Esetleg egy bios ellenőrzés, hogy a legutolsó van-e rajta, majd telepítésnél csak a fő merevlemez legyen rádugva, semmi más (DVD író se). Meg persze ha volt tuning, akkor előtte alapra vissza mindent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Alaplapgyanú után első dolgom volt bios-t keresni.
Ehhez csak AMI biost találtam, a gépen pedig award van.

Második merevlemez és DVD író kikötése miben segítene?

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2012-09-01, 23:19:25
Engem csak annyi zavar, hogy a tobbinel 300Mbps-t latok, ennel meg 54et, de mint mondam sikhulye vagyok hozza.

http://edigital.hu/Router/Asus_RT-N13U_WLAN_router_beepitett_printszerver-p51367.html
Eppen most ez tetszik a printer opcio miatt.
+ allo
+ feheeeeer wooow
Pont ilyenem van. Nincs vele semmi gond, azonkívül, hogy

  • néha, ha állítgatsz a menüjén, utána nem tudod elérni, csak gép újraindítással
  • a printservert minden kikapcsolásnál ledobja a win
  • rohadt fényesen világítanak este a kék ledek
tl;dr: vegyél újabb típust, ez régi.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-09-02, 01:11:58
Azért a TP-Linkhez hozzátenném, hogy elég karcsú a hardvere

lol?

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-02, 01:28:49
Quote from: Cobra on 2012-09-02, 01:11:58
Azért a TP-Linkhez hozzátenném, hogy elég karcsú a hardvere

lol?

LOL++;

Az árához képest baromi sokat nyújt. Ha ennél jobbat akarsz akkor lehet elég mélyre kell nyúlj a zsebedben, hogy már inkább megéri, ha mikroszervert veszel.

*Egyetlen* negatívum: a régi D-Link ADSL modemektől hülyét kap. Ha Tré-Home területen laksz akkor a dupla-szivattyú, hogy jelenleg nem kapni normális áron Annex B-s modemet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

#15164
Attila ne bénázzál: http://www.msi.com/product/mb/K9N-SLI-Platinum.html#/?div=BIOS Persze előtte nézd meg az alaplap feliratát, hogy biztos ez a típus-e. Mondjuk nem írnak semmi kompatibilitási javítást, csak CPU updateket, szóval kétlem, hogy segítene.

Routerhez: persze, az árkategóriájához képest jó a TP-Link, csak a custom fw rendes kihasználásához kevés. Szóval inkább vettem egy Asust, ami gyári fw-vel hibátlanul tudja azt, amit a TP-Link custommal nem teljesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

#15165
Quote from: Cobra on 2012-09-02, 09:11:47
Attila ne bénázzál: http://www.msi.com/product/mb/K9N-SLI-Platinum.html#/?div=BIOS Persze előtte nézd meg az alaplap feliratát, hogy biztos ez a típus-e. Mondjuk nem írnak semmi kompatibilitási javítást, csak CPU updateket, szóval kétlem, hogy segítene.

Routerhez: persze, az árkategóriájához képest jó a TP-Link, csak a custom fw rendes kihasználásához kevés. Szóval inkább vettem egy Asust, ami gyári fw-vel hibátlanul tudja azt, amit a TP-Link custommal nem teljesen.

Mindkét router 400 MHz ARM architektúrájú processzort használ és 32 MB RAM van bennük... tudnám mi a fenéről beszélsz, jó lenne.  ::)

Ez az a ASUS router volt amit Kviki linkelt be... amit te? Tény és való, hogy 500 MHz-es a proci, de továbbra is ARM alapú. A nagyobb kunszt a 128 MB RAM... De nyomtató szervernek?!? Továbbá egyelőre *semmilyen* custom firmware-t nem rakható rá:
http://infodepot.wikia.com/wiki/Asus_RT-N56U

Az ára meg a TP-Link 2x-ese. Annyival *nem* erősebb prociban, márpedig az az ami kevés szokott lenni (NTFS-3G, Samba, satöbbihez), nem a RAM. Ha nagyon kell a hely és továbbra is nyomtató szerverként (is) használnád, tegyél rá egy USB Hub-ot és egy USB-s merevlemezt és azt telepítesz amit csak akarsz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

A TP 1043-ról nem tudok pontos sebességeket, de az N56U 4-5Mb-tal írja és 6-7Mb-tal olvassa az USB-re dugott pendriveot. A HP nyomtató meg hibátlanul megy róla. A QoS is egész jónak tűnik, szóval én 100%-ra meg vagyok vele elégedve. Persze újonnan nem vettem volna meg, de használtan annyi volt, mint egy új 1043.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-09-03, 00:22:18
A TP 1043-ról nem tudok pontos sebességeket, de az N56U 4-5Mb-tal írja és 6-7Mb-tal olvassa az USB-re dugott pendriveot.

Nem nagy kunszt, az ősrégi wl500gp-m (2006-ban jelent meg, 2006/7 telén
vettem meg) a maga 264MHz-ével is tudott 4 MB olvasást-írást USB-s
winyóról oleg fw-el (gyárival 2-t tudott).
Most nem találom meg a tesztet, de úgy emlékszem, hogy a 1043 10 vagy
11-gyel olvasott (de viszonylag lassan írt, 3-4? Ebből valami korai fw bugra
gyanakszom, gondolom ezt idővel javították). 

chilip

CPU venti szarakszik, milyet érdemes venni? 6-8k közötti árkategória a max :)

.Attila

Quote from: chilip on 2012-09-03, 10:32:02
CPU venti szarakszik, milyet érdemes venni? 6-8k közötti árkategória a max :)

Milyened volt? Cserélhető rajta a maga a venti? Mert akkor a hűtőborda még használható.

Cloud

Quote from: chilip on 2012-09-03, 10:32:02
CPU venti szarakszik, milyet érdemes venni? 6-8k közötti árkategória a max :)

Ha nincs tuning akkor egy Hyper 212+ az amit ajánlani tudok. Nekem is volt, jó kis hűtő. Ph-n nézegess apróban, vannak jó áron most ahogy láttam.

.Attila

Mielőtt bevásárolna, először mérje meg, mennyi hely van a procitól a ház oldaláig.

Cloud

Na igen, nehogy úgy járjon mint anno haver, vette egy NH-D14-et és nem tudta feltenni a ház oldalát. :D

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-09-03, 15:48:10
Na igen, nehogy úgy járjon mint anno haver, vette egy NH-D14-et és nem tudta feltenni a ház oldalát. :D

Nekem is ajánlgatták a 12es hűtőket, de mielőtt vásároltam volna, biztos ami biztos, megmértem.
9est vettem.

chilip

a ház 540 x 205 x 442 mm chieftec BH02BBB miditower, gondolom belefér minden  :haha:

.Attila

A Hyper 212+ magassága 158.5mm, tehát 46.5mm hely marad, mínusz az alaplap, de a 46.5mm bőven elégnek tűnik.
Ha hajlandó vagy használtat venni, akkor a hyper 212+ valóban jó lesz.
Két év alatt mondjuk szépet drágult, anno 7-8ezer volt, most 10ezer újonnan.

Cloud

Procihűtőnél ha nincs fizikai sérülés szerintem bőven elég használtat venni.

.Attila

Vannak olyanok, akik viszolyognak a használt cuccoktól. Ezért a "ha".
De ahogy elnézem, kezd kimenni a forgalomból a 212+ és valami evo van helyette.

Cobra

nekem TX3-am van és meg vagyok vele elégedve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2012-09-03, 10:32:02
CPU venti szarakszik

Térjünk vissza az alapkérdésre: csak venti kell, vagy borda és venti?